Téma: Csillagpor

8/10
Obránszky Ármin 2007 okt. 15. - 11:01:51 8/10
(27/407)
Nem fogok vitatkozni a véleményeddel, el tudom képzelni, h valaki így látta, csak néhány észrevételem lenne -hú, olyan vagyok, mintha én lennék itt a legnagyobb rajongó, pedig ez azért messze nem igaz.
1. Milne Micimackóját olvasni bármilyen életszakaszban olvasni hála fõleg Karinthynak kivételes élmény. A könyv képernyõre kerülõ feldfolgozásai valóban inkább a kisebbeket célozzák meg, de az aranyos jelzõ felhozható mentségükre. Ez se kis dolog.
Tolkein monumentális klasszikusa fiatalságom talán elsõ meghatározó könyvélménye, így ha a film nem is mindig lopt be magát a szívembe, soha nem szólnám le.
2. Én semmi megalázót nem véltem felfedezni abban, h világsztárok elvállták a nekik szánt szerepet. Már belegondolni is mulatságos, h Michelle Pfeiffer a maga 50 évével öreg boszorkányt játszon, aki ráadásul folyamatosan egyre rusnyább lesz. Rengeteg öniróniát igényel, h valaki rábólintson egy ilyen szerepre. Nem azért fieztnek ennyit, h szépek maradjanak... Én nagyon díjaztam!
DeNiro szerepe már kicsit olyan volt, h rezgett a léc, de szerencsére nem verte le. Gondolom, neki is volt már hízelgõbb szerepe.
Az is szimpatikus volt nekem, h Everett már befutott színészként bevállalta, h a film nagyrészében eltorzult arcccal üldögéljen.
3. Erõszak. Húgom is azon a véleményen volt, h egy gyereknek ez sok lehet, de nem értettem már vele sem egyet. Nem hinném, h sok olyan gyerek van Magyarországon, aki ezen fennakadt volna. Annyi helyrõl záporozik rájuk az erõszak, h már gyakorlatilag immunisak erre. Ráadásul a régi mesékben is van belõle bõven...
Kb. ennyit fûznék hozzá a véleményedhez!
1/10
Gamut 2007 okt. 15. - 02:10:48 1/10
(26/407)
Nem akarok senkit megbántani, de ez a film egész egyszerûen borzalmas, tragikus, iszonyú. Néhol közelít ahhoz, hogy annyira rossz legyen, hogy az már jó, de ezt a vonalat sajnos soha nem lépi át. Értelmetlen és zavaró klisék, megoldások, sablonok, panelek és közhelyek kusza egyvelege, ahol próbál újszerû lenni, ott kifejezetten frusztráló, kínos izzadsággal kreált konfliktusok, és csupa olyan fõszereplõ, akivel a nézõ nemhogy azonosulni nem tud, de néha egyenesen a halálba kívánja õket. Ahogy már fél óra elteltével is abban reménykedik, hogy a csillagmeteorlányként ûrbõl visszahulló gyûrû elpusztítja az egész Földet, és vele együtt az egész díszes kompániát. De sajnos nem ez történik.
Bocsássatok meg nekem, én szeretem a mesét, a fantasyt, a kétéveseknek szánt Micimackóktól a Gyûrûk ura csodálatos világáig bezárólag, de ez a mese egészen egyszerûen pocsék, a húzónevekként benne szereplõ világsztárok (pl. DeNiro) számára pedig egyenesen megalázó. Két óra feszengés után igazi megváltás volt, amikor végre véget ért. Annyi gyönyörû mese van a világban, tessék visszanyúlni egy-két, vagy akár 50-60 évet is bátran. De akinek picit is számít a gyermeke lelke világa, az tartsa távol ettõl a borzadványtól. Mert bár vér nincs benne egy csepp sem, de valódi, giccsmentes érzelem sem, van viszont helyette rengeteg bagatellizált erõszak, gyilkosság és fojtott agresszió. Ez a mese egyszerûen borzalmas. Én szóltam...
8/10
Obránszky Ármin 2007 okt. 15. - 01:22:55 8/10
(25/407)
imdb.com minden ilyesmire tökéletes!
8/10
Obránszky Ármin 2007 okt. 15. - 01:16:25 8/10
(24/407)
Áh, szóra sem érdemes! Örülök, h tetszett a film! :-)
10/10
leahla 2007 okt. 14. - 18:52:21 10/10
(23/407)
Még valami: Nem tudja valaki, hol találom meg a teljes listát az összes szereplõrõl? Köszi elõre is :)
10/10
leahla 2007 okt. 14. - 18:47:24 10/10
(22/407)
Nekem nagyon-nagyon tetszett :) csak ajánlani tudom fõleg azoknak akik szeretnek nevetni. A legjobb Robert De Niro :)
9/10
verle 2007 okt. 14. - 17:07:23 9/10 Előzmény Obránszky Ármin
(21/407)
Olyan szépeket írtál, gondoltam, nosza rajta, két kamaszlánnyal irány a mozi. Nem csalódtunk, sõt! Hihetetlenül aranyos film, tetszett mindenkinek. C. Danes sokkel szebb barna hajjal (Este), de nem is ez volt a lényeg. Köszönjük az ajánlást!
Karolka 2007 okt. 13. - 21:32:34
(20/407)
hááát! szóhoz sem jutok! annyi mindent tudnék írni róla...... Nézzétek meg!!! kiváló szereposztás! Claire ha így halad, miatta fognak filmeket nézni! Jó a történet... hm...ez az amerikai filmgyártás...csinálják csak! még még mégtöbb ilyen filmet! az én szívem is vár vkire... ?? :D
Kifli 2007 okt. 13. - 20:38:32
(19/407)
Még ilyen áldott jó filmet, mint a Csillagpor. Szívesen megnézném még egyszer. :-) Igaz, pont ma néztem meg, de nekem akkor is nagyon tetszett. Nem volt benne túl sok "nyálas" rész (pedig azt hittem, de hálég nem volt), humor is volt benne, egyszóval: Szupi ^^
8/10
Obránszky Ármin 2007 okt. 09. - 20:20:25 8/10
(18/407)
Semmiség. Ezért van elvileg a fórum. De aztán nehogy rám legyél zabos, ha mégsem jön be. :-)
92cola72 2007 okt. 09. - 15:43:10
(17/407)
Köszi, én is így gondoltam, szeretem az ilyen filmeket, és mégegyszer köszi. :)
8/10
Obránszky Ármin 2007 okt. 08. - 21:16:20 8/10
(16/407)
Én már leírtam, h szerintem miért és kiknek érdemes megnézni, de ha gondolod, megismétlem a lényeget:
a Csillagpor egy kimondottan izléses, finom, szellemes mese, elit kategóriás színészekkel -Pfeiffer mesés, Danes egészen remek, de a többeikre se lehet panasz. Jó választás mindenkinek, aki nem kíván mást, csak kikapcsolódni.Ha megrázó vagy drámai filmre akarsz jegyet váltani, akkor nem épp ideális választás.
Szóval nem kell félni, h egy infantilis, gyomorforgatóan giccses förmedvényt akarnak lenyomni a torkodon. Valami miatt ettõl eltekintettek -Gaimannak örök hála-, pedig az alapszituáció a csillagként lehulló lánnyal sok jóval nem kecsegtetett. :-)
92cola72 2007 okt. 08. - 20:57:13
(15/407)
Valaki tud valamilyen infót mondani a filmrõl, hogy mért lehet jó?
Afterimage 2007 szept. 23. - 08:58:26
(14/407)
Kicsit elfogult vagyok DeNiroval kapcsolatban, mindezek ellenére többet vártam a filmtõl és végre többet várnék DeNirotól is. Unom már, hogy minden csapnivaló filmben szerepet vállal. Véleményem szerint ehhez a filmhen azért szerzõdtették, hogy eladható legyen a film a nevével. A színészi teljesítménye nem lendített a film pozitív megitélésében.
lasliem 2007 szept. 20. - 18:08:52
(13/407)
A film nekem nagyon tetszett, profi rendezéssel lehetett ezt a mesevilágot ugy megalkotni, hogy az idösebb korosztálynak is érdekes, magávalragadó legyen. Ajánlom mindenkinek, mert mostanában nagyon sok a gyenge film!
8/10
Obránszky Ármin 2007 szept. 16. - 21:25:20 8/10
(12/407)
Pedig nagyon kötetlen mûfaj a fantasy, elképesztõ dolgokat ki lehet hozni, ha az alkotók el mernek szakadni a sablonoktól és nem akarnak annyira ragaszkodni a 10-16 éves korosztályhoz, akikrõl ugya tudjuk, h a leghálásabb célközönség.
Hát itt azért nem lehet elmondani, h valami formabontóval rukkoltak volna elõ, de mégis összeállt egy egésszé.
k11zoltan 2007 szept. 16. - 20:38:51
(11/407)
Én is megnéztem, és egész jó. Ezt ahhoz képest mondom, hogy nem kifejezetten rajongok a fantasy féle filmekért, de ez tetszett!
8/10
Obránszky Ármin 2007 szept. 16. - 19:56:50 8/10
(10/407)
Nos, nekem sikerül már megtekintenem a filmet. Bevallom illegális úton, nem kimondottan jó minõségben. Ez fantasy esetében elég nagy dõreség, mert sokat veszít ezáltal a varázsából. Az ilyesmit szélesvásznon kell megcsodálni, ha lehet. Az utóbbi idõben megcsappant a mûfajba vetett hitem, így nem kockáztattam,letöltöttem. Inkább ér meg egy film 2 órát az életedbõl, mint 1000 HUF-ot alapon. :-)
Kellemes csalódás volt a film. Az eredmény egy a szokásos, a végletekig fokozott heroizmustól bennünket megkímélõ, világmegváltó szándéktól mentes (legalábbis én nem véltem benne ilyen felfedezni), a Gyûrûk urához képest visszafogott látványvilágú, szellemes, elegáns, igaz nem túl eredeti mese, ahol a gonosz ördögi (hála az isteni Michelle-nek), a jó tiszta, már-már angyali. A színészvezetés egy magabiztos rendezõrõl árulkodik, szerencsére minden szereplõ hiteles tudott lenni nekem. Claire Danes (Rómeó és Júlia) kimondottan kellemes színfolt (nagy kár, h a szinkronizált változat kerül a mozikba, mert a hangja nagyon bejött) és a fõszereplõ srác is bõven jobb, mint Orlando Bloom.
A film kellõen szellemes és laza ahhoz, h a majdnem 2 órás játékidõ perceknek tûnjön (néhány jelenetet én simán kihagytam volna ettõl függetlenül). Külön köszönet, h megkíméltek minket a durva altesti humortól!
Félreértés ne essék, nem egy filmtörténeti mércével mérhetõ remekmûrõl van szó, de már egy kellemes, romantikus és humoros mesének is nagyon tud örülni az ember. Határozottan megér egy mozijegyet mindenkinek, aki kikapcsolódni vágyik!
Kifli 2007 szept. 03. - 14:10:32 Előzmény hangyaboly
(9/407)
Figyelj csak. Nem megváltozott a bemutató dátuma? Most nézem csak, hogy: "Bemutató dátuma: 2007. október 11" Hmm... Szuper 1 héttel korábban kezdõdik ^_^
10/10
Black Adam 2007 aug. 31. - 00:43:06 10/10
(8/407)
Én Egyre Jobban várom a filmet, már Moziban is Háromszór láttam a Traiellét és ma is meglátogattam a Weblapját..., kíváncsi vagyok, jónak, tûnik...