2/10
Mz/iksz 2014 nov. 16. - 10:11:52 2/10
(431/2291)
A film költségvetésébõl jelentõs részt fordítottak a marketingre és a kritikusok éhezése elleni agilis küzdelemre. Biztos, hogy volt amelyiknek tényleg tetszett, de hogy mindegyiknek? Állást váltok :)
2/10
Mz/iksz 2014 nov. 16. - 09:55:32 2/10
(430/2291)
Annak idején az Armageddont azért kritizálták, mert mennyire képtelenség leszállni egy ûrhajóval egy száguldó meteoritra. Most 2014-ben viszont már ez az a film, amit úgy hirdettek, hogy a tudományos hitelesség nagyon fontos volt. :)
SPOILER:
Matthew belerepül egy fekete lyukba, ahol is megtalálja az információt az egyenlethez, amely az emberiséget megmenti, majd az egyenletet átküldi a múltba a lányának úgy, hogy a gravitációt az akaratával a múltban meggörbítve ("gravitációs anomáliát keltve") az óra mutatóját mozgatja, ezáltal morzejelekkel kódolva az emberiséget megmentõ egyenletet. Ezt követõen természetesen TÁVOZIK a fekete lyukból (ahonnan a fény sem tud kijönni) és visszatér szeretteihez. Hoppá.
Chuck Norris farkát behúzva eloldalog, majd otthon gyakorolja, hogy miként tudná akaratával a gravitációt úgy elgörbíteni, hogy a lehulló por valami világmegmegmentõt írjon ki a padlóra.
A legjobb, hogy elhitetik az emberekkel, hogy most végre már átlátják, hogy is van ez a relativitás, a tér-idõ meg az 5. dimenzió, mert ez tudományos, és aki ezt nem érti vagy nem akarja megérteni filmbõl ***moderalva*** Én már csak abban hiszek, hogy Ámerika a demokrácia igazság és tudás terjesztõje a világban :)
5/10
mitya@ 2014 nov. 16. - 09:21:22 5/10
(429/2291)
A régi jó öreg flukszuskondenzátor,az kellett volna ide.
Nem jó ez a film,de annyira azért nem rossz.Kicsit túl lett dimenzionálva a sztori meg a látvány.A marketing....ügyesek voltak a fúk,és néhány kritikus jó pénzért jó kritikát is írt hozzá.Ha ezt a filmet a kezdettõl fogva a helyén kezelik,sokkal több pozitív hozzászólás,és vélemény íródott volna,mert annyira azért nem szar,csak nagyon messze volt a jótól.kb 5 fényév 2 féreglyuk,és minimum egy db flukszuskondezátor :)!
csonakos 2014 nov. 16. - 01:20:00
(428/2291)
Egyetértek .. ámen!
pampaliniboy 2014 nov. 16. - 01:16:55
(427/2291)
Nem tévedsz valami hasonlóról beszél.Mármint h hogy maga a gravitációs kölcsönhatás minden létezõ dolog közözz fennáll, végtelen távolságból is idõt teret stb nem számítva .Valami ilyesmit akar mondani. És ez alapján üzengetnek.
Okos Tóni 2014 nov. 16. - 01:09:56
(426/2291)
Óriási baromság ez a film. Aki azt hiszi, hogy olyasmi, mint a Gravitáció, szép, látványos, stb, az téved.

Ez szimplán ordítóan együgyû hülyeség. Próbál látványos és nagy hatású lenni, de finoman szólva se jön össze. A sok tudományos bullshit meg inkább nem kéne bele.
csonakos 2014 nov. 16. - 00:50:23
(425/2291)
Ne higyjetek az ömlengõ hozzászólásoknak! Most jöttem a moziból, alíg vártam hogy vége legyen. A film sztorija addig süllyedt, hogy az egyik ûrhajós magyarázta a másiknak hogy mûködik a féreglyuk, azzal az idióta papírhajtogatós magyarázattal. A szereplõknél márcsak a nézõk szenvednek jobban!
Túrin 2014 nov. 16. - 00:50:08
(424/2291)
Lehet, hogy keverek valamit, de a film végén az egyenletekkel nem pont ezt "fejti meg" a csajszi? Máskülönben hogyan emelték volna ki azt a bazinagy állomást?
pampaliniboy 2014 nov. 16. - 00:08:07
(423/2291)
Teljesen másról beszéltem. az ilyen részeknek nem a megértésével van a baj. Nem egy csavar a filmben. Nem dramaturgiai elem. Csupán figyelmetlenség. Teljesen mindegy ki mit mond, ezt a hibát mindenhol megemlítik külföldi fórumokon is sokkal kompetensebb lapok oldalain is olvastam. Ez van. A vissza a jövõben a légdeszka egy antigravitációs kütyü. Merõ fantazmagória, azt azon a módon képtelenség megoldani. Persze értem én hogy szimulálni lehet légdeszkát pl egy nagyon erõs elektromágneses talajon ahol a deszka ellentétes pólusú (valahol láttam is ilyen poénkodást neten), de annak semmi köze ahhoz. A graviton a részecskefizikában a gravitációs kölcsönhatást közvetítõ, feltételezett elemi részecske. Létezését nem sikerült kimutatni, így egyelõre csak egy feltételezés. A kísérlet erre már csak azért is lehetetlen mert a megléte sem biztos. A tudomány állása szerint a gravitációs kölcsönhatás gyengesége miatt a gravitonok kísérleti észlelésére az elõrelátható jövõben nagyon kevés a remény. Bár 200 év múlva lehet sikerül. ebben a filmben még csak elméleti szinten se merül fel ez. Ha birtokában lennének egy ilyen technikának, akkor a mesterséges gravitációt nem az ûrállomás forgatásával szimulálták volna , hanem egy gombnyomással...
pampaliniboy 2014 nov. 15. - 23:17:58
(422/2291)
Teljesen mindegy, akármennyit is sikerül kisajtolni a rakétatechnológiából, az mindig hatalmas nagy monstrum lesz ha azt az energiát realizálni akarják. Még a legmondernebb legerõsebb ballisztikus rakéták is kamion méretûek. Viszont ha majd egyszer a Cern-nél megtalálnak valami csodamolekulát, valami antianyagot, vagy sikerül rájönniük a gravitonok kölcsönhatására stb stb és esetleg nem okozna gondot a gravitáció. Na akkor ez nem is lenne téma.
Túrin 2014 nov. 15. - 22:52:47
(421/2291)
A mai legmodernebb, fejlesztés alatt álló rakéták már sokkal hatékonyabban mûködnek.
Kenshitora 2014 nov. 15. - 22:16:20
(420/2291)
OFF
Még, hogy az Eredet-filmnek nincs semmilyen erkölcsi mondanivalója??? De igenis van (bõvebben errõl az Eredet topic-ban - ha van ilyen)! :-)
OFF

A film hatásvadász az igaz. De melyik film nem az?
Az alapötlet jó, de a kivitelezésen már vitatkoznék.
Lehetett volna több spirituszt - lelkiséget - kihozni belõle és nem benne ragadni és malmozni az érzelmekkel az érzelmeken. Ezzel kicsit borult a történet gördülékenysége és mondanivalója. Csöpögõs lett.

Értékelés 6/10
Sz Peter 2014 nov. 15. - 20:00:25
(419/2291)
Ezért az a mûfaj neve, hogy sci-fi.
Vagyis nincs minden forgatókönyvhöz csatolva mûszaki leírás az ott szereplõ ûrhajókról. ;)
pampaliniboy 2014 nov. 15. - 18:21:55
(418/2291)
Igen. És tulajdonképpen az egész filmben ez az egy olyan dolog az ami erõsen kidolgozatlan. Csak annyi kellett volna hogy elnyomnak egy olyan dumát, hogy valami egészen új generációs 1000 szeres hatásfokú ionhajtómûvet kifejlesztettek,(amit ugye ma is használnak a világûrben az ûrszondáknál) amirõl tudjuk hogy szinte kifogyhatatlan stbstb tökmindegy. A film többi része mg ha pro kontra véleményeket is ütköztet, de más kategóriába esik. azokkal különösképpen nincs is gondom..
8/10
Aszpirin 2014 nov. 15. - 18:02:02 8/10
(417/2291)
Oké, maradjunk annyiban, hogy ez a mozzanata a filmnek inkább fantasztikus, mint tudományos :)
8/10
Aszpirin 2014 nov. 15. - 17:57:26 8/10
(416/2291)
Nem biztos, hogy jól alkalmaztam a neveket, úgy értettem: Lander az, amivel leszállnak a bolygó(k)ra, Ranger pedig az, amivel pl. megmentik a kilyukadt sisakú fõhõst a fagyott bolygón... vagy fordítva? Bár most jut eszembe, hogy az utóbbival is kimennek az ûrbe Matt Damon után, szóval sehogy sem jó... Még dokkolnak is vele... Hoppá, visszaszívom az elõzõ hozzászólásomat, az is csodatechnológiát alkalmaz...
pampaliniboy 2014 nov. 15. - 17:56:41
(415/2291)
a földfelszínen mármint mindenképpen. De ha olyan a bolygó aminek a légköre eléggé ritka, akkor nem biztos mert a ritka vagy ritkább légkörben a hajtómû tolóereje is szignifikánsan csökken...
8/10
Aszpirin 2014 nov. 15. - 17:49:58 8/10
(414/2291)
A Rangerrel mellesleg nincs probléma, így röpködni a földfelszín fölött a Harrierek is tudnak, már elég régóta.
pampaliniboy 2014 nov. 15. - 17:46:33
(413/2291)
Pontosan errõl beszélek. Ez a rész rendkívül disszonáns számomra és ízléstelenül elnagyolt. Magyarázatlan..
8/10
Aszpirin 2014 nov. 15. - 17:39:40 8/10
(412/2291)
Azért ahogy a vizes bolygóról felszállnak a Landerrel a földi gravitációnál 30%-kal nagyobb gravitáció ellenében, az szvsz inkább a Star Wars-ba illõ jelenet. Ez szerintem valóban a legnagyobb logikai bukfenc a filmben. A Te magyarázatod sajnos eléggé erõltetett. Ha már van ilyen technológiájuk, akkor felviszik a Landert teletankkal, a többfokozatú rakéta helyett egy, a Lander technológiáját használó másik hordozójármûvel, wazz.
Mondjuk én ettõl még nagyon élveztem a filmet, mert ennél nagyobb bakik már nincsenek benne, és a pátosz is bõven a jóízlés határain belül marad...