pampaliniboy 2014 nov. 20. - 23:52:53
(591/2291)
Pont ezt mondtam én is. Ha létezne ilyen rakéta a film szerint akkor vicc a rakéta használat a film elején. Elnagyolt a filmnek ez a része sajnos. Azt az 1.3 g-t tulajdonképpen a vizes bolygó saját tömege adja meg. Igazából én azt csodálom ahol ekkora hatás van egy bolygóra az hogy tud pályán maradni és mért nem csapódik be a fekete lyukba... Ez a rész amúgy erõsen fiction a filmben.
Balazs Kobus 2014 nov. 20. - 23:39:44
(590/2291)
Pont az üzenetváltásunk közben gondolkodtam el, hogy ha a Rangerek fúziós meghajtással mennek, az annyira olcsó, hogy megint csak nincs szükség a hordozó rakétára :/ A másik dolog amin töprengtem a vizes bolygó az 1.3 G-vel a fekete lyuk közelében, ahol 7év/óra az idõdilatáció aránya. Lehet ilyen körülmények között csak 1.3 G ??? Ami ekkora téridõ torzulást hoz létre ott nem kellene nagyobbnak lenni a G-nek??
pampaliniboy 2014 nov. 20. - 23:17:53
(589/2291)
Ez egy érdekes dolog. Nem tudni. Teljesen más irányban megy el a tudomány. Az ûrlift az amit erõltetnek. Ha érdekel olvasd el elég érdekes. Nemsokára úgy tudom a Kínaiak építeni is akarnak egyet. De néhány évtizeden belül mindenképpen akarnak építeni valahol a világon. A lényege az ûrliftnek egy könnyû de hihetetlen erõs szénszálas kábel amit feljuttatnak az ûrbe. 30-40 ezer méter magasan már a föld centripetális erejének (ugye forog), a kábel egyenesen mutat az ûrbe. Ezt a kábelt használva juttatnának, illetve közlekednének immár mindenféle rakéta és hajtómûvek használata nélkül az ûrbe fel. És ez a kábel leengedve használható lenne bármilyen más bolygókon is ha a technológia kiforrja magát...ez amúgy nem távoli jövõ. Erõsen tervezik a realizálását.

http://hu.wikipedia.org/wiki/%C5%B0rlift
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 20. - 23:12:14 1/10
(588/2291)
mégis lenyomta egy disney rajzfilm :D
ez aztán a karrier :D
Balazs Kobus 2014 nov. 20. - 23:10:36
(587/2291)
:D Jó akkor legyen fúziós hajtómû. Valami alternatívája csak lesz a rakétáknak, pont a nagy hajtóanyag tömeg csökkentés miatt...
pampaliniboy 2014 nov. 20. - 23:02:23
(586/2291)
Amit belinkeltél nem új keletû dolog. Sõt létezõ a mai napon is. A probléma csak az, hogy ezek a hajtómûvek teljesen másra valók. A tolóereje egy rakétához viszonyítva konvergál a nullához. A legerõsebb ionhajtómú sem lenne képes még egy konzerves dobozt sem a szökési sebességre gyorsítani gravitációs fogságban. Ezeket a hajtómûveket a kozmoszban, az ûrben használják. Ezek és az ehhez hasonló hajtómûvek csakis a már feljuttatott ûreszközök, ûrszondák meghajtására valók. A tolóerejük elhanyagolható egy rakétához és a technológiájuk miatt soha meg sem közelíti. Ezeket mind csakis az ûrben használják. oka pedig.:
Összefoglalva. ezek a hajtómûvek földön használhatatlanok teljesen másra valóak. A wikibõl de máshonnan is hogy idézzek
"a világûrben igen gazdaságosan, 60%-os hatásfokkal mûködik, mert (az elektromágneses töltéskülönbségbõl adódóan) az elektromos motor sokkal gyorsabb sebességre gyorsítja a kiáramló részecskéket a kémiai hajtómûveknél. Ebbõl adódóan a hajtóanyagból igen kevés kell, így az út teljes hosszán mûködhet a hajtómû, és hosszú idõ alatt hatalmas sebességet érhet el. " ûrszondák meghajtására alkalmas, mert a hosszú bolygóközi utazás alatt a szonda mûszerei ki vannak kapcsolva, így a folyamatosan mûködõ áramforrás (napelemek, atomreaktor) által megtermelt elektromos energia az utazás alatt felhasználható.
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 20. - 23:01:56
(585/2291)
off

"önmagát ezzel ledegradálja"?

Ez olyan mint az "eldeformálódik"? ;)
10/10
Kolókapitány 2014 nov. 20. - 22:58:43 10/10
(584/2291)
Valaki írta, hogy félõ Nolan ezek után majd vissza kell , hogy térjen a Batman-szerû filmekhez, mert nem biztos , hogy plusszos lesz a film. 169 milloból csinálták és a 2. hétvége után tart 329 millionál... :)

Hans Zimmerhez:
Én õt napi szinten hallgatom, nemcsak saját mûfajában van a kedvenceim között. Nekem a film óta csak a zenéi kattogtak a fejemben és alig bírtam ki az album megjelenésig. A Coward címû vagy a fõ témája egyaránt zseniális. Ahogy az Ûrodüsszeiából átvesz motívumokat és az az orgona.. Szerintem sci-finek ennél jobbat még nem csináltak és rajongójaként azt mondom, hogy ezzel elérte pályafutása csúcsát. De az Oscar-díjat nem kell mindenekfelett állónak felfogni. Én bízok benne ért, hogy jó döntés születik majd.
Balazs Kobus 2014 nov. 20. - 22:34:47
(583/2291)
Ezt korrektül leírtad. Én azonban el tudom képzelni, hogy ha 60 évvel ezelõtt mûködött a hordozórepülõ+ x15 páros, akkor a jövõben lesznek olyan Ranger szerû ûrsiklók, amik képesek bolygó körüli pályára állni hordozórakéta nélkül. Mondjuk ilyen hajtómûvel: http://sg.hu/cikkek/70185/teszteltek-a-vilag-legerosebb-ionhajtomuvet

F=m*a
E=1/2mv2 mindkét esetben kevesebb tömeg esetén de nagyobb gyorsulással illetve sebességgel ugyan az az eredmény jön ki. És nem sérülnek az általad leírt törvények.
Egyébként tényleg korrekt volt a tanulmányod, köszi!
Kovács kolléga 2014 nov. 20. - 22:25:38
(582/2291)
Félelmetes, hogy egyesek mit össze tudnak vitatkozni ezen a középszerû sületlenségen.
5/10
Carolin80 2014 nov. 20. - 21:55:52 5/10
(581/2291)
idézlek "Ha te az õ jeleneteiben csak akciót, meg egy 2 dimenziós õrültet láttál, az nem a filmet minõsíti... lehet így kár is vitatkoznunk errõl."

Ez a fajta mondat ha már magad erkölcsileg illetve intellektuel magasabb szintre képzeled, eleve ellentmondásos. Mert hogy te meg vagy gyõzõdve arról, hogy a te szemszöged az igaz, az ami minõsít és ha valaki máshogy látja az mindenképp rosszul látja a dolgokat, sõt mi több önmagát ezzel ledegradálja...pff nem semmi hehe

Amúgy hozzáteszem Dr. Mann csodálatos karaktere ami szerinted ennyire hihetetlen árnyalt karaktert hozott, csupán egy dramaturgiai töltelék. Az hogy te mit látsz bele és milyen szinteken az nem jelenti azt, hogy úgy is van és azt sem , hogy te látod az arany igazságot. A rendezõk, sõt a forgatókönyvíró is ezt a szálat a filmben totál spontán tette bele. Valójában úgy volt nem is ez kerül bele a filmbe. Matt Damon szerepét leginkább a kritikusok nemhogy a történetbe simulónak, hanem inkább egy erõsen kilógó szállnak tartják. Az eredeti verzióban amúgy õ benne sem lett volna. (csak egy bolygót látogattak volna meg Cooperék, és a jégbolygón Matt Damonnál helyett másmeglepetés várta volna õket. A jég alatt egy fémajtót találnak, kinyitva pedig egy kínai bázison találják magukat. A kínaiak harminc éve azt hazudták, hogy a marsi missziójuk odaveszett, de valójában a féregjáratba küldték az ûrhajót.Megtalálják a négy kínai ûrhajós maradványait, és az okát is kiderítik haláluknak. A jégbolygó nemcsak egy fekete lyuk, hanem egy neutron csillag körül is kering, amelynek halálos sugarai minden nap négy óra hosszat eléri a bolygó felszínét. Cooperéknek öt percük van, hogy cselekedjenek, a kínaiak fúrófejével lyukat fúrnak a jégbe, amin keresztül lezuhannak a bolygó valódi felszínére, ami oxigéndús atmoszférával rendelkezik.stb stb stb...)
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 20. - 21:18:56 1/10
(580/2291)
az a jóóóó :)
a karakter fejlõdés már úgyis a könyökömön jön ki..minden topicban elõfordul
úgy látszik ez a sablon most :D
majd lehet rászánom magam egyszer,köszi a tippet :)
8/10
offtopic
Aszpirin 2014 nov. 20. - 21:14:23 8/10
(579/2291)
Ja, és van benne karakter-visszafejlõdés :))
8/10
Aszpirin 2014 nov. 20. - 21:12:39 8/10
(578/2291)
Ha nem láttad még "a törvény nevében"-t, javaslom, tedd félre a szkepticizmusodat, és nézd meg legalább egy-két részét. Minisorozat, szóval végig lehet nézni, de ha nem tetszik, akár abba is lehet hgyni egy-két rész után.
Abban aztán nincs semmi nyáladzás, remek a forgatókönyv, nagyon érdekes a történet, McConaughey pedig szerintem zseniálisan játszik.
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 20. - 21:02:00 1/10
(577/2291)
megmondom õszintén,elég szkeptikus vagyok az új filmekkel meg sorozatokkal kapcsolatban
nem sok filmjét láttam,de pl a tavalyi oscar-t sem neki adtam volna,de sajnos(vagy szerencsére?)
nem rajtam múlik :)
8/10
Aszpirin 2014 nov. 20. - 20:57:23 8/10
(576/2291)
Nem is enyhe... szóval ebben is egyetértünk.
Viszont talán abban is, hogy A törvény nevében -ben nagyot alakított. Kár, hogy sorozatokért nem adnak Oscart :)
1/10
cellasto 2014 nov. 20. - 20:48:59 1/10
(575/2291)
a fõszereplõ meg azért enyhe túlzás lenne,ha szobrot nyerne(köztünk legyen mondva :))
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 20. - 20:41:13 1/10
(574/2291)
mjuk a gravitáció"oscar esõje"után nem csodálkoznék,ha ez a drámaizé is nyerne párat :D
azt hittem azt a filmet nem fogják alulmúlni,pedig sikerült elég hamar ezzel a csodával :D
8/10
Aszpirin 2014 nov. 20. - 20:32:59 8/10
(573/2291)
Lehet. De ha valami, akkor mégis a zene a legesélyesebb.
Talán az egész film nem fog lópikulát sem kapni :)
1/10
cellasto 2014 nov. 20. - 20:29:34 1/10
(572/2291)
zimmer írt ennél sokkal jobb zenéket
ez pl hallgathatatlan számomra a film nélkül
sztem nem fog ezért lópikulát sem kapni :)