Téma: Csúcshatás

8/10
magichun 2012 jan. 19. - 05:33:40 8/10
(116/216)
Szerintem az alaptörténet nagyon jó csak nem elég egy ilyen filmre másfél óra. Szerintem legalább egy 2és fél órás filmet is összehozhattak volna több bonyodalommal és jobban részletezve a dolgokat.(lehet nagyon sok fontos részlet lett kivágva a rendezõi változathoz képest hogy beleférjen másfél órába.)
VADÓCFIU 2012 jan. 16. - 19:05:27 Előzmény G-x
(115/216)
sziasztok......elég korrekt film....rosszabbra számítottam,de szerencsére csalódtam......párévente mindig elõrukkolnak valami jó kis drogos filmmel....most is így van....10 bõl 8 pontra értékelném.....egy kis estét film..csak ajánlani tudom aki egy jó kis akciófilmet szeretne..kevés lövöldözéssel....
G-x 2012 jan. 15. - 20:09:21
(114/216)
Egynek jó volt. 7/10
10/10
Fagutalis 2012 jan. 15. - 17:07:47 10/10
(113/216)
Nagyon jó film. Ha sikerül elkapni a hangulatát, akkor nagyon sodró és izgalmas pörgõs film.
A zenéje nagyon jól ráhangol a filmre. mindenképp érdemes megnézni.
3/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 15. - 08:20:17 3/10 Előzmény Tamás22
(112/216)
látod ezt én sem értem, nagyon unalmas film...a fõszereplõ jól játszik de akkor is az, és nagyon kiszámítható...
3/10
Tamás22 2012 jan. 14. - 19:07:23 3/10
(111/216)
Sokkal többet vártam a filmtõl, unalmas volt, alig vártam már, hogy vége legyen... 10/3. Nem értem miért kapott viszonylag magas pontszámot..
9/10
szati1984 2011 dec. 18. - 18:45:47 9/10
(110/216)
Szerintem meg jó film!A film nagyobbik része pörgõs és jó,fõleg az elsõ harmada.Azt hittem de niro többet fog benne szerepelni de ez van.
3/10
ShelbyGT0303 2011 dec. 09. - 12:52:34 3/10 Előzmény _Freddy_
(109/216)
Nemcsak te. Én is.
3/10
ShelbyGT0303 2011 dec. 09. - 12:51:39 3/10
(108/216)
Ez a film egy nagy nulla. Cooper megint az elegáns szépfiút alakítja, ahogy minden filmjében, újat megint nem mutat. Ráadásul az egész film mondanivalója annyi, hogy ha megfontoltan (hahaha...) drogozol, bármit elérhetsz.
wrossi 2011 dec. 05. - 16:45:19
(107/216)
Nagyon nehezen,de a végére csak megértette ez a jóember,hogy nem a szer öli meg hanem a saját mohósága,a koncepció hiánya.Ez az egész történet jól jellemzi az emberi természetet,szerrel vagy anélkül,ilyenek vagyunk.Átkozott nehéz dolog felülkerekedni saját gyengeségeinken,van akinek sikerül beváltani a nyerõ lottószelvényt és van aki a lottózó felé menet belelép egy javítás alatt álló csatornanyílásba.Sokszor saját leleményességünk és a vakszerencse együttes megléte kell ahhoz,hogy ne vérezzünk el egy méterre a céltól.
Locomotive84 2011 nov. 27. - 22:53:33 Előzmény djhoffman
(106/216)
Haha, most néztem meg én is! : )

Pokoli jó film, izgalmas, érdekes, kiszámíthatatlan, nagyon jó monológok és dialógusok, eredeti színészi alakítások.

10 pont!
10/10
djhoffman 2011 nov. 27. - 21:37:08 10/10
(105/216)
Ritka jó film,MINDENKINEK AJÁNLOM 10/10
Egy a sokból.. 2011 nov. 25. - 18:02:07
(104/216)
A vége nem tetszett a filmnek, szóval muszáj a negatívval kezdenem. Bennem azt a hatást generálta, hogy igenis jók az ilyesfajta drogok. Akármilyen bajba is keveredsz, bekapsz belõle egyet, s máris van megoldás... még küszködni sem kell ... Ha ezt megnézi egy tinédzser, aki ugyanígy vélekedik a film végérõl... pedig az egész film lekötött és tetszett, de az utolsó jelenet ezt el is "vágta."
9/10
Smonika 2011 nov. 17. - 18:56:22 9/10
(103/216)
Tetszett!! Fordulatos, izgalmas, nem kiszámítható a cselekmény, illetve a vége (legalábbis nekem). Különbözik azoktól a filmektõl, amiket mostanában láttam.
Igaz, én nem vizsgáltam a filmet tudományos magyarázatot, vagy hibát keresve benne, kizárólag a szórakozás, kikapcsolódás miatt néztem meg, és ennek tökleletesen megfelelt.
7/10
Rahar 2011 nov. 01. - 00:25:55 7/10
(102/216)
Alapvetõen nekem tetszik a film, sõt egy kicsit el is gondolkodtatott, hogy vajon létezhet-e olyan vegyület, mellyel az agy hatékonyságát ennyire lehet befolyásolni és a forgatókönyvíró ezáltal nem-e a való életbõl merített. Tetszik az alaptörténet, bár számomra a film nehezen indul, nem keltette fel egybõl az érdeklõdésemet, türelemmel vártam, hogy mi fog történni, a cselekményvezetés igényes, bár számomra két hiba van a filmben. A képi megvalósítás is igényes. De sajnos vannak egyéb hiányosságai is eme alkotásnak.
***SPOILER***
Komoly analizáló programokat fejlesztettek ki a tõzsde pontos elõrejelzéseinek meghatározására, ám tudtommal nem hoztak megfelelõ eredményeket. Mivel egyrészt nagyon sok véletlen változó van jelen és eleve irányítás alatt áll az egész, mivel a nagy bankok és multinacionális vállalatok néhány nagyon gazdag család kezében vannak. Tehát a fõszereplõ ha csak nem jövõbe látó nem tudta volna megcsinálni amit tett. Ha valaki ne így gondolja, semmi baj, csak ne kössön belém :)
Másrészt ha annyira látja elõre mások lépéseit, akkor számíthatott volna rá, én például számítottam, hogy az uzsorás nem fogja békén hagyni, nekem több tíz millió dollárral a bankszámlámon alapból az az elképzelésem, hogy az orosz fickót és az embereit meg kell öletni. Sõt a monitor elõtt a filmet nézve is az volt, ergo a fõszereplõ szerrel átitatva már az elején fel kellett volna ezt ismerje.
Az emberi agy mûködését még most is folyamatosan kutatják, olyan kijelentést tenni, hogy legfeljebb 10 százaléka van kihasználva egyszerûen hazugság. Mert még mindig fedeznek fel új agyterületeket, melyek valamilyen tevékenységet végeznek. Sõt vannak olyan területek ,amikrõl nem is lehet tudni, hogy még miért felelõsek. Természetesen ebben az esetben nem a beszéd vagy a zenei hallás vagy motoros funkciókra kell gondolni. Például én már csináltam olyan IQ tesztet, ami az agy 10 területét méri és nem csak egyet, mint általában a többi ilyen jellegû teszt. Valamint ez az agykapacitás kihasználás értékére én már olvastam 2%-ot is és 8-at. Azt azért valaki már írja le nekem, hogy ha nem is ismerik teljes mértékben az emberi agy mûködését, akkor hogyan lehet megállapítani a kapacitását? Szerintem ezek hasra ütésbõl született, hiteltelen adatok. Természetesen ha ezt egy agysebész olvassa és úgy gondolja, hogy nincs igazam, akkor javítson ki. Ezzel kapcsoltban ajánlom mindenki figyelmébe a Discovery csatornán többször ismételt Stan Lee Szuperemberek a valóságban sorozatot, mivel ama mûsorban bizonyos agyi tevékenységeket is mérnek.
***SPOILER VÉGE***
6/10
trudy 2011 okt. 06. - 23:30:13 6/10
(101/216)
Az operatõri munka remek, jó kis kamerás megoldásokat vittek bele a filmbe... na igen - de a sztori az teljesen megosztó, mivel a történet ide-oda csapong, így egyik pillanatban tetszett, a másikban már kevésbé, ezért összességében annyira nem jó film. Kimaradnak mindazok a hatások, amit egy igazán jó mozitól elvárnék: jó érzések, tanulság, mondanivaló... és egyetértek azzal, aki szerint egy gyenge ember sikerét bemutató történet nem biztos, hogy pozitívan hat a nézõ lelkivilágára. Az izgalmas jelenetek miatt olykor lekötötte a figyelmemet, bár az akció sajnos a film végén már masszív agymenésbe hajlott át, amit elegánsabban is meg lehetett volna írni. Nem tetszik, hogy újabban a thrillerekben a realisztikus ábrázolásra való törekvés egyet jelent az aberráltsággal. Mindenesetre Bradley Cooper jól néz ki és szerintem jó színész, ezért õmiatta adnék kicsit jobb, mint közepes értékelést erre a filmre, amit valószínûleg nem fogok újranézni. (6/10)
3/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 05. - 15:44:33 3/10
(100/216)
nekem nem tetszett annyira ez a film, lehet csak én vettem észre benne a temérdek hibát?
10/10
sevendevil 2011 okt. 01. - 16:08:36 10/10
(99/216)
Irgalmatlanul király film volt.Már amikor a film ismertetõjét olvastam,éreztem ütni fog kellõképp, és hát ütött is ,nem kicsit.Rég tetszett ennyire film,jó volt a hanghatás,az aláfestõ zene a kamera állások egyszóval minden.Abszolút 10/10.Csak ajánlani tudom mindenkinek! ;)
7/10
beo71 2011 szept. 23. - 21:29:13 7/10
(98/216)
Izgalmas ötlet,jó kis történet,tényleg említésre méltó film 7/10, erõs színészi játék,remek történetvezetés és még a zene is hozzátesz,mégis a fantázia néha megakad,a sci-fibõl visszaesünk a thrillerbe,egy jelentõsebb nõi karakter és ellenségkép nekem hiányzott és az igazi katarzist talán azért nem értem el,mert egy droghasználó,alapvetõen gyenge emberrel nehéz azonosulni,így nem izgultam totálra magam,de mindenképpen a jó filmek közé sorolom.
domo.robi 2011 szept. 21. - 15:33:50
(97/216)
Látod, én már annyira ügyes vagyok, hogy a saját agyamon kívül a te agyad bizonyos százalékát is tudom használni, és választ íratok veled.
:)