2/10
Mz/iksz 2014 nov. 17. - 22:33:28 2/10
(491/2291)
színes, magyarul beszélõ, amerikai-angol mesefilm
z_bogar 2014 nov. 17. - 22:08:31
(490/2291)
Én is azoknak a táborát gyarapítom, akiknek nagyon nem tetszett ez a film. Érdekes, hogy a hozzászólásokat olvasva ez a tábor elég tetemesnek tûnik, mégis 8.5 az értékelés. Nem értem. Számomra ez a film max. 3-as. A látványt emlegetik páran pozitívumként a story rovására. Látvány?! Szerintem a látvány terén is nagyon gyenge volt. Ennél a Gravity idén sokkal látványosabb (pedig annak a filmnek is van baja bõven), nem beszélve a jóval korábbi Avatar-ról vagy Matrix 1-rõl. Na az a látvány! Engem ez a film akkor veszített el (elõször), amikor megjelent a szekrény formájú robot, TARS. A tudományos részéhez: átlagos fizikai/csillagászati tudással minimum "nehezen követhetõ", fizika/csillagász zsenik számára viszont szerintem egyenesen nevetséges lehet (bár én nem vagyok az).
Sz Peter 2014 nov. 17. - 22:04:52
(489/2291)
Sehol nem írtam olyat, hogy nekem tetszett! (valakivel keversz)
De azért ne magyarázzunk már bele olyasmit ami nincs.
Ismételten felhívom a figyelmed a "fiction" szó fogalmára.
8/10
Aszpirin 2014 nov. 17. - 21:30:18 8/10
(488/2291)
Természetesen itt csak a scifi-filmekrõl beszélek, az általam legnagyobbra tertott scifi-írások döntõ hányadát ugyanis (még) nem filmesítették meg, és ez jól is van így, azt hiszem.
8/10
Aszpirin 2014 nov. 17. - 21:16:27 8/10
(487/2291)
Ha már sci-fi, a mûfaj rajongójaként nálam a toplistások (nem feltétlenül ebben a sorrendben, de a legnagyobb kedvenceket mindenképpen az elején említem): 2001 Ûrodüsszeia, Hold, Gattaca, Brazil, A majmok bolygója (az eredeti), Solaris (mindkét változat, de fõleg a Tarkovszkij-féle), Pillangó-hatás, Az õslakó, Gravitáció, 12 majom, A kétszáz éves ember, Mátrix (csak az elsõ), Mars mentõexpedíció, K-PAX, Napfény, és most már az Interstellar is... hú. biztosan egy csomó nagyon jó scifit kifelejtettem, és valószínûleg sokan nem fognak velem egyetérteni néhány itt említett film mûfaji besorolása kapcsán...
5/10
otexheadquarters@gmail.co 2014 nov. 17. - 21:13:47 5/10
(486/2291)
Szerinted. :)

Örülök, ha neked tetszett.
Biztos van olyan is ami meg nekem tetszik és neked nem.
A film meg olyan amilyen. Szerintem. :)
Száz jobbat tudok ennél.
Sz Peter 2014 nov. 17. - 20:55:05
(485/2291)
"arra helyezte a hangsúlyt, hogy a "tudatlan" nézõnek levezesse a féreglyuk-fizikát. "

Ez egy nagy marhaság. (már ne haragudj)
Pláne, hogy bevezették az 5. dimenziót ahol aztán egyértelmûen a fikció irányába mentek.
offtopic
Zahire69 2014 nov. 17. - 20:40:41 Előzmény Findzs
(484/2291)
A Transformereket ne is említsd, gondoltam, hogy végignézem sorozatban a négy részt, kíváncsi voltam miért is olyan siker. Az elsõ részt sem voltam képes végignézni, pedig nagyon igyekeztem ...
Ljerk 2014 nov. 17. - 20:35:26
(483/2291)
IDÕ csak az élõlények (és esetleg az ember) fejében létezik. Nem más mint az emlékek sorba rakásából szintetizált fogalom - a mi közvetlen környezetünkben ugyanis rengeteg viszonylag állandóan ismétlõdõ jelenség történik (napi, évi ciklusok, ár-apály). De valójában az Univerzumban nincs idõ. A történések folytonosak.

Mivel az agyunk emlékszik, elméletileg ha az megfelelõ nagyságúra növekszik, akkor elég részletet meg tudna jegyezni és ezt reprodukálni tudná. A Dûne térutazása nélkülözi a féreglyukat, ott a "fûszer" a katalizátor a hatalmas aggyá nõtt Navigátorok számára. Nyilván ez sem egy kristálytiszta tudományos elv. :)

Akit érdekel ez a másfajta térugrás annak ajánlom a Dûne (eredeti: 1984 David Lynch) 2012-es Redux fanedit változatát, ami jobban hasonlít a könyvre is, meg a rendezõ eredeti szándékaihoz is, mint bármelyik hivatalos produceri változat. Sajnos a sok kegyetlenül rossz csatajelenet és a szintén szépszámú rossz képi fogás eléggé betesz a filmnek, de azért alapmû a sci-fik közt.

- http://www.fanedit.org/ifdb/412-dune-the-alternative-edition-redux
Pityang 2014 nov. 17. - 20:27:17
(482/2291)
nekem is csak ez a probléma.Untatott.Mázli ,hogy nem költöttem jegyre-sajnáltam volna.
Pityang 2014 nov. 17. - 20:25:18
(481/2291)
@kisvidra Nekem nem is mérhetõ az IQ-m, a húros térpengetõt én építettem, de a film nekem is érthetetlen volt.
Superalonso 2014 nov. 17. - 20:10:24
(480/2291)
Sajnos ezúttal egyet kell értenem a fanyalgókkal - mondom ezt Nolan-fanként.....

Ez a film nem lett az igazi, messze van a Prestige-tõl vagy a Batman-trilógiától, bár az idei gyér kínálatban még így is a jobbak közé tartozik érdekes mód....

Én úgy éreztem Nolan kicsit összecsapta a story-t, inkább a látványra ment sajnos, túl nagy csavar sem volt benne...

Kicsit csalódtam most, de nem lehet mindig fenomenálisat alkotnia neki sem, azért 7 pontot megér....
5/10
otexheadquarters@gmail.co 2014 nov. 17. - 19:59:24 5/10
(479/2291)
:)
Hidd el nem szorulok segítségre:)
Valamikor csillagásznak készültem és az itt jelenlévõk nagy többségénél valószínûleg kicsit többet tudok a film témájáról meg a kvantumfizikáról...
De nem ez számít!
Imádom a galaktikus meséket, minden komolytalanságukkal együtt is.
A mûfaj nagy kedvelõjeként én még Lemen, Asimovon, P.K.Dicken és A.C.Clarkon nõttem fel.
Volt szerencsém találkozni a jedikkel, alienekkel, predátorokkal, fekete ruhás emberekkel, meg a kibontakozó számítógépes animációval.
Tökéletesen értem Nolan minden mondandóját és a könyvespolcát is.
Csak szerintem egy szabad kezet kapott rendezõtõl, ennyi valag pénzbõl lehetett volna egy VALÓBAN izgalmas, VALÓBAN érzelmes, egyszóval VALÓBAN jobb és szórakoztatóbb filmet is csinálni. Épp olyan "se íze se bûze" lett ez a film, mint megannyi egymillióból forgatott, nevenincs rendezõk által forgatott tucatfilm.
Pont azokat a részeket hanyagolta, ahol nagyokat dobhatott volna (pl. a föld lakhatatlanná válása vagy a hirtelen eltelt 23 év alatt a Földrõl jött üzenetek) és arra helyezte a hangsúlyt, hogy a "tudatlan" nézõnek levezesse a féreglyuk-fizikát. Ezzel nagyjából sikerült elérnie, hogy a aki kicsit is konyít hozzá, annak az idegeire megy a sok logikátlan baromság, aki meg nem érdeklõdik, csak még jobban megzavarodik. Csak mindeközben elfelejtettünk szórakozni. Márpedig azért megyünk moziba. Vagy nem? Izgulni, meghatódni, szurkolni egy hõsnek vagy elgondolkodni. Ki miért.
Ha látsz egy filmet, amelyikben ez mind egyszerre megvan - na azt hívják katarzisnak. Ez a film sajnos erre nem volt képes. Tele volt a mozi terem, voltunk vagy háromszázan. Egy jó filmbe belefeledkezik az ember és sajnálja, hogy már vége van. De az arcokon most nem a katarzis látszott, hanem a fáradság. Az emberek 80%-a alig várta, hogy vége legyen. Ez mutatja meg legjobban Nolan hatásvadászatának hatástalanságát.
Mindegy is mit akart mondani, vagy mondott-e valamit egyáltalán. Nem jött át. :)
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 17. - 18:16:18 1/10
(478/2291)
vicces,mennyire nem bírják a kritikát a nolan-fanok :D
napok óta szakadok ezen a topicon :))
greeen 2014 nov. 17. - 17:12:55
(477/2291)
A Szárnyas Fejvadász valóban nagyon jó film. Szinte tökéletes. Nekem is nagyon bejön. Ellenben az ötödik elemet messze nem mondanám legjobb sci-finek. Úgy értem ha nagyon is tetszetõs valamilyen szinten az a film, nem a sci-fi kategóriában. Abban inkább parodikus. Börleszk vagy inkább a szatíra határait súrolja. A tudományos fantasztikum klasszikus elemeit nyomokban sem akarja használni, csupán csak a látványvilágát. Egyszerû utópisztikus akció, vígjáték, szatíra.
offtopic
Kenshitora 2014 nov. 17. - 16:57:56
(476/2291)
OFF
Akkor talán mondd el te mit is közvetít a film! Bár a meglátás, amit leírnál erõsen szubjektív és személyes lenne, ami a te véleményeden alapulna és azt közvetítené. Az talán nem is érdekelne, hogy a te meglátásod nem mindenkire - sõt senkire sem - lenne érvényes, mert az mind a te személyes véleményedet tükrözné. Ami persze nem feltétlenül jó vagy rossz! Egyszerûen csak másoknak mások a meglátásai és ezért felszínesnek állítani be másokat nagyon nem helyes! :-)
OFF
Tolkien 2014 nov. 17. - 14:11:48
(475/2291)
Lekötött a film, bár iszonyat hosszú. Amit nem értek: Hazajön, mert a gyermekeit látni akarja...bemegy a kórházba a lányához, rá sem néz annak családjára, akik logikusan az õ családja is. Meg sem kérdezi hol van a fia, és annak családja. Sejthetõ, hogy meghaltak, tüdõbetegségben, de könyörgöm, miért nincs kimondva?
A lánya nagy tudós, õ mentette meg az emberiséget. Az apját kellett elküldenie a nõi fõszereplõért, Brant-ért?! Úgy, hogy az lop egy mini ûrhajót? Elvileg élhetõ bolygót kerestek, amit a csaj talált is. Akkor?!?! Miért nem mentek eleve érte, a lányáék, neki nem jelzett, hogy figyelj már, itt és itt hagytam Brant-et, keressétek már meg. Nagy valószínûséggel õ azon a bolygón csücsül, és mereng, amin élhetnénk?
10/10
Guatrau 2014 nov. 17. - 14:08:27 10/10
(474/2291)
Maximálisan egyetértek! Ez a film zseniális. Lehet kötekedni, nincs film, amiben ne találna az ember kifogásolni valót, bakit, vagy bármilyen hibát, de akkor is hozta, amit vártam tõle... Mindenképpen többször nézõs. 10/10
Paul Deak 2014 nov. 17. - 13:34:04
(473/2291)
Beültem a filmre, azt remélve, hogy tetszeni fog. És tetszett, sõt! És ezzel vagyunk még jó pár millióan.

Hol, mivel is lettünk akkor becsapva? Ja, hogy csak színészek játszották és nem igaziból történt és az ûrhajó is csak makett volt? Dzsááá, kérem vissza a pénzem :)

Én nem láttam fekete lyukba tett könyvespolcot a filmben, csak egy akkora brutkó nagy fekete lyukat, ami úgy megbabrálta a téridõt, hogy kaput nyitott az ötödik dimenzió felé és ebben a dimenzióban az akkori könyvespolcot is el lehetett érni gravitációval (nem szeretettel) és még ezt a szánkba is rágták.
10/10
Tomifinn 2014 nov. 17. - 13:06:07 10/10
(472/2291)
Errõl beszéltem pont alattad. Könyvespolc? Ez csak a díszlet. Ahogy elmagyarázza a feka doki a féreglyukat, úgy magyarázza el Nolan a "könyvespolcokkal" neked azt, hogy... Ebben már nem segítek.