7/10
Russel 2014 dec. 01. - 21:44:39 7/10 Előzmény dunpeal1
(653/2293)
Az esõ másfél óra vallatós, nem történik semmi izgalmas.. Komolyan elgondolkodtam, hogy kijövök a moziból.
Egyébként a sztori jó lenne, de így elhúzni...
Majdnem 1-re értékeltem indulatból, aztán eszembe jutott, hogy azért mégsem a gagyi szemét kategória, nem egy asylum film..
Nem azért mondom de imdb-n nem nagyon látni ilyen nagy pontokat, még képesek neki adni egy oszkárt..
Pedig egyáltalán nem nagy film. Egyesek a felhõatlaszhoz hasonlították, de annak a nyomába sem ér... sem látványban, sem semmiben.
Azért érdekes látni Matt Damon is hova sûllyed (Marky Mark haverja után õ is elvállal minden szemetet)
10/10
eIemes 2014 dec. 01. - 18:30:41 10/10
(652/2293)
én a sztoriparadoxonnál, de ennyi belefér.
10/10
eIemes 2014 dec. 01. - 18:29:29 10/10 Előzmény Sz Peter
(651/2293)
Én megengedem neki -- pont ugyanez a véleményem a dzsangóról. A Csillagok között viszont pont tetszett.

(és most nem akarom a film hibáit rágcsálni, scifiben lehet ilyen kicsi is, nagy is)
Paul Deak 2014 dec. 01. - 14:21:30 Előzmény r1200r
(650/2293)
Még páran az idõparadoxonnál járnak? :)
1/10
jozsi86 2014 dec. 01. - 12:14:55 1/10
(649/2293)
Haldoklik a sci-fi mûfaj... Ezen a filmen is látszik. Borzasztó hosszú, vontatott. Nem tudott lekötni. Még csak komoly látvány sincs benne, csak rengeteg bõgés...
7/10
r1200r 2014 dec. 01. - 11:22:56 7/10
(648/2293)
Sziasztok,

nagy elvárásokkal ültem le a film elé, nem kellett volna, mert bár nagyon jó film, szerintem nem kiemelkedõ. Ugyanaz a bajom vele mint az Eredettel, néha indokolatlanul lelassul, máskor meg úgy pörög, hogy követhetetlen. Jobban meg lehetett volna vágni és sok ûrbéli jelenetet extra változatba tenni. A fõszereplõ színészi játéka kiemelkedik.
SPOILER
A film tök jól kezd építkezni, logikai utakat követve, aztán hirtelen romba dõl az egész onnantól, ahogy beesnek a NASA központba, innentõl nekem egy másik film kezdõdik. Szerintem a film vége egyáltalán nem sikerült erõsre, érzelmileg sokkal erõsebb, amikor visszatérnek az elsõ bolygóról az idõlassulás után, de ezt meg viszonylag gyorsan lezavarja a film.
Sosem értettem, hogy egy gigaköltségvetésû filmnél miért nem figyelnek minimális dolgokra, amitõl sokkal következetesebb lehetne az egész. És nem a tudományos dolgokra gondolok, hanem egyszerûekre.
Hogyha a nyilvánvaló jövõben járunk, akkor miért van mindenkinek 2010-es évjáratú kocsija? Ha mindenki évtizedek óta szenved a portól, akkor miért nem alkalmazkodtak ehhez semmennyire sem pl olyan házzal, amibe nem jut be a por? Oké nem dokumentumfilm, de ezek a dolgok ezen az egy filmen belüli koncepció ellen dolgoznak. Sokkal nehezebb dolog egy tudományos alapokon lévõ filmet tudományosnak mutatni mint csinálni egy "full sci-fit". Mert ha kicsit is tudományosnak akarunk csinálni egy filmet (sõt ezzel propagáljuk), akkor abba nem fér bele az idõparadoxon, sem az hogy egy fekete lyuk körül repülgessünk. Sci-finek viszont tök jó.
dunpeal1 2014 nov. 29. - 18:18:51
(647/2293)
Én kb. egy hete láttam a Csillagok között címû filmet Székesfehérváron moziban, szóval tudtam elmélkedni bõven rajta.
Én azok közé tartozom, akik odafigyelnek a rendezõ munkásságára, így ez a film már jó ideje a várólistámon volt.
A második és az azt követõ trailerek már sokat engedtek következtetni arra, hogy mi is az alaptörténete (na meg elég sokszor meg is néztem ezeket a bemutatókat) és hogy mi is fog történni. Igyekeztem kerülni azokat az oldalakat, ahol esetleg spoilerekbe botlok, de sajnos az IMDB stáblistája már eleve egy spoiler, így aki még nem látta a filmet, az kerülje el az oldalt.
A lényeg: Christopher Nolen filmjeinek többségében van némi hiányérzetem, és ebben is volt (mondom ezt annak ellenére, hogy elõkelõ helyet foglalnak el a top listámban). Számomra eddig A tökéletes trükk volt a legjobbja, és amikor csavaros történetet emlegetnek és ezt ráadásul ezzel a rendezõvel kötik össze, akkor kétkedni kezdek, hogy felül fogja-e tudni múlni az elõbb említett remekét. Sajnos volt alapja a kétkedésnek, mert ahogyan írtam fentebb, a trailerek sokat elárultak... Picivel feszesebb, tempósabb és csavarosabb történetre számítottam. Talán éppen emiatt volt meglepetés a majd' 3 órás játékidõ; a kevesebb több lett volna ebben az esetben, voltak kissé unalmas részei is (meglepõ, hogy inkább az ûrben játszódó jelenetek egy részérõl vélekedek így), amik jobban mutattak volna egy bõvített kiadásban.
Mindezen negatívumok ellenére az a véleményem, hogy, bár jobbra számítottam, így is elég jóra sikeredett a film ahhoz, hogy újból, akár többször is újranézhessem késõbb otthoni körülmények között. (Anno nekem a Mátrix sem volt szerelem elsõ látásra, aztán mi lett belõle...)
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 29. - 15:40:05
(646/2293)
Ha már minden filmes fórumra ugyanazt copy-zod, legalább valami érdemi indoklást?
amaurote@index.hu 2014 nov. 29. - 15:07:18
(645/2293)
Bullshit, lufi, végtelenül ostoba film.
De a legpontosabb jellemzése talán ez lehetne: meztelen a király.
Keló Scofield 2014 nov. 28. - 21:37:40 Előzmény eIemes
(644/2293)
Azt hittem csak nekem tûnt fel a hangos zene és valóban elnyomta néha az emberi hangot. Ezek szerint a mozik egyformák, én Székesfehérvárott láttam.
A film egyébként tetszett, fõleg mert ez inkább dráma szerintem, amit jól burkolnak sci-fi köntösbe.
ToklászMongol 2014 nov. 28. - 19:31:13
(643/2293)
Egyszer nézhetõ, semmi több!
8/10
Aszpirin 2014 nov. 24. - 19:22:43 8/10
(642/2293)
A 3D-t én sem szeretem, és nagyjából azért, amit Te is írtál. Arra jutottam, hogy vannak emberek, akiknek az agya nem képes rendesem összerakni ezt a kvázi-3D-s képet (köztük vagyok én is, és valószínûleg Te is). Engem még fáraszt is a 3D. A többségnek viszont nincs gondja ezzel. Nem vagyunk teljesen egyformák. Nekünk maradnak a 2D-s filmek.
Én most voltam életemben elõször IMAX-ban, ugyan ez 2D-s volt, de ettõl sem estem hanyatt...
Jómagam jól elvagyok a 2D- filmekkel, normál mozikban is, sem az IMAX, sem a 3D nem nekem való.
3/10
molnibalage 2014 nov. 24. - 16:56:27 3/10
(641/2293)
Nem éreztem semmi difit attól, hogy volt periféruikus és mivel a 4 sorban voltam a kép felbontása még talán egy DVD szintjét sem érte el... Távolabbról meg már nem is tölti ki a látómezõmet.

Egy másik filmet láttam IMAX-ban, az 3D-s volt, a The Avangers, de attól sem szálltam el. A 3D filmeknél nálam a szemüveg mintha nem mûködne jól. Teljesen elveszik a szín a filmekbõl olyan, mintha valaki egy szürke napszemüveget tenne elém és csomószor mintha még deinterlace szerû hibákat is látnék és telejsen természetellenes a 3D hatás. A Hobbitot sima 3D-ben láttam és nemhogy jobb, de pocsék volt. Az egyetlen értelmes 3D jelenetet eddig egyszer láttam, az Avatarban mikor leszáll a hajó az elején és a kabn 3D-s. Azt leszámítva gyakorlatialg mindehol inkább zavaró és természetellenes volt számomra.

Azon felül rühellem a 3D-t, mert szinkronos a film és a magyar szinkron mára már egy vicc az esetek nagy részében, még az AAA filmeknél is legfeljebb 1-2 fõszereplõnek van kicsit is passzoló hangja...
10/10
eIemes 2014 nov. 24. - 09:59:10 10/10 Előzmény molnibalage
(640/2293)
az imaxban (szerintem) az adhat többletet, hogy bár a kép maga akkora amekkora, a perifériukus látómezõdet is megtöltik.

természetesen mindenkinek szíve joga, hogy (érzelmileg) távol tartsa magát egy filmtõl. nekem például a dzsangó tûnik értelmetlen baromságnak, és olyan érzésem van, valaki igazán mondhatná már, hogy "tarantino meztelen."

nagyon kevés TUDOMÁNYOS scifivel találkoztam eddig. Hal Clement és Zsoldos Péter könyvei, talán. De ezekben a könyvekben sem a tudományosság volt a lényeg, hanem az érzelmi, erkölcsi, emberi üzenet.
10/10
eIemes 2014 nov. 24. - 09:47:32 10/10
(639/2293)
ja, a film amúgy nagyon tetszett, adtam neki tíz csillagot, bár talán csak kilencet kellett volna, de van olyan rétege, amely bõven megéri a tizet.

mondjuk Michael Caine elõzõ filmjére gondolkodás nélkül adtam tizet.
10/10
eIemes 2014 nov. 24. - 09:45:40 10/10 Előzmény cellasto
(638/2293)
persze, Zimmer is írt már jobb zenét, pl a Szikla. én sajnos nem tudtam értékelni a zenét (most), a hangerõ miatt.
10/10
eIemes 2014 nov. 24. - 09:44:55 10/10
(637/2293)
tegnap néztem az MMO-ban, nem tudom, mások esetleg más moziban hogy látták, de itt a zene túl hangos volt, abszolút is, de néha teljesen elnyomta a szereplõk hangját. szó szerint. nem az ûrhajók és egyebek zaja (azt elfogadnám), hanem a zene.

nem tudom, hogy ez mennyire van a mozigépész kezében (saját lejátszómon tudok csatornánként hangerõt állítani), de érdekelne, hátha van olyan mozi ahol normálisabb a helyzet, a következõ alkalommal oda megyek.
3/10
molnibalage 2014 nov. 24. - 08:28:33 3/10
(636/2293)
Nevezheted bárminek, de a tudományhoz a filmnek gyakorlatilag semmi köze, akkora marhaságok vannak benne. Ez egy átlagos vagy minimálisan átlagon felüli sci-fi, mert sok pénz volt CGI-ra. Ennyi. Az IMAX-et sem értem, hogy miért kellett, semmit nem adott nálam hozzá a filmélményhez...

Az meg különösen irritáló, ahogy a készítõk a hangerõvel és a zenével játszanak. Miért érzik azt, hogy egyes helyeken indokolatlanul üvölteni kell a zenének és a hangnak...?
3/10
molnibalage 2014 nov. 23. - 22:19:38 3/10
(635/2293)
Már a moziban feltûnt, hogy a zene olyan, hogy a csak a filmmel jó, de még azzal sem nagyon. Engem halálra idegesített monotonitása és olyan volt, mintha egy ravatalozóban lettem volna folyamatosan... HZ az egyik kedvenc zeneszerzõm és sok filmzenéje van, amit csak úgy hallgatok magában. Hát ezek nagyon nem olyan zenék...

A filmtõl alapvetõen sokkal többet vártam, számomra egyszer nézõs film. Elég nagy bukták vannak a filmben még akkor is, ha teljsen eltekintünk a fizikától...
10/10
Attaca 2014 nov. 23. - 21:46:58 10/10
(634/2293)
Abszolút egyetértek a hozzászólásaiddal. A piros / kék hasonlat különösen tetszett, meg a Szemtõl szemben-es példa. Vannak emberek, akik tényleg ennyi figyelemmel követnek egy filmet, és akkor még õk kritizálják a legjobban. Elfogadom, ha valakinek nem tetszik, de sokszor az indoklásból látszik az indok is.
Ráadásul ez teljesen mainstream vonal (ezt nem azért rom, mert a mûvészfilmekért rajongok). Ha ezt nem érti meg valaki, akkor kb. minek néz filmeket?!