G-yes Jackson 2014 nov. 20. - 01:18:04
(551/2291)
***SPOILER***

Nekem az kicsit hülyeségnek tûnt, hogy amikor Cooper üzen a lányának a fekete lyuk belsejébõl, elõször a NASA bázis koordinátáit adja meg. Aztán rájön, hogy "jaaj nem mégsem" inkább mégis maradásra akarja bírni a múltbéli önmagát és könyvekkel lemorzézi a STAY = MARADJ szót. Aztán megint rájön hogy "jaaj nem mégsem" mégis jó lesz az úgy, ha õ elmegy a NASA-hoz, de akkor már lemorzézi a fekete lyuk belsejében található információkat.
Meg az oké, hogy Cooper a gracitációval üzen, de hogy jön a karóra másodperc mutatója a gracitációhoz? Mert a leesõ könyvek, meg a lerakódó por még oké, a gravitáció "lehúzza" õket a földre. De a mutató meg több oldalnyi szöveget és számokat morzézik... Ennyi erõvel egy ceruzát is mozgathatott volna Cooper egy papíron leírva mindent a lánya helyett.

***SPOILER VÉGE***

Szóval az ilyen apróságok miatt, meg amiatt, hogy sokszor csak ment a zene és nem történt semmi a filmben, nekem 10/8. (De hozzáteszem Nolant nagyon bírom és az Eredet pl. az egyik kedvenc filmem.)
10/10
pikigeri 2014 nov. 20. - 00:56:40 10/10
(550/2291)
A Csillagok között (Interstellar) nem az idei év legjobb filmje, hanem minden idõk legjobb filmje! Egyértelmûen alapfilm és hatalmas klasszikust tisztelhetünk benne már most. Ez egy hihetetlenül epikus, drámai, érzelmekben gazdag, fordulatokkal teli, nagyon mély mondanivalóval rendelkezõ, szívbemarkoló mestermû. A nagyon mély emberi mondanivaló mellé elképesztõ látvány társul, valamint a Hans Zimmer által komponált istenkirály zene, nagyszerû humor, amit TARS és CASE szolgáltatnak, az egész filmet pedig megkoronázza a fõszereplõk (Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Mackenzie Foy, Michael Caine) színészi játéka. Aki ezt a filmet nem látja az olyan élményrõl marad le, amit egész életében bánhat. Mindenkinek ajánlom, hogy ha van rá lehetõsége akkor mindenképpen IMAX-ben (CinemaCity Aréna) nézze meg ezt a csodát! Matthew McConaughey (Cooper) ezért a színészi brillírozásért meg kell, hogy kapja a második Oscar-díját, de egyáltalán nem lepõdnék meg ha Anne Hathaway (Brand) vagy Jessica Chastain (Murph) is elnyerne egy Oscar szobrocskát fantasztikus színészi teljesítménye elismeréseképpen! Az Oscar díjátadón magának a filmnek is tarolnia kell és elég valószínû, hogy Christopher Nolan is meg fogja kapni a rendezésért elsõ Oscar-díját! Óriási elismerés Christopher Nolannek és Jonathan Nolannek, akik megírták a forgatókönyvét ennek a fantasztikus csodának! Szívbõl kívánom mindenkinek, hogy legyen lehetõségetek arra, hogy megtekintsétek ezt az alapmûvet! Ne szalasszátok el a kínálkozó lehetõséget! Irány a mozi! https://www.youtube.com/watch?v=Lm8p5rlrSkY
5/10
Carolin80 2014 nov. 20. - 00:08:33 5/10
(549/2291)
spoiler.:

Tele volt emberi szálakkal a film de nagy része tulajdonképpen nem sok érzelmet tudott megmozgatni. Egyedül az apa lánya kapcsolat mármint Cooper és a lánya kapcsolata ami itt ki volt bontva és volt egyfajta karakterfejlõdés, változás, katarzis stb. Lehet te másik filmet néztél, de Dr. Mann a filmben abban a 20-30 percben amíg szerepelt, semmiféle jellemfejlõdésen vagy ahogy mondod íven nem ment át. Se pozitív se negatív irányba , mert csak egy dramaturgiai eleme volt a filmnek, hogy legyen egy kis izgalom is. Dr . Mann simán és konstans egy õrültet formált meg, attól a pillanattól kezdve ahogy magához tért, csak kb várt a megfelelõ alkalomra hogy akcióba lépjen. Az õ jellemét , hogy milyen volt stb. a film nem is szándékozta bemutatni.
Hippiusz 2014 nov. 19. - 23:47:26
(548/2291)
Spoiler

@Celasto: nem tudom feltûnt-e, de ez nem egy ismeretterjesztõ film volt. Hangsúlyosabbak voltak benne az emberi szálak: apa-lánya kapcsolat, dr Mann ill. Brand jellemfejlõdésének íve, az öreg Brand prof. bizalomhiánya a pusztulásba rohanó földi társadalom ítélõképességével kapcsolatban, illetve ezen döntésének megítélése Cooper és a lánya, Brand részérõl...
Tele volt a film emberi szálakkal, és igen, kell hozzá érzelmi intelligencia, hogy ezeket valaki a helyén tudja kezelni.
De te minek nézel ilyen filmeket, ha nem érted?
Hippiusz 2014 nov. 19. - 22:24:27
(547/2291)
Spoiler

Valamit félreérthettél. A Földiek nem indulhattak volna el korábban Brand bolygójára, mivel Brand is nagyságrendileg akkor érkezik meg oda, mint ahogy Cooper vissza a földiekhez a bázisra. Valószínûleg 1-5 évvel korábban, mivel kevesebbet volt a fekete lyuk közelében. Tehát reális, hogy hazaüzent, a földiek meg pont hozzá igyekeznek, mikor Cooper visszatér.
A film végén Cooper viszonylag hamar utol tudja érni Brand-et, mivel a vészes idõvesztés csak a fekete lyuk közelében áll fenn, illetve az óceános bolygón kizárólag azért, mert az a fekete lyuk torkában van (lásd Kip Thorne könyve), de a többi bolygón, és az odavezetõ úton nem.
Hogy mért hagyja ott Cooper a leszármazottait? Mert a lánya (aki a film végére bölcsebbé érett nála) erre kérte. Talán azért, mert Brand számra õ az egyetlen ismerõs, aki él, Cooper viszont nem ismeri a leszármazottait, lehet, hogy meg is kattanna, ha normális családi életet kellene élnie a lánya nélkül. A lánya ehelyett visszaküldi a "csillagok közé", és szerintem bölcsen teszi.
1/10
cellasto 2014 nov. 19. - 21:31:51 1/10
(546/2291)
érzelmi intelligencia egy sci-fihez....
komolyan besz*rok a röhögéstõl,ma is megérte benézni ide :DD
TIGRAVITY 2014 nov. 19. - 21:22:33
(545/2291)
Kell egyfajta érzelmi és értelmi inteligencia a filmhez, ellenben nehezen lehet emészteni........... nekem tetszett nagyon jó elgondolkoztató és ki tudja lehet késõbb Nolant igazolja a tudomány!
Meyky 2014 nov. 19. - 20:46:48
(544/2291)
Szerintem aki teheti nézze meg filmet, mert nagyon jó! Nem kell más hülyeségeire hallgatni. De csak akit a mûfaj is érdekel! Bár azért felfogás is kell a film mondanivalójához!
Sz Peter 2014 nov. 19. - 20:24:38 Előzmény cellasto
(543/2291)
Teljesen lényegtelen, hogy a nézõk mit magyaráznak bele.
A film nem akar tudományos dolgokat lenyomni a torkunkon mivel a történet java része csak fikció.
8/10
Aszpirin 2014 nov. 19. - 19:40:29 8/10
(542/2291)
Ez nem paradoxon, egyszerûen csak egy hamis állítas :-)
szilvi0000 2014 nov. 19. - 13:59:11
(541/2291)
Nagyon vartam a filmet, annyira beharangoztak, de nekem nem nagyon jott be, majdhogynem unalmas is volt. Raadasul majd' 3 ora hosszas. Meg a Gravitacio is jobban lekotott, fenntartotta a figyelmem. Tobbet vartam, pedig kedvec szereploim, jo otlet, jo tema... 6/10.
5/10
Carolin80 2014 nov. 19. - 13:33:17 5/10
(540/2291)
Ne haragudj de ennyire ne legyél már korlátozott. Az csak egy mókás poén, hogy régi képekbõl válogatnak hisz millió számra vannak a levéltárakban stb., mióta feltalálták a fotózást. Ez csak egy érdekes mém, te meg itt idõutazásos, reinkarnációs õrületekbe csapsz át. Ebben nincs is semmi fura,hisz hatalmas az emberi populáció is diverzitás. Ha most egy ismertebb ember lennél (színész például), és kellene egy alteregó aki pont olyan magas mint te és hasonmásod, kb 10 perc alatt találnának vagy egy tucatot az internetnek és az ügynökségeknek hála,. De olyant hogy azt hinnék az ikertestvéred.

Mindenesetre én viszont befejeztem a reakciót arra amiket írsz, mert erõltetettnek tûnik ez az egész okoskodás. De természetesen ezzel nem akarom elvenni a kedvedet.
5/10
offtopic
Carolin80 2014 nov. 19. - 12:52:05 5/10
(539/2291)
Igazából nem tudom kinek az igényét akarod kielégíteni ezzel amit itt lemûvelsz...:)

"Legyen szíves, senki ne vegye el tõlem a dolgok lehetõségekhez képesti jó oldalról való megközelítési hozzáállásomnak legalább a megpróbálását!"...

nyugtass meg, hogy ezek a mondatok tiszta elmeállapot mellett születnek meg...:)
Kovács kolléga 2014 nov. 19. - 07:12:10
(538/2291)
Valóban nem csalódtam, mert éppen annyira tré lett, mint amilyennek a tréler sugallta.
Tolkien 2014 nov. 18. - 22:45:18
(537/2291)
Világos miért öregedett meg a lánya. Azt nem értem miért nem alap, hogy elmennek Brant-ért, Brant-hez, a kiválasztott bolygóra, ami élhetõ. Minek ûrhajót lopni. Mivel ez volt a film célja: új élhetõ bolygót találni. Plusz a nagy szeretetben letojja a leszármazottait. Ennyi a bajom. Talán így világosabban fogalmaztam.
Paul Deak 2014 nov. 18. - 22:43:27
(536/2291)
Én:"a film kedvéért eltértek olyan dolgokban, amik nem voltak túlságosan mérvadóak, Nolan is kikötötte, hogy a fizika nem állhat a sztori útjába" (gy.k.: nem óriási baromságokat írtak, hanem engedtek itt ott)

Te:"Még egyszer leírom egy tudós ekkora marhaságot nem nyilatkozik hogy ""a sztori volt az elsõdleges, nem a tudományos accuracy." vagyis hitelesség. Ez a szájából már eleve egy abszurd disszonáns mondat lenne."

Thorne:"When I discussed those guidelines with Christopher Nolan at our first meeting in 2013, he said he liked them, to the extent that [they didn’t] get in the way of making a great movie."

Thorne: "So there were compromises made, but they were conscious compromises made for good, cinematic reasons."

Szóval én ezt az egészet befejeztem, én kérek elnézést. Azért is, mert kötöttem az ebet a karóhoz, hogy Kip Thorne volt a film kulcsfigurája, mivel anno õ volt az az ember, aki filmet akart csinálni ebbõl az egészbõl és egy másik producerrel megírták az alapját a sztorinak (hogy mirõl szóljon, mik legyenek benne -lásd treatment) és összegrundolták rá a körítést. De bocs, õ csak egy kis szakértõ volt akit "felkértek" szakérteni :)

Tényleg befejeztem. Lehet örülni :)
10/10
Charlie Sheen 2014 nov. 18. - 22:24:16 10/10
(535/2291)
Há-há
Emlékszel mennyire "féltél" attól, hogy egy csöpögõs drámai fos lesz az egész, semmi izgalommal, negyedannyi ûrutazással, és, hogy csalódnod kell Nolan-ben? :D
Örülök, hogy tetszett, és egyetértek.

Amúgy meg itt az alsóknak mondanám ezzel a "Thorne a filmgyártásban" :D vitával kapcsolatban, hogy ezt kb annyival elintéhetnétek, hogy közremûködõ tanácsadó volt a film alatt, azt kész. Köze nem lehetett a forgatókönyv-höz az 100%. Õ azért volt ott, hogy az adott jelenetet megpróbálják minnél reálisabban bemutatni. Persze néha itt-ott ez képtelenség volt, és a végén lévõ jelenetek már szinte csak feltételezéseken alapulnak, dehát mégis Isteni egy film, és nem hinném, hogy most a hitelességén múlna az egész.
Ami pedig a másik, hogy Executive Producer-ként van föltüntetve. Ezt a címet stúdió executive-ek (vezetõ, ügyeletes producerek szokták megkapni) többnyire, vagy mondjuk van egy Spielberg, Bay, jelen esetben Thorne és ez a Lynda ,akiknek volt egy alap koncepciójuk Thorne elméletére támaszkodva, erre felkérték Jonathan Nolan-t, hogy ebbõl írjon egy forgatókönyvet, amibõl lett az Interstellar, majd dobtak egy hátast, hogy ez mennyire egy katartikusan lehengerlõen hûdejó first draft lett, és egybõl is mentek a fõ iparoshoz Spielberg-hez, hogy ezt barátom rendezd már meg így E.T. utószellemben, de az öreg valamilyen úton-módon kiszállt, (megjegyzem szerintem már megválogatja itt az évei végén mivel is ver el az életébõl 3 évet) majd erre Jonathan-nek beugrott, hogy mi lenne ha inkább a korunk egyik, ha nem a legsikeresebb rendezõjének adnánk a filmet, aki mellelseg a testvérem by the way, és így született ez az egész meg. Szóval az elején volt ott Thorne, hogy "ebbõl a témából kéne egy film" felvetéssel, majd segített a jelenetek reális oldalát megtalálni, mint tanácsadó.
Ámen.
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 18. - 22:15:09 1/10
(534/2291)
"itt emberek idejük nagy részében csak szidják a filmet, sõt egymással is összevesznek!"

én szeretem nézni a sok hülyét,minden nap benézek és jókat röhögök rajtuk..
ne rontsd már el :D
TIGRAVITY 2014 nov. 18. - 22:03:23
(533/2291)
Én azokra értettem akik nem a legszebb szavakat írták ide, olvasd vissza, de megbántottalak, sajnálom, de elfogadom a véleményed,lehet ezt így is!
Mindenki úgy érti amit olvas ahogy neki tetszik, vagy ahogy szeretné, ezért viszont nem biztos,hogy az a hibás aki más értelmezésben írta......ezért szép is,hogy nem vagyunk egyformák!:)
5/10
offtopic
Carolin80 2014 nov. 18. - 21:58:02 5/10
(532/2291)
a hozzászólásod alapján kicsit ellentmondásos amit írsz. Itt felnõtt emberek elmondják a véleményüket a filmrõl. Csúnya szavakat nem használnak, pro kontra ellenérvek vannak. Erre való a fórum. A mondandód végén viszont a kritikusoknak vagy fanyalgóknak, mert mért ne lehetne ilyen és mivel szubjektív módon lehet csak élvezni a filmet van is sok,tehát ezekre reagálva te ezt írtad...
"Kicsit nagyobb alázat, kevesebb gyûlölet, nagyobb empátia és több tisztelet kellene, és akkor lehet értenék is a filmet......."

Mindezeket figyelembe véve benned akkor ezek nincsenek meg, nincs meg az alázat, lenézõ vagy, nincs tisztelet és beképzelt vagy..miért? Mert azt hiszed aki kritikus , akkor abban nincs tisztelet, nálad butább, és gyûlölködõ stb...Sebaj, menni fog ez neked majd még jobban is:)