greeen 2014 nov. 12. - 12:18:25
(331/2291)
Elõször mielõtt érdemben reagálnék erre az akadémiai szintû érvrendszeredre, mindenképpen le kell szögezni pár dolgot...Az hogy te valamire nem emlékszel az speciel a paródia határait súrolja, ha ezt mint érv akarod felhozni..Eszembe juttatod a Polgár Jenõs mém videó egyik ikonikus mondatát, ami így szólt. "kizárt dolog mert nem tudom"...:) Ha neked ennél komolyabb dolgokat kell felhozni mint amit írtam, akkor esélyesen nálad csak egy asylum produkció az ami kicsit kizökkent. Bár lehet az sem...:) Továbbá a film tudományosan egy jövõt feltételez még akkor is ha a világ épp önfenntartásra szorul a mezõgazdasággal. Azért mert a földmûvesek képzését erõltetik, az nem jelent technológiai visszalépést.Nem is értem mit akartál ezzel mondani.Akkor nem számít az egészség...? passzolom te biztos tudod..:) És ami a legviccesebb. Gyûrûk ura, Star Wars...Fantasy mûfaj meg a Sci-fi azt hiszem még problémás nálad mint kategória szétválasztás. Ezen a téren erõs kihívásokkal küzdesz? A fantasyban nincsenek szabályrendszerek.A Gyûrûk urában a holtak seregébõl egy katona legyõzhette volna Mordort akár stb stb. Star wars egy mesefilm fantasy...A Gravity példád katasztrófális. Az nem állítható össze egy tudományos bakival hogy számodra egy nõ nem alkalmas asztronautának. Fellehet küldeni egy majmot is az ûrbe. Ha tetszik neked ha nem. De nem fog szökési sebességre felmenni egy ûrkomp ha nincs kilövõállomás. Ezt a kettõt nem lehet egymással szembe állítani. áhhh.Tudod mit.Igazad van...Nincs meg a kommunikációs csatornánk. Gyõztél...
5/10
bidzsi2 2014 nov. 12. - 12:05:48 5/10
(330/2291)
Bocs, hogy kijavítlak, de az Io a Jupiter holdja. Meg még vagy 60. A Gallilei-holdak (Io, Europe, Callisto, Ganimedes) már egy kis kézi távcsõvel is láthatóak. Na persze nem a felszínük, hanem a Jupiternél sokkal halványabb pici pontok. :) Érdemes megnézni.
10/10
Kolókapitány 2014 nov. 12. - 11:36:33 10/10
(329/2291)
Ennyi? Nem emlékszek a felszállásra, de ez már megint a science részébe tartozik, a történet szempontjából teljesen lényegtelen, sõt képzeld a gravitációnak is nagyobbnak kellett volna lennie. "Betegesen kiakarta hangsúlyozni a film a por káros hatásait a jövõben, mintha lehetetlen lenne ellene bármilyen szinten védekezni. Esetleg funkcionális sisakokkal szabadtéren ha szükséges szûrõvel, és megfelelõ építkezési stílussal (föld alá) stb stb." Abban a világban , ahol a földmûvesek képzését erõltetik és nem kellenek mérnökök szerinted ez logikus lett volna így? A robotos rész meg oké , lehet jobb döntés lett volna, de most akkor kössünk bele a Gyûrûk urába, hogy miért nem repültek oda egy sassal egyszerûen a hegyhez ? Vagy a Star Warsban , hogy Palpatint miért nem érezték a jedik az I-III-ban, utána meg miért? Soroljam még ezeket?
Gravityben az mennyire volt logikus, hogy felküldtek az ûrbe egy olyan (mentálisan instabil) nõt, aki csak a saját területéhez értett, de ki se lett képezve normálisan az ûrutazásra??
Stellar 2014 nov. 12. - 11:26:46
(328/2291)
Mindenkitõl elnézést kérek, de nõként azt kell írnom, hogy rég nem láttam ilyen unalmas filmet. Tudom, tudom, ez kell, mert tök jó és aki egy kicsit is érdeklõdik az ilyen dolgok iránt, azoknak ez szuper mozi volt. De nekem sem a matematikához, sem a fizikához, sem pedig egyéb ilyen dolgokhoz soha sem volt közöm. Épp ezért írtam az elején, hogy bocsássátok azt meg nekem, ha ez a film egyáltalán nem tetszett! :-) Respect :-D
greeen 2014 nov. 12. - 11:20:30
(327/2291)
A hozzászólásod 4ik illetve 5ik dimenziós rommá vízionált többszázszor kielemzett részéhez nem kívánok hozzászólni. Azért nem mert egy elképzelt része a tudománynak, mindenki úgy mereng rajta ahogy akar. A realista része a filmnek az akkor is egy olyan keretrendszer ami nem hanyagolható el ha egy film minõséget akar képviselni.
A tudományos fantasztikus filmek fõ erénye az , hogy van egy szabályrendszerük amit a filmben lefektetnek és azt realizálják. Ezt betartják a jól sikerült filmekben és különösképpen nem is lehet belekötni...(Gravitáció,Ûrodüsszeia, de akár még a Moonban is figyelnek és sok példa lehetne...) Azt hogy most utólag bedobod mentõövként azt, hogy nem lenne lehetséges elhagyni a bolygót a gravitáció miatt, de kit érdekel stb ez így nagyon olcsó érv. Egy rendkívül egyszerû módja van ezeket a hibákat kikerülni egy lefektetett szabályrendszerrel és akkor nincs ez a gond. Ha meg a szabályrendszer nem ez, akkor igenis kell hozzá ragaszkodni mert minõsíti a filmet. Hogy értsd, ha ez a szabály , mint láttuk a földön kilövõállomás van és csakis így lehet elhagyni a bolygót, akkor nincs mese a filmben le kellett volna szállni a legénységbõl valakinek aki bevállalja , hogy nem tér vissza. Ennyi. Vagy ha már a film dramaturgiájában ez szerepel, hogy elhagynak egy ilyen bolygót könnyedén akkor ennek a feltételeit vagyis szabályrendszerét könnyû elõkészíteni. Csupán annyi lett volna, hogy a földön valami áltudományos hakesszal azt vetítik elénk mint nézõ elé, hogy a Nasa kifejlesztett egy rendkívül új szupererõs tolóerejû nagy hatótávolságú, kis tömegû hajtómûvet és ezzel a felállított elmélettel a késõbbiekben már nem lenne probléma a vizes bolygón történt mallõr. És a film minõségén ezen a téren nem rontana. Ez ilyen egyszerû és hidd el ezekre a szabályokra sok filmben nagyon figyelnek és hozzátesz a film értékéhez..
frottirzokni 2014 nov. 12. - 08:54:36
(326/2291)
***spoiler***
a leglehetetlenebb küldetése mégis a kissrácnak volt, aki a fél méteres hasmagasságú defektes hatkerekû Toyota Tundrához kapott egy krokodil emelõt a fatertól hogy cseréljen rajta kereket...
Doc Holliday 2014 nov. 12. - 01:34:31
(325/2291)
Te jó ég. 10 évesen még megérteném ha valaki ezt írná de az a gyanúm neked lövésed sincs miért van szükség a hatalmas rakétahajtó mûre kilövésnél. Azért elmondom. Az üzemanyag az egy dolog vihet bármilyen üzemanyagot végtelen mennyiségben egy ûreszköz, de attól még soha nem éri el a szökési sebességet. Hogy miért? Mert csakis a rakéta energiája képes akkora tolóerõt biztosítani stabilan, ami képes olyan mértékû meghajtóerõt biztosítani ami képessé teheti az ûreszközt az elszakadáshoz.
5/10
otexheadquarters@gmail.co 2014 nov. 12. - 01:01:06 5/10 Előzmény Fia Senki
(324/2291)
Nos, már nem akartam írni ezzel kapcsolatban, de miattad kivételt teszek. Imádom, amikor valaki, akinek nagyjából sem a csillagászatról, sem a relativitáselméletrõl, sem a kvantumfizikáról nincs halvány fingja sem, "letízévesez" egy olyan embert, akit sose látott, de csakis azért, mert más a véleménye mint neki. Nos ebbõl következtetve valószínûleg és körülbelül, minimum háromszor idõsebb lehetek nálad.

Az elõttem szólók sokan és sokféleképpen kiröhögték már ezt a gagyiság halmazt.
Lehetne versengeni, ki hány csúfos és elhibázott jelenetre emlékszik elsõ blikkre, de ezek összegyûjtésére külön szájtok vannak már, nem venném el a kenyerüket. (Hú, mit kap ez majd, ha kijön dvd-n is...)

A filmre visszatérve, ha már nem bírod a kritikát akkor egy kicsit taposok még rajtad :)

************SPOILER************
Értem én, hogy leszálltak a féreglyuk kijáratához legközelebb esõ elsõ kézenfekvõ bolygóra.
A film közepe táján meséli el az öreg hazug tudós, hogy 12 bátor ember elkoccolt 12 különbözõ potenciális bolygóra, de van egy rendszer, ahol mindjárt három lehetséges célpont is található. Mivel csak egy dobásuk van, ez rendszer lett a cél. A leszálló felderítõ egységek rendben küldik a jeleket, mindegyik sugározza a maga jelét, hogy ide érdemes vagy nem érdemes jönni. Na most jön a soron következõ FORDULAT!
JUJUJ! Találtunk egy fekete lyukat is!
A megállapítás szerint, a kérdéses planétán mindössze egy óra telik el, míg a kicsit távolabb megálló ûrszekéren meg 7 év. Ez több mint hatvanezerszeres idõ lassulásnak felel meg!
Mármost, ahogy a filmben el is hangzott, a szonda darabjai azért nem voltak még szétszóródva, mert saját ideje szerint csak mindössze néhány perc telt el leérkezése óta - valószínûleg az elsõ általunk is látott távolodó óriáshullám csapta oda. Szupercsapatunk tagjai még a Szaturnuszig is több hónapra mélyálomba merültek.
Akkor, hogy is fogtuk a jelét már hónapok óta?? Arról az apróságról nem is beszélve, hogy a 60 ezerszeres lassulás miatt még a gigahertzes tartományban sugárzott adás is kilohertzes tartományba merül alá... Vagyis, még ha valami véletlen folytán látnánk is a jelét, talán nem ártana minimum gyanút fogni...

De számomra a legdurvább befejezés volt, ami feltette erre a gigászra a koronát, a lebutított 3D könyvespolc.
Kiderül, hogy a fekete lyuk nem is fekete lyuk, hanem ha beleesel megtudod, hogy a Kiválasztott szobája...
Illetve az 5D világ 3D-re butított változata, hogy hazaszólhass homokkal! saját magadnak (koordináták!! nem érted??!!) illetve, hogy könyékkel kibassz pár könyvet a polcról odaát. (Maraggyáá otthon!!!)
Ez király. Van egy "netuddki" civilizáció, aki nyit hazafelé egy szívességi féregjáratot, épít egy fekete lyuknak látszó 3 dimenziós 5 dimenziót :) haverságból, de kell nekik egy ûrcowboy, aki a lánya órájának mp mutatóján kvantumfizikai egyenleteket morzézik az ujjával... Nemértedhogyezegyfaszafilm??
Ha már eddig haladt a technikájuk, szerintem egy e-mailbe simán áttolhatták volna... :(
************SPOILER VÉGE*******************

Nos, hát ezért éreztem magam rohadtul megvezetve, amikor állítólag ezt a filmet kihangsúlyozottan szakértõk segítségével tették marhára tudományossá. Persze semmi baj sem lenne, ha csak mese lenne, mint a Star Wars vagy a Star Trek de ahhoz meg túl hosszú és unalmas. Éppen a fordulatos és szórakoztató mese hiányzik belõle és ettõl lett egy igen gyenge film.
greeen 2014 nov. 12. - 00:40:12
(323/2291)
egy egész háromszorost írtam nem háromszorost és az, ha tanultál volna matekot, pontosan 130%-ot jelent. A többi indokod meg annyira sötét egyszerûségre vall a témával kapcsolatban, hogy válaszra sem érdemes...
Custom House for ExCeL 2014 nov. 12. - 00:24:30
(322/2291)
Újabb pocsék film a hollywoodi boszorkánykonyhából. Mondjuk nem is vártam mást egy rendezõtõl, akinek életmûve csúcsa három Denevérember-film volt.
Ha van három órátok, ami nem kell már az életetekbõl, menjetek és nézzétek meg. Vödröt vigyetek a nyálhoz.
Csonger 2014 nov. 11. - 23:25:11
(321/2291)
Nem egy könnyû film ez szerintem. Jó a zene, jó a látvány (egyik sem kiemelkedõ, de mindkettõ rendben van). A történet sem rossz; nem annyira kiszámítható, és nem is annyira nyálas, mint azt az itteni hozzászólások alapján vártam.
Jópár dolgot nem értek benne, a relativitáselméletet pedig máskor sem tudtam felfogni.. :)

Én ajánlom, jó film. Biztos meg fogom nézni még egyszer, ha majd a tévében adják.
culas25 2014 nov. 11. - 22:05:10
(320/2291)
spoiler

Egyrészt egyet értek veled, tényleg sok mindent elnagyoltak, fõleg a Földhöz köthetõ részeket. A féreglyukakat nagyobb tudományos pontossággal mutatták be, mint pl a defektes autó irányíthatóságát. Ha már fizikusokat is bevontak a forgatókönyve, ezeket az alapvetõ dolgokat is szem elõtt tarthatták volna, akkor is ha csak másodrendûek ebben a filmben.

Másrészt, ha minden egyes kis részletet a lehetõ leglogikusabban dolgoznak ki, akkor nem tudtak volna élvezhetõ történetet rakni a jelenetek köré. Egy mérnökök által megtervezett ûrutazás nagyjából abból áll, hogy szép lassan és precízen ide-oda lebegnek az ûrhajóban az ûrhajósok, nincs futkosás, robbanás, meg semmi hasonló. Vagy ha van, akkor azzal vége is lett volna a sztorinak :D
Amúgy azt nagyon sajnálom, hogy nem jártak be több bolygót, nekem annyi ötletem lett volna még... 1-2 sajátos szerkezetû bolygó csak belefért volna az egész estés játékidõbe :(
culas25 2014 nov. 11. - 21:56:11
(319/2291)
Nekem nagyon tetszett. Persze lehet direkt ellentmondásokat keresni benne, de szerintem a filmek 98%-nál realisztikusabb lett.

SPOILER
Ami sajnos sehogy sem tetszett, az az 5D tér ábrázolása volt. Elég gagyi volt, ahogy Cooper a másodpercmutatót lökdöste, persze adtak valami körítést mellé, hogy ezt a felsõbbrendû emberiség hozta csak létre a 3D ember számára, de akkor sem tetszett.
A másik, hogy kicsit sok volt a sírós, érzelmes üresjárat a filmben. Értem én, hogy ez nem akció sci-fi, hanem már majdnem dráma, de ha 10 perc sírás helyett inkább megjártak volna még egy bolygót, az jobban tetszett volna.

Így összességében nekem 10/9, de közel volt a tökéleteshez.
greeen 2014 nov. 11. - 21:55:33
(318/2291)
Spoilerek

Érdekes én meg pont a trailer alapján gondoltam azt hogy ebben lesznek brutál látványok, és tisztában voltam azzal hogy a Gravity egy nagyon szegregált környezet lesz végig és semmi nem várt elem megjelenhet a téma miatt. Ennek a trailerrénél már erõsen tippeltem arrra, ahogy mutaták a különféle planétákat, hogy lesznek elképesztõ geofizikai stb animációk. ami igazából az árapállyal szinte ki is merült.

Más.: Leírtam lejjebb egy logikátlanságot de az igazság az hogy szerintem már más is leírta, és jópárat lehet találni pedig. A dimenziók 4ik 5-ik stb elméleteivel nem akarok foglalkozni mert az erõsen ingoványos talaj, elméleti szinten lehet csapongani benne, emiatt nem is várja el az ember a bizonyított realitást benne. Azzal nem is lenne gondom. Csakhogy a fizikát, azt nem érdemes bugyuta szinten elbohóckodni egy ilyen volumenû filmben. A Földrõl indult az expedíció. Óriási hordozórakéták kellenek a földi gravitáció elhagyására. Egy egy tonnás ûrsiklónak 30-40 tonna üzemanyag kell hogy elérje illetve tartsa a szökési sebességet. A vizes bolygónak a filmben a földi gravitációja közel másfélszerese volt, de a film lexarta. Leszálltak és elhagyták. Volt ott egy bõdületes elõkészített kilövõ állomás? Ugyan dehogy..ez nekem logikátlanság, mert elõtte figyeltek még arra is, hogy a mesterséges gravitációt szimulálják az ûrhajón a centrifugális mozgással, de aztán érdektelenné vált ez a téma a filmben. Továbbá bugyuta logikátlanságnak tartom ha van egy robot ami extrém gyors de helyette kigyalogol a csaj a nyílt vízen amikor kb 10 másodperc alatt a helyszínre hozta volna a cuccot. De csak akkor ugráltatják ha baj van. Betegesen kiakarta hangsúlyozni a film a por káros hatásait a jövõben, mintha lehetetlen lenne ellene bármilyen szinten védekezni. Esetleg funkcionális sisakokkal szabadtéren ha szükséges szûrõvel, és megfelelõ építkezési stílussal (föld alá) stb stb. A film nincs kidolgozva. Elnagyolt ilyen téren pedig nem ártott volna neki ezen a téren több odafigyelés.
10/10
Kolókapitány 2014 nov. 11. - 21:26:45 10/10
(317/2291)
A gravity kapcsán csak arra próbáltam reagálni, hogy egyáltalán nem igaz, hogy az idõ múlásával egyre nõtt a nimbusza. Itt is ilyen 8,7 körül kezdett ,aztán 7,6-on állt meg, amit reálisnak tartok , mert 3d meg stb. stb. Az , hogy mennyi bevételt hoz a film egyáltalán nincs arányban a filmmûvészeti értékével szerintem. A gravity esetében a 3d nagyon sokat dobott az érdeklõdésen. Ez van, a tömeg még mindig sokszor el van tõle ájulva. Mit láttak a trailerben? Szétrobbanó ûrhajó , Clooney , Bullock 3d, 90 perces, na jó nézzük meg.

Az Interstellar elsõ trailerében mit láttunk? Lövik ki az ûrhajót, McConeghey elhajt az autóval, könnyes szemekkel, gyerekei fogják egymás kezét.. stb. stb. Embernek fogalma sincs róla , hogy mirõl fog szólni. No 3d, 169 perc, fuh.. A multitasking korában az emberek nagy része nem tudja a figyelmét órákon keresztül fenntartani, ez lassan népbetegség lesz.

A Gravity lehet sokaknak látványban jobban tetszik oké , rendben. Nekem ez jobban tetszett, és nem kellett 3d, meg többszáz repülõ törmelék a térhatáshoz, ezek nélkül is éreztem sok ûrbéli jelenetnél milyen kis porszemek vagyunk a világegyetemben és SPOILER a dokkolásnál a közeli is zseniális volt.

Nem tudom, szerinted hol volt logikátlan a film, visszalapoztam pár oldalt, de nem találom , ahol errõl írsz, szerintem ez egy kerek egész.
greeen 2014 nov. 11. - 21:13:50
(316/2291)
szerintem meg 8.8 nézd meg a top 250 ben. Ott konstans változik ami ép aktuális. A nyitólapon bizonyos (szerintem havi) ciklusonként frissül a pontszám.
10/10
TB Zsolt 2014 nov. 11. - 21:08:34 10/10
(315/2291)
CSak a pontosság kedvéért : az IMDB score 9,1 jelenleg 130.000-nél. Ha valakinek tetszett a film, (mint például nekem), nem fogja megváltoztatni a véleményét, azért mert valakinek nem jött be. Csak ismételni tudom magam, ha elméleti fizikusokkal egyeztettek a sztori kivitelezésekor, akkor nem hiszem,hogy egy átlagmagyar megdönti az elméletüket, maximum csak nem érti és azért mondja,hogy logikai csavar van benne. Nem biztos hogy a rendezõ a hülye, és a film baromság...Be kell vallani,hogy nem erre számítottatok és ennyi. Én sem , de ettõl függetlenül tetszett.
greeen 2014 nov. 11. - 20:53:46
(314/2291)
Na ez azért te is tudod hogy nem érv. Ráadásul ezt úgy írtad hogy erõsen szubjektív és utána sem nézel a dolgoknak. Ennyire olcsó érvekkel nem lehet megfejteni egy film anyagi sikerességét. Vagy te egy tökéletes producer lennél ezek szerint ha így tudod a receptjét mi a siker titka...? Vajna tuti sokra értékelne.. Természetesen ezeket az indokokat amit írsz végtelen film cáfolja. A gravitáció nem elképesztõen látványos. Sõt kimondottan homogén ezen a téren. Elképesztõen ûrrealisztikus és annak a szûkös lehetõségein belül elképesztõen át tudja adni azt amit eddig a legtöbb ilyen hiperrealisztikus filmnek nem igazán sikerült. Nincs benne megaorgia robbanás, csupán egy ingerszegény ûr. De azt valahogy hihetetlenül megtudta ragadni. Elképesztõ látvány pl az avatar, ráadásul az is közel 3 órás. És óriási siker emiatt. A hossz meg abszolút nem számít ott sem. De az eredet is csak 20 perccel rövidebb. Arról nem is beszélek hogy a gyûrûk ura szinte mindegyik része hosszabb lényegesen ennél a filmnél is. Az hogy az esemény hogyan pörög na ez aztán meg fõleg nem határozza meg egy film várható sikerét. Pöröghet lassan úgy hogy hatalmas siker és gyorsan úgy hogy nulla. Nem is érdemes ezen az olcsó szinten fejtegetni...Az pedig nagy tévedés , hogy Sandra Bullock vagy George Clooney elég ahhoz hogy csõstül menjenek a moziba. Jó pár filmjük cáfolja ezt a közelmúltból is. McConaughey pedig egy A listás sztárrá nõtte ki magát az elmúlt 2-3 évben , õrá pont hogy ráhúzható lenne ez a teória most. De nem emiatt van a mozisiker természetesen...
Kovács kolléga 2014 nov. 11. - 20:18:02
(313/2291)
A nyitó hétvége box office adatai nem túl biztatóak. Ezer százalékos biztonsággal kijelenthetõ, hogy az elmúlt Nolan-filmekkel ellentétben meg sem közelíti az egymilliárd dolláros bevételt és szerintem Oscar bácsinál sem rúg labdába. Ettõl még lehet jó film, de az eredeti célokat bizonyosan nem tudja teljesíteni.

Szerintem McConaughey helyett nõi fõszereplõ kellett volna vagy pedig pörgõsebbre és kalandfilmesebbre venni a tempót, kevesebb pityergéssel.
Kovács kolléga 2014 nov. 11. - 20:00:24
(312/2291)
És még egy gondolat:

Jó néhány kultikus rendezõ elcsúszott már azon, hogy annyira akarta az Oscar-díjat, hogy a megszokott stílusától eltérve igyekezett inkább az Akadémia igényeinek megfelelni (lásd: Spielberg - Bíborszín, Scorsese - Aviátor, Fincher - Benjamin Button). Egytõl-egyig balul sültek el a kísérletek, vagyis Oscar bácsit nehéz átverni.

Nolan eddig minden volt, csak nem könnyfakasztó családi drámák alkotója...