9/10
f_ancsa 2014 nov. 09. - 13:25:25 9/10
(229/2289)
Hihetetlenül jó alkotás! A zenék lenyûgözõek, sokat hozzáadnak a filmhez. Sokszor azon vettem magam észre, hogy tátott szájjal nézem, annyira magával ragadott:)
Keló Scofield 2014 nov. 09. - 12:20:22
(228/2289)
Tegnap megnéztem. Nem ezt vártam. Erre kapok egy olyan alkotást, amirõl még hónapokig gondolkodni fogok. Nem kell ide fizika tankönyv, mert nem errõl szól. Inkább a drámai vonal dominál, "beütõs" film. 10/9
szacsoka 2014 nov. 09. - 10:56:00
(227/2289)
Mi tegnap néztük meg és nem értem a sok kommentelõt.

Ha valós fizikára vágynak, akkor nézzenek dokumentumfilmeket. Ûrt érintõ témában nem lehet nem elrugaszkodni a tényektõl. Az a jövõrõl szól, ami még számunkra képlékeny. 10 évvel ezelõtt még a Nokia 3210-est nyomkodtuk, 20 éve pedig csak fantázia volt a hordozható telefon.

Szerintem a film azért jó, mert nem Micheal Bay féle eyecandy volt. Bár az elején nem tudtam, hogy jutunk el az ûrig, de jó kapcsolat volt. Szerintem megér egy moziestet a film, mert összeségében jó megvalósítás. A robot - TARS - meg sokat dob a hangulaton.

Ami picit negatív: igyekszek nem spoilerezni. A morzék magyarázata nekem picit sok volt már. Na meg a 23 évnyi csúszás utáni õrület hiánya. Na meg dr. Menn se öregedett... De ezek ellenére tetszett.

Még egyszer: Aki a mai fizika ismeretei közé akarja korlátozni a filmet, az ne menjen sci-fi filmeket nézni, mert csak felidegesíti magát.
Csacsika 2014 nov. 09. - 09:14:03
(226/2289)
Tegnap néztem meg a filmet,is-is véleménnyel vagyok én is.

1:szerintem összeségében unalmas volt.

2:a szinkron szerintem tökéletes.

3:látványra+ egy kis izgalomra rágyúrhattak volna még.

Ami nagyon megfogott a filmben,azok a párbeszédek amik az unalmas részeknél felpörgették a gondolkodásunk,hogy "hoppá,ez tényleg így van",vagy hogy "tényleg,lehet így is gondolkodni".

7,5/10
Ljerk 2014 nov. 09. - 06:29:58
(225/2289)
Közben végiggondoltam, az utolsó sort:
- tomboló légkör, folyamtosan több száz méteres árapály jelenség, a földkéreg állandó mozgásban vulkanikus kitörésekkel.

Azaz a Föld teljes felületén minden másodpercben néhány kilométeres magasságig egy óriási ütközési zóna van, mindenféle atom és molekula találkozik különféle sebességekkel, különbözõ hõmérsékleti és nyomás különbségeken. Folyamatosan több millió évig - ember legyen a talpán aki csak azt kiszámolja, hogy hány milliárdszor és milliárdszor és .... és .... játszódnak le ezek az ütközési események. Igazából az lett volna a csoda, ha nem alakult volna ki semmisem ebbõl, és maradt volna egyszerûen víz és kõ a Föld felszínén.
Ljerk 2014 nov. 09. - 06:15:32
(224/2289)
Nem láttam a filmet, de a 2. pontra reagálnék: (" ha a Szaturnusz felé indulunk, akkor miért a Nap felé megy az ûrhajó?")

A Naprendszer bolygói nagyjából egy síkban keringenek a Nap körül, és ugyanaz a keringési irányuk is, de nem azonos a Nap körüli keringési idejük. Ugye a Földé pontosan 1 év, de pld. a Szaturnuszé 29,46 év ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Naprendszer ).
Azaz ha az év egyik napján egy vonalban van a 3 égitest: Nap, Föld, Szaturnusz sorrendben, akkor nagyjából fél év múlva újra egy vonalban vannak, de Föld, Nap, Szaturnusz sorrendben. Tehát ha simán az egyenes vonalakat nézzük akkor ez nem probléma. Ha a jelenlegi ûrtechnikát nézzük - akkor a Marsot és a Jupitert is felhasználhatják a röppályához.

Érdekesség a gravitációhoz és az égitestekhez: kevesen tudják, hogy a Föld és Hold közti távolság a Hold keletkezésekor a mai távolság töredéke volt. Ez egyrészt több száz méteres ár-dagály jelenséget jelentett, másrészt a szilárd földkéreg is folyamatosan ennek a szétszakító gravitációs hullámzásnak volt kitéve. Nem véletlen a földi élet: a tomboló légkör, az óriási árapály és a mozgásban levõ földkéreg a vulkanikus kitörésekkel közösen csiholta ki az élet szikráját.
10/10
Jonny 2014 nov. 09. - 04:08:13 10/10
(223/2289)
Az elõzõ üzenetem neked akart válaszba menni...
10/10
Jonny 2014 nov. 09. - 03:45:46 10/10
(222/2289)
SPOILER
Magyarul ha nem láttad a filmet menj és nézd meg és azután gyere vissza ide!
*********************


én ezeket így láttam:
1: az egészet egy olyan felsõbbrendû valami idézte elõ amit mi nem érthetünk, nem foghatunk fel. Ha létezik valami aminek az idõ olyan dimenzió mint nekünk a tér akkor õk talán a párhuzamos valóságok között léteznek azok fölött. A filmben volt is ilyen megjegyzés Cooptól, hogy nem tudtak velünk kapcsolatba lépni ezért kellett õ. Ami a paradoxont illeti: Murphy törvénye: ami megtörténhet az meg is fog, ott ahol a párhuzamos valóságok egymás mellett vannak ott megtörténhet, hogy valaki üzen magának a múltból. Mert létezhet a kör, az hogy valaki elküldi magát a jövõbe hogy a jövõben megmondja a múltbéni énjének, hogy hová menjen. Az h hogy történt ez legelõször más kérdés, talán nem volt legelõször, egyszerûen létrejött/van ez a paradoxon, számunkra nem felfogható módon.

2. elõször a Marshoz mentek, hogy elparittyázzák magukat,de azelõtt meg lehet hogy a Holdhoz, hogy az is ugyanígy használják fel, így pedig már nincs gond a képpel.

3. a súlytalanságban nem lépkedett szerintem a lendületével mozdult. És miért kéne egy robotnak humanoidként kinéznie??? ezt eddig sem értettem.

4. Erre a válaszom!!! :)
https://www.facebook.com/video.php?v=922337297793822


5. A Napnak sem igazán van gravitációs hatása a Földünk felszínére, a bolygó más inerciarendszer. gondolom van egy biztonsági távolság ahol még nincs para. ((De nem vagyok fizikus és gyanítom h te sem, viszont -itt nem a kérdésedre gondolok- elképesztõ dolgok létezhetnek ebben a hatalmas univerzumban. Ahogy a filmben is mondják a nagy részét még nem fejtettük meg, nem ismerjük. Én inkább a szinte semmit kifejezést használnám (bár nehéz itt viszonyítani, nem tudjuk , hogy mi az ami tudható, mi az amit még nem tudunk, csak azt hogy sok van belõle)))
Viszont a kérdésedre visszatérve: Gondolj bele egy átlag sci-fi filmben ha lehet annak nevezni õket- micsoda baromságok vannak.

6. 23 év alatt ki tudja milyen lélektani változásokon megy keresztül egy ember és különben is személyfüggõ.
A Matt Damon + 23 évben van valami... de -ami tényleg elég sci-fi amúgy- a hibernáló technológiájuk múködését nem ismerjük igaz h deltaálmot mondanak, de lehet hogy az öregedést is lelassítja.

7. Tényleg képes vagy ilyenbe belekötni miután az ezt követõ jelenetet láttad??? Az ezután következõ jelenetet?! Anno a fekete lyukakkal kapcsolatban csak ELMÉLETeink vannak. Ez a dolog szerintem eléggé rejtélyes számunkra. Büszkék vagyunk rá mi emberek hogy mi mindent tudunk de kitudja mi ez a valósághoz képest. Nem tudjuk, hogy mit nem tudunk.

8.Nem vetted észre, hogy az a jelenet egy kissé túllépett az általunk ismert valóság keretein?

************************
SPOILER vége



Nem vagyok Nolen fan én évek óta egy nézhetõ sci-fire vágyom mert szerintem nem nagyon van ilyen... legalábbis eddig. Igen ez az amit már nagyon régóta látni szerettem volna ilyesfajta témával, fejtegetéssel, látványvilággal.
Nézzétek meg mit adnak ki mostanában: galaxis õrzõi: idióta cgi ûrhajók lõdöznek egymásra aztán szkafander nélkül kikatapultálják magukat a világûrbe , ott lebegnek egy kicsit majd begyûjtik õket és semmi probléma. Star Wars pfff, hagyjuk... sikerfranchise, mese... Vannak elvétve jó fantasztikus filmek, de konkrétan ehhez fogható film szerintem nincs ebben a filmkorszakban (a 68as ûrodüsszeia lehetett ilyesmi színvonalon a maga korában).
Az eredetnél figyeltem fel erre a rendezõre, de mostmár egy zseniként tekintek rá. Egy zseni!
2/10
logixxxxx99@gmail.com 2014 nov. 09. - 01:22:12 2/10
(221/2289)
A hangulata tetszett. Az is remek, hogy korunk legfrissebb csillagászati-kvantum fizikai felfedezéseit felhasználva egybegyúrtak egy csodás ötleten alapuló sci-fi-t. A féreglyuk is hibátlan volt.
DE:
Ha valaki egy kicsit is ismeri a tudományos alapokat, az eleinte csak a nachos és a popcorn rágcsálástól zavartatva, késõbb már a csúsztatások és a már-már népkábításba forduló non sens-ekkel zsúfolásig teletömött filmtõl izegve mozogva, hunyorogva, feszengve fogja végigülni a 169 percet. Néhány tény ami jelentõsen rontott a film-élményen:

(aki még nem látta, az ugorjon...)

1. A film egy idõparadoxonon alapul, ami lehetetlen. Senki nem tud saját magának üzenni és saját magát bármire is rávenni, még ha lehetséges is az idõutazás. Ha arra a helyre , ahonnan visszaüzent, úgy jutott oda, hogy üzenetet kapott saját magától, akkor ki üzent neki akkor, amikor elõször történt meg vele mindez?
Másképpen: ha legeslegelõször történik meg valakivel valami, akkor még nincs jövõbeli énje aki már a távoli jövõben van, így az üzenni sem tud vissza a múltba. Ha meg nincs üzenet, akkor meg nem jut el az egyén abba a jövõbeli állapotba, amibõl visszaüzent saját magának.

2. Ha a Föld napos oldalát látjuk, amikor távolodunk egy ûrhajóval, akkor pont a nap felé haladunk. De miért is a nap felé? A Szaturnuszhoz indultunk, nem a nap felé...

3. A kocka-robot muppet show-ba illõ mozgása csak megmosolyogtatja az igényesebb nézõt, a súlytalanságban való lépkedése viszont már dühíti.

4. A fekete lyuknak soha nem lesz akkora kisugárzása, hogy nappali fényt lássunk egy bolygón.

5. Ügyes volt az árapály jelenség, de ha akkora a gravitációs vonzás, hogy az idõ jelentõsen lelassul, akkor már nem csak a tengerek lötyögnek ide-oda, hanem szétesik az egész bolygó (sõt kis sem alakul), és szétesnek az ûrhajósok is.

6. 23 év után senki nem fogadja olyan higgadtan a társait, ahogy azt az afroamerikai ûrhajóstól láttuk. Inkább a Matt Damon féle reakció a valószínûbb... Apropó, ha 23 év eltelt, no meg az odautazás is felemésztett egy-két évet, akkor Matt Damon hány éves volt mikor elindult? 16?

7. A fekete lyuk mindent szétszaggat, még az atomot, atommagot is, már ha csak az eseményhorizont közelébe kerül is. Nemhogy egy embert.

8. Gravitációval üzenni cseles, de bármennyire is jó ûrhajós Matthew McConaughey, még õ sem tud gravitációs erõt, de még gravitációs hullámokat sem kelteni a kezével.


Alapjában véve tetszett, de azt, hogy sokan elmerengve még ücsörögtek egy kicsit a moziban a film után, mintha egy Oscar gyanús alkotást láttak volna, azt enyhe túlzásnak tartottam. Lehet hogy azon gondolkodtak, hogy hol is csapták be õket, vagy azon inkább, hogy hol nem.
arcansas 2014 nov. 08. - 22:27:56
(220/2289)
Hát ezt jól megmondtad :D Az egyik felem szerint teljesen igazad van, a másik felem meg azt mondja, hogy megnézem majd hd-ben eredeti nyelven,aztán újra véleményezem,plusz addig is bepótolom a tudományos témában a hiányosságaim.

OFF: Tökéletes trükk,Memento,Inception-ezeknél azért bõven több szálon futott a sztori,tök más kategória, de tény, hogy Nolan 3. legjobb filmjei voltak. Országúti bosszú,Tracks ezeket nézd meg kárpótlásul.(mert állati jó filmek)
tgabor72 2014 nov. 08. - 22:11:01
(219/2289)
Csak egy közbevetés azoknak, akik a tudományos rész feddhetetlenségében hisznek: a film tele volt fizikai hülyeségekkel, amik még csak a fantasztikum világába sem férnek bele. Kb. a relativitáselmélet és a kvantumfizika megcsúfolása alcím lenne a legtalálóbb.
2/10
ewaf 2014 nov. 08. - 22:00:45 2/10 Előzmény magicvoice
(218/2289)
Magicvoice

Teljesen igazad van, csapnivalo baromsagga valt kb a feletol.

SPOILER

Plusz ne mondja senki, hogy 23 evug egy urhajon nem orul meg egy ember. Meg ha melyalszik is. Tenyleg, van robot meg szuper urhalyo, de kb szazvalahany ev alatt megallt a technikai fejlodes?

Hogy kerult dr Brand a bolygora? Fogta a fekete lyuk es odatette?
Mindegy, idegesito ez a film, utoljara kb a Prometheus volt ilyen.

SPOILER VEGE
Herby2007 2014 nov. 08. - 21:51:51
(217/2289)
Inkább vidd el a párodat vacsorázni holnap, jobban jártok.
Herby2007 2014 nov. 08. - 21:36:28
(216/2289)
Egy szó is elég lenne: katasztrófa :-( Nem tudom ki az a Nolan, de nem is érdekel. Vérlázítóan pocsék, bugyuta, zagyvalék ez az egész film. Unalmas, vontatott, követhetetlen agymenés. Katasztrófális a nem létezõ zene. Pocsék képi megjelenítés, idõngét eszetlenül hangos. Kb. 30 perc után ki akartam jönni üvöltve a moziból. Nálam minõsíthetetlenül rossz film, így: 0/10
5/10
pencroft 2014 nov. 08. - 21:30:25 5/10
(215/2289)
Nem leszek népszerû, de nem is ez a cél... Ez számomra nem az év legnagyobb filmje volt, hanem az elmúlt évek legnagyobb csalódása. Mégpedig éppen azért, mert imádtam Nolant. És nem, nem a denevéremberekért, hanem A tökéletes trükkért és a Mementóért. És a Followingért is. Amikor még rá volt kényszerülve, hogy ötletes legyen, hogy csavaros legyen, hogy meghökkentsen, hogy komplex legyen, mély, többrétegû, amikor még értett a dramaturgiához, igazi, lelki feszültségkeltéshez... akkor még tudott jó filmet rendezni. Az Eredetnél nálam már nagyon rezgett a léc... de most végképp belemerült az igénytelen kommersz szennyvizébe. Minden szavára filmstúdiók tucatjai és nézõk milliói ugranak... már mindegy, mit talál ki, benyelik, és "zseniálisnak" kiáltják ki. Ez rendkívül szomorú... mert nemcsak egy filmélményt veszik el, hanem egy ígéretes és néhány éve még valóban zseniális rendezõ is.

A Csillagok között alatt valóban csillagokat láttam, kínomban. Szánalmasan közhelyes és butyuta történet. Talán a kínos a legjobb szó rá... a közepénél már feszengtem a székemben, mellettem gyakran felhangzott egy-egy rövid kuncogás, sokszor a legdrámaibbnak szánt részeknél... és azt kell mondjam, teljesen jogosan. Otthon, tévében, vacsorázás közben félig paródiaként nézve még elment volna... de a mozijegy árát számomra messze nem érte meg.

Azon pedig röhögnöm kell, hogy "tudományos alapokra helyezték"... Marketing bullshit. Egely György bevásárlólistáján több a fizika, mint ebben a filmben. Az egyetlen tudományosan vállalható dolog benne, hogy a kör térbeli megfelelõje a gömb. Persze akik életükben elõször vagy másodszor hallanak az ikerparadoxonról, féreglyukról meg fekete lyukról, azok rácuppanak a témára (és sikeresen összekeverik az utóbbi kettõt, ami kivételesen nem a film hibája).

Az Ûrodüsszeiához meg ne hasonlítsuk már... ne sértegessük az egyik legnagyobb rendezõmestert (és itt most Kubrickra gondolok). Aki valódi eposzra vágyik, a 2001-et nézze meg inkább sokadjára. Aki az ûr magányosságának a drámaiságára, az nézze meg inkább a Gravitációt. Aki meg Nolanra kíváncsi, tegye be újra A tökéletes trükköt.

Ezentúl nagy-nagy fenntartással fogom kezelni Nolant, és nem sok esélyt látok a visszaemelkedésére. Remélem, tévedek.
shoc 2014 nov. 08. - 21:17:31
(214/2289)
Életemben elõször hallottam olyat hogy szipog az egész mozi.
Annyira helyes volt hogy tök sokan szipogtak, kifele menet a nézõk fele törölgette az orrát, meg a szemét.
Megható volt látni hogy egy film jobban ismer minket, mint mi magunk, és ebben a rohanó világban ennyire el tudunk érzékenyülni.

Az elsõ fele igen vontatott, számomra kifejezetten zavaró minimálmegoldásokkal manipulál.
Aztán meg nagyon szép kerek film lesz belõle. Mivel a végére majd minden szál el van varrva (és nem szájbarágósan),
a film egy dramaturgiai mestermunka, csak kicsit nehéz spoiler nélkül okosat mondani róla.
10/10
Attaca 2014 nov. 08. - 16:55:26 10/10
(213/2289)
Döbbenetes, magával ragadó, az egyik legjobb film, amit valaha láttam. A játék a zenével, csönddel, valami fenomenális. A történet izgalmas, az emberi kicsinyesség, önzés, közös érdekek, hazugságok, titkok, mind-mind olyan ábrázolásban, ami nagyon egyedi, nem mellékesen az érzelmeket is úgy tudta adagolni, hogy az valami elképesztõen gyönyörû, nem giccses, szerintem mindenkinek volt olyan pillanat, amikor sírás kerülgette :)
10/10. Nolan mindig tud akkorát újítani, amire más nem képes. Ez a film a legjobb scifi, amit láttam, a mûfaj minden szépségével, a látvány is egyedülálló.

OFFTOPIC: Az IMAX moziban a Kerepesi úton elõször voltam, hihetetlen, hogy ilyen keskeny székeket raktak be egy ilyen új építésû moziba. Nem igaz, hogy ezen spórolnak ilyen jegyárak mellett, ezt nem akartam elhinni...
10/10
SirDöme 2014 nov. 08. - 15:52:56 10/10
(212/2289)
Fenomenális, elképesztõ, lenyûgözõ. Epic epic epic. Ennyit tudok mondani, mert még pörög az agyam ezerrel a filmen.
10/10
_Freddy_ 2014 nov. 08. - 15:04:35 10/10
(211/2289)
Tegnap néztem meg. Megérte 1 évet várnom rá...Nolan-ben eddig nem csalódtam.
Azzal kezdeném, hogy tudományos filmként kell tekinteni rá és semmiképpen se kalandfilmként, bár egy kicsit az is.
Amit eddig az emberiség tud az ûrutazásról és a féreglyukakról stb-rõl azt itt a filmben szépen át is adja.
A színészek nagyszerûek, jól játszanak. A látvány így is elképesztõ, hogy nem 3D-s a film. Hans Zimmer pedig ismét zseniális zenéket adott a filmhez, fõleg az orgonával megextrázott zenék ütöttek nagyon.
Kell egy kis idõ míg beindul a film, de szépen fel van építve az egész. Olyan jelenetek vannak benne, hogy csak lestem. A drámaiság nagyon érezhetõ, néha 1-1 poént is elsütnek, de pont jókor a jó helyen. Néha megijedtem, hogy túlságosan is elrugaszkodnak a dolgoktól, de az a jó, hogy mindent megmagyaráznak.

SPOILER

Az 5D-s tér dolognak utána kellett járni, de így már az is teljesen világos.

SPOILER VÉGE

A film legvége pedig tényleg kihozza a könnyeket az emberbõl.
Én amit ettõl a filmtõl vártam azt megkaptam. Oké itt-ott bele lehet kötni, és a vége kicsit nyitott lett, de így legalább lehet arról is beszélgetni, hogy vajon hogyan tovább ezután.
Az egyik legjobb mozis élményem volt eddig ez a film, megkockáztatom hogy nálam top5-ös lesz, de ha nem is akkor mindenképp top10-es. Többször nézõs. Akit nem érdekel a téma inkább meg se nézze...

10/10
krampampuli 2014 nov. 08. - 12:16:55
(210/2289)
Sci-fi csajoknak? :)