10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 21. - 18:04:22 10/10
(1748/2288)
Nem!
Senki ne maradjon fekete! :)))

Lemarad egy csomó fényrõl! Ne'má'. Az esõben táncolásról, ahol mondjuk halandzsázni lehet a szinging in dö réjnt :D, vagy fagyiról, a táncolásról, a lépésekrõl, lemarad az õrültségekrõl, egy rakás értelmetlen dologról, ami az életet teljessé teszi. Vagy teheti.
Ne maradjon senki fekete, amíg nem tudja, milyen színesnek lenni. :)))

Bárcsak látna az én szememmel.

https://www.youtube.com/watch?v=IbYAnQ0YhYY
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 21. - 17:53:20 10/10
(1747/2288)
Nincsen.

:))))
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 21. - 17:43:40 10/10
(1746/2288)
Nem.
A filmben egy betû utalás nem esik arról, hogy mi volt akkor (!), amikor egy házaspár, nevezetesen Cooper és felesége családot alapítottak. A nézõ szó szerint a képébe kap egy porfelhõt, mezõgazdaságot, kukoricával. Nincs idõ megjelölés.
Sõt! Az iskolában azt mutatják be, hogy Cooper rettentõen morcos, és mogorva a kormányra, amiért a tudósokat mellõzik, a tudományt leírják, leírták, olyannyira, a felesége halálát is ezen kéri számon, ezen az elven, hibás döntéseken.
Még eggyel több indoka volt, hogy egy özvegy férfi, egy apa, soha többé ne bízzon a kormányában, annak elveiben, saját kezében biztonságosabbnak tudja a jövõt: a gyerekeiét.
Ezért (is!) tart a többi ûrhajóssal a Gargantuához.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 21. - 17:26:31 10/10
(1745/2288)
Minap pont ezt írtam egy amatõr sci-fi szerzõnek:

"Józan esze mindenkinek lehet a világon, föltéve, hogy nincs fantáziája."

(Oscar Wilde)

És Kafka is errõl írt; hogy sok "baj" forrása az, hogy elfogyott a képzelõerõ. Az empátia hiányát is ez a jelenség okozza. Hogy az emberek nem tudják - és nem is akarják -, beleképzelni magukat más bõrébe, más szituációba, pedig csak az árnyékukat kellene átlépni, és minden megy magától, mint a karikacsapás.
Mert minden mindennel összefügg - sokszor annyira egyszerûen, hogy az minden képzeletet felülmúl. :)))

Tudod, azon gondolkodtam, hogy vajon mi lenne akkor, ha ez így létrejönne. Ha az ember(ek), vagy egyenlõ arányban, vagy bármilyen arányban átlépnék azt a bizonyos árnyékot. Milyen hatása lenne annak? Hogy az valóban hasznos-e? Hasznos az emberiségnek? Azon belül a tudománynak? Vagy minden jó, így, ahogy van? Vagy az a baj - relatíve baj, mert szerintem a "baj" csak nézõpont kérdése gyakran -, hogy eltolódtak az arányok?

A magyar nyelv...már nem merem leírni itt az eredetét. :))) A szavak eredetét. Még a végén magyar-nyelv sovinizmus vádjával illetnek. :D Pedig zseniális anyanyelv. És gyönyörû. A szavakhoz építették, épült ki a nyelvtana. Egy káprázatos rendszer. :)))

Ismered a Tront? :D Az eredetit gyerekkoromban i-m-á-d-t-a-m. :D Moziban láttam a remake-t, három dében - ami azért okozott néhány vidám percet, mert nagyjából fél órányi három-dés jelenettel bírt :D -, hát, nem egy vásziszdász, de a zenéje telitalálat lett, szerintem jobb, mint maga a film. :D

https://www.youtube.com/watch?v=-UOTLTgDH44
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 21. - 17:09:45 10/10 Előzmény eIemes
(1744/2288)
Ennyi! :))

Ezek a faágak már csak ilyenek.;) Mindig akkor nyúlnak meg, amikor kell. :))) Hibátlan idõzítés. :)))

Hát igen: az életösztön ereje. Az élni-akarás hamar megoldja a lehetetlen kérdéskörét. Az akaraterõ? Reflexek? Isten? A fene tudja - de maradjon is így.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 21. - 17:05:06 10/10
(1743/2288)
Spoileres!

Dehogynem - csak akkor, ha a két végletet kellene vizsgálni. Viszont a történetben Mann és Cooper karaktere is árnyalt. Nem fekete és fehér. És ott van Mörfé is. Szerintem a legnagyobb sith a professzor volt, nem Mann. Legalábbis az én aspektusomban. Mannban egy önmagában csalódott, tébolyodott karaktert látok, a professzor azonban számító volt, és kihasználta az ûrhajósokat (is). (Kingnek errõl volt egy tök jó hasonlata. A Halálsoronban. Amikor egy gyilkos két gyereket az egymás iránt érzett testvéri szeretettel használt ki.)
Az "oldalra állítás" szerintem túlkapó fogalmazás. Már csak azért is, mert Coopernak szinte választási lehetõsége sem volt arra nézve, hogy megy vagy marad: a gyerekeirõl volt szó. Ha marad, a halál biztos - mint az adók. (Szabadon by Meet Joe Black) Ha megy, nagyobb az esély a túlélésre.

Tudod, mit tartok szükségesnek a filmben? Mann monológját. :))) Egy rakás dolgot megindokoltak a cselekményben, a sztoriban. Rajta keresztül értethette meg a nézõ a negatív emóciókat, vele mondatták ki.

És a halála? Morbid lehetek?
A világ egyik legjobb jelenete volt Mann halála. Élethû. Az, hogy nem szólt vissza? Meg sem hallotta õket? Az õrület kiteljesedése; ott bizony nincsen szürke folt - megszakadt a kapcsolat a külvilággal, valósággal.
Némán. A világ egyik leghatásosabb néma robbanását láthattuk filmen, az ûrben. Orgonaszóra.

https://www.youtube.com/watch?v=VSDn1qN8s5g

...aztán egy bravúros dokkolást. Ha fejezetekre kellene bontanom az alkotást, ez a dokkolás a legelõkelõbb helyen foglalhatna helyet. (Ki kéne próbálni! :D)
10/10
eIemes 2015 ápr. 21. - 11:54:42 10/10
(1742/2288)
Hawking már túlvan a lehetetlenen (hány évet élt már a betegsége diagnosztizálása óta, közel ötven? egyébként vannak még ilyen csodabogarak, a CF-rekorderrõl készült dokumentumfilmre egy másik témában már hivatkoztam - mi a közös benne és Hawking-ban?)
10/10
eIemes 2015 ápr. 21. - 10:26:37 10/10
(1741/2288)
"Ilyen nincs a való életben, nincs ilyen ember, aki véghez viszi a lehetetlent csak azért, mert szükséges."

Egy kedves ismerõsöm pár éve a Pilisben kocogva belefutott egy vaddisznócsaládba, épp a legrosszabb helyen, a felnõtt vaddisznük és a malacok között. Két másodperc elõnye volt, egyéb lehetõség hiján felugrott, elkapott egy alacsonyabb ágat és felhúzta magát, ott ült még negyedórát, amíg a vaddisznók elunta és arrébb mentek. Pár napra rá meg akarta mutatni a gyerekeinek, hogyan mászott fel a fára a vaddisznók elõl, nem érte el az ágat, bõ arasznyi hiányzott. Szóval, ahol nagy a szükség (és elég talpraesett az ember), ott az adrenalin a megfelelõ helyre áramlik és segít véghez vinni a lehetetlent.
spekimen 2015 ápr. 20. - 21:34:55
(1740/2288)
Nekem bejött a Gravitáció, tény sokan támadják, hogy ez mennyire nem így történne az ûrben, de engem ez hidegen hagy, bár az egyetlen momentum, ami zavart benne, az a törmelék zápor volt, amitõl mindenkinek kampecnek kellett volna lenni.
Számomra újdonságként hatott ez a folyamatosan lebegõ állapot, és a végén már én is úgy éreztem magam, mintha lebegnék, pedig nem szívtam semmit :D

Sok köze egyébként a két filmnek nem sok van egymáshoz.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 20. - 18:38:48 10/10
(1739/2288)
Boénosz nócsesz! :)))

Gratvitáció. Hm.

Egyszer egy baráti társasággal elmentünk mozizni. Mit találtak ki? A Sikolyt. :D Mert júj, mert Freddy rendezõjének új filmje, meg tök buli moziban egy ilyen - beültünk. Spolier! A film elsõ tíz perce szerintem elég látványos, hangos, és hála a tehetséges színésznõnek, Drew Barrymorenak, hitelesen játszotta a riadt, menekülõ lányt, szerintem az egész film egyik legmeghatározóbb jelenete az övé volt. Vér, kiabálás, és fõcím, majd nagytotál a helyszínrõl, egy kisvárosról, szokásos nyitás. Az egyik lány kérdi a sötét nézõtéren, azt hiszem, valamelyik haver barátnõje volt: "Jézus! Hát milyen film ez?!" Mire szóltak neki a többiek: "Tudod, A Sikoly. Nem A Kék Lagúna, nem a Rambó. Mégis milyen film lehet, aminek az a címe, hogy "Sikoly".

(De láttam olyan fórumot, ahol miszlikbe aprították a Connan, a barbárt, vagy annak remake-jét. Mer' a barbár "mennyire idióta". És különben is, "alig beszél, csak ordibál". Esküszöm, még ha az lett volna a címe, hogy "Connan, a fogorvos, vagy Connan, az agysebész. De barbár - nem viking, nem hajós, barbár. Hát milyen legyen egy barbár?! :DDD


Pont így vagyok a Gravitációval. :))) Szerintem egy sajátos planetárium, és mégis több, pont azt kaptam - kicsivel még többet is -, mint amire számítottam. Igazi utazási-illuzió azoknak, akik szeretik a csillagokat, annak atmoszféráját, hangulatát, az univerzumot. Arra a kis idõre, amíg a film tart, jó nagyot lehet rugaszkodni. :))) Szerintem is óriási alkotás.
Akárcsak ez. :))) A csillagok között.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 20. - 17:04:50 10/10
(1738/2288)
Rosszhiszemûség - spekulatív rosszhiszemûség.

Ha valaki azt írja a házasságáról, egy fórumon, egy filmes fórumon, hogy nem tökéletes a házassága, az azt jelenti, hogy nem tökéletes a házassága. (Szerencsére! Csak gratulálni tudok hozzá! Ezért nem vagyok és nem is leszek soha fészbúkon...hát amit ott ment?! Egy hetet bírtam ki? :D Amikor kiraknak totál ferdítõ idilli képeket magukról az emberek, közben meg a szomszédod, és tudod, hogy naphosszat ordibálnak egymással...?! Ál-világ. Álom-világ?)

A nem tökéletes házasság az egyik legjobb kifejezés, amit férfi elmondhat a kapcsolatáról. :))) Van még mindig új a nap alatt otthon? :))) Van még mit megtudni a másikról? Szerintem ez teljesen egészséges.

Hogy a felhasználó megjegyezte, hogy tekereg a feje a szép nõk után? Szegény: Magyarországon él. És legendásan szép nõk sétálnak a városainkban, falvainkban, nálunk óriási a választék. :))) Szõke, barna, vörös, fekete, magas, telt, vékony, sportos, van mindenféle. :)))

Amúgy, lélektanilag ez sok egyéb mellett - ezek a csajokat megnézések, például -, azt (is) jelenti, hogy a férfinek nagyon jó a kapcsolata az édesanyjával, mindenképpen pozitív töltetû anya-fiú viszonyról árulkodik. (Ha valakit érdekel, szívesen kifejtem az okait.:))


Válások? Hát igen. Magyar-férfi átok: állítólag a magyar férfi szív csak egyszer szeret igazán egész életében, és azt az érzés kergeti-kergeti-kergeti az örökkévalóságig.
Hogy igaz-e, azt nem tudom, de sok mindent megmagyarázna.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 20. - 16:51:28 10/10
(1737/2288)
Spoiler!

Kérdés: a filmben látható-e olyan jelent, hallható-e olyan párbeszéd, ami arra utalt, hogy a szülõk, Cooper és a felesége, gyerek-vállalásakor a küszöbön volt a világvége? Még akkor is vetítettek az embereknek, amikor nyakig ültek a szószban.
A filmben, Mörf hány éves is volt? És a fivére? Amikor már tartott (!) pokoli helyzet, de ismerjük-e a kezdetét?

A NASA nem egy bõbeszédû szervezet; olyannyira nem, hogy még saját embereit is elvitte az erdõb...a Gargantuához.

Off:

Ismerek sok táncoslányt; egyiküket gyermekkorában elhagyta az apja, édesanyjával élt, és meglehetõsen vad nõként tengette napjait. Aztán, nem lévén más modell, minta elõtte, apu-utánzattal kezdett járni - akarva-akaratlan másolt, oda tudott visszanyúlni, amit nem látott (!) -, pont úgy lelépett az is, ahogyan az édesapja az édesanyja mellõl. "Ó" gondolta! "Ez ám az önigazolás!" "Mind egyformák!" (Nem ám õ választott rosszul, vagy tette azzá szó szerint a férfit, akinek látni akarta (!), nem, a férfiak (persze mind) a hibásak, meg az élet, meg a minden, ami csak szidható. Aztán jött még a srác. Rettentõ türelmes másik. Gyerek is szóba került a kapcsolatukban. A fülem hallatára nem egyszer fûzte a barátnõmet egy közös gyermekért, három éves járásuk alatt vagy...rengetegszer.
Négy hónapos terhes volt a lány, amikor lelépett.
Egyedül - velünk, haverokkal, barátokkal, barátnõkkel -, csinálta végig a terhességét, szülését, mire beértünk a kórházba, sápadt volt és gyenge, és: anyuka. Édesanya. Azt mondta nekem, könnyes szemmel: "Tudod mit? Elmehet az összes pasi a sunyiba! Életemben nem történt velem olyan szép dolog, mint amilyen kislányom. Te, lehet, hogy még hálás is leszek annak a baromarcúnak?" És csak csendesen sírt.
Sokáig nem volt hepiend az életében. De a kislánya a mindene. Kislány kora óta ismerem, de soha életemben nem láttam olyan boldognak, mint a kislánya születésekor, sõt, a kislány meg is szelídítette õt. Teljesen értelemet nyert az élete - ezt látom a szemében máig.


És még sok ilyen van. De nem akarom olyan offokkal tarkítani a fórumot, amiért már kaptunk eleget, lássuk be, joggal.

Senki nem tudhatja, akinek nincs minimum egy varázsgömb a birtokában, hogy mit hoz az élet, kibõl-mit vált ki egy tartós együttélés, kapcsolat, vagy szerelem.
proklima 2015 ápr. 20. - 16:39:34
(1736/2288)
Valóban jó a zene...
"Docking Scene".
https://www.youtube.com/watch?v=mqqsTjrAOfk
offtopic
proklima 2015 ápr. 20. - 15:37:09
(1735/2288)
"mert biztos mindenki unja már a dumánkat, és azt, hogy állandóan a Te agymenéseidre "kell" (?) reagálnia valakinek. Vagy írj privátban."
Végre egy értelmes ötlet.
Mellesleg erre már évezredekkel ezelõtt rá kellet volna jönni.Visszanézve az utóbbi idõszakot, gyakorlatilag kettõtök bájccsevegése tölti be/ki a fórumot.
Néha egy-egy "közbeszólót" kivéve.
Van telefon, van e-mail, társkeresõ oldalak, Facebook, stb..

Ez már dögunalom.
Valóban a csillagok között jártok, de az már egy másik univerzum.
Bízom benne, hogy elõbb-utóbb filmekrõl is lehet itt társalogni.
offtopic
spekimen 2015 ápr. 20. - 14:53:06
(1734/2288)
Gombóc Artúrina ne is törõdj velük, mivel nem vagy egyedül az érzéseiddel. Világ életemben utáltam az embereket a jó nõkön kívül, soha nem szerettem a nagy társaságokat, és nem szerettem a középpontban lenni. Van néhány jó barátom aztán kész is, velük elmegy az ember szórakozni, egyébként meg a mai világban már annyi mindennel le lehet foglalni magad, amihez nem kellenek emberek.
Az egyedüllétrõl még annyit, hogy akiknek gyerekeik vannak, azok addig maradnak csak velük, amíg ki nem repülnek, elmennek külföldre vagy az ország másik pontjára, aztán úgy otthagynak öreg kordra, hogy csak nézel - de hát én nem így gondoltam. Jobb esetben még ott van a párod melletted, ha csak addig nem hagyott ott õ is, vagy nem halt már meg. Még rosszabb, ha öregkorukra vannak egymásnak ugyan, de már utálják és unják egymást, és csak azért vannak még együtt, mert már túl kényelmes ez a felállás meg félnek az egyedülléttõl.
Ha mindezt végig gondolja az ember és még a környezetébõl is talál egy csomó ilyen példát, hát akkor bizony elmegy a kedve az egész hercehurcától :D

Az emberek annyira szûklátókörûek, még azt se látják át, hogy 1000, 500 vagy akár 100 évvel azelõtt se úgy éltek, ahogy most, mégis konokul ragaszkodnak a régi beidegzõdéseikhez.
Most egy átmeneti korban élünk, azért van ennyi válás és ennyi idézõjelbe rossz tapasztalatod az emberi kapcsolatokat illetõen, mert hirtelen felszabadultunk a több évszázados idejétmúlt elvárások sokasága alól, de ez is rendezõdni fog majd, nem kell ettõl megijedni. Csak azok rettegnek ettõl a változásoktól, akiknek ez hatalmi vagy éppen ideológiai és vallási érdekük, meggyõzõdésük.

Ezért ne siránkozz, és ne törõdj másokkal (senki nem felelõs azért, hogy mások hogy basszák el az életüket, ezért nem is kötelességed segíteni rajtuk, hacsak nem valami rajtuk kívül álló dolog történt velük), hanem dolgozz azon, hogy életed hátra lévõ része, minél kényelmesebben és élmény gazdagon teljen, hiszen soha nem volt még ilyen, hogy a világ a lábaid elõtt heverjen, hát használd ki ezt, és ne vágyj vissza az õskorba, hanem mindig csak elõre. :D

A fenti véleményem ellenére fenntartom magamnak a lehetõséget, hogy változni fog a véleményem, néhány dolgot illetõen, hiszen akár 5 évvel ezelõtt még nem is volt nagyon önálló véleményem, de aztán történt egy és más, ami határozott irányba terelte az elképzeléseimet. Szóval ne rinyálj már, mert ezzel, pont az ellenkezõjét éred el, mint amit szeretnél, ha szeretnél egyáltalán valamit, az élettõl.
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 20. - 14:29:10 8/10
(1733/2288)
bocs elég az elsõ 4 perc
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 20. - 14:27:54 8/10
(1732/2288)
erre írtam:

"Ki beszélt tökéletes családról? Én biztos nem. Olyan emberek kellenek, akik erõs jellemûek, van IQ-juk és EQ-juk. Ilyeneknek való gyerek (ha már annyira akarnak), akik tudják, hogy a végsõkig kitartanak egymás mellett JÓBAN-ROSSZBAN (nem ismerõs a szöveg a házassági eskübõl?), akik megpróbálnak szeretetben élni, ezt átadni gyermekeiknek is."

errõl szól a film nem személyeskedés volt

itt a film nézd meg az elsõ 10 percet:
http://filmvilag.com/go/film/99953
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 20. - 11:59:11 8/10
(1731/2288)
javaslom nézd meg az Idiocracy (Hülyék Paradicsoma) címû filmet
10/10
eIemes 2015 ápr. 20. - 06:59:33 10/10
(1730/2288)
TUTI, hogy ki fogunk halni :)
Az a kérdés, hogyan és mikor.
Meghalni lehet méltósággal és bölcsen, meg hisztizve is.
10/10
eIemes 2015 ápr. 20. - 06:56:46 10/10
(1729/2288)
"ha így van megfogalmazva, nagyjából mindenkinek hányigere van"

vagy az is lehet, hogy gombóckának van hányingere és ezért fogalmaz így. Az erõs érzések, bárhonnan származnak (lelki vagy testi eredetûek) nagyon erõsen befolyásolják a gondolkodást, minden emberben, mert az agyunknak ilyen a felépítése. Szóval, ha valaki goromba, talán "csak" nagyon rosszkedvû. Empathy, folx.