Téma: Cukorfalat

Lau1 2006 nov. 21. - 18:02:27
(14/194)
azaz kiskorú volt az 1ik szereplõje és adócsalással vádolták( ha jól emlékszem) mikor lelépett
Lau1 2006 nov. 21. - 17:58:56
(13/194)
én emlékszem ,de szerintem ezt mindenki tudja...és ,ha valaki nem?.... jobb ,ha tudja :) -polanski nem pedofil volt (gengébbek kedvéért)
Halál és a lánykát láttam (p. legjobb), azért az jobban ütött......-nem volt rossz, rendesen összeszorult tõle a gyomrom -ilyen szintû gonoszságot, pont a másik emlegetett filmben láttam utoljára, de amolyan 1x nézhetõ nagy csattanó a végére krimi, semmint mélylélektani elemzés ez a film. (klausztrofóbiások sokkot kapnak)... a vége viszont zseniális, tiszta õrület az egész...
Redfield 2006 nov. 21. - 11:12:46 Előzmény Noncsa
(12/194)
Nem tudom, emlékeztek e arra a részre, amikor a lány azt mondja, hogy: Roman Polanski oscart kapott. :) Remélem emlékeztek, mert eléggé szemét módon tették bele a filmbe az utalást. Hallottatok már a: Halál és a lányka c. filmrõl? :))))))) nézzétek meg: mirõl szól... :)
Noncsa 2006 nov. 04. - 21:49:51
(11/194)
Én ma néztem meg és szerintem nagyon ütõs a film! teljesen másra számítottam, a különleges és merész téma keltette fel a figyelmemet, kíváncsi lettem mi kerekedhet ki egy pedofil csávó és "áldozata" storyjából, hogy ne legyen slampos a film. Hát mit ne mondjak elég csavarosra sikeredett :) egész végig a székhez voltam szegezve, minden egyes pillanat izgatott, vajon most mi következik, vajon ki kerekedik majd felül. tényleg volt benne poén, irónia, kegyetlenség és meglepõ végkifejlett. Csak ajánlani tudom!
Timke 2006 nov. 01. - 17:59:47
(10/194)
Mondjuk ha netezi van idõd, akkor egy film is simán beleférhetne... Én is ismerem magam, s tanulás közben nekem is kell pótcselekvés.. neked ez lehetne egy mozi mondjuk. Mert 24 órán át te sem tudsz tanulni sztem... de ez már nem ide tartozik. :) A lényeg, hogy mindenféleképpen nézd meg. :)
Timke 2006 nov. 01. - 16:20:36
(9/194)
Szió! Én azt ajánlanám, hogy minél elõbb nézd meg a filmet, mert nem teljesen arról szól, mint amit te leírtál. Tehát itt a lány végülis csak "picit" kezdett ki a pasival, ez csak eszköz volt. A kikezdés után következõ dolgok az izgalmasak... hogy mit miért tesz, mi volt az elõzmény... leírni nem akarom, mert ezt tényleg látni kell. De nézd meg mindenféleképpen!
Anit 2006 okt. 23. - 11:49:43
(8/194)
Nagyon tetszett, kissé kemény, beteg, érdekes és durva,de a párbeszédek tényleg jók (mive szinte csak ebbõl áll a film, ezt ki kellett jól dolgozni és nagyszerûre sikeredett). Még több ilyen filmet a mozikba!
filmtekercs 2006 okt. 01. - 09:28:40
(7/194)
Szpeti: Lehet. Persze mindenkinek külön véleménye van egy filmrõl. Még szerencse. Jómagam például nem szeretek lehúzni egy filmet, csak ha nagyon muszáj. Miki a kritikus hangját vette elõ...
Ine 2006 szept. 30. - 21:36:32
(6/194)
Most láttam a filmet, nagyon tetszett!!! Nem tudom, hogy a férfiaknak mennyire jön be, de én elégedetten jöttem ki a moziból. Ütõs poénok, mégsem vígjáték, elgondolkodtató, visszataszító, de szórakoztató, nézhetõ is egyben! És a színészi alakítások! Zseniális!!!!!
szpeti 2006 szept. 25. - 18:29:51 Előzmény filmtekercs
(5/194)
Filmtekercs: elolvastam Szentpály Miklós kritikáját, szerintem csak nem jött rá, mirõl szól a film valójában... A film távolról sem csak öncélú hatásvadászat: azt mutatja be, mit élhet át egy kiszolgáltatott gyerek - csak fordított felállásban.
9/10
Bru 2006 szept. 22. - 00:37:01 9/10
(4/194)
Hát ezt jó ideig lehet emésztgetni. Nagyon szépen kivitelezett, kellõen nyomasztó és elgondolkoztató film. Maga az alapötlet is dícséretes de a szereplõválogatás méginkább. Szerencsére Én mindenféle háttér infó nélkül ültem be a moziba (a többiek mondták hogy ez egy ígértes darab) így nekem egy marha nagy csavarral indított a film amit bánhat az aki kihagyta mivel a bemutató vagy az ismertetõ után gyûjtött erõt a filmhez. Miután fordult a kocka jobban feszengtem a székemben mint azt eleve hittem volna (Na mégegy 'Ismeretlen hívás' gyámoltalan lánnka kontra csúnya bácsi fogocska - gondoltam). De nem!!
Profi! Nekem nagyon tetszett.
agyaggalamb: Valóban. A zenei aláfestés hiányával tovább sikerült fokozni számomra a film nyomasztó hangulatát, de a néha bevágott zene is teljesen tükrözi a film hangulatát (pl.: Fõcím)
Ügyes! Még sok ilyet a magyar mozikba!! :)
agyaggalamb 2006 szept. 21. - 23:15:12
(3/194)
Nagyon kíváncsi voltam rá. Megnéztem, és most csak itt ülök, nézek ki a fejembõl, de egyszerûen nem is tudom, mit érzek. Tetszett, pedig egy kamaradarab két olyan fõszereplõvel, akik ahhoz képest, hogy betegek (vagy csak annak tûnnek?) néha ijesztõek, talán egy-egy percig szimpatikusak, végig lekötik az embert. Nagyon jó dialógusok vannak, és szerintem mindkét színész remek. Tetszett, hogy nem volt agyon pakolva „hangulatzenékkel”, õk maguk csinálták a hatást, bármiféle kiegészítés nélkül. Érdekes volt, és talán disszonáns, hogy egy ilyen fekete-fehér „párbaj-történet”, egy talpig színes lakásban játszódott. Érdemes megnézni, legalább Ellen Page játéka miatt. Nem hiszem, hogy még egyszer végig ülném, de egy darabig a fejemben marad, az biztos.
Timke 2006 szept. 21. - 16:54:14
(2/194)
Ez a film kegyetlen. Nem tudnám megmondani, hogy jó-rossz-tetszik-nem tetszik. Durva. Durva a téma, mégis sok poént vittek bele, ami valahogy nonszenszé teszi: nevetünk aközben, hogy a férfit megszabadítják férfiasságától.
Ezek mellett igényesen összerakott film, amit azért egyszer érdemes megnézni. Végülis tetszett..