10/10
Kolókapitány 2014 nov. 13. - 11:36:19 10/10
(371/2291)
Discovery Channel - The Science of Interstellar :
https://www.youtube.com/watch?v=6c_CW3Iv6j4
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 13. - 11:35:33
(370/2291)
"mert meg akartam menteni az emberiséget ettõl a borzalomtól"

A szoboravatódra mikor küldhetjük a meghívót? ;)
offtopic
Csonger 2014 nov. 13. - 11:29:04 Előzmény Doc Holliday
(369/2291)
"Nem tök mindegy az neked, ha valaki ismétli önmagát?"
Dehogynem. Nekem aztán tökmindegy, de nevetségesnek tartom. :)

"rövid idõ alatt elhagyta a hozzászólások száma a 400at. Ami pár napja volt még visszakeresni is nehéz."
Ezen az alapon emberünk immár harmadszor is leírhatná ugyanazt a hsz-t, mert ismét született jópár hozzászólás. Sõt, mindenki más is írja le még egyszer minden korábbi hsz-ét, hiszen már visszakeresni is nehéz... Öregem, ez aztán az érv...

"én értékesebbé teszem a hozzászólásomat mint a tiéd"
Ez meg aztán tényleg vicc!! :D Azénapukámerõsebb-kategória.

Kötekedhetsz tovább, nem fogok reagálni. :)
2/10
logixxxxx99@gmail.com 2014 nov. 13. - 10:18:58 2/10
(368/2291)
A Nap-Föld távolság 149 600 000 km. Miért is teszik ezt meg feleslegesen, amikor épp nem kedvezõ a bolygók együttállása? Elegendõ lenne fél évet várni, míg a Föld kedvezõ helyzetbe kerül.
Ezért képes voltál ábrát készíteni?
5/10
nemalien 2014 nov. 13. - 10:00:27 5/10
(367/2291)
Jóindulattal 6.7 pont. Nos.
Amikor elkezdõdött a film akkor tudatosult bennem, hogy láttam ennek az elõzetesét anno, és már akkor tudtam, hogy valszeg nem kellene ezt megnézni.Annyit hallottam a filmröl elõtte, hogy imdbn 10/16 pont port.hu n 9.9 pont.
DE ettöl a pí élete óta teljesen elvonatkoztattam, semmi elõitéletem nem volt.
Ez a film annak lehet érdekes, aki max 16 évnél fiatalabb igy 30 évesen semmi ujat nem hozott, kb 10 filmbõl van az egész összelopkodva.A szinészek egyesével jók (más filmekben), de ebben a filmben annyira gyenge a szerepük, h szinte sajnáltam õket.
Szóval egyszerüen sokszor nem volt mit alakitaniuk, sajnáltam õket, ahogy mégis megpróbálják, gebeszkednek, de esélytelen.
Alien filmek nekem bejönnek, Moon stb, thing,(nem mintha köze lenne a filmnek ehhez, nem is vártam, hogy köze legyen) Ez ilyen kis értelmetlen zagyvaság, meg jókat lehet röhögni, mert akkora orbitális baromságok vannak benne, h emiatt érdemes megnézni, mert utolag is jókat röhög az ember.
És innen egy kis spojler, mesélek a filmrõl. :DD
Részleteiben össze vissza. Ilyen hasraütés szerü baromságok mennek végbe, pl egy kombájnvezetõ, mint leszázalékolt ürhajopilota gyorsan 2 hét alatt ujra kitanul ürhajot vezetni majd rábíznak egy 5 fõs legénységet.
A legénységben van egy néger quantumfizikus, innen kezdtem érezni a film scifi jellegét.
Majd a feketelyukat szemre megparittyázza a kombájnvezetõ , mert ugye a milliárdos ür eszközök semmit nem érnek a fekete lyuk közelében, de ö igy szemre be saccolja aztán csöcs.Már ottis vannak ahova menni akartak.
Vicsorítva tartva a kormányt a fekete lyuk körül :DD
Néha annyira röhögtem h aztem meghalok.
Meg volt hogy a robot is vezette az ürhajót, õ nem vicsorgott, viszont 3 karral kormányozta a gépet, vártam hogy közben elsziv egy cigit is.
Akkora paródia lehetne a filmbõl, hogy ilyet nemláttam vagy 10 éve.
Az alleban a mozigépész vmi irreálisan emelte a hangerõt, a neccesebb jeleneteknél, a filmben sokszor van ORGONA. Valaki orgonázik alatta mint az állat, de max hangerõn, és annyira eröltetetten rossz, hogy maga a borzalom, ez komplett 1 pontot rontott részemröl a filmen.Valami nagyon monumentális effektnek szánták ezt, de nem jött össze.
Ez a film olyanh nemnagyon szabad rajta gondolkozni, 100évre titkositani a történteket, államtitokként, rá bélyegezve h igy történt, aki kételkedik 10 év börtön.
Fiatalabb generácionak biztos jó ez, akik még életükben nem láttak jó filmet.
Ha nem moziban néztem volna kb 5X elaludtam volna, valszeg a mozigépész is ezért nyomta abnormálisra a hangerõt sokszor, nehogy bepilledjen a nép.
Sokszor azon gondolkozok, persze egymillió légy nem tévedhet, hogy komplett írók vannak 200 regisztrácioval, akik a film megjelenésénél felpontozzák a filmet 10/10 re, hogy megnézzék az emberek, hiszen ennyit a hülyének is megér.
aztán ahogy telik az idõ és erõt vesznek a magamfajták is :D ( elsö értékelésem) gyorsan nyom rá egy valós 6 pontot)A filmnek nemvolt részemröl egy olyan része sem h hu, na ez aztán megfogna, egyedül a kamubolygón a felszin tetszett, ahol megfagyott a jég. vizuálisan az egész jó volt)
De kinek mi.Sok embernek a herripotter az ideál meg hasonlo magasröptû filmek, azoknak ez a film sztem 10/10 mert olyanok történnek benne amire eddig még nem is gondolt :D ! nem is hallott stb.
Egy galaktika 3 oldalas kisregényben több a scifi mint ebben 170 perc alatt.
Azon röhögtem még kegyetlenül, amikor a fõ tudós tagnak volt egy terme benne 4 nagy zöld iskolatábla" krétával felirva egy csomo egyenlet, balrol jobbra a végén már ötödölõ + egy bré felrajzolva :DDDD á nem, de ha lett volna az is otthalok meg.
ilyen kis uli buli kombájnvezetõs farmeres scifi, megspékelve egy nagy átfogo a szeretet mindent visz feelinggel.
pampaliniboy 2014 nov. 13. - 08:48:10
(366/2291)
Az kimaradt, hogy önjelölt Réz Andrásnak hiszed magad...:)))) A film amúgy nekem sem jött be igazán. A roboton nem tudtam sírjak e vagy nevessek. Hitelesebb lett volna az Óz a nagy varázslóból a bádogembert betenni...:) Max egy hatost érdemel nálam ez az agymenés.
5/10
Carolin80 2014 nov. 13. - 06:03:23 5/10
(365/2291)
Szerintem is teli van a film idiótasággal. És osztom a véleményemet azokkal akik így gondolják. Felsorolnám az érveimet de mások megtették helyettem.
greeen 2014 nov. 13. - 03:15:52
(364/2291)
Egyszerû a magyarázat, különbözõek vagyunk. A Feledés szerintem is nagyon jó és sok szempontból erõs párhuzamot tudok vonni a között meg a Moon között. Ez a film más stílust képvisel. Számomra és mint látható mások számára is. Jobban mondva képviselne, ha azt adta volna amit ígért. Ez van ilyen egyszerû. Neked nem számított.
greeen 2014 nov. 13. - 03:07:54
(363/2291)
Ennél már csak az a viccesebb amikor valaki azért regisztrál, mert sértettségében és kínjában már nem tud mit írni, és jön ezzel a fórumokon milliószor bevetett közhelyes olcsó dumával , "hogy ilyen okosnak hiszi magát, meg innen onnan onnan megszerzett tudással hogy jön ahhoz hogy kritizáljon, mert milyen alapon"...:) De ha már ezt a teljesen semmitmondó stílust erõlteted, akkor legalább olvasd el amire reagálsz. Bár a sok regisztrált nickneved sûrûje ,gondolom hasonlóan zavarossá teszi számodra a többi fórumozó hozzászólás tartalmának értelmezését is , de én egy szóval sem elmélkedtem se féregjáratokról sem feketelyukról. Viszont esélyesen birtokában lehetsz egynek a központi idegrendszered közepén..hehe Neked kellene megemészteni itt egy két dolgot ahogy látom, de nagyon úgy tûnik ezzel az elcsépelt lózungokat tartalmazó hozzászólásoddal ilyen téren erõs kihívásokkal küzdesz... Most az fog jönni , hogy csak miattam regisztráltál, sosem voltál itt, vagy hogy nem is írtál volna ha nem látod amit írok. az ilyen volumenû beírások tulajdonosa ezeken a sekélyes szinteken szokott maradni...:)))
the_rock78 2014 nov. 13. - 02:35:49
(362/2291)
Viccesek az olyan kis hobbi fizikusok, mint te, akik a discoveryn gyujtott tudasukkal osztjak az eszt, okoskodnak es kotnek bele mindenbe es mindenkibe, akinek tetszett a film, bizonygatva a megdonthetetlen igazadat. Igazi polihisztornak tunsz, gondolom hetkoznaponta urhajot vezetsz, feregjaratokon utazol es egy feketelyukban elsz, hogy ilyen magabiztosabban allitasz dolgokat, mikozben egy Oscar jelolt forgatokonyviro precizitasaval veszed eszre a filmekben felallitott szabalyrendszereket. Probald megemeszteni, hogy sokak szerint (koztuk szerintem is) jo es szorakoztato a film es senkit nem erdekel, ha tizedszerre is leirod, szerinted mi a tokeletes sci-fi. ;)
greeen 2014 nov. 13. - 01:00:00
(361/2291)
A Moon valóban zseniális film. Sõt bizonyos szintekig az Európa Report sem hagy a nézõben ilyen szintû disszonáns érzéseket mint ez a film. A vissza a jövõbe, Star Wars stb mind Fantasy,sci-fi, ráadásul a popcorn kategória. Semmiféle marketinget nem építettek arra mikor beharangozták, hogy mennyire tudományos sci-fi. Mindenki tudta hogy egy kedves szórakoztató nagy mese lesz az egész. Nem is ezt várja el az ember az olyan filmektõl. Ez nem divatfikázás, régen is megvolt ez. Az ûrodüsszeáról is elképesztõ mennyiségû vita, és elmélkedés volt a maga idejében és nem úgy álltak hozzá mint az alfa holdbázishoz. Régen is megvolt ez , és meg is marad mindig. a Hiperrealisztikusságra törekvõ sci-fik ha ezzel kérkedve akarják becsábítani a nézõket a moziba, akkor igenis gorcsõ alá kerül ilyen szempontból. Ez a film ebbõl a szempontból ezer sebbõl vérzik sajna. A Moon nem, A Gravity nem, De az Európa rejtély is csak 1-2 részletben ellentmondásos. Pl. a holnap határán semmilyen vita nem folyik szinte , mert teljesen más elvárással felfûtve mentek be rá a nézõk a moziba. Nyilvánvaló volt ott is a tömény szórakoztatás, akció stb...
BudaJakab74 2014 nov. 13. - 00:44:02
(360/2291)
Szinte mindennel egyetértek, de a "nõi agyakra" tett megjegyzésedet sértõnek érzem. Az ízlés és az intellektuális képességek megléte vagy hiánya független attól, hogy valaki nõ vagy férfi. Fura, hogy 2014-ben Európában ezt még magyarázni kell valakinek.
BudaJakab74 2014 nov. 13. - 00:17:01 Előzmény cellasto
(359/2291)
Valahogy így.
8/10
Aszpirin 2014 nov. 12. - 23:50:04 8/10
(358/2291)
Egyértelmûen Gerty.
(Amúgy a Moon szerintem még mindig a 21. század eddigi legjobb scifije)
natelf 2014 nov. 12. - 23:41:55
(357/2291)
Na látod, tudsz te élni ! :)
8/10
Aszpirin 2014 nov. 12. - 23:37:07 8/10
(356/2291)
Na erre akkor igyunk egyet :)
natelf 2014 nov. 12. - 23:34:41
(355/2291)
Húú ember, vedd könnyedebben az életet és a leírt szavak súlyát :)

Bár aki ilyen szépeket ír, annak - belátom - nem olyan egyszerû :
"A szerzõ itta azt taglalja, Hawking és Ellis munkásságára utalva, hogy a Kerr-metrikával rendelkezõ fekete lyukak szingularitása közelében (ami a Schwarzschild-metrikájú lyukaktól eltérõen nem pontszerû, hanem gyûrû alakú), zárt téridõ-hurkok alakulnak ki az idõtengely mentén, amelyek egy megfigyelõ számára lehetõvé teszik a kauzalitás elvének megsértését. Ez konkrétan azt jelenti, hogy egy ilyen idõhurokba bekerülõ ember elméletileg átélheti akár azt is, amit a filmben látunk. Hogy ez mennyire valószínû, arról szót sem ejt, de elméletileg lehetséges."
8/10
Aszpirin 2014 nov. 12. - 23:29:53 8/10
(354/2291)
Bocs, de hol láttál itt vérre menõ vitát? Vagy akárcsak anyázott itt valaki? Ez egy egyszerû és szerintem kultúrált eszmecsere, amit egyáltalán nem muszáj sem elolvasni, sem megérteni.
8/10
Aszpirin 2014 nov. 12. - 23:26:34 8/10
(353/2291)
Kovács kolléga, egyetértek azzal amit írsz.
Viszont az általad említett filmek egyike sem állítja magáról, hogy tudományos alapokra épül. Nolanék ezzel szemben épp ezt állítják. Ezért talán jogos és természetes, hogy tudományos vita alakult ki eme állítás igazságtartalma körül. Szerintem a vita ezen része nem áltudományos, és nagyrészt nem divatfikázás.
Másrészt ezt a vitát nem érdemes osszemosni a film mûvészi vagy esztétikai értéke kapcsán kialakult vitával. Szerintem.
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 12. - 23:25:02 1/10
(352/2291)
mindenkinek nagy vágya egy sci-fin sírni..
rohanok megnézni én is :D