9/10
kisspt13@gmail.com 2014 nov. 08. - 10:24:07 9/10
(209/2289)
Tegnap làttam a filmet....hàt az elsõ fèlóraàba igazàból semmi nem törtènik, mègis lekötött aztàn 45 percig azon gondolkoztam be kell ismerjem,hogy sajnos ez nekem nem jön àt....a maradèk màsfèl óràban pedig ràjöttem ,hogy az egyik legjobb film amit valaha lâttam.10/10
silverball 2014 nov. 08. - 08:17:50
(208/2289)
Vitathatatlanul az idei év legjobb filmje, sci-fi-ben pedig az Ûrodusszeia után a másik korszakos mozi. Nagyon kevés klisé, közhej, csodálatos képek, fantasztikus zene. A színészek zseniálisak, a történet félelmetes. A jó elõadás ismérveit tudnám idézni: "figyelemfelkeltõ, informatív és gondolkodásra ösztönöz".
arcansas 2014 nov. 08. - 02:25:10
(207/2289)
[SPOILER,vélemény]
Nos én is megnéztem a filmet pár órája, és igencsak kavarognak bennem a gondolatok, még emészteni kell.Akárcsak az Inception, ez is sokszornézõs lesz. A film közben rájöttem, hogy megint kár volt szinkronosan mozit nézni, mert voltak szavak,melyeket nem hallottam,akármennyire is figyeltem-vagy a zenétõl,vagy az utazás közbeni 'zajok' voltak túl hangosak. Talán a mozi már nem annyira való az én fülemnek :D Ilyenkor jól jött volna a felirat. Kivételesen csalódtam a zenében, mert számomra ugyanaz a pár hangos dallam ment újra és újra, holott Hans Zimmer hosszú albumokat készít egy filmhez. [Az a baj, erõsen befolyásolt a Sunshine(Napfény c. 2007es egyik kedvenc filmem), mely nagyobb hatással volt rám, és akaratlanul is összehasonlítottam, mind képi, mind zenei mivoltát.]
Véleményem szerint az elhagyatottság érzetét jobban tudták volna ábrázolni, ha az apa-lánya kapcsolatot lenullázzák. Alapvetõen az emberi lét állandó kételyeit, kétségbeesését, becsapás érzetét, küzdeni akarást láthattuk, bevonva hollywoodot és minden tudományos megoldást. Ennek ellenére hatalmas plusz pont, amiért érthetõ volt a technikai-tudományos háttér, melyben láthattunk bolygón túli utazást, a világok közötti mozgások tér és idõbeli lehetséges eltolódásait, képzõdményeit.
A látványban nem csalódtam, mind a technikai, mechanikai gépek, mind a bolygók,és a tér hihetetlen jól lett megalkotva. Egyetlen dolgot kifogásoltam, hogy a szereplõket nem maszkírozták el, amire persze vannak biztos magyarázatok.
A történet összességében kerek egész,-persze komplex- korábban olvastam már hasonló emberiséggel és a földöntúli léttel kapcsolatos könyveket, mégis nagy újdonság volt, ahogy végre ezt bemerték mutatni.



[más értelmezés: Kicsit elgondolkodtam, hogy ha ekkora tér és idõbeli elmozdulások vannak, akkor miért egy furcsa feketelyuk a megoldás, és miért nem féregjáratot említenek? Számomra úgy tûnt, mintha végülis mindkettõ jelen lenne, a híd meg is volt a tér és idõ között végig a filmben. Az egyikre a tudományos ábrázolás megy rá, a másikra pedig a történeti és érzelmi. Mert elõbbibõl nem lehetne visszatérni(inkább csak más idõ és más térsíkba jutni-vagy pedig teljesen máshova), utóbbival pedig Univerzumok/világok között lehetne átjárni, melyben tereket lehetne megismerni. Tehát a dimenziók, az események, idõutazás,mindkettõhöz kapcsolható. Miután megvolt a nagy átverés, el tudom képzelni, hogy inkább emberként átkerültek már univerzumba...Kicsit inceptionös..világ a világban és a világok között]


Negatívum: más szereplõket választottam volna ...
7/10
robozb 2014 nov. 08. - 02:15:09 7/10
(206/2289)
nem volt az a hu de nagy szam, a 2/3 aig vontatott, az eleje lapos, van benne jopar blodli dolog, a veget jol megcsavarjak de nem az a vilagmegvalto 10/10-es fanasztikusan tuti film.
10/10
yorbi90 2014 nov. 08. - 02:07:04 10/10
(205/2289)
klisé??? ugyanmár!!! a legjobb moziélmény az évben, talán 20p volt a filmben ami kissé vontatott/fölösleges volt, de összességében egy remekmû. Még most is pisologok és keresem a szavakat :D Örülnék ha lenne még sok ilyen rendezõ mint nolan, de sajna kevesen vannak. Csak mosolygok azokon, akik lehúzzák a filmet vagy éppen Nolant. Azoknak ajánlom a tûzgyûrût v a gravitációt... De a filmre visszatérve nagyon nagyot ütött, megérte rá várni. 10/10
offtopic
Szaki 2014 nov. 08. - 01:12:32
(204/2289)
Néhány órája néztem meg a filmet és az a véleményem ez az egyik legjobb sci-fi amit valaha láttam. Kicsit mintha Nolan Stan Kubrick epikus mûvét( Ûr Odüsszeia -2001) értelmezte volna újra. Errõl a filmrõl még nagyon sok vita, vélemény megosztás fog folyni a jövõben és remélem még sokaknak fog feltenni sok kérdést ez a film. Nálam 10/10.
Ajánlom mindenkinek.
mrtonhal 2014 nov. 07. - 23:56:45
(203/2289)
Ebben a filmben minden benne van! Hihetetlenül izgalmas, lebilincselõ... a tudományos része valós téziseken alapszik, a látványtervezésnél maga a NASA segített be, és ez meg is látszik a filmben. Nincsenek felesleges akció és szerelmi jelenetek, mégis 160 percen át minden pillanata izgalmas, és a szeretet fogalmát egy egészen más oldalról közelítik meg mint a többi hollywoodi filmben! Hatalmas pacsi a rendezõknek, nekem az Életrevalók óta nem volt 10/10-es film, de ez egyértelmûen az!

SPOILER
A relatív idõ megmutatkozása a filmben nekem mindent vitt, elképesztõ volt! A kedvenc jelenetem amikor visszaértek az elsõ bolygóról a bázisra. Az egyszerûen... szavakkal le nem írható jelenet volt... nagyon durva belegondolni, hogy ilyen tényleg létezik..
SPOILER VÉGE

Nézzétek keg mindenképpen!
10/10
10/10
BedeKrisz 2014 nov. 07. - 23:55:55 10/10
(202/2289)
A Csillagok között filmmel Christopher Nolan, a világ legjobb filmrendezõje megalkotta az évtized sci-fi klasszikusát. A látvány káprázatos és lenyûgözõ, a hangzás brutális minden hangfalat maximálisan megdolgoz Hans Zimmer újszerû, különleges és hátborzongató akkordjaival együttesen. A forgatókönyv döbbenetesen jól van megírva, a rendezés tökéletes, a történet egyrészt tudományosan oktató jellegû, másrészt roppant bonyolult, összetett, izgalmas és elgondolkodtató, harmadrészt pedig olyan mély érzelmeket kiváltó és szívszorító hogy képtelenség könnyek nélkül végignézni. Színészi alakitást illetõen a friss Oscar-díjas McConaughey brillírozik a szerepében, annyira hiteles minden pillanata mintha világ életében erre a szerepre készült volna, Michael Caine is hozza a tõle elvárt magas színvonalat abban a pár jelenetben amiben láthatjuk de azt hiszem senkire nem lehet komolyabb panasz. Összességében azt kell mondjam hogy egyrészt hosszú idõ után a sci-fi rajongók végre egy olyan science-fiction filmet láthatnak amit soha nem fognak elfelejteni, másrészt végre olyan filmet láthatunk amely után nem lesz könnyû felállni a székbõl és visszatérni a hétköznapi életünkbe, harmadrészt pedig végre olyan filmet láthatunk amely az utolsó forintig megéri a mozijegy árát hiszen nem biztos hogy készül-e még a mi életünkben egy ehhez fogható tökéletes sci-fi mestermû amely ilyen messzire tud minket vinni egyenesen a csillagok közé.
10/10
Charlie Sheen 2014 nov. 07. - 23:43:36 10/10
(201/2289)
Baromi jóra! De ezt már megszokhattuk Zimmer-tõl. Itt többnyire orgonát használ.
Itt az egyik official soundtrack, amit kiadtak "elõzetes" ként http://www.youtube.com/watch?v=PHYKpLN1kio&spfreload=10
6/10
magicvoice 2014 nov. 07. - 23:41:50 6/10
(200/2289)
[SPOILER] JimMorrison 253 - Amit fekete lyuknak írsz, és olyan lelkesen magyarázol, hogy miért olyan remekül mutatták be a filmben, az történetesen egy féreglyuk volt. Csak mellesleg megjegyzem, hogy a kettõ egyáltalán nem ugyanaz. A féreglyuk egy olyan téranomália, ami egy másik térrészbe képez átjárót. Ez volt a gömb a Szaturnusz mellett, amiben az átjáron túli világ tükrözõdött. Mivel ilyen téranomálik csak óriási tömegek kölcsönhatásából jöhetnek létre, ezért ahogy megjelenne egy ilyen a Naprendszerben (ami egyébként az itteni kis anyagsûrûség miatt egyébként elõ se fordulhat), az valószínûleg azonnal beszippantaná az egész Naprendszert, de rendesen megráncigálná a komplett Tejútrendszert is.
Ezzel szemben a fekete lyuk nagy sûrûségû anyag, annyira sûrû, hogy a definíciója szerint az ú.n. eseményhorizonton túlról még a fény se tud kiszökni belõle. A film végén ez volt a könyvespolc. A valóságban ezek aktív formában galaxisok magjában vannak, és a galaxisok anyagát szívják magukba, majd nagyenergiájú sugárzás formájában lövelik ki jeteken. Passzív formájukban összeroppant csillagok maradványai. A filmben a második típus lehetett, viszont akörül nincs a filmben látott fénysáv, és az végképp nem lehet a vízszintes és függõleges tengelyen is. Ilyen sáv a galaxisok középpontjában lévõ fekete lyukaknál ugyan van, de csak a galaxis tengelyében, amit a fekete lyuk által bevonzott és egyre gyorsabban örvénylõ anyag alkot, de annak közelébe élõ ember nem tudna jutni, nemhogy belerepülni. [/SPOILER]
emerica 2014 nov. 07. - 23:00:39
(199/2289)
Köszönöm válaszodat, nagyon érdekes fejtegetéseket tartalmaz!

Lehetséges azonban, hogy nem jól értelmezem. A válaszod arra irányul, hogy egy új idõsík keletkezett amelyben már meg volt mentve az emberiség és így a gravitáció segitségével a multban létre tudták hozni a féreglyukat?

Amennyiben valóban errre irányul, akkor a kérdésem a következõ. Ahhoz, hogy keletkezzen egy új idõsík, a réginek is meg kell lennie, amelyben nem hozhatták létre a féreglyukat, tehát úgy tudom elképzelni, hogy valahogyan túléte mindenképpen az emberiség csak hátrányosabb helyzetbe kerültek a jövõben, a megváltoztatott másik jövõhöz képest. Ebben az esetben viszont a drámai értéke csökken a kihalásközeli helyzetnek. Azt nem tudom elképzelni hogyan élhetnék túl a féregjárat nélkül.
10/10
Andrew8 2014 nov. 07. - 22:48:26 10/10
(198/2289)
Ebben a filmben van a legvalósabb fekete lyuk eddig! Kip Thorne-al közösen csinálták meg, õ az egyik legismertebb elméleti fizikus! Jó barátja valamilyen Hawkins.
9/10
Sparks72 2014 nov. 07. - 22:34:57 9/10
(197/2289)
Kinek a pap, kinek a papné. Látom megosztja a népeket ez a film is. Nem tudok újat írni én sem, nálam erõs 9-es, szinte tökéletes. Néha kissé vontatott talán, de egyáltalán nem unalmas. Az a néhány humormorzsa viszont nagyon a helyén volt és éppen idõben ütött nagyokat :)
Nekem a dráma és a sci-fi is mûködött, meg tudott hatni és le tudott nyûgözni.
/SPOILER ON
Az 5 dimenziós tér képi megjelenítése is szuper volt, amit mi ebbõl az emberi agyunkkal felfoghatunk, azt derekasan elénk rakták, le a kalappal. Azt pedig, hogy egy fekete lyukban mi lehet, felesleges találgatni. Persze a valószínûbb most az, hogy atomjainkra szakadnánk a közelébe érve, de nekem tetszett, hogy merészen gondolkoznak ilyesmirõl.
/SPOILER OFF
Nagy élmény volt, imádtam!
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 07. - 22:20:44 1/10
(196/2289)
még hatféleképpen magyarázhatnád a nagy semmit :D
FoAMDFun 2014 nov. 07. - 22:17:28
(195/2289)
Ez Sci-Fi!!! Tudod, hogy mit jelent a szó? Tudományos fantasztikus film.
FoAMDFun 2014 nov. 07. - 22:14:03
(194/2289)
Tudod-e, hogy mi a definíciója a Sci-Fi mûfajnak? Nonszensz? Persze, hogy az. Ez Sci-Fi OMG.
10/10
Jonny 2014 nov. 07. - 20:21:14 10/10
(193/2289)
Ez a film egyszerûen zseniális. Hihetetlenül igényes, már-már tökéletes.
6/10
magicvoice 2014 nov. 07. - 19:47:12 6/10
(192/2289)
"Lehet arról vitatkozni, hogy vajon ez a világ legjobb filmje-e..." - Szerintem, ha látta valaki, ez a legutolsó, ami errõl a filmrõl eszébe jut. Olyan pátoszosan beszélsz róla, mintha nem is egy filmet néztünk volna, én legalábbis ilyeneket nem láttam benne, de ami nagyobb baj, félrevezeted azokat, akik elhiszik, amit írtál.
[NAGYON NAGY SPOILER] Külön kiemeled a film végét, ami egy fekete lyukban játszódik (fizikai nonszensz). Bár ami ezután jön, az meg tiszta röhej. A fekete lyuk megszûnik körülötte, és visszazuhan a féreglyukon át a Szaturnuszhoz. Itt egy szál szkafanderben (levegõ nélkül, az abszolút nulla fok közeli ûrben, kozmikus sugárzásnak kitéve, a megrepedt sisakjában - bár ezt lehet, hogy lecserélte idõközben) lebeg, de szerencsére pont arra jár !!! egy õrhajó, ami megtalálja, és az ûrállomáson úgy ébred, mintha mi se történt volna. Majd találkozik a lányával, az kijelenti, hogy inkább a saját családjával szeretne együtt lenni, és az apját visszaküldi, aki gyorsan be is ugrik egy ûrhajóba, és elindul vissza a harmadik bolygóra, ahol a film szerint egy arizonai sivatagi tájon ott áll magányosan, szomorúan a semmibe révedve Dr. Brand, a volt szerelme halálán merengve, miután annak bázisára rádõlt pár szikla.
1. Honnan tudja a lánya, hogy Dr. Branddel mi történt?
2. Honnan tudta a lánya, hogy az apja érez iránta valamit?
3. Honnan tudja az apja, hogy eljutott a bolygóra, miután csak "szemmértékkel" tudták megadni a célt?
4. Honnan tudja, hogy a nõ szerelme már nem él?
5. Ha mégis tudtak vele kommunikálni, miért nem indult érte mentõcsapat korábban?
6. Azután, hogy beugrott az elsõ ûrhajóba, amit talált, azzal mégis hogyan jut el a bolygóig vagy hogyan találja meg azt? stb.
[/NAGYON NAGY SPOILER]
Már ne is haragudj, de ennél elfuseráltabb befejezést el se lehet képzelni.
10/10
JimMorrison 2014 nov. 07. - 19:40:57 10/10
(191/2289)
***SPOILER***
Jó kérdés, szerintem ez valamelyest a nézõk fantáziájára van bízva. Lehet hogy még akkor nem terjeszkedtek át más bolygókra, csak ûrállomásokra, de idõvel biztosan fognak.
10/10
JimMorrison 2014 nov. 07. - 19:29:09 10/10
(190/2289)
***SPOILER***
1. Mint ahogy elmondták a filmben is, a fekete lyukat egy ismeretlen faj helyezte oda, ami mint késõbb kiderült, maguk az emberek voltak a jövõben.
2. Nem hiszem, hogy említették volna hogy keringett.
3. A fizikában nincsen helye "szerintemnek", mivel számos fizikussal karöltve alkották meg ezt a filmet, valószínûleg nincsen jelentõsebb hatással a fekete lyuk az említett égitestekre.
4. Az egyik szereplõ perceken át magyarázza, hogy miért néz ki gömbnek a fekete lyuk - teljesen realisztikusan lett ábrázolva. És nem tükör, csak torzítja a teret, gázok meg porok meg nem tudom hogy hol voltak.

"A bolygók miért olyan sivárak? "Egyszínûek, egyféle anyagból valóknak tûnõk"? Ezek lennének a potenciális élhetõ bolygók? Pont az lenne az érdekes, ha többféle elem lenne jelen!"

Azért olyan "sivárak", mert ez nem az Avatar, a valóságban így néznek ki az idegen bolygók. Nem is értem mit vártál, földönkívüli metropoliszokat? Az emberek számára élhetõ körülmények nem a trópusi szigeteket jelentik, hanem a túléléshez szükséges alapfeltételek meglétét.

"Az is érdekes, hogy ekkora porszennyezõdésben és nyomorban(nem láttam a nagy nyomorúságot) milyen jók a fõszereplõk ábrázata: rózsás ajkak és bõr, egészséges haj, tiszta körmök, egészséges fogak. (pedig csak kukoricán élnek)"
Hát egészségesnek azért nem mondanám õket, látva hogy a fiatal generáció konkrétan haldoklott.

"Egy ekkora gravitációs térbe küldeni egy 1970-es típusú ûrhajót elég gyengusz fantáziára vall."
Egy olyan világban, ahol a NASA-t a középkori inkvizítorok módjára üldözik, és nulla támogatást kap a kormánytól, milyen ûrhajókat építsenek, csillagrombolókat?

5. Nem hogy kikérték a szakértõk véleményét, hanem velük együtt alkották meg a filmet. A fekete lyuk kép megjelenítése pedig tudományos bravúrnak is tekinthetõ, tekintve hogy teljesen a fizika törvényeinek megfelelõen renderelték azt le.