4/10
Rövid G. atya 2016 jan. 07. - 12:25:21 4/10 Előzmény HWRVV
(1948/2288)
Nem értek egyet. A történet akár jó is lehet, de a kivitelezés... szerintem borzalmas.
Talán könyvben jó lenne...
4/10
Rövid G. atya 2016 jan. 07. - 12:22:28 4/10 Előzmény NADALFAN
(1947/2288)
Vagyunk így egy páran...
Tipikus, amcsi tömegigényt kielégítõ "scifi".
Kb. mint az új Solaris.
Az utolsó jó és igazi sci-fi amit láttam, az a Stalker volt. DVD-rõl...
Ez egy nulla.
De miután az Asylumot, SyFy-t és társaikat nem bírták alulmúlni, nem kaphatott 1 pontot. :)
10/10
liumiu 2016 jan. 04. - 22:55:21 10/10
(1946/2288)
Ez volt idén az HBO szilveszteri meglepetésfilmje, akkor kihagytam, de ma ismételték, gondoltam, megnézem... de végül félbehagytam, és nem azért, mert rossz volt a film, hanem a szinkron idegesített olyan mértékig, hogy egy idõ után a falat lett volna kedvem kaparni Brand - Anne Hathaway magyar hangjától (most látom, Horváth Lili, nagyon nem kéne erõltetnie neki ezt a dolgot, mert nem az õ világa ez!), szóval... tudom, nézzem eredeti nyelven - majd talán legközelebb, most a szinkronosra szavaztam volna, de nagyon nem jött be, és ez már nem az elsõ eset, azért is teszem szóvá.
Zavar a dolog, mert eddig a HBO garancia volt a színvonalas szinkronra, és mostanában egyre többször futok bele igénytelen, gagyi, oda nem illõ, disszonáns hangokba, zavaró hangszínekbe, rossz hangsúlyozásoktól hemzsegõ élettelen szövegmondásokba, amik csalódást keltõek, és amik miatt sok filmet kihagyni kényszerülök, ha éppen nincs alkalmam (kedvem, akármim) eredeti nyelven nézni, és ez bosszantó - pontosan azért, mert az HBO-tól nem ehhez szokott hozzá az ember... A filmrõl majd akkor, ha sikerült végignéznem, igen, eredeti nyelven, bakker.
1/10
NADALFAN 2016 jan. 04. - 20:26:57 1/10 Előzmény doktormacko1
(1945/2288)
Hát velem is , de számítottam rá mert ezek a többségnek tetszõ filmek nekem nagyon nem.
De mostantól kerülöm ezeket az amerikai filmeket amiben csillagok vannak:)
5/10 de pipából 1 -est nyomtam mert idegesítõ ez a magas pontszáma.
7/10
doktormacko1 2016 jan. 03. - 22:45:34 7/10
(1944/2288)
IMDb 8,6 úgy látszik velem van baj
7/10
doktormacko1 2016 jan. 03. - 22:43:12 7/10
(1943/2288)
7 / 10 Kicsit jobbra számitottam.
Querelle 2016 jan. 03. - 19:01:47
(1942/2288)
Miután másodjára is megnéztem, azt hiszem, hogy nem kell mást mondanom, hogy ezt a filmet nevezhetjük tudományos-fantasztikus mestermûnek ! Tény, hogy nagyon hosszú történet, viszont egyetlen fölösleges részlet nélkül !Zseniális !
4/10
mmili 2016 jan. 02. - 03:18:05 4/10
(1941/2288)
Azt mondják ennél a filmnél 2 féle vélemény van. Akinek nagyon tetszett, és akinek nagyon nem. Nekem nagyon nem. Unalmas, vontatott, és szerintem hülyeséget feszeget. Talán, ha nem ilyen hosszú lenne, hanem mondjuk 90 perces akkor jobb véleménnyel lennék róla, de így sajna közepes alja nálam.
10/10
offtopic
tombenko 2015 dec. 27. - 00:11:01 10/10 Előzmény HWRVV
(1940/2288)
Yay.
10/10
tombenko 2015 dec. 27. - 00:10:34 10/10
(1939/2288)
Na, megkaptam karácsonyra Kip Thorne kommentárjait a filmhez. Be is szerzem, látnom kell, az alapján teljesen korrekt film. Még inkább látnom kell interstella okoskodása után.
HWRVV 2015 dec. 25. - 22:36:05
(1938/2288)
Ez a film egy olyan jövõbelátó mestermunka, amire manapság kevés példa akad, és mindezt mentesen midenféle hatalmas ûrhajókkal tarkított különféle földönkívüli élõlényekkel, droidokkal vívott látványos háborúktól. Itt csakis az ember van, aki különféle gyarlóságaival és gyengeségeivel együtt, csakis magára az érzelmeire-megérzéseire és az eszére számíthat, hogy túléljen. A kétkedõknek és akik nagy marhaságnak tartják ezt a filmet ajánlom figyelmükbe Baba Vanga-t. Ha a fele beigazolódik, mint amit a jövõrõl mondott, ( 80%-os a találati aránya), akkor ez a film csak egy töredékét mutatja be, ami a jövõben várható, de Nolan-nak nem is ez volt a célja, hanem, hogy szórakoztasson, ami maximálisan megtörtént.
Itt olvashattok Vanga-ról:
http://anotherlife2time.qwqw.hu/?modul=blog&a=139521
http://www.nemere.hu/josno.htm

(ezt csak úgy mellékesen jegyzem meg, de a jóslataira építve simán lehetne nagyon jó és érdekes sci-fi filmeket készíteni, mert egyes jövendölései tényleg minden képzeletet felülmúlnak)
10/10
Ananda 2015 dec. 25. - 13:08:48 10/10
(1937/2288)
Abszolút helyes meglátás! Kevesek mérik fel az ember nem elhanyagolható szerepét. A felszínen valóban nem ér senki semmit (na meg jól el is hitetik az emberrel), az emberi lét egésze azonban a felszín alatt folyamatos, szakadatlan, szüntelen felemelkedés. Nem a külsõ események, hanem a belsõ önmagára találás ami számít - embernek lenni. Ha a fõszereplõk megelégedtek volna a szokásos mind meghalunk, a közvetlenül szemünk elé tárulkozó valósággal akkor mondjuk kapunk egy erõs b kategóriás filmet.:) Itt azért jóval továbbhaladtunk. Az ember mindig siet, hogy épp ne legyen, meg más lehessen, meg a jövõbe ágyazza magát, meg, hogy negatívan elveszítse magát. Ebben a filmben viszont apának, lányának, Brandtnek sikerült az ami ma nagyon keveseknek: Embernek lenni. Mert az a valódi emberség, és emberiség amit õk hárman tettek, nem az a számító, léttõl levált, koordinálatlan tajtékzás, és a semmiben való szublimálás amit a legtöbben tesznek. Poncius Pilatus amikor azt mondta "Ecce Homo" - Íme az ember"! Jézusra mutatott, nem a vagdalkozó vérszomjas agyilag, szellemileg lefokozott irányíthatatlan tömegre. Az emberiség lényegi meghatározottsága a filmben kivételes módon jut szóhoz. Én is azt mondom, a 3 fõszereplõt megtestesítõ mozzanatokra, hogy íme az ember! Ezek vagyunk mi valójában és nem az ez ellen tevékenykedõ rossz akarat.

Ui. A vallásos elem csak példa. A film ugyanígy kiegyezik a Buddhizmussal (itt ugye eleve nem tétel a 4 dimenzió, hiszen jóval többel számolnak), a Széfer Jecírával, a Bardo Tödollal stb, csak most ez a példa jutott eszembe.

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

ui. 2: - ASB - igazán írhatnál valamit már ide, mert megbeszéltünk valamit, csak Inatman néven nem futhatok már, mert a metafizika aritmetikai haladványába nem tudtam belefoglalni hevenyészett létezésemet! :D:D

May Chritopher Nolan illuminate your path... :D
Vigilante 2015 dec. 25. - 04:28:45
(1936/2288)
irgalmatlanul jó lett, az az igazi többször megnézõs. Nolan ezzel szerintem élete filmjét hozta! A fõ mondani valója szerintem, az idõ értéke! Legalábbis az én szemembe, fõleg, maikor 7 év / órával számolunk. Arról nem beszélve, amikor a vége felé az egyik mutatvány 51 évükbe telik! Ebbe belegondolva az embernek a hideg futkos a hátán. Nolan így tökéletesen tudta érzékeltetni az univerzum nagyságát és, hogy mennyire is jelentéktelenek vagyunk mi ebben az egész rendszerben!
10/10
TwinPeaks&MulhollandD 2015 dec. 23. - 17:10:38 10/10
(1935/2288)
Tök jó érzés, hogy van még legalább egy olyan magyar ember, akivel nem csak e csodálatos film kapcsán (nekem a kedvencem!), de a nevedbõl ítélve, a fociban is egyezünk. :-)
Nekem már elsõre is nagyon tetszett, de akkor még kicsit bizonytalan voltam ebben-abban. Pár megtekintés után viszont élre tört nálam. Az tényleg nekem is nagyban hozzátesz a film értékéhez, hogy itt bizony a legnagyobb dologról, az emberiség sorsáról van szó. Messze nem csak egyszerûen apa-lánya viszonyról, vagy annak bensõségérõl szól... persze annak ábrázolása is fantasztikusan sikerült szerintem.
A zenéje is fenomenális, ezt is írtam már párszor. Azt sem fogom sosem megunni, ahogy a filmet sem!:-)

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!
10/10
kahnforver 2015 dec. 23. - 00:35:26 10/10
(1934/2288)
Fantasztikus film.
Bevallom elsõre nem tetszett a film, vagy nem értettem. Viszont többszöri újranézés után eszméltem rá , hogy milyen hatalmas dolgokat feszeget létezésünk alap kérdéseirõl. Az egyén vagy az emberiség? Melyiket áldozzuk fel,melyiket mentsük? Egyértelmû 6 milliárd ember élete vagy az enyém, esetleg a családomé? Mondhatunk bármit, de hogy mit tennénk ha az emberiség fennmaradása lenne a tét és döntenünk kellene? Kiderül ebben a zseniális eszméletlenül komoly mondanivalójú filmben.

Csak ajánlani tudom. A hangulat, a zene zseniális. 10.9-es
9/10
csupszika 2015 dec. 21. - 20:50:52 9/10
(1933/2288)
Nem a legjobb filmje Nolan-nak, de így is jóra és izgalmasra sikeredett. Bár sokan írták, hogy logikai bakikkal van tele, de szerintem ezek nagy része annak köszönhetõ, hogy a film (fõleg ha rossz minõségben nézzük) kicsit bonyolult. Nekem is volt pár kérdésem, aminek utána kellet olvasnom, hogy teljesen tiszta legyen a kép. S bár egy egy részlete elnyújtott lett, de így sem csalódtam benne.
10/10
Peti Huber 2015 dec. 20. - 23:23:19 10/10 Előzmény barna pólós
(1932/2288)
'A papíros-ceruzás jelenet egy az egyben a Halálhajó c. film legütõsebb jelenetét másolja.'
mert amúgy nem így szokták minden filmben szemléltetni......... ez most olyan mintha azt mondanád h ha iszol egy pohár vizet, mert szomjas vagy, és én is így teszek akkor téged copyzlak
10/10
TwinPeaks&MulhollandD 2015 nov. 24. - 19:44:14 10/10 Előzmény barna pólós
(1931/2288)
Igen, nekem is eszembe jutott a Halálhajó szintén így magyarázó jelenete, de engem ez nem zavart. Lehet, hogy senki sem látta azt a filmet a Csillagok között stábjából, és ezért nem tûnt fel nekik? :-) De szerintem mindegy, mert a két film között ennyi a hasonlóság...

Egyébként pont ma egy éve láttam a Csillagok közöttet elõször, és biztos véletlen, de ma pedig 10. alkalommal néztem már meg. Alig vagyok beleõrülve... :-)))
barna pólós 2015 nov. 22. - 21:13:43
(1930/2288)
A papíros-ceruzás jelenet egy az egyben a Halálhajó c. film legütõsebb jelenetét másolja.
Matteeeeee 2015 nov. 19. - 04:04:12 Előzmény intestella
(1929/2288)
1. Nem gondolom, hogy az lenne egy sci-fi film lényege, hogy teljesen valósághû legyen. Sajnálom hogy nem jött át a lényeg, ugyanis a rész amit legjobban kifogásoltál csupán eszköz volt a történésekhez. Egyébként is egy sci-fi sokszor nem a jelenlegi világ alapján mûködik, hanem egy más axiómarendszerre épít ami éppúgy valóság lehetne.
2. Sokkal kevésbé hangozna "egyszerûnek" a hozzászólásod, ha egy jó részében nem a másikat becsmérelnéd. Egy film szerintem akkor jó, ha magába tud szippantani. Sokkal lényegesebb ebben az esetben a sok döntéshelyzet. Amit az emberi viselkedésrõl írtál csak egy statisztika, mindig van aki másképp dönt, ezért nem értem hogy egy konkrét esetben miért is ne alakulhatna másképp.
3. Mégis milyen kategóriát kapott volna helyette?
4. Meghallgatnám a Star Wars Darth Vader-es folytogatós jelenetéhez tartozó tudományos magyarázatodat is. Vagy másik 50-et kb...