1/10
Meklód fia 2015 ápr. 15. - 12:29:59 1/10
(1591/2291)
nem mondom, hogy az ûrutazása rossz döntés volt, de ennek a birkának azért lehetett volna annyi esze, hogy egy bõröndben becsempészi a gyerekeit az ûrhajóra és nem hagyja magukra õket.
10/10
eIemes 2015 ápr. 15. - 12:23:49 10/10
(1590/2291)
Ez egy érdekes kérdés: akkor teszem a jót a gyerekemmel, ha pillanatnyi érzéseimre hallgatva mellette maradok, amíg végül mind megfulladunk a porban? Vagy akkor, ha megpróbálok tenni valamit azért, hogy a helyzetünkön javítsak, még ha ez az adott percben nagyon fájdalmas is?
1/10
Meklód fia 2015 ápr. 15. - 12:20:20 1/10
(1589/2291)
egy ilyen ûrutazásnál 90% hogy történik valami galiba, ami miatt akár soha többet nem is találkozhat a gyerekeivel, na õ ennek tudtában hagyta magukra õket. Hiába véditek Coopert, ez csak arról árulkodik, hogy nektek sincs felelõsség érzetetek.
proklima 2015 ápr. 15. - 09:16:07
(1588/2291)
Na, Neked sem kell a szomszédba menni..
"....jókat írsz, talán te vagy itt az egyetlen, aki sokkal nyitottabban áll ehhez az egészhez, mint itt tényleg bárki.
Értelmes vagy és ez ritkaság." (2289. hsz.)
Ez már nem is szimpla, hanem dupla...
10/10
offtopic
eIemes 2015 ápr. 15. - 07:09:07 10/10
(1587/2291)
+1

irigylésre méltóan érett gondolkodásmód.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 14. - 22:20:37 10/10
(1586/2291)
A sport ezer dologra jó - amúgy, Para tényleg bagatellizál, kábé olyan komolyan veszi ezt, mint te. Ez ilyen férfi-dolog nálatok a neten.

Más!

A film zenéjét még azok is nagyra tartják, akiknek nem tetszett maga a film. Tény, hogy az angol szájról olvasásnak hála, érteni véltem, mit mondanak, de akadt néhány eset, amikor nem is lehetett hallani, mit mondanak, szinte benyelte a zene.
A professzor haldoklásánál, például, az utolsó mondat eléggé...érdekes?
Nekem tetszett, nagyon tetszett a hang hatás - szokatlan. :)))
offtopic
spekimen 2015 ápr. 14. - 22:10:29
(1585/2291)
Valamelyik hsz.-ban említetted, hogy mozogni-edzeni jó. Bizony, jó érzés, amikor majd kicsattansz az izmok feszülnek és te érzed, hogy élsz és hogy jó élni. És fura mód még a libidót is fokozza. Egy-egy edzés után bármennyire volt is fárasztó, valahogy még jobban fokozódik. Nem kell ide semmilyen csodaszer, a megoldás a mozgás :D

Légyszíves válaszolj, látod, hogy normálisan próbálok társalogni veled, parat meg állítsd le a hülyeségeivel.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 14. - 22:01:09 10/10
(1584/2291)
Persze, ha nem mész személyeskedésbe - már annyiszor írtam neked.
És ha ellenpéldával jön valaki, az sem a tiédet cáfolja meg elsõsorban, hanem más opciót is mutat. Mert az életnek nem két oldala van, az nem egy érme, hogy csak jó, vagy rossz. Fekete és fehér. Nem.

"Csak egy sith beszél végletekben."

Ezek csak árnyalatok, színek, ezek különbözõ aspektusok, más látásmódok, esetleg olyanok, amikre nem gondolunk - a saját példa jó, csak az nem, ha ellenérvek, vagy más elgondolás okán elszabadulnak az indulatok. Kordában kell tartani.

Tapasztalatok, tanulás, millió dolog van az életben, azok kerülnek valamilyen formában a fórumba is.

Példának okáért én is láttam hajnalban középsuli kapujáig vezetõ audis apukát, aki épphogy nem vitte be a gyerekét az intézmény tantermébe. Padig.

De van olyan is, ahol valóban többször kerül az asztalra kifizetetlen csekk, mint kenyér, és tényleg baromi nagy a nyomás a szülõkön.

A filmbéli apuka szerintem irtó magányos. Cooper egy fiatal, özvegy férfi, aki sosem csinált titkot abból, hogy nem egyszerû jellem, nem könnyû természet. Szerinte a felesége volt a türelmesebb is.
Sok tette fakad(hat) ebbõl.
És valóban úgy vélem, hogy nem élvezte ezt az ûrutazást annyira, fõleg az indulásnál voltak gondjai.
Farmer volt, de valójában mérnök maradt, sõt, látványosan kritizálta azt, farmerkodni kell, a tudományra nincs szükség. Elég nyersen fel is eleveníti a felesége halálát az iskolában.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 14. - 21:37:36 10/10
(1583/2291)
Inatman írta, és iróniának szánta. Mert rajtad kívül lassan mindenkinek lesett már, hogy pacifista vagyok.

És aki a filmrõl ír, az a filmrõl ír, nem rólad; ha valaki nem ért egyet veled, az nem azt jelenti, hogy nem kedvel, vagy kedvelhet. Ha valaki rád szól, az nem azt jelenti, hogy nem szeret.
offtopic
spekimen 2015 ápr. 14. - 21:36:52
(1582/2291)
:D :D :D
1; nem válaszoltál a kérdésemre
2; a boám köszöni jól van, nincs szüksége Roah-ra, de minden egyes új "zsákmánnyal" nagyobb lesz :D
3; csipkebokor vesszõ

Volt egy barátnõm, amikor én puncimókusnak szólítottam, akkor õ azonnal tudta mirõl van szó és így szólt: na mi van a boád enni kér. Látod az élet ilyen vicces helyzeteket produkál, próbáld te is észrevenni, vagy megteremteni ezeket a pillanatokat.
offtopic
spekimen 2015 ápr. 14. - 21:25:17
(1581/2291)
Jól látod a helyzetet. Nekem is ezért csak egy cél lebeg a szemem elõtt és az bizony sok mindenben nem felel meg a régi berögzült társadalmi elvárásoknak, holott recseg ropog már jó ideje az egész, de valahogy csak nem akaródzik átalakulni valami újjá. Sajnos pont az én generációm került abba a helyzetbe, hogy a régi már nem jó, de az "új" ,mivel még nem alakult ki, ezért nem tudja mitévõ legyen, jobban mondva nem találja a helyét, vagyis nehezebben jön rá mitévõ legyen. (szerintem érted mirõl beszélek) Na ez rám is jellemzõ volt, de mostanra már letisztult, hogy merre az arra. :D
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 14. - 21:24:57 10/10
(1580/2291)
Nem csak én, senki sem rühell téged - te vagy hadban, saját magaddal.
Ezt vetíted ki oda, ahova csak mész a portálon.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 14. - 21:23:24 10/10
(1579/2291)
:DDD

Te honnan szedsz ennyi marhaságot? Aki géppel (is) dolgozik, abból hogy lesz evidense moderátor?! :DDD
offtopic
spekimen 2015 ápr. 14. - 20:51:46
(1578/2291)
Gombóc Artúrina, egyszer már mondtam: az igazságot odaát mindannyian tudják, itt a Földön csak egyedül te. Tehát mi következik ebbõl? Az, hogy neked odaát lenne a helyed, DE, mivel te ott csak egy lennél a sok közül, ezért bármilyen világfájdalmat is mutatsz fel nekünk itt, te ezt élvezed, mert ettõl érzed különlegesnek és egyedinek magad ezen az oldalon. Most, hogy rájöttem a titkodra, mit fogsz lépni? :D :D
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 14. - 19:51:39 10/10
(1577/2291)
Interferencia - látja, megy ez fél szavakkal is. (20)

:))))
offtopic
proklima 2015 ápr. 14. - 19:48:59
(1576/2291)
"Nem fogsz meggyõzni arról, hogy a szülõket bántani, elítélni, és úgy általában "ítélni" (!) kell!"
Sajnos, ez megint indifferens.
Ki akart itt bárkit is gyõzködni és miért?
Miért lennék olyan botor lélek, hogy saját magam ellen tennék?
Mivelhogy szülõ vagyok jómagam is.
Két gyermek (19/33) boldog apja vagyok.
Akkor most mirõl is van ittend szó?
Szóval, valami hibádzik.
Az én (egyszerû)értelmezésem szerint a kommunikáció úgy zajlik, hogy:
-van egy küldõ
-van egy fogadó
-van egy kommunikációs csatorna
Namármost: a "küldõ" egy bizonyos frekvencián sugároz, amit a "vevõ" akkor fog megérteni, ha a készülékét rahangolja.
Vagy mindketten keresik egymást.
Perpillanat volt egy kis differencia: az interferencia.
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 14. - 19:40:08 8/10
(1575/2291)
nem hiszem, hogy hívni kell egy modot Szuperérzékeny elintézi majd azt
az idõ huroknál már leírtam a teóriám írd te is a tiédet megnézem
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 14. - 19:33:44 10/10
(1574/2291)
:DDD

Nem fogsz meggyõzni arról, hogy a szülõket bántani, elítélni, és úgy általában "ítélni" (!) kell! Benne vannak a bolond világban nyakig! Ezen az álláspontom semmilyen elmélkedés nem fog változtatni - szerencsétleneknek már gazdasági, banki, meg lélektani kurzusokra is kellene járni! Úgy a...huszonhatodik órában, ha lenne nekik olyanjuk.

Hagyjuk ezt, Uram, hangsúlyozom: nem tudja semmivel (!) az álláspontomat megváltoztatni arról, hogy óriási nyomás alatt élik a hétköznapjaikat, és sokkal inkább túlélnek, mint élnek. Sajnos!
A gyerekeik erre a legnagyobb tükörkép!

Részemrõl a téma a film alatt befejezve.

De ha gondolja, jöhet egyet diskurálni az Idõhurokhoz Ön is. :)))) Mert ott érdekelne a véleménye. Hm? ;)
offtopic
proklima 2015 ápr. 14. - 19:30:46
(1573/2291)
Ja, tetszett az "Uram".
Ez választékosságra utal...
Nemcsak úgy pertu...
proklima 2015 ápr. 14. - 19:26:41
(1572/2291)
"Én meg jártam szülõin."
Én meg nem?
Ezt próbáltam ecsetelni.
Na, mindegy...
Ez egy kicsit a süketek párbeszédére emlékeztet.
"Mi már felnõttünk. Legalábbis az enyém."
Na, ezt fordítsa le valaki magyarra....
Visszaadom az összes diplomámat.
"Tulajdonképpen Nolan saját bevallása szerint úgy jellemezte a filmjét, hogy "az Interstellar arról szól, milyen érzés szülõnek lenni".
Ez rendben.
"Maga Nolan is azt nyilatkozta, hogy a Csillagok között arról szól, mit jelent szülõnek lenni."
>http://player.hu/kult/csillagok-kozott-interstellar-kritika/<
"de nem dughatom homokba a fejem"
Miért nem?
Ha strucc is megteszi?
"szülõk is csak annak káosznak a részesei"
"A káoszelmélet olyan egyszerû nemlineáris dinamikai rendszerekkel foglalkozik, amelyek viselkedése az õket meghatározó determinisztikus törvényszerûségek ellenére sem jelezhetõ hosszú idõre elõre."
Gond?