Téma: Csokoládé

Jantje 2008 febr. 01. - 17:49:15
(30/150)
Az Anouk témához hozzászólva, bár nem tudom, olvassa-e még valaki: csak egyszer-kétszer szólították Anuskának a lányt, legtöbbször Anouk-ot mondott az anyja a szinkronban.
Nekem is az egyik kedvenc filmem, tegnap este megnéztem harmadszor is, és nem éreztem azt, hogy unalmas lenne, mindig találok benne valami újat.
Szerintem Juliette Binoche nagyszerûen játszik, nem értem, hogy Carrie-Ann Moss miért "iskolázná le", ahogy írta valaki korábban.
Noncsa 2008 jan. 30. - 23:11:49
(29/150)
hnap a Story tv-n 20.30tól :) ;)
inagypal 2008 jan. 23. - 05:19:32 Előzmény poharne
(28/150)
Bocsánat, hogy ilyen késõn reagálok csak a hozzászólásodra, de nem számítottam rá, hogy ilyen alpári módon bárki beleköthet az én abszolút békés megjegyzésembe és ezért nem is néztem a film fórumát hónapokig. :/

Nem tudom, élsz-e még, vagy már megütött a guta, ilyen hozzáállással az se lenne csoda, mindenesetre következzen itt egy kis kiigazítás.

* Hol láttál te olyat leírva az én hozzászólásomban, hogy én az Anouchkát angol névként tüntettem fel? Csupán annyit állítottam, hogy Angliában találkoztam ilyen nevû kislánnyal, nyilván ott is divat külföldi eredetû nevekre keresztelni a gyerekeket, nemcsak nálunk.

* Mibõl vontad le azt a következtetést, hogy engem nem zavarna, ha a külföldi neveket a filmekben magyarosítanák? Nagyonis zavarna, épp arra próbáltam rávilágítani (úgy látszik, pont ez nem esett le neked), hogy az az Anouchka nem azonos a mi Annuskánkkal, csupán hasonlóan ejtik. Éppen ezért szó sincs magyarosításról, csupán félrehallásról a részedrõl...

* Miért is okoskodtam én? Azért, mert tettem egy megjegyzést, teljesen kulturált stílusban, mely történetesen nem egyezett a te véleményeddel? Ezért már le szokás keresztben nyelni az embert mindenféle elõzetes tájékozódás nélkül? Tudod, mielõtt lenézek valakit a véleménye miatt, illik utánajárnom, hogy véletlenül nincs-e igaza, mert ha történetesen igen, az rám nézve végtelenül ciki...

És akkor itt a perdöntõ bizonyíték:

http://www.aufeminin.com/w/prenom/p1638/anouchka.html

Ezt a linket egyébként úgy kaptam, hogy egészen egyszerûen beírtam a google-be, hogy "Anouchka", pontosan így. Neked se ártott volna. Képzeld, vagyok olyan sznob, hogy még franciául is tudok, ezért lefordítom neked a lényeget errõl az oldalról:

Anouchka névre 1946 óta 209 alkalommal kereszteltek leánygyermeket Franciaországban, ha a térkép jó lenne, akkor még a területi eloszlást is láthatnád, amely a névadományozás gyakoriságát lenne hivatott szemléltetni a lila különbözõ árnyalataival Franciaország térképén.

Ugyanígy a google adott egy találatot egy mai újságcikkrõl is, melybõl kiderül többek között az is, hogy történetesen Alain Delon lányát is Anouchkának hívják. Te nyilván átneveznéd õt is Anoukra. :)
kisbogáncs 2007 dec. 29. - 11:53:31
(27/150)
Imádom ennek a filmnek a hangulatát. Tetszenek a helyszínek, jó a történet, bájos és kedves, nem egy tucatfilm. Nekem egyik szereplõvel sincs bajom, sõt..
mpy 2007 dec. 26. - 20:11:21 Előzmény Newcastle United
(26/150)
Én Binoche-t szeretem, nekem Depp-tõl futkározik a hideg a hátamon (negatív értelemben).
frenki! 2007 dec. 25. - 22:42:58
(25/150)
10/10
localhero 2007 dec. 25. - 11:18:46
(24/150)
Kedves film, mondjuk negyedszerre már nem tudtam végig nézni. Én sem szeretem Binochet, de itt nem zavaró, mondjuk Dench alakításával nem lehet egy lapon említeni, mondjuk az hogy még Carrie-Ann Moss is leiskolázza az meglepõ volt.)
kevinspéci 2007 dec. 25. - 09:21:11 Előzmény Tohsaka Rin
(23/150)
Juliette Binoche meg hihetetlenül jó csaj + színésznõ. :)

Na, ez a film téleg mindenkinek szól.
Chilli 2007 dec. 16. - 19:22:47
(22/150)
Egyértelmûen 10/10 :)
Szerintem ezt a filmet nem lehet besorolni. A filmeket igazából két nagy csoportra lehet bontani: jó, és rossz filmek. A Csokoládé jó film.
A hangulatához nagyon jól passzol a zene.
A szereposztással is meg vagyok elégedve.
És Johnny nagyon szexi benne :D Jó persze én elfogult vagyok, meg amúgyis miatta néztem meg, mindig meg szoktam itt nézni, h a Johnny Deppes filmek közül lesz-e valamelyik TV-ben és a múltkor volt a StoryTV-n...
De tényleg nagyon kis hangulatos filmecske...
10/10
Sarolt 2007 nov. 07. - 18:01:43 10/10
(21/150)
Remek zenéje van, különösen tetszik, hogy a filmbeli alakoknak és hangulatoknak külön-külön, és nagyon jellegzetes szólamokat komponált Portman (nem hiába jelölték ebben a kategóriában is különbözõ fesztiválokon). Viva Rachel Portman! :)
A színészi alakítások, a jelmezek, a sztori miatt is az én értékelésem: 10/10.
10/10
Tohsaka Rin 2007 okt. 30. - 19:54:19 10/10
(20/150)
Nagyon édes film, szereplõk,történet,helyszín,zene :mind nagyon passzol =) Johnny Depp + hihetetlen jó pasi+színész =)
PEva11 2007 okt. 29. - 22:26:56
(19/150)
Egyik nagy kedvencem. Bármikor nézhetõ, hangulattól függetlenül.
10/10
barbika:) 2007 okt. 29. - 20:45:36 10/10
(18/150)
Nagyszerû film!
Remek szereplõkkel, Binoche, Dench, Molina - mindegyikõük nagyot alakít és Johhny Depp csak ráadás, hogy tényleg szuper legyen a film!
De persze a történet is remek, és a hangulatos kis falu ahol forgatták, és a zenéje is abszolut el lett találva!
Meg persze a sok csoki!!!
Nekem egy nagy kedvencem!
Mindenképp 10-est érdemel.
ciccus92 2007 szept. 15. - 11:22:35 Előzmény hal
(17/150)
Furcsa hangulató,abszolut élvezhetõ film!
Remek szinészekkel!
hal 2007 márc. 27. - 21:22:03
(16/150)
Jó történet, kellemes szereposztás. Tetszett..
Bov 2007 márc. 20. - 09:53:26
(15/150)
aranyos film :) télleg van egy különleges hangulata..
10/10
Vikke 2007 febr. 22. - 16:06:20 10/10
(14/150)
Ez egy remek film. Van egy külön hangulata. Nem olyan tipikus romantikus film bár nem is sorolható igazán abba a mûfajba. Nem tudom milyen mûfajaba lehetne sorolni. A lényeg az, hogy tényleg nagyon jó film.
7/10
Newcastle United 2007 febr. 22. - 13:56:30 7/10
(13/150)
Ezzel valahogy én is így vagyok. Nem rajongok Binocheért, de a film nem volt rossz. Igényes Lasse Hallström munka.
poharne 2007 febr. 22. - 09:51:20
(12/150)
hmm... köszi hogy ezt a rendkívül értékes infót megosztottad velünk.
összesen annyit felejtesz el, h Anouk francia!! és tutira Anouknak írják, hidd el nekem ;)
az, h õt annuskázták a filmben, az olyan, mintha az angol neveket is "magyarítanák". gondolj bele, lenne sok józsi meg jancsi meg mari meg sári meg afranctudjamégmi.
mondjuk engem r*hadtul zavarna.
de téged nyilván nem, mert legalább okoskodhatsz egy jót a fórumon.
inagypal 2007 febr. 20. - 18:58:38 Előzmény poharne
(11/150)
"2 dologba szeretnék belekötni mégis...
az egyik, hogy Anouk-ot magyarra lefordítani úgy, hogy Annuska... hát ez kész, szörnyen bosszant, engem legalábbis biztosan."

Én dolgoztam Angliában au-pairként egy nyarat és volt ott egy kislány, akit Anuskának hívtak. Nem magyar volt az illetõ, és nem tudom, pontosan, hogy hogyan írták a nevét, valahogy így: "Anouchka", de ejteni úgy ejtették, mint a mi Annuskánkat, csak egy n-nel.

Úgyhogy nem biztos, hogy a szinkronszövegíró tévedett...