Téma: Csillagpor

8/10
Obránszky Ármin 2007 nov. 10. - 17:23:44 8/10
(87/407)
Alapvetõen egyetértenék veled -nem gondoltad volna, h ezt egyszer le fogom írni, mi?-, mert az esetek túlnyomó többségében élvezhetetlenné tesz egy filmet, ha a színészek játéka nem képes elhitetni velünk, h ez a valóság, nem holmi fikció. Itt azonban arról van szó, h ez nem a valóság, hanem igenis fikció. Egy mesében a legfontosabb, h a karakternek megfelelõ legyen valakinek a játéka és az esetek többségében összetett egyedekrõl, jellemfejlõdésrõl sem beszélhetünk.
Brambilla 2007 nov. 10. - 15:42:36
(86/407)
Szerintem ez egy olyan film, amiben külön vonzerõnek szánták ,hogy a nagyob színészek, mint De Niro "elszálljanak" magukkal, pont azért mert nincs mélyebb tartalom és a történetet ezzel próbálják fokozni. Én De Niro-val kapcsolatban igen elfogult vagyok, ezért én csak röhögtem rajta és nem idegesített, sõt én csak miatta néztem meg a filmet. Egyébként általában nem szeretem sem a vígjátékot, sem a fantasyt, a mélyebb tartalmú mûveket szeretem, de nem hiszem, hogy az utóbbi pár évben jött volna ki ilyen film (legalábbis amit láttam volna).
Itt viszont már az alaptörténetbõl és a szereplõk nevébõl lehetett tudni, hogy semmi komolyra nem lehet számítani, így teljsen beleilleszthetõ De Niro anyajegyfestése, Pfeiffer "mell-leesesése", Rupert Everett királyfiskodása és Peter O'Toole talán elsõ komolytalan szerepe.
csokoládééé 2007 nov. 10. - 12:23:48
(85/407)
Véleményem szerint ez a film nagyon kedves,szórakoztató..egy darabka mesevilág!..Persze nagyban függ az ember pillanatnyi hangulatától is,hogy miképp ítéli meg!
Seemann 2007 nov. 10. - 11:47:51
(84/407)
Ahogy draga jo Szabo Dezso irja: "a müveszi szuggesztio eletszerüsegenek követelmenye (...)hogy a mozitörtenes szereplöin abszolute ne latszodjek hogy szineszek. "

Namost egy ilyen filmben,csakugy a mostani filmek többsegeben, a szineszek szinte szerepeik minden mozzanataban "odadörzsölik" a nezö orrahoz: ugye milyen jo szinesz vagyok, latod milyen cool vagyok. Ezert hajlok en is arra, ahogy sokan masok is, hogy szineszek helyett random ki kene valogatni nevesincs jarokelöket, es velük kene eljatszatni szerepeket. De legalabb a kisebb vagy statiszta szerepeket. Ne azt erezzem, amikor Deniro levag egy ripacskodast, hogy megdolgozik a penzeert, hogy "lassatok alakitok, jo szinesz vagyok, odateszem magam". Ugyanolyan mint Nicholson a teglaban. Minden pillanatban csöpög a vaszonrol hogy "a Nicholson alakit". ABSZOLUTE nem lehet aterezni, abszolute nem tudom beleelni magam. "Tisztelt közönseg, en csak ugy fizetesert vagyok maffiafönök vagy kaloz, egyebkent en a hires Robert De Niro vagy a hires Jack vagyok, aki a filmjatszas csucsa."
8/10
Obránszky Ármin 2007 nov. 09. - 01:57:09 8/10 Előzmény Seemann
(83/407)
Maradjunk az orwelli "OBrájen" alaknál, ha kérhetem. :-)
Egyébként utánanéztem és valóban tudsz megnyilvánulni pozitívan is egy film irányába. Például azzal tökéletesen egyetértek, h A mások élete valami elképesztõen jó film. Egyik legnagyobb kedvencem.
Azt továbbra is sajnálattal látom, h az érdemben vitatkozás szószólójaként te magad sem követed ezt az utat. Továbbra is mártírt, meg nem értett zsenit játszol... Kár, mert egyébként értelmes ember vagy a hozászólásaid alapján.
Egyébként én azon nem csodálkoznék, h a mozinézõk nem fogalmaznak meg többségében a tiedhez hasonló kritikát, mert a nagyobbik fele a miziba járóknak olyanok közül kerül ki, akik nem engedhetik meg maguknak, h elõismeretek nélkül üljenek be egy filmre. Például, aki egy Adam Sandler filmre ül be, az tudja, h mire számíthat, így esélyes, h neki tetszeni is fog, amit lát.
Mostanában én is úgy vagyok vele, h ami rizikós, azt elõször letöltöm és ha beváltotta a hozzá fûzött reményeket, akkor leróvom a tartozásom a pénztárnál is. Egyetemistaként nincs egy ezresem egy élvezhetetlen filmre. Egyébként én ezt nem tartom rossz dolognak, ha akarsz nyugodtan elítélhetsz emiatt, úgy vagyok vele, h így legalább tényleg azokért a filmekért fizetek, amik ezt megérdemlik. Selejtes produkciókat nem támogatok.
Mellesleg a negatív kritikáról csak annyit, h én is láttam elég filmet, amitõl a hideg is kirázott -no nem azért, mert annyira ijesztõ volt...-, mégis csak ritkán tettem ezt szóvá. Mondjuk ezt esete válogatja. Szerintem ha moziban látnék egy béna filmet, akkor az feldühítene annyira, h lehúzzam egy ilyen helyen.
Nekem nincs bajom a negatív kritkák írásával, mert ha vki komolyan gondolja, akkor esetleg másokat megkímélhet az övéhez hasonló csalódástól. Viszont a te kritkád mocskolódása, személyeskedésbe csap át. Ráadásul kétségbe vonod mások éppeszûségét amiatt, mert veled ellentétes véleményen vannak. Ez borzasztó antipatikus számomra.
Dörmi06 2007 nov. 08. - 20:11:44
(82/407)
Nem érdekel ki fog sekélyesnek és manipulálhatónak tartani, de nekem nagyon tetszett a film. Mondom ezt annak ellenére, hogy nem szeretem a Fantasy-t és vmi iszonyú pocsék, moziban felvett verzióban láttam :)

Ja és eddig Claire Danes sem volt valami szimpatikus, de azt hiszem ez most megváltozott.
Seemann 2007 nov. 08. - 18:48:33
(81/407)
Nezd, Brajen, lehet hogy olykor-olykor tulzoan fogalmazok, vagy sarkitok, de ez a neha a vegleteket lekoccolo retorika pusztan abbeli csodalkozasom es felhaborodasom szülötte, hogy a magyar mozninezök szinte nem kritizalnak semmit. Meg lehet ovatosan a bokor mögül lesni a hozzaszolasaim egy egesz köteget-csokrat, es nagy amulatodra-bamulatodra talalni fogsz dicserö szavakat is, bizonyos jobb sorsra erdemes filmekkel kapcsolatban. **moderálva**
szabalyosan belefolytjak az emberbe a szot. Nem erdemben vitatkoznak, bar mar ez is egy közhely, **moderálva**
8/10
Obránszky Ármin 2007 nov. 07. - 00:52:10 8/10
(80/407)
Bocsánatot kérek mindenkitõl! Egy filmekkel foglalkozó fórumra senki enm azért jár, h az enyémhez hasonló hozzászólásokat olvasson, de a Gondolatrendõrség nem alszik... :-)
8/10
Obránszky Ármin 2007 nov. 07. - 00:43:58 8/10
(79/407)
Hát, ha valóban ennyire szereted olvasni magad, akkor szerintem ne fecséreld az energiáidat fórumokra. Hozz létre egy blogot!
Az a helyzet, h az elsõ hozzászólásodat követõen érdemben nem nyilvánultál meg a filmmel kapcsolatban. Jogosan merül fel a kérdés, h mégis mi célból térsz ide vissza folyton. Alapvetõen a hozzászólásaid többsége vagy egyfajta mû felháborodásnak a hangoztatása vagy közönséges sértegetés. elõbbi szimplán nevetséges az elõzményeket olvasva, utóbbi viszont gusztustlan. Hiába fogalmazod meg mindezt kerek, egész mondatokban, már-már kirívóan választékosan, ettõl még kilóg a lóláb.
O'Brien
mezsge 2007 nov. 06. - 21:49:28
(78/407)
te most miért kritizálsz öreg?!
bántottalak én? azt mondtam, KÖNNYED kikapcsolódás, ergo nem egy mélymondanivalójú filmrõl beszélünk, de szerintem ezzel mindenki tisztában van.

felfogtuk, hogy neked nem tetszett, de akkor mi a fenének jársz ide vissza?? szerintem ez senkinek sem hiányzik, hogy oltogatsz mindenkit.
Seemann 2007 nov. 06. - 20:15:39 Előzmény Obránszky Ármin
(77/407)
"Az "ócska történetrõl" meg annyit, h ez egy 1998as Gaiman regény alkalmazása filmvászonra"
Hat hallod, az ocska törtenetröl tenyleg csak ennyit...
Kömives Kelemenne nem vol ilyen betonkemeny kötöanyag Magoss Deva varaban mint az ocska törtenet ocskasagat aladucolo ervrendszerben e kis felvilagositas, töled. Köszönjük.
mezsge 2007 nov. 03. - 14:54:06
(76/407)
tegnap láttam, és nekem tetszett :) végül a Sugárba mentünk, és feliratosan tényleg jó volt. aki könnyed kikapcsolódásra vágyik, annak feltétlenül ajánlom! :)
zszoltan 2007 nov. 03. - 14:21:22
(75/407)
Én ezért szeretek erre a fórumra járni. Mert mindenki elmondja, neki miért tetszett a film. Ha neki De Niro anyajegyfestése tetszett a legjobban, akkor az. Én ilyenért nem fogom megnézni a filmet. De lehet, hogy másvalaki olyat ír, ami miatt igen. Az ajánlók és kritikák nagy része viszont számomra nem tartalmaz olyan információt, ami alapján döntésre juthatnék, hogy nézzem-e.
8/10
Obránszky Ármin 2007 nov. 03. - 12:52:28 8/10
(74/407)
Némi ellentmondást vélek felfedezni abban, h sajnálkozol a "magyar mozinézõk igényeinek rohamos és feltartóztathatatlan devalválódásán", majd kisvártatva,igazad megfellebbezhetetlen bizonyosságaként elõhozakodsz azzal, h lám a pénztáraknál is felsült ez a film. Vagy a világ többi táján a mozinézõk nem kerültek a "bérenc kritikusok" befolyása alá?
Eddig nem vettem észre, h a többség szavát valamiféle Szentírásként kezelnéd... Nagyon helyes, teszem hozzá. Amennyiben egy alkotás úgy kerül a moziba, h nem egy sikerkönyv megfilmesítése, esetleg egy népszerû sorozat Xedik tagja, nem szerepel benne a célközönség (tizenévesek) néhány aktuális kedvence -Michelle Pfeiffer és Robert DeNiro akármekkora sztárok nem tartoznak ebbe a kategóriába- és még a reklámra sem áldoznak elképesztõ összegeket, ha nem is eleve kudarcra ítélt e téren, de mindenesetre mocskosul nehéz dolga van.
Persze az is egyfajta vélemény, h az emberek nem ültek be erre a filmre olyan számban, mint mondjuk egy Gyûrûk urára, de ha engem kérdezel mérvadóbb, h akik ezt mégis megtették miképp vélekednek róla. Ha az õ véleményükrre is némiképp adnál, nem rögtön üresfejû idiótáknak vagy "bérenceknek" titulálva õket, akkor láthatnád, h a filmet ugyan senki nem tartja az évezred legnagyobb alkotásának, de kikapcsoló, kellemes, igényes szórakozásnak annál inkább.
Az "ócska történetrõl" meg annyit, h ez egy 1998as Gaiman regény alkalmazása filmvászonra, tehát nem ott helyben csapták össze.Mivel magyar fordításban nem jelent meg konkrétan ehhez a Gaiman mûhöz nem volt eddig szerencsém, de az eddigiek alapján azt mondhatom, h azért nem tehetségtelen a fickó.
Továbbra is tartom, h ez egy az átlagnál lényegesen színvonalasabb mese szellemesen kivitelezve -DeNiro nekem is sok volt egy kicsit. Aki néha beéri ennyivel is, az jól fog szórakozni rajta.
Seemann 2007 nov. 03. - 10:33:27
(73/407)
Most olvasom hogy a film hatalmasat bukott a pénztáraknál. Aztán a bérenc kritikusok mentõövet dobtak ennek a jogosan fulladásra ítélt fércmûnek, és kihúzták kicsit a szarból, meg a szégyenbõl. Kár.
Seemann 2007 nov. 03. - 10:17:58 Előzmény myrcy
(72/407)
A film frenetikus fogadtatása tökéletes példa a magyar mozinézõk igényeinek rohamos és feltartóztathatatlan devalválódására.

Már magában a magyarázatok is: "De Niro anyajegyfestése miatt is érdemes megnézni, ha másért nem is..." NAPONTEZAZ. Nehogy már ez érv legyen, nehogy már emiatt kelljen megnézni, mert De Niro bohóckodik, a filmbe abszolute nem illõen. Tényleg cuki, aranyos, meg hihi-haha, meg De is és Nero is, de ne vicceljünk már... Teljesen kirí a filmbõl DeNiro kis magánszáma, levetíthették volna a film elõtt is, vagy a film után, akkor is nevetünk rajta. Pont ez a baj a mostani filmekkel, hogy ugyanerre a slendrián receptre készülnek, ami: végy két három világsztárt, írj egy ócska történetet, lehetõleg valami felkapott témában, tégy hozzá 20 deka ripacskodát, és kasszasiker lesz. Egy film legyen egész, megszerkesztve, ne egy sztárok jelenléte és ripacskodása, ill. ripacskodó magánszámából össze toldozott-foltozott féllábú recsegõ hintaló legyen.
10/10
bundika1991 2007 nov. 03. - 01:15:40 10/10
(71/407)
Szerintem jó kis film... Bárki bármit mond nekem tetszett.:D
Brambilla 2007 nov. 03. - 00:36:43
(70/407)
Nincs mély mondanivalója, egy komikus kalandtörténet, de jól van megcsinálva.
Már csak De Niro "anyajegykifestése" miatt is érdemes megnézni, azon egy fél órát röhögtem....
kissan 2007 nov. 02. - 23:52:08
(69/407)
Olvastam ezt a jó kis vitát, és végül megnéztem a filmet, magyarul is (moziban), meg angolul is. Az én véleményem az, hogy a film maga nem rossz, aranyos, szórakoztató, DE mindvégig a jó és a gagyi határán táncol. Az eredeti, angol verzióban ezt a határt soha nem lépi át, ezért az élvezhetõ, jó kikapcsolódás. A szinkronizált verzióban viszont szinte minden percben alábillen. Nem is biztos, hogy a szinkronszínészekkel van a baj, talán inkább a kiválogatásukkal és a rendezésükkel, no meg a fordítással. Ugyanis az egész baromi sablonos, közhelyes, a párbeszédek valóban hamisan csengenek, igen, néhol kínosak. Mégegyszer kihangsúlyoznám, nem a film sablonos, hanem a szinkron. De ezt a moziban nehéz így különválasztani. Embere válogatja, hogy kinek hol van az ingerküszöbe, a magyar verzió nekem sem jött be igazán. Nem gyûrtem össze a jegyet, de majdnem...
Ennek kapcsán (is) nagy bajnak tartom, hogy idehaza mindenkire ráerõltetik a sebtiben összehányt szinkronú filmeket, és nem lehet megnézni sehol az eredetit, felirattal. És itt most nem nyelvtudással akarok hencegni, zagyváljanak akár franciául, spanyolul vagy koreaiul, jobb szeretem a feliratos filmeket, ha nem is értek egy kukkot sem. Azt hiszem, ennél a filmnél nagyon erõsen kijön a különbség.
myrcy 2007 nov. 01. - 18:34:45
(68/407)
Huh, én nagyon imádtam ezt a filmet. Olyan könnyed, aranyos, kellemes volt. Volt benne romantika, kaland, humor dögivel....legjobban Shakespeare kapitány és Pfeiffer kisasszony játéka ragadott el :))

De azért Tristan se volt rossz, és ami tetszett, nem csurgott a mozivászon a nyáltól és a cukortól...
Még a csillagcsajszi is jó volt, bár Claire Danes maradjon csak az eredeti barna hajnál, hisz ezzel a szõkével elég furcsán nézett ki...de végülis passzolt a szerephez.

Szóval, érdemes a kommentekre hallgatni, mert én is emiatt néztem meg, mert dícsérik. És én is csak azt tudom tanácsolni, h nézzétek meg!
Jó szórakozást!