10/10
eIemes 2015 ápr. 24. - 11:04:44 10/10
(1808/2288)
svábbogár
proklima 2015 ápr. 24. - 03:04:17
(1807/2288)
"Temetni jöttem Caesart, nem dicsérni."
William Shakespeare
Julius Caesar
III. felvonás, 2. szin
Antonius gyászbeszéde.
proklima 2015 ápr. 24. - 02:56:26
(1806/2288)
"Hol volt, hol nem volt, hetedhét országon túl, ahol a kis kurta farkú malac túr, volt egyszer egy szegény ember, annak felesége és három leánya. Egyebük sem volt a világon, mint egy kicsi malacuk, no, hanem azt dajkálták is ám! Jó kövérre meghizlalták, hogy majd kirepedt. No, hogy kárba ne menjen a malacuk, leölték, megperzselték, szalonnáját, húsát, kolbászát a füstre tették, s a télen át szép lassacskán meg is ették. Tavasszal a malacból nem volt egyéb, csak a kis gömböc...."(Benedek Elek).
Most mán' az sincs.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 23. - 18:52:07 10/10
(1805/2288)
"Csillagok-csillagok, szé-pen ragyogjatok.
A szegény legénynek ut-at, mut-assa-tok.
Mutassatok utat, a sze-gény legény-nek..."


...hogy megtalálja házát a fórumnak. :)))

A-S-B-nek és a többieknek. :)))

Tudjátok, milyen olykor-olykor a net. :))) Vad-vadnyugat. :D

https://www.youtube.com/watch?v=vBMA8knxvt8

Lövünk, és lõnek. De itt vagyunk. ;)

Ha már A-S-B! Jut eszembe! Mi a véleményed gmanarts alábbi hozzászólásáról?

"Minden faj, sõt minden csillag akkomodál és asszimilál. Idõben ez lehet egy mikroszekundum, vagy több száz millió év.
Lábnyomok vannak a Holdon, az ûrutazás valósággá vált - száz évvel ezelõtt egy világháború idején elképzelhetetlen lett volna, maximum csak olyan õrültek fejében létezhetett, mint Verne, vagy ma Nolan. Az ûr meghódítása mutatja az akkomodáció újabb fázisát, melynek ignorálása turbulenciát generál.
A jövõbeli civilizáció odahelyezi a féregjáratot, mert képes rá, megvalósítja a képzeletet mint, ahogy az Apollo program is tette.
Az elõzetesben elhangzik, hogy elfelejtettük felfedezõi mivoltunkat és a sorsunk a csillagok között íródik."

Vernérõl már írtam/írtunk itt.

Nem tudom, hogy mennyire íródik a sorsunk a Csillagok között, de a fórum életét megkedveltem.

Mindenkivel együtt. :))))

Azokkal, akik idejárnak/tak.

Engem is foglalkoztatott Nolan átfogó porfelhõje - tulajdonképpen a mega-szimbólikája. Az, amit egy közelgõ, fiktív katasztrófával mutattak be a produkcióban.

Vélemény? :)))

Srácok, hátha belestek, benéztek ide, A-S-B, M.h. Drive. :))) És mindenkinek, tudjátok, hogy vissza! ;) Vissza a jövõbe!
Ide, a Csillagok közé. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=zejzjnZvD2M
10/10
giggs985 2015 ápr. 23. - 11:48:22 10/10
(1804/2288)
Miért ne lehetnének méhek ebben a világban??? Mert nem mutatták, hogy ott döngicsél???
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 22. - 20:15:42
(1803/2288)
Az a baj, hogy ha ki is tiltják innen, akkor is újra-regel. Ez sem az elsõ nick-je. :)
Csak egy megoldás van. Ne válaszoljatok neki!
8/10
Irgum76 2015 ápr. 22. - 16:17:31 8/10
(1802/2288)
nem értem mért ne lehetne a porfelhõben pollen is
gmanarts 2015 ápr. 22. - 14:12:12
(1801/2288)
Egy magyarázat szerint az akkomodáció és az asszimiláció közti különbség mutatja az úgynevezett rossz eluralkodását a világban. A belégzés, kilégzés egyensúlyának felborulása, mely tébolyhoz vezet. A filmbeli gazdálkodó társadalom ezért van fulladással fenyegetve. De a levegõhiány más helyen is jelen van a filmben.
Mikor az anyaméhben a magzat növekszik, majd a kilencedik hónapban elhagyja a környezetét, akkor az asszimiláció véget ér és az akkomodáció, mely a tudattól független, mint a szívverés például, kikényszeríti a születést.
Az emberiség, mint egy baba a bölcsõben megszokja a környezetét, azonban idõvel kinövi fizikailag azt. Ez ellen nem tud tenni. A természet törvénye. Ha a tudatos/ ösztönös felismerés nem lépne közbe, akkor szétfeszítené a bölcsõt, kárt okozna.
Vagy a kamaszkor végeztével ha a fiatal ember nem hagyja el a szobáját, pedig az akkomodáció szerint ki kell lépnie, de mivel tudatilag a felismerés híján van, így bent ragad, majd neurotikussá válik, destruktívvá. Spirálba, örvénybe kerül. Turba.
Réz András mondja a film kapcsán: a tyúkszaros életünket tartjuk fontosnak, vagy vannak ambícióink, inasok, vagy tudósok vagyunk?
Minden faj, sõt minden csillag akkomodál és asszimilál. Idõben ez lehet egy mikroszekundum, vagy több száz millió év.
Lábnyomok vannak a Holdon, az ûrutazás valósággá vált - száz évvel ezelõtt egy világháború idején elképzelhetetlen lett volna, maximum csak olyan õrültek fejében létezhetett, mint Verne, vagy ma Nolan. Az ûr meghódítása mutatja az akkomodáció újabb fázisát, melynek ignorálása turbulenciát generál.
A jövõbeli civilizáció odahelyezi a féregjáratot, mert képes rá, megvalósítja a képzeletet mint, ahogy az Apollo program is tette.
Az elõzetesben elhangzik, hogy elfelejtettük felfedezõi mivoltunkat és a sorsunk a csillagok között íródik.

Ezt mondja a film. Ezzel szemben vannak olyanok, akik megütik, ráförmednek a totyogó babára, amikor az leránt valamit a nappaliban. Õk úgy gondolják a baba egy inherensen gonosz lény, aki rombolni akar - hisz még nevet is szörnyû tettén. Nem látják - pontosabban nem akarják látni - hogy egy tanuló folyamat közepén tart, amely folyamat kihívásokkal, türelmet igénylõ pillanatokkal van tele és ezért empátiát kér magának.
Sokan bántják a babát, mivel amikor õk totyogtak, akkor õket is bántották. A Csillagok között empatikus a botladozó emberrel. Kritikus, de optimista. Konstruktív.
Azok pedig, akik örvénybe kerültek, fuldokolnak, beszûkültek s ezáltal agresszívak az effajta nézõpontot a legnagyobb rossznak tartják. Mert õk végtelenül irigyek és tébolyultak. Velük értelmes diskurzus szemtõl szemben lehetséges, de anonim, webes környezetben szinte kizárt.
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 22. - 13:52:07 8/10
(1800/2288)
Que?
neked meg mi bajod??
1/10
moderator1 2015 ápr. 22. - 13:49:46 1/10
(1799/2288)
Kedves Felhasználók!

Néhány napja kitüntetett figyelmet fordítunk a Csillagok között topikra, és ha így folytatódik tovább a társalgás, sajnos kénytelenek leszünk bezárni azt. Minden hozzászólásnak örülünk, de ha továbbra is csak offtopik tartalmak fognak érkezni a témával kapcsolatban, és folytatjátok a személyes jellegû vitákat, nem lesz értelme, hogy nyitva tartsuk a topikot. Kérünk Benneteket, szorítkozzatok a film és az ahhoz szorosan kapcsolódó témák kifejtésére! Elõre is köszönjük a megértéseteket!

Üdvözlettel:
PORT.hu
Fórum
10/10
offtopic
eIemes 2015 ápr. 22. - 13:19:53 10/10
(1798/2288)
szabad lekopni, oké?
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 22. - 13:16:49 8/10
(1797/2288)
csak hogy ne mondhasd, hogy nem reagálunk a filmmel kapcsolatos felvetéseidre
igaz 100 az 1-hez az arány a baszogatós és az érdemi kommentjeid között

"csak mert a kukorica beporzásához méhek kellenek"

szerintem meg nem mert a szél porozza õket (tudomásom szerint) sõt lehet mesterségesen is beporozni
10/10
eIemes 2015 ápr. 22. - 12:08:24 10/10
(1796/2288)
Aranyos :)))))
De az élet nem a fórumokon zajlik.
A fórumokon hajlamosak vagyunk kivetkõzni magunkból.
A névtelenség, az arctalanság, a távolság, a metakommunikáció hiánya.
offtopic
spekimen 2015 ápr. 22. - 10:11:58
(1795/2288)
Na most már elég volt belõled. Megölted A-S-B-t a fórum egyik legmeghatározóbb tagját. Vajon ki lesz a következõ? Ezt már én sem tûrhetem. Javasoltam már, hogy te is nézz körül odaát, ott mindenki megértene téged, és az ottaniakkal talán tudnátok tenni valamit az itteniek ellen, de mivel, te ezt nem teszed, ezért nem hiszem, hogy aggódnál itt bármiért is.

Az én reakcióim sose voltak komolyak, ellenben sose értettem Roah és A-S-B reagálásait rád, hiszen, mint azt Roah is írta, ha senki nem szólna hozzád, elõbb-utóbb csak eltûntél volna a nagy sötétségben, ami nálad még egy feketelyukon is túl tesz. Ne haragudj, de ekkora feketelyukkal még az én nagyra nõtt ... sem tud mit kezdeni, mivel neki semmi sem elég, mindent és mindenkit beakar kebelezni. Kívánom, hogy egyszer találd meg a fényt az alagút végén.
1/10
Meklód fia 2015 ápr. 22. - 08:41:18 1/10
(1794/2288)
igazából már kibeszéltük a témát és megvitattuk, hogy ez egy rossz film.
Még talán annyit lehetne hozzáfûzni, hogy egy filmet jól le is kellene zárni. Lényegében olyan magyarázatot ad Nolan a feketelyuk titkára, amitõl több ezer variáció is valószínûbb lenne. És hiába jönnek az állatvédõk azzal, hogy ez csak egy film, mert a régi nagy Sci-fik is csak filmek voltak, mégis megmaradtak a realitás keretein belül.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 22. - 06:14:11 10/10
(1793/2288)
A-S-B! :))))

A neved...
Hogyan is jutunk el B-be? S-en át? ;) Na hogyan?

Vagy így. Emlékezz! ;)


https://www.youtube.com/watch?v=6te3SBzDiUk

Mi van az ötödik dimenzióban, és mekkora a Hold? ;) :)))

A csillagoknak akkor jó, ha nézzük õket? ;)
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 22. - 02:35:36 10/10
(1792/2288)
Ezt rád írta valaki? :D

Te szegény. Ne hagyd magad kibillenteni a zenedbõl. :)));)
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 22. - 02:34:13 10/10
(1791/2288)
Lehet, hogy megfertõzte õket a vírus? Oo? Az anti-Csillagok közötti? Ki tudja.

Mindenesetre új rekordot állítottál fel! És ez tök jó! Kibírtad vagy ...majdnem tízszer ócsárolás, és badarságok nélkül az írást. Azt leszámítva, hogy gyakorlatilag egy betû, de még írásjelnyi kritika nem ért. .D

De kit érdekel, nem? Haladás. :))) ;)
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 22. - 02:30:15 10/10
(1790/2288)
És nem jobb így? :D
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 22. - 02:24:48 10/10
(1789/2288)
Akkor lehet, hogy megnyertem egy fogadást?! :D Vicceltem! ;)

Tenksz á lát! Tenksz!

Amúgy, így kell ezt csinálni! :))) Mondtam én, hogy tanulni fogsz!


Büszke vagyok rád! :)))))