Téma: Csillagpor

offtopic
Segítõ Béka 2010 szept. 12. - 20:30:53 Előzmény Danaee
(326/406)
hogy akkori angol embereknek természetes, hogy egy csillagot találnak, és senkiben nem merül fel olyan dolog, hogy ilyenek már pedig nincsene"

a meseviágba találta, és ne általánosíts
gyerek volt még akkor szinte, õ írta a levelet az akadémiának, kicsit bolond(os) is volt, csak tudnám minek beszélek én egy fafejûvel :)
Segítõ Béka 2010 szept. 12. - 20:28:18
(325/406)
jó kis mese volt ez. romantikus mese. ritka az ilyen
angolul láttam, nem tom magyarral milyen.

de eredetibe nagyon jó volt.
nem zavart a hálivúdi panel se: a kapitány de niro.
10/10
peti2006 2010 szept. 04. - 12:57:55 10/10
(324/406)
Tesómnak nem tetszett a film, mert azt mondta "szép mese". Ez valóban az, annak minden hozzávalójával.
Remek színészek, remek történet, remek film.
Olyan jó azt hinni, hogy létezik még a varázslat. :D
10/10
hápi a gangesz partján 2010 aug. 25. - 15:22:39 10/10
(323/406)
hogy a csillaglányra , hogy ezt a nõt választották ki, nem vágom. Sok jó színész között, csak még rosszabb a látványa.Vicces film.
10/10
CrucioIsAwesome 2010 júl. 21. - 21:54:15 10/10 Előzmény Danaee
(322/406)
Szerintem azért nem akadt ki, h a nõ egy csillag, mert épp elõtte utazott egy fekete színû gyertyával sok-sok mérföldet... Hát egy ilyen után én semmin sem akadnék ki. A másik, egy ilyen (mese)filmben logikát keresni nem túl szerencsés dolog. Egy ilyen filmben mindenbe bele lehet kötni.

A film 10/8, mert aranyos (:
cor 2010 júl. 03. - 19:48:03
(321/406)
jah meg még vmi...igaz h angolok, de a kapitány még mondja is, hogy sosem volt Londonban...a falon túl. Õk egy teljesen másik világban élnek..Náluk megy a varázslat meg minden. A zene am télleg szép
cor 2010 júl. 03. - 19:45:02 Előzmény Danaee
(320/406)
nekem tetszett a film...jó néhol hagy némi javítandót maga után...de végtére is ez mese film.. Azon meg nem kéne kiakadni, hogy nem lepõdnek meg Deniro ék h a csaj csillag....könyörgöm õk meg villámot gyûjtenek be. Nem ezen kéne kiakadni. Ismétlem, ez mesefilm..Szerintem ilyen egyszer nézendõ vmi...amin nem kell agyalni
snickers 2010 máj. 11. - 21:54:33
(319/406)
illuziorombolo belegondolni h lefeküdtek? XDDDD jesus... és haha hahah robet de niro nõi ruhás táncjelenete? :DDDDDD

amugy sztem az könyv az borzalom..mmeg teljességgel tök más... én szeretek olvasni és elvontabbakat is..de 80 oldalnál nem jutottam tovább... és gusztustaln is volt.. kit érdekel h melyik szereplõ mikor pisil már nem azért XDDD
5/10
Danaee 2010 ápr. 17. - 10:32:17 5/10
(318/406)
Ennyire túlértékelt filmet még sosem láttam. Adott lenne minden, ami miatt tetszhetne, pont azért is kezdtem el nézni, mert a téma érdekes lenne, de...
Alapsztori nem lenne rossz, de egyszerûen hihetetlen mennyire unalmas, mennyire nem illenek egybe a mesei elemek, és úgy eleve az egész széthullani látszik... Néha tök értelmetlenül ugrik be valami új (egy unikornis a semmibõl pl.). A kiiundulás abszurd, nem tudom elhinni, hogy akkori angol embereknek természetes, hogy egy csillagot találnak, és senkiben nem merül fel olyan dolog, hogy ilyenek már pedig nincsenek... A két fõszereplõ alakítása borzalmas, Claire Danes minden filmjében idegesítõ, komolyan feltûnhetne már valakinek, hogy mennyire borzalmasan játszik. Erre a szerepre amúgy is jobban illene egy Lány a Vízben jellegû hölgy, akinek van egy földöntúli kisugárzása, ami miatt el is hinnénk, hogy õ csillag. Szánalmas, hogy mivel sem ezzel, sem a játékkal ezt nem tudták elérni, így a haját kellett csillogtatni, hogy ne felejtsük el, hogy mi õ.
Én minden, tényleg minden filmben tudok pozitívat látni, amivel meg lehet menteni a dolgot, de ebben pont a legfontosabb dolgok hiányoznak... jó forgatókönyv? Jó színészi alakítás (fõszereplõk esetében legalábbis)? Fenéket. Itt a Take Tkat számon kívül nem túl sok értékelhetõk látok.
10/10
Blanx 2010 febr. 15. - 00:50:24 10/10
(317/406)
Hmm most megnéztem és van bizonyiték, hogy Tristan és Yvaine, hogy úgy mondjam együtt voltak a fogadóba, mert Tercius azt mondja, idézem "Fiúk, gyertek csak, gyertek, mert ezt látnotok kell" Sectus: "Nem köszi." Quartus: "Perverz" és ismét Tercius: "Ahogy gondoljátok" xD Szóval... :D
Oh igen és még valamit elfelejtettem mondani; a zene is iszonyatosan jó. Na nem írok már többet, mert biztos unjátok :P. De, hajrá Septimus <3:D
10/10
Blanx 2010 febr. 14. - 20:39:29 10/10 Előzmény dexcode
(316/406)
Hát szerintem is :P. De azt hiszem ez mellékes :D. A filmrõl meg; szerintem iszonyatosan jó. A színészek, a helyszínek a történet minden. Én elõbb olvastam a könyvet, mint, hogy megnéztem volna a filmet és bár eléggé különbözik a kettõ egyáltalán nem csalódtam egyikbe sem. Mindenkinek ajánlom mind a könyvet, mind a filmet.
Nagyjából visszaolvasgattam az eddigi kommenteket és - bár tudom, hogy vannak közte elég régiek is - úgy gondoltam elmondom az én véleményemet is. Elõször is az nyilván való, hogy a film nem egy világmegváltó mozinak készült. Másodszor is nem hiszem, hogy Robert de Niro azért vállalta volna el a szerepet, mert épp pénzszûkében lett volna és nem akadt semmi más ajánlat. Harmadszor szerintem ez épp, hogy nem egy elcsépelt, mindennapi sztori a szerelemrõl meg a hatalom vágyról, hanem valami más, valami jobb :). Persze lehet, hogy csak én vagyok elfogult, hisz imádom ezt a filmet :) Negyedszer pedig, szerintem a Septimust játszó Mark Strong volt a legjobb a filmben (persze a többiek is remekek voltak, de Mark még jól is néz ki ;)(L)) és nagyon nem tartom helyesnek azt, hogy nem írták ki õt a szereplõk közé, mikor nem mondhatni rá azt, hogy egy jelentéktelen karakter, aki ráadásul nem rendelkezik semmi féle tapasztalattal vagy hírnévvel... Szóval, ha lehet ilyet kérni, tessék csak oda írni a nevét :P :D.
manócska 2010 febr. 05. - 01:24:06 Előzmény dexcode
(315/406)
:-D :-D
10/10
dexcode 2010 febr. 02. - 15:01:59 10/10
(314/406)
(mellesleg szerintem lefeküdtek xD)
manócska 2010 febr. 02. - 01:01:09 Előzmény dexcode
(313/406)
Naugye! :-D Szerintem sem volt a történet szempontjából jelentõsége. :-D
10/10
dexcode 2010 jan. 28. - 01:33:40 10/10
(312/406)
De most komolyan arról beszéltek, hogy lefeküdtek-e a filmben?
Szerintem ez olyan mellékes, hogy a rendezõk/forgatókönyvírók sem gondoltak semmi konkrétra a jelenet megírása alatt. :D
10/10
offtopic
Naphinel 2010 jan. 24. - 21:10:23 10/10
(311/406)
Volt hát. :)
Persze, a két dolog nem teljesen ugyanaz, de ha a kisvakondban lehet élõ adásban szülés, itt miért ne lehetne szex.

Végülis ez felnõtteknek szóló film, az egy dolog, hogy mesés :)
offtopic
manócska 2010 jan. 24. - 20:30:45 Előzmény Naphinel
(310/406)
Nemáá, ilyen is volt a Kisvakondban? :-D No, azt a részt pont nem láttam. De a születés és a fogantatás két külön dolog...bizonyos szintig mindkét folyamatról fel kel világosítani a gyerekeket, de asszem az átlag szülõ elõbb a szülést magyarázza el és csak valamivel késõbb a fogantatás teljes mikéntjét. (amely tevékenység ugyebár nem feltétlenül csak a gyereknemzés célját szolgálja :) ) No, asszem lassan, de biztosan kezdünk elkanyarodni az eredeti filmtõl. :-D
10/10
Naphinel 2010 jan. 24. - 11:21:14 10/10
(309/406)
Szerintem egyáltalán nem illúzióromboló.
Láttad a Kis Vakondot? Az egyik részben konkrétan mutatták, hogy hogyan születnek a kis nyuszik. Anya nyuszi hanyatt fekszik, KITÁGUL (!!!), és úgy szüli meg a piciket. És ez egy rajzfilm. Ezek után mire számítsunk? :)
manócska 2010 jan. 24. - 01:23:37 Előzmény Naphinel
(308/406)
jó mondjuk egy oylan mesében, ahol azt mondja a nõi fõhõs, hogy "röhög a vakbelem" (legalábbis a feliratban így fordította a fordító), minden egyéb "modernség" is belefér...:-)
manócska 2010 jan. 24. - 01:21:32 Előzmény Naphinel
(307/406)
Nem azt mondtam, hogy az esküvõ után (vagy miután legyõzték a gonoszokat és hazamentek Viharfalvára vagy hova) nem...hanem ott, aznap, abban a fogadóban nem. :-) Persze, bizonyára történt ez meg az utóbb, hisz igen, gyerekik, unokáik lettek, de ez egy mese...azért egy mesénél kicsit illúzióromboló belegondolni, hogy õk is hmm... :-)