offtopic
TIGRAVITY 2014 nov. 18. - 21:25:39
(531/2291)
Nálam ez a film 10/10 !!!!!Kérdezhetik miért,támadhatnak is de egy percig nem érdekel, inkább elszomorít az a tény,hogy itt emberek idejük nagy részében csak szidják a filmet, sõt egymással is összevesznek!
Sokan a legapróbb részletekig szétbontják és szinte olyan mintha egy tudományos filmet vártak volna a Discovery-n, azok biztos csalódtak, de azok is, és bocsánat akiket csak az akció vitt be a moziba, ez ennél több, és azok akik szerint túl érzelgõs, azok biztos nem tudják mi a szülõ gyermek kapcsolat!Nekem szintén egy kislányom van és igen, szinte éreztem az üzenetet amit a film közvetített!
De örülök,hogy ilyen sok kritikus van közöttünk, és várom,hogy õk mint szakértõk mikor mutatják be elsõ filmüket, ami tökéletes lesz, persze nem feledkezve meg azon szakértökrõl akik szinte kenterbe verik napjaink legnagyobb tudósait ezen szakterületen.......
Kicsit nagyobb alázat, kevesebb gyûlölet, nagyobb empátia és több tisztelet kellene, és akkor lehet értenék is a filmet.......
Hippiusz 2014 nov. 18. - 21:22:06
(530/2291)
SPOILER

@Tolkien: a film végén azért öregednek meg annyira a földi emberek Cooperhez képest, mert Cooper túl sokat volt közel a max sepességgel forgó fekete lyukhoz, csakúgy, mint Brant, magyarul Brant a film végével párhuzamos idõsíkban száll le a jövõbeli otthonunkat jelentõ bolygóra. Ergo Cooper lánya (és az emberiség) nem tudott volna odamenni hamarabb, már csak azért sem, mert idõbe telt Cooper lányának felfedezését realizálni, óriási ûrhajókat építeni.
Feltehetõleg az történhetett, hogy mivel Cooper valamivel többet volt a fekete lyuk közelében, mint Brant, Brant leszállt a bolygóra, és hazaüzent a Földre, hogy jöhetnek a többiek. Innen tudta a végén Cooper lánya, hogy Brant célba ért, oda utazik a megmaradt emberiség is, csak Cooper elõremegy, hogy tartsa a lelket Brantben, aki ugye eléggé magára maradt.
offtopic
Doc Holliday 2014 nov. 18. - 16:50:28
(529/2291)
Annyiszor hallottam most újra az õslakót, hogy tutira megnézem újra. Bár vágom a filmet de valóban lebilincselõ. Pedig hihetetlenül minimalista és mégis mennyire mûködik. Talán a 12 dühös ember van ilyen hatással rám abból a szempontból , hogy az is csak egy szobában játszódik.
5/10
Carolin80 2014 nov. 18. - 16:39:03 5/10
(528/2291)
teljesen mindegy ki csinálta a filmet mindenkinek igaza van és senkinek sincs..:) annyira azért nem érdemes ezen vitatkozni. Nekem kicsit nyomasztó. Kiszorítja a sci-fit a szentimentalitás. Ami nem lenne baj, csak akkor egy fél órával lehetett volna rövidebb. Moziban már erõsen kikívánkoztam a végén. Nem érdekelnek a logikátlanságok annyira benne. Keveseltem az akciót, az érzelmes része nálam nem mûködött annyira mint elvárható lenne. Lehet pár év múlva más lesz a véleményem...
pampaliniboy 2014 nov. 18. - 16:00:42
(527/2291)
na elmondom miért csinálsz tulajdonképpen bolondot magadból egy elkapkodott kijelentésed miatt.
Kip Thorne aki a filmhez úgy kötõdik reprezentatív módon, ami természetes is, hogy executive producer mert tudományos scifi, és õ a szakmai háttér mert elméleti fizikus. Õ a hitelesség a szakmaiság képviselõje a célja annak a moderált lektorálása a forgatókönyvíró kérésére. De innentõl kevered a szezont a fazonnal. A forgatókönyvíró Jonathan Nolan, aki sztorit ír és moderált szintre viszi le a full steril tudományos hátteret amiben lektorál egy szakmailag kompetens ember, maga a tudós. (õ soha nem fog forgatókönyvet írni ebben biztos lehetsz) Biztos örülne Thorne hogy te most a film egyik készítõjeként piedesztálra emeled õt, és ha kötjük az ebet a karóhoz természetesen részese mert õ maga aki ihlette is az egészet, de ezt meglovagolva akarod végigvinni ezt a szalmabáb érvelésedet. Mert ebben kapaszkodsz görcsösen hogy executive producer , executive producer...Természetes hogy kikérik a tudós véleményét.

Mégegyszer leírom egy tudós ekkora marhaságot nem nyilatkozik hogy ""a sztori volt az elsõdleges, nem a tudományos accuracy." vagyis hitelesség. Ez a szájából már eleve egy abszurd disszonáns mondat lenne. Maximum a forgatókönyvíró vagy a rendezõ mondja. Minden ami tudományos , az csakis tõle ered. Semmi olyat nem enged meg ami ütközik vagy alapjaiban mondana ellent annak amit létrehozott, illetve elméletben lefektetett.ha nem akarod megérteni akkor ez van...:)
Paul Deak 2014 nov. 18. - 15:35:40
(526/2291)
Hagyjuk már ezt a szalmaláb baromságot. Tudom mit olvastam és nem kell hozzá okoskodó, karótnyelt elemzés, hogy milyen az érvelésem. Kit érdekel. Tessék, itt van, még a treatmentet is Thorne írta a legelején. Még mindig nincs köze a filmkészítéshez, igaz?

"Q: How much of your original treatment remains in the final film?

A: We wrote an original treatment, but it has changed so much that it’s not recognizable as the same movie except for the scientific vision and the venue, what I like to call the warped side of the universe—black holes, wormholes, higher dimensions, and so forth.

The story is essentially completely changed, except in the broadest brush sense that we had explorers leaving the Earth, traveling out to a wormhole in the outer parts of the solar system and through the wormhole, and visiting planets. Beyond that the story is truly the Nolans’ story. The thing that was preserved was the vision—the thing that was most important to Lynda and me—the vision of a movie in which real science, ranging from truth to speculation, is embedded deep into the movie’s fabric from the outset.

Also preserved were the guidelines we laid down from the outset. First, that nothing would violate established physical laws. Second, that all the wild speculations, and there certainly are some here, would spring from science and not from the fertile mind of a screenwriter. When I discussed those guidelines with Christopher Nolan at our first meeting in 2013, he said he liked them, to the extent that [they didn’t] get in the way of making a great movie. I do like what he did with the science. I’m very pleased with how it came out."

http://news.sciencemag.org/people-events/2014/11/physicist-who-inspired-interstellar-spills-backstory-and-scene-makes-him

Ebben is és a másik cikkben is benne van, hogy a film kedvéért eltértek olyan dolgokban, amik nem voltak túlságosan mérvadóak, Nolan is kikötötte, hogy a fizika nem állhat a sztori útjába. Na most ha ez nem azt jelenti, hogy a film, a sztori volt a fontosabb, mint a precizitás, akkor nem tudom mi lenne az.

Befejezhetjük? Vagy futsz a pénzed után még egy kicsit?
offtopic
pampaliniboy 2014 nov. 18. - 15:32:22
(525/2291)
én takarítok is nem csak szemetelek, Te viszont ahogy látom ezt már passzióból teszed. hehe
greeen 2014 nov. 18. - 15:12:03
(524/2291)
belekényszerítetted magad a létezõ legrosszabb érvelési hibába. ezt úgy hívják szalmabáb érvelés.
executive producer.: nincs konkrétan meghatározható feladata a munkában. Szerepe lehet csak jelképes, pl. aláír, jóváhagy, biztosítja az anyagi javakat stb., de felügyelheti más producerek munkáját, ellenõrizheti stb.....(Úristen ez aztán döbbenet figyelembe véve hogy õ a szakmai hitelesség etalonja...)

Azt a linket nyomasd ahol Kip Thorne azt nyiltkozza amit mondtál." "a sztori volt az elsõdleges, nem a tudományos accuracy." (Ezt maximum egy forgatókönyvíró mondja.)

Ja ilyen nincs.. De leírom még egyszer. Kip Thorne egy elméleti fizikus. A filmkészítéshez semmi köze. Pruducerként a gazdasági érintettség nyilvánvaló. A tiszta tudományos szakmai háttér meg a fõ érintettség. A valós filmkészítés szakmai része az operatõrre, forgatókönyvíróra, rendezõre ,dramaturgra vonatkozik. El se hiszem hogy ezt magyarázni kell...
Paul Deak 2014 nov. 18. - 14:48:30
(523/2291)
Csak annyi köze van a filmgyártáshoz, hogy õ az egyik executive producer és ha õ nincs, akkor nincs film sem. Õ akart filmet csinálni anno. Ezt jobban hogy magyarázzam el? Jerry Bruckheimernek sincs köze a filmgyártáshoz, csak azért mert csak a pénzt szerzi meg szervez, és nem forgatókönyvet ír? Thorne hozta az alapot,hogy kell ezen és ezen elméleten alapuló film, aminek szerves része az elmélet. Hagyjuk már a hülyeséget. Ennél a filmnél igenis volt a filmgyrátáshoz köze. Ki a f*szn*k lenne nagyobb köze hozzá, mint az aki elindítja a filmet? Luca Di Montezemolónak sincs köze az autóversenyzéshez, mert õ menedzser és nem mérnök, vagy pilóta?

Ja, egyébként ott a linked... Meg az idézet, amit Kip Thorne sose mondott, mert õ elméleti fizikus ;)
Paul Deak 2014 nov. 18. - 14:42:46
(522/2291)
Kicsit olvass vissza, nem érted, miért meg mit akarok linkelni. Ha szar a film, te minek ülsz itt? Te ezzel a hsz-szel nem szemeteltél, mi?

Egyébként itt az interview, lehet tovább pattogni:

"So the bottom line was, leave out the Doppler shift so this accretion disk can be understandable and still intriguing and scientifically accurate, aside from leaving out the Doppler shift. So there were compromises made, but they were conscious compromises made for good, cinematic reasons."

http://www.airspacemag.com/as-interview/can-wormholes-180953314/?page=1
pampaliniboy 2014 nov. 18. - 14:35:54
(521/2291)
Szerintem te azt linkelsz amit akarsz kínodba, de ez a film egy határ xar. Ahogy látom te csak azért reggeltél fel a portra hogy egyetlen film fórumját szemeteld tele.
Paul Deak 2014 nov. 18. - 14:23:27
(520/2291)
Ennél tényleg már csak az lesz jobb, mikor tényleg idelinkelem :)
10/10
Kolókapitány 2014 nov. 18. - 14:18:39 10/10
(519/2291)
Hiába teszed ezt be, ez a néhány ember, aki küldetésének érzi , hogy minden nap lehúzza a filmet, úgyis jobban tudja , hogy Kip Thorne meg Nolan mit gondol, az tök mindegy, hogy õk miket nyilatkoznak. :)
greeen 2014 nov. 18. - 14:11:59
(518/2291)
Amit idepaszmagoltál annak semmi értelme. Ezeket mind olvastam sõt részletesebben azt hiszem le is írtam már itt valahol. Nagyjából sejtettem hogy jön a hakesz, hogy én nem úgy vagyok ám mint más mert épp melózom közhelyes jelmondat. Még egyszer leírom azt a hülyeséget amit írtál semmivel nem tudod alátámasztani, ilyet egy tudós nem nyilatkozik. Ebbe belesültél. Azt is tartom továbbra ami cáfolhatatlan. Kipp Thorne-nak semmi köze a forgatõkönyvíráshoz, úgy egészében véve az egész filmgyártáshoz nincs köze. Õ egy elmélet fizikus. Kompetens szakember akinek a szakmai hitelességére és kompetenciájára van igény a film szempontjából
Paul Deak 2014 nov. 18. - 13:57:39
(517/2291)
Hûha, most aztán minden hitelem oda, mert nem idõben válaszolok. Sõt, tovább rontom, most sem linkelem ide, ugyanis én közben DOLGOZOK, az elõbb saccoltam, hogy lesz rá idõm hogy kikeressem a sok interview közül azt, amire gondoltam, aztán nem lett. Ejjha, belebuktam, kõõõkeményen, végem. Na de eddig mibe is buktam bele, mivel úgy fogalmazol, hogy 'megint'?

Másik. Kip Thorne-nak nincs köze a filmgyártáshoz, meg forgatókönyvhöz. Na, akkor kezdjük ott, hogy már a Kapcsolat (Jodie Foster) filmnél is közremûködött (ott senki se ugrott neki véresszájjal, hogy merhá' nem is úgy van) és Õ kezdeményezett egy olyan projectet, amiben a tudományos eredményeire épülve íródik egy sztori. Mivel Lynda Obst (az Interstellar egyik producere) nagy haverja, megkereste és együtt kezdtek ezen dolgozni. Elõször képbe került Spielberg, a fiatalabb Nolan, aztán a másik is. Ennyi. És Thorne nyilatkozta, hogy úgy zajlott a sztori írása, hogy Christopher Nolan kitalált valamit, azt megkérdezte tõle, õ meg megmondta h elképzelhetõ-e, vagy sem. Azt is elmondta, hogy a sztori volt a legnagyobb prioritású, nem a tudományosság, ebben megegyeztek Nolan-nel és õ is támogatta ezt. Ennyi. Miért ne mehetett volna bele egy ilyenbe, csak azért mert fizikus, nem értem.

De hirtelen rakok ide két nagy cikket, hogy lásd, ha végigolvasod, hogy milyen szinten gondolkoztak errõl az egészrõl és hogy mennyire amatõrként álltak hozzá és mennyire az volt a cél, hogy mindenkit becsapjanak. Pl. tuti ezért volt az is, hogy a látvány is szimuláció, és nem csak összemûvészkedett CGI.

http://www.wired.com/2014/10/astrophysics-interstellar-black-hole/
http://www.theguardian.com/film/2014/nov/11/interstellar-science-deliberately-speculative-says-christopher-nolan

Ha meglelem és még érdekel, majd linkelem azt az interview-t Thorne-nal.
offtopic
greeen 2014 nov. 18. - 13:18:47
(516/2291)
Nah felkészültem. Bár már megint belebuktál abba amit írtál mert 2 óra is eltelt és te mintha egy órán belül ígértél volna valamit...De ne erõlködj. Kip Thorne egy elméleti fizikus, a filmgyártáshoz semmi köze és a forgatókönyvírás is távol áll tõle. Õ soha nem mond olyant , pláne egy tudós akinek a célja a megismertetés a tudománnyal, hogy nem a tudományos hitelesség a lényeg. Õ pont azért volt fontos a rendezõ számára, mert ezt a kompetens szakmai hátteret biztosította. A többi már nem rajta múlott...
offtopic
grace08 2014 nov. 18. - 13:18:33
(515/2291)
Nem igazán értem miért kell mindjárt középkori, sötét parasztnak beállítani azokat, akiknek vannak kérdéseik, kételyeik a filmmel kapcsolatban. Lehetséges, hogy éppen azok az emberek gondolkodnak.:) Miért ne várhatnám el, hogy ne legyen tele logikai bukfencekkel a film, amikor egy komoly fizikus is részt vett a film munkálataiban? Engem igenis érdekel hogy a túróba élte túl a fekete tag a 23 évet. Mit evett és ivott, és egyáltalán honnan volt annyi üzemanyag, hogy az ûrhajó ilyen hosszú ideig lebegett az ûrben. Persze ez csak egy kérdés az ezer közül...Mindenki másképp közelíti meg a témát, miért baj ez?
Többen azt mondják itt, hogy ez a film nem az idõutazásról, nem fizikáról szól elsõsorban. Akkor mirõl? Akkor mi szükség volt 160 percen keresztül fizikai törvényeket, elméleteket szajkózni? Nekem úgy tûnik, hogy egyesek mindenáron próbálnak belemagyarázni a filmbe olyasmit, ami nincs benne.
Éjfélkor Párizsban. Na arra mondhatjuk, hogy nem az idõutazásról szól, holott többször is visszaugranak az idõben...
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 18. - 13:17:26
(514/2291)
Szerintem te keversz valamit. A reklámot itt a film körüli nagy hype-nak (marketingnek) értettem.
Mint mondtam, én megnéztem egy trailert és amiatt mentem el a filmre. De eleve nem úgy ültem neki, hogy "hú ez most életem legjobb filmje lesz, az biztos". Mert nem is lett.
De tisztában voltam vele már az elején, hogy kétesélyes a dolog.
5/10
offtopic
Carolin80 2014 nov. 18. - 12:19:35 5/10
(513/2291)
szia. erre a mondatodra reagálénék

"Ha rendelek egy piros pulóvert, de kék érkezik, akkor örülök, mert lett egy kék pulóverem. Ha az eredeti példánál maradva, engedi a színét, akkor hát így jártam, miért hittem neki, miért dõltem be. "

na ezért tart itt ez az ország, mert így gondolkodik sok magyar. És ez nagyon szomorú... Tök mindegy mi van meg próbálsz örülni neki, ha meg nem akkor így jártál...pffff
Doc Holliday 2014 nov. 18. - 12:15:33
(512/2291)
Ennek szerintem semmi értelme amit írtál, ha belegondolsz...Reklámok nélkül azt se tudnád mire ülsz be a moziba, még azt se tudnád vígjáték vagy dráma vagy thriller. Ez mind mind a reklám része. Szerintem összekevered a reklámot az itt a piros hol a pirossal, oda érvényes lenne ez a megjegyzésed...:)