Téma: Csillagpor

Barney 2007 okt. 24. - 14:34:04
(47/407)
Bátran ajánlom ezt a filmet könnyed kikapcsolódásra! Engem teljesen elszórakoztatott 2 órán keresztül. Kicsit ambivalens érzéseim vannak a célközönséget illetõen, mert néhol egyszerû gyerekmesének tûnik a történet, néhol viszont kifejezetten felnõtteknek szóló poénokat enged meg magának a rendezõ. Na ez a film élvezetes része. :) Jókat rötyögtem a moziban többedmagammal De Niron és a kalózokon, Pfeifferen, és a szellem királyfikon...
És ami engem személyesen érintett, a külsõ felvételek jó részét a skóciai Skye szigeten forgatták (ha nem tévedek), ahol én is megfordultam, és ami csodaszép:
http://www.port.hu/picture/instance_1/127938_1.jpg
altamyra 2007 okt. 24. - 11:43:24
(46/407)
NAGYON TETSZETT!!!:):):):)
részemrõl vannak elég gagyi fantasyk, de ez nagyon tetszett!!!nem tudom hogy egyesek miért várnak nagy, bonyolult sztorit szegény filmtõl, a tündérmesék nem errõl szólnak...de ilyen fogyatékosságoktól függetlenül is tudnak varázsolni, a maguk egyzserû módján---
boszorkányok, hét fivér, banya fogságában sinylõdõ királylány, egyszarvú, villámgyûjtõ hajó, húllócsillag, aki szép lánnnyá válik a fantáziaviágban...és a jó elnyeri a jutalmát a gonosz méltó bûntetését, és még a gyilkosságokon is nevet az ember...nekem negyon jól össze volt rakva, felûdített a gyilkosságokkkal, darabolt hullákkal tarkított filmekhez képest, amivel tele van manapság a mozi.
aki mosolyogva akar kijönni a moziból és a poénokon nevetni órákkal a film után is, az nézze meg nyugodtan és nem fog csalódni:)
Bigpapa 2007 okt. 22. - 22:46:10
(45/407)
Kedves Gamut!

Hozzászólásaidban azt vettem észe, hogy beülsz egy filmre,de nem tudod magad elengedni. Görcsösen vágysz valami megmagyarázhatatlan "érzésre", amit egyszerû szavakkal, mint a "hû de jó volt", vagy a "láttam már jobb filmet is,de azért nézhetõ" nem tudsz körül írni. Belemész valami olyan mély és értelmetlen boncolgatásba ("Értelmetlen és zavaró klisék, megoldások, sablonok, panelek és közhelyek kusza egyvelege, ahol próbál újszerû lenni, ott kifejezetten frusztráló, kínos izzadsággal kreált konfliktusok...")Vannak emberek, akik mindenben az értelmet keresik, vagy elfelejtettek gyerekfejjel filmet nézni. Amikor kicsi voltál (gyerek), nem lesz*rtad, hogy milyen a sztori? Hogy van e gyilkosság a filmben? Nem a gonosz mostohákon nõttél fel,akik megmérgezik hófehérkét, akik elátkozzák a királylányokat, akik kemencében sütik meg a gyerekeket? Gondolom igen!Én is! És ahogy nekem sem, szerintem neked sem lett félresiklott gyerekkorod és nem lettél deviáns felnõtt. Ha a 10-12 éves önmagadnak lenyomtad volna ezt a monológot, szerintem simán a képedbe röhög.
Lazíts kicsit. A mozi azért van, hogy 2 órára kikapcsold az agyad.Beleéld magad egy hülye, vagy éppen fantasztikus hõs szerepébe ,a cselekménybe. Aztán, amikor kijössz, már foglalkoztathat az életed és a gondjaid.
Én beülök és a legsz*rabb filmen is kikapcsolok. Max azt mondom a végén, hogy ez sz*r volt (miért csillagozzák itt ki a sz*r szót?),de eszem ágában sincs megkeresni, miért volt az. Az és kész.
Ha igazán rossz filmet akarsz látni, nézzd meg a Napfényt és a Halálbiztost. Sajna, utóbbi elég sok embernek tetszett, amit a mai napig nem értek, de mindegy.:)))
Jó filmnézést!
10/10
Medlin 2007 okt. 22. - 22:39:58 10/10
(44/407)
Tényleg fantasztikus a film és Robert De Niro alakítása, aki nem unta a Narniát ezt kifejezettem élvezni fogaj ;)
10/10
pöttyöslabda 2007 okt. 22. - 15:07:21 10/10
(43/407)
Hali!
Ez a film baromi jó!Szerintem aki még nem látta mindenképp nézze meg!
am Robert De Niro alakítása fantasztikusan jó :)
1/10
Gamut 2007 okt. 22. - 03:39:54 1/10
(42/407)
Üdv mindenkinek!

Az elõzõekben keményen megszóltam ezt a filmet, de mivel mindenki másnak tetszett, úgy éreztem, muszáj valahogy feloldanom magamban ezt az ellentmondást. Ezért, bár a moziban az ötödik perc után szó szerint szenvedtem, rászántam magam, és megnéztem a filmet újra, ezúttal eredeti nyelven. És ennek eredményeképp némileg módosítom az álláspontomat: a film maga nem rossz. Bár a 8 pontot az imdb-n így is túlzásnak tartom, de mondjuk egy 7-et már el tudnék fogadni. Szóval a filmmel kapcsolatban visszavonom a fikázás nagy részét, korrekt alkotás, popcorn-nal, kólával kellemes kikapcsolódás lehet bárkinek.

A szinkron viszont POCSÉK!!! Évek óta tanúi lehetünk a magyar szinkron hanyatlásának, de amit mostanság mûvelnek, az már szinte bûncselekmény kategória. Aki pl. eredetiben kezdte nézni a Született feleségeket, garantáltan hányingerrel küszködve kapcsol el a TV2-rõl. És sajnos ez a film is áldozatul esett, nem is kicsit. A borzalmas szinkron hatására hõsünk pillanatok alatt szánalmas lúzerré, a fõgonosz herceg nevetséges pojácává, krumpliorrú csillagunk pedig hisztis ribanccá változik. A finom humor és kedvesség jórészt kiveszik a magyar verzióból.

Míg az eredeti angolban hõsnõnk monológja a kisegérhez például aranyos, szívet melengetõ (ahogy nyilván azt megfelelõen kidolgozták odaát), addig a szinkronos változatban mindez inkább csak kényelmetlen fészkelõdésre készteti az ember, és minden mondat hamisan, hiteltelenül cseng, komoly frusztrációt okozva ezzel a nézõnek. Na jó, aki minden este a Barátok köztöt bámulja, annak talán nem, hiszen a füle ráállt az igénytelen párbeszédekre, de aki nem néz gagyi szappanoperákat, azt könnyen megviselhetik a tehetségtelenség legmélyebb bugyrából elõmászó magyarhangok. Itt gyorsan hozzá kell tennem, hogy egyetlen kivétel azért akad, Csuja Imre zseniális, az õ szereplése (villám-alkudozós jelenet) jóval felülmúlja az eredeti verziót.

Szóval, ha egy mondatban kéne összefoglalnom a lényeget: az eredeti, angol verzió mulatságos, a magyar viszont inkább nevetséges. Az egész produkciónak nagy tehertétel a szinkron. Ha valaki sok szappanoperát néz, talán nem viseli meg annyira az igénytelenség, szóval nyugodtan váltson jegyet a moziba, és jól fog szórakozni, akinek viszont nincs ráállva a füle a hamisságra, az inkább várja meg a DVD-t, és otthon nézze meg felirattal ezt a filmet, amely összességében egy kellemes mese, könnyed esti szórakozás kicsiknek és nagyoknak. DeNiro szerepével mondjuk továbbra sem vagyok kibékülve, de ez már maradjon az én problémám :)
9/10
kobax 2007 okt. 21. - 17:20:37 9/10
(41/407)
Nagyon aranyos mese felnõtteknek (is)!
Néhol kissé sablonos, de ettõl még teljesen élvezhetõ.
Aki figyel - és fõleg, aki még igazi meséken nõtt fel (nem a mai csihi-puhi rajzfilmeken) -, az elsõ 5 percben úgyis kitalálja nagyjából az egész sztorit...
Mindezek mellett magával ragadó. Aki 2 órára teljes kikapcsolódásra vágyik, annak tökéletes.
Nagyon aranyosak a poénok is, és egyáltalán nincsenek eltúlozva az effektek. Pont annyi van, amennyi kell.
Akinek más az elvárása, egyszerûen hagyja ki - vagy nézzen meg egy dokumentumfilmet, netán egy dög unalmas magyar "realista" alkotást - ez utóbbit azoknak ajánlom, akiknek nem elég az, ha kimennek az utcára, és körülnéznek...!
agapi 2007 okt. 20. - 12:52:14
(40/407)
Nem akartam megnézni, mert féltem, hogy megint egy gagyi, nézhetetlen fantasy lesz.....de nagyon kellemesen csalódtam,egy percig sem unatkoztam!Nekem tetszett!
9/10
Vica 2007 okt. 20. - 10:11:23 9/10
(39/407)
Nekem nagyon tetszett, annak ellenére, hogy a fantasykat eléggé ki tudom vesézni.
Ebben nem volt erõltetés, a zene is tetszett, Claire fantasztikusan játszotta el a Csillaglány szerepét, és Charlie sem sikeredett nyálasra. Ettõl pedig nagyon féltem, hogy neadjisten "elnyálazzák" az egészet, de nem. Robert de Niro nagy színész, hogy egy ilyen, számára megalázó szerepet eljátszott, és úgy játszotta el, hogy mindenki dõlt a nevtéstõl, amint megszólalt. A tükör elõtti jelenete õedig a fetrengést váltotta ki.
Úgy ültünk be rá, hogy még a bemutatóját sem láttuk, csak a plakátját. Bejött, mind a hárman azt mondtuk, hogy megérte.
Ajánlom mindenkinek, persze aki egy kicsit is utálja a fantasyt, az nehogy megnézze, mert hatalmas csalódást fog neki okozni.
De aki szereti a meséket, az üljön be rá, mert varázslatos.

Gamut:
Neked pedig annyit mondanék, hogy ebben a filmben tizedannyi agresszió sincs, mint a mai mesékben, amiken a gyerekek felnõnek (Inuyasha, Shaolin leszámolás,...) Ugyanis mindeen második gyerek ma már vagy Cartoon Network-öt, vagy Jetix-et néz, ami erõszakkal, ocsmány beszéddel, és gusztustalan dolgokkal van tele. Más elé pedig nem ülnek be a hatéves gyerekek, mert "az a menõ, azt nézi mindenki". EEnnyit a mesékrõl.
1/10
Gamut 2007 okt. 20. - 03:33:16 1/10
(38/407)
Na jó, gyõztetek, úgy látom, rajtam kívül mindenki teljesen el van ragadtatva, úgyhogy átnyargalok valami filmhez, amit dícsérni is tudok. De azért a véleményemet fönntartom. És számomra továbbra is furcsa, hogy imdb-n az elsõ pontszámok (sorolom): 2,3,1,4,1,3,2,6,5,4,6,5, az összes további pedig szinte kivétel nélkül 9 vagy 10. Dehát ízlések és pofonok... Mindenkinek jó szórakozást a filmhez!
verdeleth 2007 okt. 18. - 21:54:56
(37/407)
örülök hogy felhoztad a forgatókönyvet.az eredeti regényt Neil Gaiman irta, aki a kedvenc iroim közé lépett miután elolvastam az amerikai istenek-t.Egyszerûen letehetetlen, meghökkentõ,furcsa de fantasztikus.Ajánlom mindenkinek A Stardust c. regényét nem olvastam , szerintem ki sem adták de a filmet már csak miatta is megnézem szóval olvasson mindenki Gaiman-t, ha tud
9/10
Semprini 2007 okt. 18. - 17:42:53 9/10
(36/407)
Számomra egyértelmûen ez volt az õsz legjobban várt filmje (azóta várom, hogy a Pókember 3 elõtt leadták a trailert)... és nem okozott csalódást!
Igazi sztárparádét felvonultató tündérmese, jópofa humor, pazar látványvilág, elsõ osztályú trükkök, amik nem telepszenek rá a sztorira, hanem azt szolgálják, rokonszenves szereplõk, még a gonosz boszit játszó Michelle Pfeiffer is szerethetõ karakter, a többiek pedig méginkább! Claire Danes nemcsak szerepe szerint "ragyog", hanem valóban leragyog a vászonról, hozzá hasonló pozitív kisugárzása a korosztályából talán egyedül Bryce Dallas Howardnak van... Tokéletes az összhang a számomra eddig ismeretlen Chalie Cox-szal, aki esendõ, de nem nyálas karaktert hoz - szintén telitalálat. És hát ugyebár Robert De Niro! Ha a Vejedre ütök kapcsán megjegyeztem, hogy sikeresen és látható élvezettel igyekszik lerombolni a Taxisofõrrel és egy sor más gengszterfilmmel felépített imázsát, akkor mit mondjunk erre a szerepére? Hogy megirigyelte Johnny Depp-tõl a "feminin beütésû kalóz" karakterét? Mindenesetre szerez mulatságos perceket, bár ízlés dolga, de talán nem fog mindenkinek tetszeni a tükör elõtt bemutatott magánszáma...
És bizony a forgatókönyv! Örök vesszõparipám, hogy jó forgatókönyv nélkül nincs jó film - nos, ezúttal ez is rendben volt (ellentétben a Karib-széria harmadik részével...:-P)

Szóval aki jól akar szórakozni és egy igazi, szép, romantikus, kalandokkal teli tündérmesére vágyik, annak irány a mozi!
10/10
holland 2007 okt. 18. - 17:25:22 10/10
(35/407)
Mi is tegnap néztük meg a filmet, nagyon vegyes társasággal. Volt fiatal, idõsebb, fiú lány és kivétel nélkül mindenkinek tetszett.
Ez egy könnyed mese felnõtteknek. Merthogy ilyen is van. A mese, mint mûfaj nem feltétlen csak kisgyerekenek szólhat. Ezért csalódhatott az, aki ilyen meggondolással ült be a filmre.
Én mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon szórakoztató!

Tolkien-rõl meg csak annyit, hogy olvasni kell. Az élmény még csak távolról se közelíti meg a filmet.
8/10
Pivi 2007 okt. 18. - 16:36:02 8/10
(34/407)
Kedvesemmel mi is megnéztük tegnap a filmet, és remekül szórakoztunk rajta.

Leszámítva néhány erõltetett részt, nem találtam benne negatívumot, de nem is kerestem, aki fikázni akarja, az úgyis megtette már alattam, teljesen feleslegesen.

Aki egy könnyed szórakozásra vágyik, az bátran nézze meg, és a látványvilág miatt megéri ezt a moziban megtenni.
10/10
leahla 2007 okt. 16. - 19:26:10 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(33/407)
köszi!
Bigpapa 2007 okt. 16. - 09:42:20
(32/407)
Tegnap néztem meg a filmet.
Semmit sem olvastam róla, csak pár hónapja láttam a bemutatóját valahol. Nem tudom,ki mit várt ettõl a filmtõl,de én jól szórakoztam.Jó poénok voltak benne, a karakterek is rendben voltak.De Niroról eddig is tudtam, hogy még egy mikrohullámú sütõt is el tudna játszani,és ebben a szerepben is remek volt.Volt a filmben néhány idegesítõ momentum,de a többi kellemes élmény ezt feledtette. Michelle Pfeiffer nagyon szép (amikor szép :D ),szépek a díszletek, a helyszínek..
Semmivel sem jobb egy Gyûrûk Ura, ahol a kö*ög frodó 3 részen át baktat egy nyomorult gyûrûvel mordorba,ami már az elsõ részben is látótávolságban volt.Minden jóérzésû ember már az elsõ rész felénél kinyírta volna a down-kóros fejû Frodót.
Nem hiszem, hogy a Csillagpor az évszázad filmje lesz,de aki egy kellemes mesére vár,jó karakterekkel, az nézze meg nyugodtan.És ennek a szinkronját sem rontották el.
8/10
Obránszky Ármin 2007 okt. 15. - 20:09:41 8/10 Előzmény Gamut
(31/407)
Nem értelmeztem leszólásként. Csak úgy gondoltam azt az érvelési stratégiát alkalmazom, h úgy fûzök hozzá véleményt a mondandódhoz, h elismerem, az általad felhozott példák jók, én is szeretem õket. Lehet, h tényleg nem így jött le, sajnálom.
Az, h az imdbn a stúdió emberei szavaznának az elég képtelen ötlet és semmi más nem támasztja ezt alá, mint a te teóriád, h ez a film senkinek nem tetszhet. Ahogy efes mondja a rottentomatoes kritikusok véleményét tükrözõ oldal, ahol nagy az esélye, h nem gyártanak megrendelésre + kritikát. Ha mégis, akkor elég nagy marhák annak a filmnek a készítõi, ami mondjuk kap egy erõs 10%ot. Ilyen is van. De nem kell olyan messzire menni, a magyar kritikusok is elismerõen írtak túlnyomó többségben a Csillagporról. Elég ritka, h a cspv egy kommersz filmet nem húz le (7,6), a mozinet is pozitívan nyilatkozik róla (8), az origon kimondottan dícsérik és az ezeket az oldalakat látogatók általában a 7,5ös határ fölé tornásszák a film pontszámát.
Felesleges összeesküvés elméleteket gyártani. Neked nem tetszett a film, el kell fogadni, h másnak igen. Persze az az út is járható, h továbbra is fenntartod, h mindenkit vagy lefizettek vagy nincs izlése, netán hülye.
Egyébként, nem mintha ez számítana, de én is a 8asok táborát erõsítem. :-)
efes 2007 okt. 15. - 15:13:53
(30/407)
mondjuk a rohadt paradicsomon, amely pedig nagyon nem a filmgyártók érdekeit tükrözi, lévén kritikusfika-gyûjtemény, 74%-on áll a csilagpor, ami szintén nem a te véleményedet támasztja alá.

az imdb filmgyártómarketing-összeesküvéselméleted se állja meg a helyét, fenntartva, hogy van ilyen, de mértékében egyetlen hollywodi gigaprodukciónak sincs akkora büdzséje/kapacitása, mint a több százezres/milliós olvasótábornak a kattintási versenyt illetõen.

persze, érvényes a vicc is, miszerint: "együnk mi is szart, száztrillió légy nem tévedhet!" :D
efes 2007 okt. 15. - 15:06:01
(29/407)
a te 3 pontod erõsen magánvélemény, az imdb 8-ával szemben, ami olvasók százezreinek a magánvéleményének matematikai közepe.

amúgy a csillagpor szerintem is egészen érdekes, sõt szellemes mese/fantasy, inkább persze a cseperedettebb meserajongók ízlésére/érdeklõdésére/asszociációs hajlamára hangolva.
1/10
Gamut 2007 okt. 15. - 14:35:04 1/10
(28/407)
Én azt írtam: "szeretem a mesét, a fantasyt, a kétéveseknek szánt Micimackóktól a Gyûrûk ura csodálatos világáig bezárólag". Nehezen tudom elképzelni, hogy ezt a mondatot hogyan lehet leszólásként értelmezni. De ez a fórum nem rólunk szól, hanem a filmrõl, ami szerintem pocsék, és a (film)világ szégyene, hogy imdb-n már 8 pont fölött jár, holott már a három is túlzás lenne neki. Érdemes egyébként az imdb-s vélemények között az utolsó oldalig lapozni, talán az volt az utolsó, ahol még nem a filmstúdió fizetett emberei és szavazógépei gyártották az elismerõ véleményeket errõl a borzalmas alkotásról, amely fittyet hányva a meseírás ezeréves tapasztalatára egy nagy és emészthetetlen katyvasz lett, öncélú és értelmetlen erõszakkal fûszerezve. És itt nem az erõszakkal önmagával van a baj, hanem hogy rossz arányokban és rossz helyen alkalmazták õket. Tehát ha valaki jót akar a gyerekének, akkor inkább maradjon otthon, és tegyen be egy Micimackó DVD-t, vagy a Gyûrûk urát. Ha mégis moziba indul, nyugodt szívvel válasszon bármi mást. Szerintem.