8/10
Aszpirin 2014 nov. 20. - 20:32:59 8/10
(573/2293)
Lehet. De ha valami, akkor mégis a zene a legesélyesebb.
Talán az egész film nem fog lópikulát sem kapni :)
1/10
cellasto 2014 nov. 20. - 20:29:34 1/10
(572/2293)
zimmer írt ennél sokkal jobb zenéket
ez pl hallgathatatlan számomra a film nélkül
sztem nem fog ezért lópikulát sem kapni :)
8/10
Aszpirin 2014 nov. 20. - 20:23:09 8/10
(571/2293)
Oscar: véleményem szerint néhány jelölést biztosan fog kapni a film. Amiben igazán esélyes a szoborra is, az szerintem Hans Zimmer zenéje, bár itt is leginkabb azon fog múlni, hogy milyen lesz a felhozatal a jelölésekben.
Matthew McConaughey nagyon tehetséges színész, és egyre jobb, de csodálkoznék, ha ezért az alakításáért kapná meg az Oscar-szobrot.
Ami a többi szereplõt illeti, esélytelenek szerintem.
A látvány valóban esélyes, de azt már látatlanban is monddom, hogy a Hobbit utolsó része esélyesebb lesz ebben a kategóriában.
A rendezés és a film pedig.... no, meglátjuk :)
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 20. - 20:18:14 1/10
(570/2293)
már bocs,de épp ti fanok"rugdalóztok"
akinek nem tetszett,azt lehülyézitek,meg jön a "nem érted"duma..
jó lenne ezt elfelejteni és elfogadni a negatív kritikákat
bár kétlem,hogy ez sikerülni fog
8/10
Aszpirin 2014 nov. 20. - 20:13:27 8/10
(569/2293)
Nem tudom, ki hogy van vele, de számomra ez a jellemfelõdés dolog már kezd nem kicsit túlspilázottá válni...
Hippiusz 2014 nov. 20. - 20:13:20
(568/2293)
cellasto, az összes trailerbõl, filmet megelõrõ interview-ból kitûnt, hogy a filmben hangsúlyosak lesznek az általad "nyáldazásnak" nevezett emberi szálak.
Te ültél be rossz filmre, ha nem erre számítottál, nyilván ezért kár itt mindenkibe belerúgni.
Megjegyzem a sci-fi mûfaj hál'istennek tele van olyan remekmûvekkel, amik egyszerre gondolkodtatnak el a tudomány távlatairól és az emberi lélek mélységeirõl, ha tényleg járatos vagy a sci-fi filmekben, nem értem, mért ért ennyire váratlanul...
8/10
Aszpirin 2014 nov. 20. - 20:10:33 8/10
(567/2293)
A sci-fi lényegével kapcsolatos mondandóddal teljesen egyetértek, szerintem sem tesz jót egy scifinek a sok "nyáladzás". A személyeskedést viszont, pláne többesszámban, akár mellõzni is lehetne ;-)
Hippiusz 2014 nov. 20. - 19:59:18
(566/2293)
Egyetértek, hogy a jellemfejlõdést eljátszani kell, nem elmesélni, de dr Mann egy 20 mondatos mellékszereplõ volt a filmben... ahhoz képest szerintem elég mélységet sikerült belesûríteni a karakterébe.
Ha te az õ jeleneteiben csak akciót, meg egy 2 dimenziós õrültet láttál, az nem a filmet minõsíti... lehet így kár is vitatkoznunk errõl.
5/10
Carolin80 2014 nov. 20. - 19:26:16 5/10
(565/2293)
Felesleges leírni, nem csak te láttad a filmet. A jellemfejlõdést a színészek eljátsszák nem elmesélik. Az egy dramaturgiai elem. A filmben erre nem is akartak hangsúlyt fektetni Dr . Mann esetén. Tulajdonképpen Dr. Mann része csakis az akció miatt került bele. A végletekig túlszofisztikálhatod meg gondolkodhatsz ki mit mondott róla, de a rideg tény, ***SPOILER PÓTOLVA***egy két dimenziós bekattant karaktert alakít. Ez nem fejlõdés. Ráadásul Õ már akkor be volt kattanva vagyis elszállt az agya amikor tudatosan hazugságokat közölt a bolygóról. ***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***Az hogy kirõl mit beszélnek a filmben annak semmi köze ehhez. Pontosan tudom mit mondok. És nem csak azért mert ahogy olvastam kb ugyanezt írják a legtöbb helyen a Kritikusok.
Túrin 2014 nov. 20. - 18:00:19
(564/2293)
Az számodra teljesen egyértelmû üzenet a filmben, hogy az érzelem/érzelmi kapcsolat az a bizonyos 5. dimenzió a film "univerzumán" belül?
Nekem csak annyi egyértelmû, hogy van egy 5. (plusz még jónéhány) dimenzió, amelybõl tekintve az idõ is csak egy kívülrõl érzékelhetõ kiterjedés, és a jövõbeli emberiség e dimenzió titkát már megfejtette, a fõszereplõ pedig arra használja ezt a dimenziót, hogy kapcsolatba lépjen a szeretett személlyel (mert az idõn kívüliség ezt lehetõvé teszi), ezáltal kihangsúlyozva a kapcsolatot magát.
Túrin 2014 nov. 20. - 17:54:46 Előzmény Tolkien
(563/2293)
Az szerintem teljesen természetes, hogy a leszármazottait "letojja" nagy ívben, neki kb. semmi köze hozzájuk érzelmileg, most bájologhatnának egymásnak, de 5 perc erejéig annak semmi értelme. Az emberek nagy része kb. hasonlóan cselekdne.

Az ûrhajólopás: egyszer láttam csak, és magával ragadott, szóval nem egészen figyeltem a végén a részletekre, de a "lopásra", mint tevékenységre mi utal konkrétan? Lehet, hogy tényleg egyértelmû, csak most hirtelen nem emlékszem, csak arra, hogy olyan tipikus amerikai elszánt fejjel beszáll az ûrhajóba. Tuti, hogy ez lopás volt?
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 20. - 17:40:19 1/10
(562/2293)
akkor neked is leírom,amit már a többinek is párszor:

ha sci-fire ülök be,nem a nyáladzást meg a szenvedést/drámát akarom látni
ezt a "nem érted"dumát meg felejtsétek már el!
akinek nem tetszik,az szerintetek hülye és nem érti!
komolyan az agyam eldobom már tõletek :D
pampaliniboy 2014 nov. 20. - 16:10:07
(561/2293)
És hogy értsd képpel szemléltetve.(x15) Tulajdonképpen a maximális magasságra felszállva kilõttek egy ember vezérelt rakétát. De ez csak kísérlet volt, tulajdonképpen alkalmatlan arra amirõl beszélsz és értelmetlen példa volt.
pampaliniboy 2014 nov. 20. - 16:00:26
(560/2293)
Tévedésben vagy az x15 egy "kísérleti" Rakétahajtású repülõgép volt. Ez mind szép és jó és igaz is. De ez azt jelenti leegyszerûsítve, hogy egy ember vezérelt ballisztikus rakéta, aminek a kabinja kb akkora mint egy utazóbõrönd. Csakis egyetlen embert volt képes szállítani és kb 80km magasságig feljuttatni, és ezt is úgy, hogy elõtte egy hordozó repülõ felvitte a lehetõ legnagyobb magasságba és ott indították be a rakétákat amit egy ember irányított. Önállóan képtelen volt erre. Ahogy növekszik a tömege a feljuttatni kívánt kabinnak, illetve ûrhajónak, a rakéta mérete is szignifikánsan növekszik. Bár a szökési sebesség mindig független a felgyorsított test tömegétõl, az ennek eléréséhez szükséges energia és tolóerõ viszont pontosan a tömegétõl függ, a dinamika alaptörvényének megfelelõen. Tehát nem véletlen a hatalmas rakéták mérete, ha egy átlag méretû ûrhajót akarnak az ûrbe juttatni. Az x15 önmagában a földrõl tehát képtelen lett volna szökni. Továbbá nem a spórolás hanem a tudomány az ami a rakétkilövés mai alapjait lefektette. A maximális hatásfok miatt (Oberth-hatás)csakis földfelszínrõl indítják az ûrsiklókat amikhez hatalmas méretû rakéták kellenek.
Hippiusz 2014 nov. 20. - 13:11:37
(559/2293)
Igazad van, rosszul fogalmaztam, a robot nyilván nem adja fel (a programját), de az emberrel ellentétben végsõ elkeseredésében nem hoz megérzés/ösztön alapján olyan irracionális döntéseket, amik bizonyos esetekben akár a megmenekülést is eredményezhetik. Cooper dockolása tényleg jó példa, a robot ott sem ezt javasolja, mivel a valószínûségek mást diktálnak.
Paul Deak 2014 nov. 20. - 11:55:12
(558/2293)
És a film pont azt mutatja be, hogy pl. mikor az ûrállomásnak már "vége van", akkor igenis még ki lehet jönni a helyzetbõl. Mikor Cooper dokkol, CASE azt mondja, hogy nincs esély rá és lehetetlen. Hippiusz erre utalt, és Mann is. A robot nem azt mondja, hogy feladom, hanem eleve nem is próbálkozik olyannal, ami számára nulla esélyes, de egyébként meg lehet, hogy megoldás lehetne. Pl. amikor az ûrállomás felrobbant, CASE-nek automatikusan indítani kellett volna a dokkolást és kiszámolni mit hogyan kell csinálni. Nem ezt tette, mert az ûrállomásnak számára vége volt.
Sz Peter 2014 nov. 20. - 11:19:36
(557/2293)
Nem hiszem, hogy egy robotoknak szüksége van túlélõ ösztönre. Mivel programja van.
És nem gondolom, hogy ezt mondja: "Parancs felülírva, inkább feladom!"
:)
10/10
Kolókapitány 2014 nov. 20. - 10:53:58 10/10
(556/2293)
Lehet még pár jelentéktelenebb kategóriában is jelölve lesz, de ezek a fontosabbak.
10/10
Kolókapitány 2014 nov. 20. - 10:51:05 10/10
(555/2293)
Én 6 Oscar jelölésre tippelek. Rendezõ, forgatókönyv, film, látvány, zene, Matthew és +1-ként talán a kiscsaj is. A látványt meg a zenét attól félek , hogy majd a Hobbit kapja búcsúajándékként(bár Középfölde fan vagyok és lehet rászolgál). A Brit Filmakadéma díja mondjuk szerintem relevánsabb már, arra inkább leszek kíváncsi, mint az Oscarra.
Balazs Kobus 2014 nov. 20. - 10:32:13 Előzmény pampaliniboy
(554/2293)
Hogy mit spórolnak a rakétával? Pénzt! A hordozó rakéták mindig is olcsóbbak voltak mint az ûrsiklók. A monstrumos sztori szép, de volt olyan kisméretû gép, amely el tudta ,,volna,, hagyni a sztratoszférát, ez pedig az X15-ös. Azért is hívták a pilótáit ûrhajósoknak.. Armstrong is repült vele. Max ebessége 2000 m/s körüli. Föld körüli pályára álláshoz úgy emlékszem elég a szökési sebesség 1/10-e, kb 1400 m/s