7/10
Zenonn87 2014 nov. 10. - 12:02:57 7/10
(271/2291)
Szerintem a film nagyon jól sikerült. Érdemes volt moziban megnézni. Tetszett, hogy mai tudományos eredményeket és elképzeléseket vittek a vászonra. Lenyûgözõ volt a leszimulált fekete lyuk látványa, a többi részt pedig nem CGI-zték túl, szerintem nagyon helyesen. A történet vezetése jó volt. Számomra egy megkérdõjelezhetõbb és egy nem tetszõ pontja volt csak a filmnek. A fõszereplõ majdhogy nem beesik az ûrhajóba és lesz pilóta. Egy ilyen küldetésre megkeresik az alkalmas pilótákat, de a dramaturgia miatt megbocsátható még. Viszont a befejezés már teljesen elrugaszkodott a valós alapoktól és abszolút Hollywoodi happy end megoldás még akkor is ha ez szürreális, bár érdekesen próbálták így is megoldani.

Összesítve megérte megnézni a moziban (IMAX!). Kellõen szolid, ugyanakkor szép látvány, jó színészi alakítások, viszont a lezárás miatt 7-et adok neki. Ettõl függetlenül bekerült a kedvencek közé.
10/10
cszilvi84 2014 nov. 10. - 11:57:42 10/10
(270/2291)
Én tegnap néztem meg, nekem óriási élmény volt, igaz, direkt úgy ültem be, hogy szándékosan nem tájékozódtam róla elõzetesen semmit. Megvolt a katarzis, voltak a számomra közelebbi-távolabbi környezetemre is értendõ személyes vonatkozásai, olyan problémákkal foglalkozott, amelyekkel mostanában én magam is. És azt hiszem, hogy egy filmnek valahol ez a lényege, megtalálni az embereit, és az embernek is megtalálnia magát benne... Azt hiszem, siralmasan lényegtelen egy film objektív értékeit kajtatni és másokkal összehasonlítani laikusként. Úgyhogy ezzel nem is próbálkozom, nem vagyok se filmesztéta, se fizikus, viszont a film témája elért a szívemig, és nem vettem észre, hogy három óra telt el, és nekem ez elég.
Ja igen, ezt a szkeptikusoknak:
http://index.hu/tudomany/2014/11/09/mennyire_tudomanyos_a_csillagok_kozott/
5/10
helsinkirokker 2014 nov. 10. - 11:57:41 5/10
(269/2291)
**** SPOLIER ****

Csak 3 vicces dolog:

1. A földrõl elindulnak egy böszme kétfokozatú hordozórakétával, mint egykor Gagarin. Majd másik két bolygón, ahol a gravitáció kb. a földi, jönnek-mennek az ûrsiklóval, mint a Star Wars-ban. WTF???
2. Fõhõs zuhan a fekete lyukba, és a relatíve qrvanagy univerzum tér-idõ koninuumának egyetlen pontja jut neki: a könyvespolc. Nálam itt csapott át Harry Potterbe.
3. A heurékás jelentnél majdnem felálltam és kimentem, ez már a Doktor Szöszi fokozat volt


**** SPOLIER ****
5/10
otexheadquarters@gmail.co 2014 nov. 10. - 11:48:00 5/10
(268/2291)
Ööö... én még életemben nem írtam ide, sõt most is csak csalódásomban és elsõ dühömben léptem be a google fiókommal...
Ezek szerint mások is hasonlóan csalódtak? :(
Most, hogy már aludtam egyet rá, azt kell mondjam, egy rohadt nagy kamu film, egy igazi átverés.
10-bõl legfeljebb ha 4-es. Rühellem, ha hülyének néz a rendezõ. Több síkon is. Végletekig kiszámítható, nevetségességig fajuló komédia, még a csillagkapu széria egyetlen epizódjának szintjét sem üti meg.
Hidd el, nem azért ültem a moziba, hogy keressem a hibákat. Marhára tiszteletben tartom a véleményed. Ha neked tetszett, örülök. Nekem nagyon nem - bocs.
5/10
bidzsi2 2014 nov. 10. - 11:13:30 5/10 Előzmény magicvoice
(267/2291)
Tökéletesen egyetértek Magicvoice-szal.
A film rossz felõl közelít, és tele van tudományos sületlenséggel. Ez több, mint amit a szerzõi szabadsággal a hitelesség elvesztése nélkül bele lehetne rakni egy filmbe. Az eseményhorizont nem fekete, ahogy a feketelyuk elnevezés sugallná, hanem bazi fényes és forró, mivel az elnyelõdõ anyag spirálisan közeledve közel fénysebességre gyorsul. Szóval még mielõtt átlépné bármi is az eseményhorizontot, már rég szétéggett, vagy ha nem, akkor is atomjaira szakadt az iszonyatos gravitációtól.
Na mindegy, ez már a mese része volt nyilván, hiszen meg kellett oldani a Földön maradtak tragédiáját.
Én Nolan-tõl sokkal-sokkal jobb filmet vártam, mert a Tükéletes trükk és az Eredet is a kedvenceim között van.
frottirzokni 2014 nov. 10. - 10:45:30
(266/2291)
Megnézésre ajánlom, de aki Sean Carroll vagy Lawrence Krauss fizikaóráit szeretné viszontlátni benne, annak szólok hogy csalódni fog. Ez egy jó kis scifi dráma.



***spoiler***

rendesen felnevettem amikor a pionír misszionárius tudós és a megmentésére igyekvõ fõhõs a jeges hóban egymást gyepálja. Mi az elsõ dolga két embernek a csillagok között egy elhagyott bolygón? Verekednek :) Ez annyira esszenciája az emberiségnek hogy öröm volt nézni.

***spoiler vége***
grace08 2014 nov. 10. - 10:40:17
(265/2291)
Moziélménynek megfelelt, látványos film, igényes zenékkel, de mégis csalódtam. A Memento és az Eredet után egészen másra számítottam. Illetve nem másra. Jobbra. Egy kifinomultabb, részletgazdagabb alkotásra. Az odáig rendben van, hogy elhangzik egy rakás fizikai elmélet, definíció, törvény, de mégis volt pár momentum, ami számomra értelmezhetetlen, és amik egy átlagos sci-fi szintjére süllyesztették a filmet. Persze lehet, hogy én vagyok máshogy bekötve, és minden kérdésre ott van a válasz a filmben, csak én nem vettem észre.

SPOILER----

Amíg szerencsétlenkednek egy sort az elsõ bolygón, 23 év telik el a Földön. Hogy lehet, hogy a fekete pasi túlélte ezt az ûrhajón? Ha jól emlékszem õ csak lebegett addig az ûrben. Hogy tartott ki az üzemanyaggal, meg mindenféle tartalékkal (étel, ital, stb.)? Meg egyáltalán...miért nem golyózott be?

Tulajdonképpen mit morzézott le Cooper a lányának? Mert végül ez sem derült ki, mi már csak azt láttuk, hogy a Szaturnuszon élnek és virulnak. Azt is hogy?

Honnan tudta Cooper lánya, hogy Brand még mindig él és ráadásul a halott barátja bolygóján van? Ha tudták miért nem mentek el érte? És õ egyébként hogy a túróba került oda? Az pedig a gagyiság magas foka volt, amikor Coop csakúgy fogta magát és elkötött egy ûrrepülõt, hogy a nõ után repüljön. Hát persze.

Ha Cooper a jövõbõl üzent a lányának, valahogy oda kellett kerülnie legelõször, de errõl sem tudunk meg semmit. Heureka.

SPOILER vége---

Semmi baj nem volna ezzel a filmmel ha nem magasztalták volna fel ennyire. Mert egyébként egy igényes, ugyanakkor teljesen átlagos mentsükmegaföldetegydarabûrhajóval sci-fi.
7/10
mvf410 2014 nov. 10. - 10:36:50 7/10
(264/2291)
Érdemes megnézni egyszer moziban. Aki teheti, IMAX-ben nézze meg. Nem volt azért ez annyira rossz, mint ammenyire eggyesek leírják... Sõt, jó pár kijelentéssel lehetne vitatkozni is. Összefoglalva, nem egy világot megváltó film, de mindenféleképpen egyszer ajánlatos megnézni moziban. Felüdülés a mostani sok szemét között. Én személy szerint a filmre 7.5 pontot adnék.
nyuszikakobika 2014 nov. 10. - 10:13:42
(263/2291)
Hihetetlen az emberi butaság. Félmûvelt barmok osztják az észt olyan dolgokról amirõl a világ legjobb elméleti fizikusainak is csak különbözõ nem bizonyított elméletei, feltevései vannak. Mi értelme logikátlanságokat felróni egy olyan filmnek ami olyan dolgokat jelenít meg valahogyan - ahogy esetünkben Kip Thorne fizikus gondolja - amire nincs válasza jelenleg a tudománynak? Miért kellene ebbe a filmbe logika amikor még a kvantumfizika sincs egyeztetve a kozmológiával?

Pl. a spagettivá nyúlás az eseményhorizonton is csak egy elmélet, nem tény.

Ez a film jó. Feldob egykét fogalmat,ami fontos kérdése a mai tudománynak, kicsit bulvárosístja a fizikát - ami szerintem tök jó - és morális kérdésekben is gondolkodásra készteti a nézõt. Ja és szórakoztat.
10/10
Ticonderoga 2014 nov. 10. - 10:02:31 10/10
(262/2291)
Nagyon vártam már ezt a filmet, mivel imádom a sci-fit, és régóta nem volt már egy jó alkotás sem ebben a kategóriában. A film elsõ félórája valóban kicsit unalmasra sikerült, de összességében nekem nagyon tetszett.
Nyilván, aki egy ûrcsatás, pörgõs science filmre vágyik, nem azt fogja kapni. De aki képes kicsit mélyebbre látni a filmben, az megérti az értelmét, és nem lesz unalmas számára. Lehet, hogy néhol hibádzik a fizika, de ez egy mozi, aki teljesen élethû fizikára vágyik, az menjen el egy egyetemi nyílt napra, és üljön be egy fizikai elõadásra.
Szerintem kár lett volna egy 1,5 órába összesûríteni, kellett egy hosszabb bevezetés, hogy a vége nagyot üssön.
A képi megvalósítás leírhatatlanul jó lett, a filmzene iszonyatosan jó, tökéletesen eltalálták, Zimmer ismét bizonyított.
Összefoglalva, nekem tetszett, és meg fogom nézni még1x majd ha megjelenik.
3/10
lazi10 2014 nov. 10. - 09:04:43 3/10
(261/2291)
CSALÓDÁS!
Semmiféle katarzis, semmi dráma. Inkább nevetni lehet a filmen (szánalomból), mint sírni a drámai hatás miatt.

SPOILER*

A színesbõrû ûrhajós 23 évig mit evett? Mit csinált annyi ideig egyedül? És a reakció, mikor visszatértek a hajóra Cooperék...hát érdekes. Mintha csak leugrottak volna a boltba. Minimum egy érzelmes megnyilvánulás, nem egy poén: "ez sokáig tartott" -mondat
Az autók 35-40 év alatt nem változtak a Földön. Értem, hogy szegénység (nem volt pénz újításokra), de azokat az autókat amik vannak, azokat meg javítani kell, és nem valószínû, hogy nem rozsdásodnak, stb...

SPOILER VÉGE

A zene miatt 4/10.
Az EREDET sokkal jobb film volt.
Üdv
BudaJakab74 2014 nov. 10. - 00:55:01
(260/2291)
Tömören: csalódás. Egy mértéktelenül hosszúra nyújtott, érzelgõs ûrdráma. Az alapötlet jó, de a rendezés és a forgatókönyv irtó béna. Nolant mindig is túlértékelt rendezõnek tartottam, de voltak erényei, fõleg a mesemondás és a látvány terén. A látvánnyal most sem volt baj, de íróként ezúttal borzalmas. Ilyen rossz történetszövéssel, ennyi zagyvasággal és ilyen õrületesen sok mesterkélt, hamis érzelemmel rég találkoztam. Azért az kicsit túlzás, hogy öt percenként mindenki sírva fakad. Pedig ebbõl a sztoriból egy izgalmas másfél órás sci-fit is csinálhattak volna. Az utolsó harminc perc húzta fel nézhetõvé a majdnem három órát, amely összességében szinte elviselhetetlenül unalmas.
GospeLL 2014 nov. 10. - 00:10:30
(259/2291)
Megnéztem a filmet. Sajnos a nagy hype a film körül lehet magasabbra tette az elvárásaimat, mert egyszeri popcorn mozinak teljesen elmegy, de így nagy csalódás volt.

nem szeretnék spoilerezni, így csak azt írom, hogy aki szereti a nyálas csöpögõs filmeket, meg a tökös amerikai gyerek megmenti a világot agyatlan akciókat, az nézze meg, nem fog csalódni.

A hard science fiction kedvelõinek viszont kifejezetten nem ajánlanám - szerintem a Narnia krónikáiba több science szorult, mint ebbe. Rajzoltak egy szép fekete lyukat, cikkeztek a médiában a bonyolult élethû renderelésrõl, de kb. ennyi, minden más fizikát alárendeltek a nyálas történetszövésnek. Lehet magyarázkodni egy fokig, hogy a meg nem értett felsõbb sokdimenziós hatalom így meg úgy, de ha ilyet akarok látni, nem scifire ülök be.
10/10
Attaca 2014 nov. 10. - 00:03:10 10/10
(258/2291)
Nem kellene szerintem 8-szor regisztrálnod, elég egy hozzászólás is. Ez nem NATGEO, tehát ne várj realitást. OK, lehet vitatkozni olyan dolgokon, hogy miért logikátlan benne sok minden, de kiakadni ezen...
Komolyan nem értem.
A sci-fi irodalom, és filmek számtalan esetben olyan eszközöket használnak, olyan eseményekkel játszanak, melyek a tudomány jelenlegi állása alapján nem lehetségesek. Teszik ezt azért, hogy ezen keresztül bemutathassák az embert, és, hogy az ember mivé lehet a technika fejlõdése által.

Az ebben a filmben boncolgatott témák, emberi kicsinyesség, önös érdekek, döntések az emberiség jövõjéért, a szeretet mindezek mögött, gyönyörû zenei aláfestéssel, és mûvészi igényességgel vannak ábrázolva, a technika mögötte csak eszköz a mûvészi kifejezéshez, bár nekem a sztori is kimondottan érdekes.

Kitalálható mi fog következni? Kit érdekel, ez nem krimi, csak az embert mutatja be, még többször meg fogom nézni szerintem, pedig tudom mi fog következni, mert már láttam :)
elszabó 2014 nov. 09. - 23:59:25
(257/2291)
A szupernek kikiáltott film valóban szuper - szentimentális. Nálam csak annyit ért el, hogy történjék bármi is, én inkább maradnék a Földön.
5/10
otexheadquarters@gmail.co 2014 nov. 09. - 22:49:44 5/10
(256/2291)
Na skacok, megnéztem. Amennyire vártam, akkora szopás.
Az Eredet rendezõjétõl messze többet vártam volna.
Sci-fi fan vagyok, de ez marhára nem az.
Egy ocsmány, csöpögõ fos, némi sci-fibe csomagolva. Minden jelenete kiszámítható,
minden "fordulat" percekkel bekövetkezése elõtt sejthetõ, egyszóval szar.
Nemhogy nem tudtam sírni rajta, de a 168 perc egytizedében sem
éreztem azt, hogy megérte eljönnöm. A kedvenc színészemben ugyan nem kellett csalódnom,
mert McConaughey hozza a tõle elvárható szintû színésztechnikát.
A tudományosság marketingjébe beágyazni egy ekkora gurítást - hát, legkevesebb figyelemreméltó.
De anélkül, hogy spoilereznék, megjegyzem, addig amíg az emberiség meg nem menekül, addig nem tudja létrehozni évezredekkel késõbb a féreglyukat. De ha nem menekül meg, akkor meg nem tudja létrehozni a féreglyukat.
Ez akkora logikai bukfenc, hogy az összes többi általatok korábban idecitált anomália csak bosszantó apróság.
A szánalom faktorom 60%. Aki látta érteni fogja. Aki meg nem - úgy kell neki.
2/10
logixxxxx99@gmail.com 2014 nov. 09. - 22:11:43 2/10
(255/2291)
1. Egy tudomány által elismert paradoxont összekeverni "Murphy törvényével" (ami egy vicckönybõl származik) - butaság.

2. A Mars is a Föld pályáján kívül esik és nem estjük útba a Napot ! Hahó, ezt egy gyerek is átlátja...

3. Ezt ne taglaljuk, a Muppet-show-t nem kell magyarázni.

4. Félsz-búúkra nem jelentkeztem fel és nem is fogok soha. Nekem nincs rá szükségem.

5. Hablatyolsz az érvek ellen. Ha akkora a grvitáció, hogy idõdilatációt hoz létre, akkor az olyan erõs, hogy semmiféle bolygó, ember, stb. nem maradhat egyben a hatalmas gravitációs hatás közelében.

6. Ez a lóláb már annyira kilógott, hogy még neked is szemet szúrt.

7 A fekete lyuk és hatásai tények. Sõt egyre több részlet lát napvilágot a csillagászat és a fiziak fejlõdésével. Ezek a felfedezések nincsenek fent a fész-búkon?

8. A neked való film : a PI élete. Nézd meg. Inkább hiszel annak, amit hinni akarsz, mint a racionalitásnak. Így is lehet élni. De az a te életed. Szerencsére nem az enyém.
6/10
tikkkes 2014 nov. 09. - 22:06:36 6/10
(254/2291)
INTERSTELLAR - Csillagok között (2014)


***SPOILER***

,,A" verzió

Jó látni, hogy Matthew McConaughey a sok kiábrándító rosszfiú szerep után végre visszatér a jószívû, érzelmes amerikai hõs-apa--szerephez. Jó azt is látni, hogy azoknak akiknek anno nem volt türelmük/kitartásuk végignézni a 2001: Ûrodüsszeát, itt mai, értetõ csomagolásban megtekinthetik az annak alapjául szolgáló cselekményvonalat. Nincs is szükség arra a sok fárasztó gondolkodásra sem, a kedves nézõnek csak ki kell nyitnia a szemét ( erre a rengeteg kiváló CGI grafikára), és a drága filmkészítõk szépen mindent megmagyaráznak az utolsó mellékszálig is.
A világért sem venném lelkemre, ha Hollywoodban valaki szívszélhûdést kapna a happyend hiánya miatt. Jó tudni azt is, hogyha bármilyen apokaliptikus katasztrófa bekövetkezik, akkor néhány év múlva már amerikai zászló lengedez legalább három (!) távoli bolygón, de amíg oda eljutunk, addig is élhetünk egy centrifuga-szerû ûrhordóban kukoricát tömve magunkba. Ám amíg várunk, addig is ehetünk kukoricát (és csak kukoricát!), és az effajta egyoldalú táplálkozástól semmi tartós egészségkárosodásunk nem lesz. sõt! Amúgy Hans Zimmer zenéje zseniális!

10/9!

***SPOILER VÉGE***

,,B" verzió

Mint oly sokat dicsért filmre, kétes érdeklõdéssel a lelkemben ültem be ma eme eposzra. Matthew McConaughey-t sok-sok remek filmben láthattam az utóbbi idõben, és nagyszerûen állt neki a rosszfiú szerep. Na, itt aztán megmutathatta újra drámai oldalát. Sírt is. Sokat. Amúgy nem csak õ. A 168 percbõl, ebben a filmben összességében ha 15-20 percet nem sírnak akkor semennyit. Aztán ez a mindent átitató csöpögõs pátosz! De sajnos még manapság is a könnyek töltenek meg egy mozitermet. És ez csak egy vasárnap, kora délutáni vetítés volt.
A 2001 Ürodüsszeát én amúgy nem szerettem (leszámítva az utolsó 10 percet), kár lenne védelmére kelnem, mert bár nyilván egy ocsmány sznob vagyok, azért annyira nem, hogy élvezettel üljek végig egy olyan mozit, mint az. Itt szerencsémre, és hála Christopher Nolannek végigülhettem még egyszer. Pedig készített õ már olyan remekmûveket mint a Following, a Memento, vagy az Álmatlanság. Aztán mintha Hollywood betömte volna a száját.
Amúgy Hans Zimmer zenéje zseniális!

10/6

Bocs! :)

Hasonló értékelések még ebben a nyílt filmklub csoportban vannak:
https://www.facebook.com/groups/456891034364358/
FoAMDFun 2014 nov. 09. - 21:07:26
(253/2291)
SPOILER!

Matt Damon eléggé õszes volt. Most 44 éves a valóságban és így a film szerint lehetett 50-52 éves is. Le is volt hibernálva. Lehet, hogy 22 évesen indult.
Keló Scofield 2014 nov. 09. - 20:05:54
(252/2291)
Persze, ahogy gondoljátok, nincs ezzel baj, csak én egyszerûbben látom ezt az alkotást, de ez legyen az én bajom. :)