10/10
Origin 2014 nov. 16. - 20:56:43 10/10
(451/2291)
Igen jól mondja. A 40 plusszos korosztály gyakran beleesik abba, hogy egy karosszékben üldögélve találja magát és nonsense 45perces szappanoperákat néz. Igen, közben lehet pihenni,reklámok,stb. Ja,és a zene, az a kiváló zene! Az utánozhatatlan spanyol ÁLEHÁNDRÓ. Pontosan! Ehhez képest egy 169 perces Cristopher Nolan film Hans Zimmer zeneszerzõvel, Matthew Mcconaughey, Michael Caine, Jessica Chastain és Anne Hathaway kiváló színészi játékával egy kicsit más dimenzió.
10/10
Front3r 2014 nov. 16. - 20:36:53 10/10
(450/2291)
Akkor elég szegényes lehet a lelki világod - vagy nincs is - ha nem jön be, és még a zenét sem értékeled alatta. A zene egy mestermû, és brutálisan belenyúl az ember érzelmeibe, nem csoda, hiszen egy ISTEN, Hans Zimmer szerezte!
A film meg kiváló, bámulatos. Kihagyhatatlan, egyedi történettel rendelkezik.
Keló Scofield 2014 nov. 16. - 19:22:03
(449/2291)
Emberi érzésekrõl szól, nem fizikáról. Talán nem Spoiler.
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 16. - 18:41:59
(448/2291)
Így a hsz-aidat elnézve, rád férne némi szókincs bõvítés.
10/10
Towner 2014 nov. 16. - 18:32:23 10/10
(447/2291)
Semmi kiszámíthatóság. Ezt nagyon szeretem. Kiváló film. KIválóan megjelenítik a megfoghatatlant. Ez csak egy film. Nem több, de annak kiváló.
10/10
offtopic
Rushi 2014 nov. 16. - 17:55:12 10/10
(446/2291)
Számból vetted ki a szót :)
robincook 2014 nov. 16. - 17:53:05
(445/2291)
Degenerált f*s.
10/10
Rushi 2014 nov. 16. - 17:51:40 10/10
(444/2291)
Azért kapott ilyen jó szavazatot, igaz ? Szerintem fantasztikus film volt. Az ember ritkán lát olyan filmet, ami után ha kijön a moziból, többször eszébe jut, elmereng, átgondolja. Ez egy ilyen film volt. 10/10
Petris J 2014 nov. 16. - 16:39:02
(443/2291)
Nem rossz film, de nekem nagyon "amerikai"...
10/10
Origin 2014 nov. 16. - 15:59:49 10/10
(442/2291)
Az Interstellar c. film, Cristopher Nolan eddigi legjobb filmje.(véleményem szerint)A film tudományos elméleteken alapszik. A rendezõ egy asztrofizikussal dolgozott együtt, aki az egész film tudományos struktúráját alkotta. Nem az a lényege a filmnek, hogy ez az egész lehetséges-e, hanem az, hogy mi lenne ha?. Az egész film központjában egy apa-lánya kapcsolat van. A film a szeretetrõl is szól. Cris, az összes filmjében egy teljesen más, de eredeti világot alkot. Aki ebbe a világba bele tud lépni, annak tetszik. Aki nem, annak csak egy káosz a film. Ezt nem lehet senkivel megértetni, ezt érezni kell. Minden filmnek külön mondanivalója van és ezért nem lehet két filmet összehasonlítani. Szerintem ez egy zseniális film, minden szempontból. A film végén mindenki magába mélyedve/gondolkozva jött ki a moziterembõl, ami jelent valamit. Rám kevés film tud hatni. Ez hatott.
8/10
Aszpirin 2014 nov. 16. - 15:37:05 8/10
(441/2291)
SPOILER

Még egy gondolat felmerült bennem a film kapcsán.
Van egy nagyon erõs párhuzam a 2001 Ûrodüsszeia és az Interstellar között: mindkettõben egy elképesztõen fejlett, de pontosan meg nem nevezett civillizáció segíti az emberiséget egy újabb fejlettségi szint elérésében. Mindkét esetben "odatesznek" két valamit az emberiség közelébe: az Ûrodüsszeiában elásnak egy kisebb monlitot a Holdon, és elhelyeznek egy jóval nagyobbat a Jupiter és az Io közötti Lagrange-ponton. Az Interstellarban nyitnak egy féregjáratot a Szaturnusz mellett, és elhelyeznek egyfajta "idõgép"-ként mûködõ hiperkockát a Gargantua belsejében.
Az elsõ eszköz mindkettõben utat mutat a másodikhoz, a második pedig mindkettõben kaput nyit további dimenziók felé...
Csak azt nem értem, miért kellett az Interstellar-ban olyan messzire helyetni az elsõ eszközt - a féregjáratot? Miért nem rakták a Föld mellé, vagy akár a Mars közelébe, miért kelljen két évig utazni oda?
A 2001-ben - pontosabban a forgatókönyve alapjá megírt Clarke-regényben - ezekre a miértekre konkrét választ kapunk, de ez a válasz az Interstellar esetében nem igazán mûködik... lehet, jön egy köny ezután is, ami megmagyarázza a miérteket...
8/10
Aszpirin 2014 nov. 16. - 15:16:16 8/10
(440/2291)
SPOILER

Én ügy emlékszem, hogy a filmben az inkriminált egyenletet, ami megmenti az emberiséget, nem a fõhõs találja meg, hanem a robot diktálja neki, TARS.
Szintén a robot mondja, hogy a hiperkockát, amibe a feketelyukba kerülnek, "valakik", valami szuperlények építették a számukra. Erre a fõhõs talán kétszer is azt mondja, hogy "mi" vagyunk azok a valakik, és másodszor már azt is, hogy nem "én vagy te", hanem "mi", az emberek, akik a jovõben eljutnak erre a techniaki fejlettségi színvonalra... TARS valami olyant is mond, hogy "ez az eszköz nem azért van, hogy beavatkozzunk a múltba"...
Ha jól emlékszem, és így volt a filmben, akkor honnan tudja ezeket TARS (a képletet, meg mire való a hiperkocka)? Olyan, mintha a "valakik" -bárkik is legyenek - TARS-ba táplálták volna ezeket az információkat, hogy általa közöljék...
Meg kell majd néznem mégegyszer a filmet, és ezekre a részletekre jobban odafigyelnem...
Erre ki hogyan emlékszik, illetve, mit gondoltok errõl?
8/10
Aszpirin 2014 nov. 16. - 15:04:09 8/10
(439/2291)
Jogos :). mindenki abban, hisz, amiben akar.
Hihetünk a tudósoknak, akik azt állítják, hogy a film tudományos alapokra épul, hihetünk összeesküvés-elméletekben is, pl. hogy minden tudóst és kritikust, aki ezt állít, lefizettek. Mi egyszerû emberek egyiket sem tudjuk kellõképpen ellenõrizni, vagyis tényleg hit kérdése, hogy mit tekintünk igaznak.
Arról nem is beszélve, hogy a modern tudomány is axiómákból és hipotézisekbõl indul ki, amiket vagy elfogadunk, vagy nem, vagyis ez is hit kérdése.
bogdanregi 2014 nov. 16. - 13:04:39
(438/2291)
Nekem tetszett.Szombat esti kikapcsolódásnak tökéletes volt. Izgalmas jó sztori, látványos, valóságalapja nem tudom mennyi van. A majd' 3 órától kicsit tartottam, de lekötött.És nem utolsó szempont, hogy a pécsi Urániába nagyon kényelmesek az ülések!:-)
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 16. - 12:33:38
(437/2291)
Megmondom õszintén, én még nem voltam az ötödik dimenzióban. De ezek szerint te igen ha ennyire tudod, hogyan mûködik ott a gravitáció. Ez esetben én kérek elnézést. ;)
10/10
Findzs 2014 nov. 16. - 12:27:13 10/10
(436/2291)
ez a film csak bizonyos intelligencia szint fölött mûködik
nem kell haragudni azokra az emberekre akik nem értik, vagy magyarázatokat gyártanak olyasmire mint egy fekete lyuk
egyszerûen nem kell foglalkozni velük, felesleges szócséplés
nekik valók azok a filmek amelyekhez kevesebb agysejt szükségeltetik mint pl. a transformers
2/10
Mz/iksz 2014 nov. 16. - 11:18:50 2/10
(435/2291)
Annak idején az Armageddont azért kritizálták, mert mennyire képtelenség leszállni egy ûrhajóval egy száguldó meteoritra. Most 2014-ben viszont már ez az a film, amit úgy hirdettek, hogy a tudományos hitelesség nagyon fontos volt. :)
SPOILER:
Matthew belerepül egy fekete lyukba, ahol is megtalálja az információt az egyenlethez, amely az emberiséget megmenti, majd az egyenletet átküldi a múltba a lányának úgy, hogy a gravitációt az akaratával a múltban meggörbítve ("gravitációs anomáliát keltve") az óra mutatóját mozgatja, ezáltal morzejelekkel kódolva az emberiséget megmentõ egyenletet. Ezt követõen természetesen TÁVOZIK a fekete lyukból (ahonnan a fény sem tud kijönni) és visszatér szeretteihez. Hoppá.
Chuck Norris farkát behúzva eloldalog, majd otthon gyakorolja, hogy miként tudná akaratával a gravitációt úgy elgörbíteni, hogy a lehulló por valami világmegmegmentõt írjon ki a padlóra.
A legjobb, hogy elhitetik az emberekkel, hogy most végre már átlátják, hogy is van ez a relativitás, a tér-idõ meg az 5. dimenzió, mert ez tudományos, és aki ezt nem érti vagy nem akarja megérteni, azt több kommentelõ leszólja (lásd pl 517-es komment Paul Deak) Én már csak abban hiszek, hogy Ámerika a demokrácia igazság és tudás terjesztõje a világban :)
b4l4g3 2014 nov. 16. - 11:15:41
(434/2291)
Te most vagy nem értetted a filmet (pedig szerintem próbálták úgy elõadni, hogy egy magadfajta is megértse), vagy csak ***moderalva***
Aki nem lenne tisztában vele, hogy mennyi a tudomány és mennyi a fikció a filmben, annak ajánlom ezt a cikket (spoileres):
http://index.hu/tudomany/2014/11/09/mennyire_tudomanyos_a_csillagok_kozott/
2/10
Mz/iksz 2014 nov. 16. - 11:05:56 2/10
(433/2291)
Ha valaki azt akarja velem elhitetni, hogy távozik a fekete lyukból vagy a gravitációt a gondolataival változtatja meg egy másik idõsíkban, akkor kétségeim támadnak. Valaki ezt mind el tudja fogadni akkor neki való a film, nekem nem ment. A hit nem akaratlagosan befolyásolható, ha nekem azt mondanák, hogy 2+2 az 5, hiába próbálnám elfogadni, sehogy sem menne.
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 16. - 10:44:03
(432/2291)
"vagy nem akarja megérteni filmbõl - mint én -"

Itt van a probléma. Nincs több kérdésem.