Keló Scofield 2014 nov. 09. - 19:08:54
(250/2290)
Azt hiszem óránként kellene kiírni, hogy ez a film nem a fizikáról szól, így én nem osztok-szorzok, de sok sikert hozzá! :)
8/10
Aszpirin 2014 nov. 09. - 18:52:01 8/10
(249/2290)
Nem mind atomfizikus, de a blog szerzõje igen. Na ezen besz*rhatsz :-)
Nézd, látom a rendezõre vagy kibukva rendesen. Oké. Én nem mondtam, hogy Nolan jó rendezõ, nem is ismerem különösen (én sem vagyok már huszonéves, de most mindjárt utánanézek, milyen filmeket rendezett eddig...). A filmrõl magáról sem tudok sokat, nem is írtam róla sem jót, sem rosszat. Mindössze annyit, hogy felkeltette az érdeklõdésemet, és meg fogom nézni. Utána még vitatkozhatunk a filmrõl is itt :)
Akit pedig érdekel a tudományos vita (ezt most akkor nem Neked írom :), és ért is az elméleti fizika mélységeihez, az látogassa meg nyugodtan az általam belinkelt blogot... taalán úgy képet kap róla, hogy hülyeségek vannak-e ott vagy komoly dolgok.
1/10
cellasto 2014 nov. 09. - 18:43:49 1/10
(248/2290)
gondolom mind atomfizikus :DD
komolyan besz*rok rajtatok :))
8/10
Aszpirin 2014 nov. 09. - 18:36:03 8/10
(247/2290)
Nem ismerem a korát a blog tulajának, de nézd meg az "About me" oldalt - kozmológiára szakosodott elméleti fizikusról van szó, doktori fokozattal.
offtopic
emerica 2014 nov. 09. - 18:21:41
(246/2290)
Üdv.

Az érzelmi intelligencia egy valóban létezõ, tudományosan mérhetõ tulajdonság ami olyan embereknél akik sok rosszat éltek át, általában alapból magasabb mint, olyanoknál akiket nem ért semmilyen komoly hátrány/veszteség az életben, de ugyanakkor fejleszthetõ tulajdonság is. Azok az emberek akik racionálisan közelítenek meg mindent és nem próbálják átérezni az adott filmebeli szituációt, nem próbálják magukat beleképzelni a szereplõk, pontosabban a karakterek helyzetébe, általában minden érzelmi szálat fölöslegesnek, klisének gondolnak. Az ilyen embereknek alacsony az ilyen fajta intelligencia szintje (és ez nem bántás, mert bevallom nekem is elég sokáig elég alacsony volt).
Ez a film általában az ilyen embereknek nem nyeri el a tetszését.
A kommentedet tiszteletben tartom de azért válaszolok rá, mert hibás a közlés formája. A filmrõl és a rendezõrõl olyan formában teszel kijelentéseket mintha azok általánosan elfogadott igazságok lennének tehát tehát tényközlés történik viszont minden ember más élethelyzeteket élt meg, mindenki más szintû érzelmi intelligenciával rendelkezik és ha valakit (egyébként nagyon sok embert) "magával ragad" a film, akkor az nem azt jelenti, hogy "bekajálta" a hollywoodi klisét vagy a marketinget. Én semmit nem olvastam el a filmrõl elõtte, csak egy trailert néztem meg (és még sokan mások is vannak így) tehát semmilyen marketing nem befolyásolta a filmmel kapcsolatos véleményemet. Ebben a filmben semmi felesleges érzelem nem volt, aki az ellenkezõjét gondolja az csak nem értette mega a film mondanivalóját. A legtöbb filmnek van mondanivalója,csak sokszor nem értjük meg.

Összegzés:
1. A véleményedet tiszteletben tartom, hiszen mindenkit megillet a véleménynyílvánítás szabadságának Alaptörvényben rögzített alapvetõ joga.

2. Normális formában is tetted közzé, nem használtál semmilyen alpári, inteligens emberhez nem méltó közlésformát!

3. Az egyetlen kifogásom, hogy nem tényközlés formájában tedd, mert nem biztos, hogy igazad van mindenben (mint ahogy nekem sincs).

4. Önkritika sokszor hasznos, legyen neked is.
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 09. - 18:13:20 1/10
(245/2290)
és kik vitatkoznak?
gondolom 20 éves kölykök..
ez aztán a nagy gondolat ébresztõ film :D
8/10
Aszpirin 2014 nov. 09. - 17:58:10 8/10
(244/2290)
Wow! Egészen érdekes tudományos vita bontakozott ki a neten az Interstellar kapcsán például itt:
http://ikjyotsinghkohli24.wordpress.com/2014/11/07/on-the-science-of-interstellar/
Bárcsak érteném felét is annak, amit ott írnak! ︎ (nem az angollal van bajom ︎)
Ami viszont egyértelmûen lejött, az az, hogy bizony van tudományos alapja az Interstellarban bemutatott dolgoknak. Egy biztos: egy olyan filmet, amelyrõl neves tudósok értekeznek egymással, mindenképpen érdemes megnézni. Nagyon várom, hogy már én is láthassam!
9/10
zsotis 2014 nov. 09. - 16:39:15 9/10
(243/2290)
Végre egy valós tudományon alapuló sci-fi. Több kérdést hagyd maga után mint amit megválaszol. Én elõtte is olvastam és néztem a tudományos mûsorokat most folyamatosan olvasok utána jobban megértsem. Ez jó! A film tanít gondolatot ébreszt nem sok ilyen van.Rendezésrõl annyit a színészek jók voltak fõleg Matthew McConaughey. Zene zavart a legjobban sokszor kizökkentett a komfort zónámból ja meg a szomszéd fickó is aki már a legelején rám öntött liter fantát utálom azokat akik büfének nézik a mozit.Szóval idõnkét túl hangos volt a zene ok nélkül rám telepedett ezt nem szerettem kizökkentett mert sok volt bárbeszédeket sem értettem és ez néhányszor megtörtént sajna,kár érte. 10/9
Kallimachos 2014 nov. 09. - 16:39:09
(242/2290)
Ez a film egy sci-fi, de annál biztosan nem több. Szerintem annak sem túl jó.

1.) A relativitáselmélet szerint van idõutazás. Azt a görbült tér-idõ lehetõvé teszi, hogy egyazon idõben induljunk és érkezzünk, ahogy szélsõséges esetben (vagyis a fénynél gyorsabban haladva) lehetséges, hogy elõbb érjünk oda, mint ahogy elindultunk.

2.) Ha elfogadom, hogy bármilyen információ képes átjutni egy féreglyukon, akkor azt is, hogy onnét vissza is tud térni. Ha azonban a féreglyuk úgy mûködik, mint a filmen, akkor nehezen hihetõ, hogy egy olyan helyzetben (közegben), ahol az összes informatikai eszköz leáll, a kép és hangüzenet átjut (nemhogy sértetlenül, de bárhogyanis). Ez egyszerûen butaság, feltéve, hogy egy féreglyuk belseje (márha van ilyen) így mûködik...

3.) Elhangzik, hogy "ezt az egészet mi, emberek csináltuk...". Na akkor ez hogyan is van?! Mi, emberek odabiggyesztünk egy féreglyukat és ki-be közlekedünk rajta..., majd megértve a mûködését (sic!), az 5D-bõl üzenünk "gravitációs jelekkel"?! Tulajdonképpen az meg mi a fene? A homokkupacok?

4.) Mit üzen a fõszereplõ a lányának (már ha elfogadjuk az elõzõ pontban vázoltakat...)? Mit értett meg, mit morzézott le, amibõl a lány hirtelen kozmikus O'Neill-hengert gyártat a világûrben?!
A fickó két évet repült a hûtõszekrényben, kb. egy hetet a "túloldalra", ott rájött, hogy minden ember gyáva, majd Bruce Willist meghazudtoló ûrbéli manõverrel visszatér a féreglyukba és lemorzézik valamit, amitõl a lánya megvilágosul... De mi a bánatot???!!! Hogy az ûrben súlytalanság van? Vagy azt, hogy létezik féreglyuk? Netán azt, hogy 23 év magány után minden jóérzésû emberbõl makimajom válik?! Tényleg!, mi a fenét morzézik le, ami után a lánya "heurékát" kiált?!

5.) Aki egy fekete lyuk eseményhorizontjára téved, az megnyúlik, mit egy makaróni...

6.) Élek a gyanúval, hogy a filmben kissé összekeveredett a fekete lyuk és a féreglyuk fogalma. Az egyik egy magába roskadt csillag, ami rettenetes tömegénél fogva folyamatosan nyeli el a közelébe kerülõ anyagot és információt (ezzel újabb tömegre téve szert), a másik pedig az általunk ismert 4 dimenziós tér görbületébõl adódó "átjáró", ami vagy van, vagy nincs.

A film erõltetett és vontatott. Gagyi.
Keló Scofield 2014 nov. 09. - 15:48:38
(241/2290)
Igen! A film feléig húztam a szám, mi lesz ebbõl? C. Nolan mindig a produkció végén írja ki a stáblistát, itt az elején megvolt az "Interstellar". Valamit tud ez az ember, de nagyon.
10/10
Findzs 2014 nov. 09. - 14:55:27 10/10
(240/2290)
kiváló film 10/9

már az Eredet is nagyon jó film volt és nem gondoltam volna, hogy Nolanben még van kraft :)
sok rendezõ csinál 1-2 jó filmet aztán kiégnek, de úgy látszik Nolanben még bõven van tartalék
10/10
Sersli Zoltán 2014 nov. 09. - 14:49:53 10/10
(239/2290)
Sci-fi és dráma rajongóként az egyik legjobb film, amit valaha láthattam. Eddig nem tudtam volna választani, hogy mi a kedvenc filmen, ha megkérdezte volna valaki, de most már tudnék. Mióta beharangozták és láthattam az elsõ trailer-t, tudtam, hogy valami döbbenetesen újat fogunk látni. Nolan hozta a tõle elvárt szintet, külön tetszett, hogy belevitte a szeretet témát a filmbe. Szerintem a zenével sem volt baj, Hans Zimmer többet szokott mutatni, most kevesebbel kellett beérni, de talán így volt jó.

SPOILER
Az elején lassan építi fel a történetet, érdekes volt, de nekem onnantól fogta meg a fantáziám, miután vissza tértek az elsõ bolygóról a hajóra, és megtudták, hogy 23 év telt el. Micsoda érzés lenne ez nekünk. Gondoltam, hogy a végén lesz egy hatalmas csavar, tegnap néztem a filmet, de még mindig ezen agyalok. Elképesztõ, ahogy az 5 dimenziós teret 3 dimenzióba levetítve érzékeltetik. Kicsit még ülepedni kell az élménynek. Mindenképpen 10/10. Inkább drámának tartom, mint sci-finek, mindenki elveszített valamit a filmben, amit szeretne visszakapni, nekem a reményrõl szól. A képvilággal sem volt baj, tetszett a hiperûr és a fekete lyuk elgondolása. Nem tudhatjuk milyen lehet, valóban a legnagyobb titkok még megfejtésre várnak.

Egy hibát azonban észrevettem: Amikor Cooper beleesett a fekete lyukba még plusz évtizedek teltek el, ahogy láthatjuk a lányán is. Ez után vissza indul Brandhez, aki eközben nem öregedett semmit. De belemagyarázhatjuk abba is, hogy akkor történik a temetés jelenet, mikor Cooper a fekete lyukban van, Brand nézõpontjából még évtizedekig.
9/10
kukulec 2014 nov. 09. - 14:10:59 9/10
(238/2290)
nincs vagdalkozás. amúgy is, ma mindenkit egy fokkal kevésbé nem kedvelek :D
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 09. - 14:10:13 1/10
(237/2290)
egészségedre

én ha sci-fire megyek,nem drámát akarok látni
a gravitációt meg ne is emlegesd,az évszázad hülyesége minden szempontból :P
1/10
cellasto 2014 nov. 09. - 14:08:07 1/10
(236/2290)
a filmzenébe viszont belehallgattam,háááát
lehet,hogy a filmben megállja a helyét,de így hallgathatatlan..
zimmer írt ennél jobbakat is

példul:

https://www.youtube.com/watch?v=P2my28BDiGc

ezt bármikor,bárhol meghallgatom,filmmel,vagy anélkül :)
Keló Scofield 2014 nov. 09. - 14:05:06
(235/2290)
Pedig ez dráma, kõkeményen. A "Gravitáció" is hasonló, de itt még jobban belenyúlnak az emberi szeretetbe.
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 09. - 14:04:07 1/10
(234/2290)
nem jöttem én semmivel,mit vagdalózol? :D
9/10
kukulec 2014 nov. 09. - 14:03:09 9/10
(233/2290)
nem kell õt szeretni, de ez egy ügyes és nagyon hangulatos film. egyébként az utóbbi idõben nem igazán láttam mélyebb filmeket, és a lassú vágású dögunalmas mûvészfilmekkel kár jönni.
Keló Scofield 2014 nov. 09. - 14:01:31
(232/2290)
Igen, Hans Zimmer hozza a kötelezõt, amit megszokhattunk tõle!
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 09. - 13:52:02 1/10
(231/2290)
ha drámázni akarok,biztos nem nolan filmre fogok beülni :D