Téma: Csúcshatás

8/10
m3246 2014 márc. 16. - 23:56:49 8/10
(156/216)
Érdekes módon valóban nem bírtam otthagyni a filmet, pedig már elég késõn kezdõdött és nagyon álmos voltam. Az elsõ óra annyira érdekfeszítõ és érdekes volt, hogy nem bírtam levenni a szemem a képernyõrõl. Szóval a sztori nagyon jó, ki ne akarna zseni lenni egyik pillanatról a másikra. Kár, hogy a sztori a film második felére kissé ellaposodik, persze azért még nézhetõ. Én hiányoltam valami csavart, vagy frappánsabb befejezést, de ez nem jött össze. A színészi játékok is olyan jó átlagosak, szóval nem váltja meg a világot :) Mindettõl függetlenül nagyon élvezetes, pörgõs film nagyon jó sztorival. Kellemes kikapcsolódás 8/10
gabiology 2014 márc. 16. - 07:56:19
(155/216)
(9/10). Aki szereti a scifi-t annak végig élvezhetõ, igen jó alapötletre ültetett történet, nézhetõen megcsinálva. Bennem nem is a színészi játék maradt meg, hanem a történet. Gondolatébresztõ, de azért szinte bárki által befogadható.
A pszichoaktív szerek már úgyis a spájzban vannak, mikor lesz még agyimplantátum, genetikai szûrés-tervezés..., ezek már itt vannak. A kiváltságosok megdöbbentõ mértékben használják (kutatók, üzletemberek, bevállalós diákok -és nem a kávéra, energiaitalokra gondolok). Egy nyitott, tudásalapú társadalomban az elit egy új eszköze lehet a befolyás megõrzésére, többet "lök" egy gyereken, mint az elsõ lakás, vagy a bejáratott vállalkozás aputól. Új fordulatot vehetne a világ pl. az önbizalom növelõ gyógyszerekkel -mi lesz, ha a határozottságot-megelégedettséget megkaphatja bárki tabiban, így faképnél hagyva a hajcsár fõnökét, zsarnok férjét?? (eszembe jutott Francis Fukuyama inspiráló könyve a Poszthumán jövendõnk)
10/10
jLKKKKKKKKKKKKK 2014 jan. 25. - 23:25:17 10/10
(154/216)
spoilert tartalmazhat

ja és nem osztom ad mala nézeteit erkölcsrõl meg drogról erkölcsi mondanivalóról stb
ez a film nem arról szól,hogy droggal lehetsz,leszel csak sikeres nem is a drogozásról és csak zárójelben ad malának
külön kiemelve a pali a végén már nem is használta a szert !!!!
Eddie Morra aki egy lecsúszott író csak kihasználja a számára adódó lehetõséget a lehetõ legjobban !
és ezen van a hangsúly és nem a megúszható drogozásról meg a többi ad mala féle erkölcsi baromságokról !!!
szerintem azt ad mala nagyon benézte !
10/10
jLKKKKKKKKKKKKK 2014 jan. 25. - 22:05:57 10/10
(153/216)
nagyon jó !!
2/10
beveri Hills 2014 jan. 12. - 16:49:04 2/10
(152/216)
2/10

Ostoba mozi.
ULTIMATE 2014 jan. 04. - 22:12:35 Előzmény ad mala
(151/216)
SPOILERt tartalmaz
Én nem éreztem úgy, hogy ez a film bármit sugallna vagy propagálna (legalábbis szándékosan), egyszerûen felvet egy alapötletet, és épít rá egy jó, fordulatos, és a maga módján realisztikus történetet. Persze bármibe bármit bele lehet látni/magyarázni, de nem hiszem, hogy a készítõk szándékában állt volna bármilyen manipuláció azon kívül, hogy az ismerõseinket is küldjük el a filmre. Abban igazad van, hogy minden film (vagy könyv, zene, akármi) ami megfog, az hat is ránk, de ez inkább önmegerõsítés útján zajlik: ha találunk valamit az adott filmben, ami közel áll a világképünkhöz, akkor azt befogadjuk, ami pedig semleges vagy ellenkezõ, azt kizárjuk. Ha nincs benne semmi, amivel egyet értenénk, akkor viszont nem is fog megfogni minket a film, ahogy írod is magadról.
A drogok kapcsán lehet, hogy nem is ugyan arról beszélünk. Én drognak tekintek minden olyan szert, amivel szándékosan megváltoztatjuk a szervezetünk mûködését, így ide sorolok gyakorlatilag mindent a hétköznapi élvezeti cikkektõl (alkohol, cigi, kávé), egészen az orvostudományban használt gyógyszerekig. Így (az én fogalmaim szerint) nemhogy meg lehet úszni a drogozást, de sokan egyenesen annak köszönhetik az életüket. Ha az általában drognak nevezett, legtöbb helyen illegális szerekre gondolsz, akkor igazad van, de az MZT nem ezeknek az analógiája, hanem a nootropikumoknak (szellemi serkentõszereknek), amiket ma is sok helyen használnak legálisan. Ezek, bár szerintem egyik kategóriába sem sorolhatóak, de mérföldekkel közelebb állnak a gyógyszerekhez, mint az utcai drogokhoz, mert az életminõség javítása a céljuk, nem pedig a pillanatnyi örömszerzés a holnap kárára. De a filmben ki is fejtik, hogy a cucc nem okoz hallucinációt vagy önkívületi állapotot, épp ellenkezõleg, az embernek sokkal tisztább lesz tõle a feje, a rossz szokásokat meg egyenesen megszünteti. Az utcai droghoz egyedül az köti, hogy illegálisan árusítják, amit viszont megmagyaráznak, azzal, hogy így sokkal jövedelmezõbb. (Ez egyébként nem csak egy ügyes fricska a gyógyszeriparnak, de felveti azt a kérdést is, hogy mûködõképes lenne-e egyáltalán egy zsenik lakta világ. Ennek nincs köze a tárgyhoz, csak úgy beugrott írás közben). Persze vannak káros mellék - illetve utóhatásai, ideértve a függõséget, de ezt kijavítják a film végére, ahogy a valódi gyógyszerek hibáit is kijavítják mielõtt használatba veszik õket. Lehet, hogy ebben sem értünk egyet, mert vitatott téma, de szerintem ha elfogadható, hogy a valamilyen természetes hátránnyal élõket mesterségesen segítsük, akkor abban sem látok kivetnivalót, hogy az amúgy "normális" emberekbõl többet hozzunk ki ugyanilyen módon, feltéve, ha biztonságos a módszer és õk is beleegyeznek.
Végül is kiken gázol át a fõhõs? Én úgy emlékszem, hogy konkrétan csak azokon, akik ugyan ezt akarják tenni vele. Igazából a tényleges tevékenységébõl (mit csinált a tõzsdén, amivel annyit keresett, és hogyan jutott el a választásokig) nem sokat tudunk meg, és ez szerintem így van rendjén, elvégre olyan dolgokra jött rá, amikre a csodaszer nélkül elvileg nem lehet, és nem is errõl szólt a film. Az általad leírt életmódot inkább azok képviselik, akik a film végére el is buknak.
Igaz, hogy a maga módján "beteg" film, bár ez szerintem inkább dicséret, mert ez a jelzõ azt juttatja róla eszembe, hogy olyannak mutatja a világot, amilyennek nem akarjuk látni, viszont egyáltalán nem negatív felhanggal. Ezt úgyis lehet értelmezni, hogy rossz erkölcsi példát mutat, én inkább azt érzem belõle, hogy "igen, a világ nem tökéletes, de ezzel együtt lehet élni, és ki lehet belõle hozni jó dolgokat", ami gyakorlatilag az életfilozófiám. (A hasonló hangulat miatt szeretem a Wantedet is, ami még "erkölcstelenebb" :)). A rend kedvéért azért leírom, hogy engem mi zavart benne, mert volt ilyen: az elején a pasi megvilágosodása gyakorlatilag abból áll, hogy kitakarít, menõ külsõt (ruha, frizura) csináltat, és hátat fordít a nem elég jövedelmezõ mûvészi munkájának. ez nekem nem igazán van összhangban a saját zseniképemmel, és már-már zavaróan felületes viselkedésnek tartom, de a film pozitívumai elég hamar kiegyenlítik még ezt is. Na mindegy, persze nem arról akarlak meggyõzni, hogy szeresd a filmet, de jó volt így összeszedni, hogy nekem mi a véleményem róla. (Igazából egy kicsit zavar, hogy a kritikákra nem lehet reagálni, ezért a kommenteknél próbálom képviseltetni az ellenvéleményemet, ha van)
SPOILERTt tartalmaz
ad mala 2014 jan. 03. - 09:41:25 Előzmény ULTIMATE
(150/216)
Nem az volt a gondom hogy nem volt benne erkölcsi mondanivaló, hanem hogy ILYEN volt. Senki sem (csak) a filmekbõl "tanul" erkölcsöt, de igenis minden filmnek (fõleg ami ilyen ügyes) van valamilyen hatása ami hozzátesz/elvesz az egész erkölcsrendszeredbõl. De egy film számomra sem attól lesz jó hogy húdenagy erkölcsi példával áll elõ, viszont ha kifejezetten rosszal, akkor lehet akármilyen húdeszuper film, nem fogom szeretni.
Drogokkal kapcsolatban nem értünk egyet, azt hiszem nagyon könnyed és felületes vagy a témában és ezt gondolom azoknak a kivételes túlélõ példányoknak róhatjuk fel mint pl. a Rolling Stones, és ugyanúgy a filmnek sem kellene azt sugallnia hogy a drogozás megúszható.
A társadalmi szamárlétrával kapcsolatban valószínûleg általánosságban igazad van, ettõl még nem kell hogy egy film a erkölcstelen átgázolást propagálja.
A kisebb részeket tekintve is, ez egy látványos, ügyes, de beteg mozi.
ULTIMATE 2013 dec. 30. - 17:29:30 Előzmény ad mala
(149/216)
Valamelyik kritika is ugyan arra panaszkodik, amire te, de nem értem, minek kell egy filmbe mindenáron "erkölcsi mondanivaló". Én nem a filmekbõl tanulok erkölcsöt, hanem saját belátásom szerint döntöm el, hogy mi helyes és mi nem, ezért is szeretem jobban az olyan filmeket, amik inkább a történettel és a hangulattal próbálnak megfogni, mint a hûdenagy erkölcsi példával - nem véletlen, hogy ez film nagy kedvencem, bár viszonylag ritkán nézem meg, hogy ne legyen unalmas. Amiket kritizálsz benne, épp azok a film erényei: igenis lehet az ember sikeres egy drogtól (jó pár mûvész bizonyította ezt a történelem folyamán), és hacsak nem üt be valami nagy krach, legkésõbb harminc év múlva a filmben bemutatotthoz hasonló szerek olyan természetesek lesznek, mint ma a kávé vagy a Red Bull. Az pedig tény, hogy aki tartósan a társadalmi szamárlétra tetején ül, ezt többnyire erkölcsileg legalábbis megkérdõjelezhetõ (és sokszor illegális) tetteknek köszönheti, mert ha nem hajlandó ilyenekre, akkor átveszik a helyét olyanok, akik igen. Szóval a film nagyon is találó ilyen szempontból, csak valószínûleg nem a te stílusod.
10/10
utke 2013 nov. 02. - 14:34:58 10/10
(148/216)
Érdemes volt megnézni.

7,5/10
djlacee 2013 júl. 21. - 23:18:52
(147/216)
Kemény egy ilyen filmet ORF1-re fõmûsoridõbe betenni
1/10
kaysakoo 2013 júl. 13. - 20:13:25 1/10
(146/216)
2 huncut forintot nem ér ez a film...
10/10
Russel 2013 júl. 07. - 20:40:49 10/10
(145/216)
10/10
Szerintem nagyon nagy film.
5/10
Laccerx 2013 jún. 02. - 10:19:30 5/10
(144/216)
Alapvetõen unalmas film, nem értem a lelkendezõ véleményeket. A fõszereplõ egy szikrányi rokonszenvet sem tudott kiváltani, a jellemek sematiusak, kidolgozatlanok és jottányit sem fejlõdnek. A színészek jók, de hiába, ha a történet és a forgatókönyv lapos. Sehol nem éreztem a feszültséget, amit a kritikák emlegetnek, a végéig vártam, hogy talán történik valami érdekes, de hiába.
ad mala 2013 márc. 10. - 16:33:33
(143/216)
A film technikailag remek, ütõs, fordulatos forgatókönyv, izgalmas, látványos akciók, szuper zene, az egész nagy menõ. De az döbbenetes, hogy volt pofájuk ilyen erkölcsi üzenettel leforgatni egy filmet. A barátnõ az egyetlen, aki felvet némi erkölcsi aggályt, de amúgy a film bizony azt propagálja, hogy sikeres lehetsz egy drogtól, a lényeg hogy mindig legyen anyagod. Meg azt sugallja, hogy akik a csúcson vannak (tehetséges/ügyes emberek vagy zsenik), azok biztos illegális úton értéke el a sikert. És amellett elég beteg, gondolok pl. a vérivós részre.
Az ember egy így induló sztoritól azt várná, hogy lesz némi erkölcsi tanulság, ami mindenkit eltántorít mindenféle drogtól, itt ennek inkább az ellenkezõje van, nagyon káros.
8/10
magorugor 2013 márc. 09. - 19:02:52 8/10
(142/216)
Nagyon jó színészek.

Fergeteges történet.
James Uram Benson Madame 2013 febr. 10. - 16:39:43
(141/216)
Szerintem nem tüntetik fel pozitív színben a drogokat. OK, hogy SPOILER

sikeres lesz, de ahogy valaki írta, látszik a végén a szemükben a meghasonulás. Szóval boldog nem lesz tõle senki. Amúgy tetszett, jó kis film, De Niro pedig mellékszereplõ, ezért is nem üt akkorát a jelenléte, de azért elég markánsan "ott van".
A "scarface' szerepe elõttem nem teljesen tiszta...
10/10
kitl92 2013 jan. 15. - 23:48:40 10/10
(140/216)
a világ legjobb filmje (Y)
10/10
Sonic8 2013 jan. 05. - 23:28:00 10/10 Előzmény mrtonhal
(139/216)
Miért?
Igaza van..
SPOILERES!!!
Bradley 4 milláért kifejlesztette a normális,tünetmentes verziót.Te,nem figyeltél! :D
SPOILER ENDS:::
7/10
NADALFAN 2013 jan. 05. - 17:09:12 7/10
(138/216)
ezt a filmet én nem nagyon vettem komolyan és így azért elviselhetõ:))
inkább egy sci-fi vígjátéknak mondanám , mindenesetre többet nevettem rajta mint izgultam volna.
1/10
odoradrienn 2013 jan. 04. - 21:33:31 1/10 Előzmény jerome86
(137/216)
Attól tartok, igen... veszélyes a mai drogfertõzött világban ilyen tartalommal elõrukkolni (könyvet nem olvastam, csak a filmet láttam)