Téma: Cukorfalat

AngelHunter 2008 jan. 23. - 22:52:14 Előzmény ataraxia
(54/194)
csao!

ataraxia tetszett a velemenyed, s visszagondolva mennyire nyilvanvalo....
9/10
morzsa 2008 jan. 11. - 09:05:35 9/10
(53/194)
megnézni két vizsga között. nos régóta készültem és még sokáig hat(ott).
ez a film az egyik olyan, amire már régóta vártam. és a 'kétszereplõség' ellenére még körülbelül 2óráig tudtam volna nézni ezt a filmet.
azt nem mondhatom róla, hogy csodás, mert ez a film nem az a kategória. de legalább zseniális. többet pedig nem is tudok mondani.
jelisarose 2008 jan. 03. - 11:29:26
(52/194)
Hát akinek nem tetszik a film azt sztem nem értette meg a lényegét az egésznek...abszolút nem a durvaságot kellenne benne látni, mert ha valamelyik film nem arra épül akkor ez az! És szerintem, fõleg Ellen Page kiválóan játszott!
DRusza 2007 aug. 06. - 00:04:51
(51/194)
Amolyan székhez szögezõs kamardarab, Piroska és a farkas felnõtteknek pszicho-thrillerben feldolgozva. Annyi eltéréssel, hogy itt a farkast hastájék alatt érik komoly gondok miután megette a nagymamát. Vagy mégse?! Igazából talán ócskának is hat a filmben ez a nyilvánvaló utalás a mesére, ez a piros kapucnis lányka, aki valószínûtlenül elszánt és a fene se tudja megmondani a korát, szemrebbenés nélkül besétál az ordas baralangjába. A film végén csupán két kérdés marad nyitva: ki volt ez a kislány és pontosan mit is akart? Most akkor megette egyáltalán a farkas a nagymamát vagy se? A kis cukorfalatot alakító Ellen Page 19 évesen játszik a filmben és még biztosan látni fogjuk mert óriási tehetség. Tulajdonképpen a filmbéli karaktere is hasonló korú lehet, miután a történet szerint 4 évig készült valamennyi molesztált kislány nevében a bosszúra.
ataraxia 2007 máj. 30. - 10:36:14
(50/194)
Sziasztok!

Íme egy új megközelítés.

SPOILER, ugye:

Ha valaki lemaradt volna: Nem, NEM herélte ki. Az elsõ mondata, amikor felkel az asztalról, hogy "Egyben vagyok", igen, ezért tudott utána járni stb. Tehát valóban csak "eljátszották" vele.
Ami fontos, hogy a Jeff és mi is azt hisszük egy ideig, hogy megtörtént. Ahogy az egész filmben folyamatosan próbáljuk kideríteni mi az igazság(Haley is ezt teszi).És ez nem mindig egyértelmû, sõt.
Ugye, nagyon valószerûtlen az, amit és ahogy Haley cselekszik. Sokan azzal próbálják kritizálni a filmet, hogy egy 14 éves lány képtelen ennyi mindenre(nyomozni, kideríteni, gyilkolni, kínozni) ráadásul hihetetlen magabiztossággal és meggyõzõdéssel cselekszik végig. Ez nem reális, valóban. Haley pontosan tudja mit csinál nincs benne kétség egy percig se.
Haley nem hús vér ember, ez a lényeg. Szimbólumokként kell (érdemes) mindent látni ebben a filmben...
Haley valójában Jeff lelkiismerete, az aki megpróbálja önvallomásra bírni. Egy angyalszerû lény, aki megpróbálja megtisztítani a bûnös embert. Ám Jeff ellenáll(megpróbál) és ezt a vívódást lehet végigkövetni a filmen. Az angyal és az ördög párharcát lehet itt látni, vagy ha herótunk van a vallásos szimbólumoktól akkor a felettes én és a tudatalatti harcát látjuk, vagy akár a tisztaság(következetesség) és a bûn(elfojtások) harcaként stb. Egy valamit foszíroz Haley: hogy vallja be. A bûne teljesen el van rejtve a lakásaban, ami mellesleg szépen berendezett, harmonikus tiszta tér. Ebben van elrejtve valami.
Namármost, bizonyára szemebtûnõek a szaturált színek, valószerûtlen kameraállások és hangok, vágások furcsa-erõteljes használata. Szinte az egész BENT játszódik; JEff lakásában azaz, személyes terében (kb). Ez is arra utal, hogy nem az un. reális térben játszódik az ügy hanem egyfajta "tudati térben".
Ami még fontos, hogy a végén nem LÁTJUK azt, ahogy meghal(?) Jeff. Ha valamit nem látunk egy ilyen filmben annak mindig kifejezõértéke van. Szimbólum ez is. Az hogy nem akarja bevallani amit tett azt okozza, hogy valami meghal ebben az emberben. Mindegy, hogy testileg hal-e meg vagy csak valahol belül, nem ez a fontos, ezért nem mutatták.

Nagyon sokan félreértik ezt a filmet. Én jobban szeretem érteni, mint félreérteni, ehhez viszont hozzá kell tenni; és a legtöbb jó film ilyen. A lényeg hogy találjunk egy olyan szemléletet, amiben életre kelnek ezek a jelek és jelentéssé, összefüggéssé, fontossá alakulnak. Apropó látta valaki a Puszta Formalitást?

a
Redfield 2007 ápr. 02. - 15:17:36
(49/194)
Ez a film felesleges drámázás nélkül mutatta be, hogy milyen az, ha valaki úgy akarja megvédeni az ártatlanságot, hogy önszántából dobja el magától, és a tettek mezejére lép. Annyi ember álmodozik róla, hogy megkínozza és kicsinálja azt, aki neki ezért vagy azért nagyon nem szimpatikus. De arra nem gondolnak, hogy ezzel nem jobbítanak a világon, ha eltûntetnek egy beteges embert, akkor átveszik a helyét a világban.
silent411 2007 ápr. 02. - 13:41:31
(48/194)
Az igazat megvallva nálam elérte a film a célját... utáltam a kiscsajt amikor azt hitte hogy bíráskodhat a férfi felett... meg amikor levágta (vagy akkor lehet hogy csak játszadozott) a férfi nemesebbik részét.... felálltam a film végén és megnyugtattam magam: sajnos most is éppen erõszakolnak talán több ezer nõt szerte a világban, most is sok pedofil csücsül a böribe (akiket a cellatársak éppen köcsögnek használnak), és az élet morbid, de nem mindig olyan nyomasztó...

...amugy a film számomra azt sugallta (talán ezt is kellett neki) hogy a ''kislányban'' nagyobb szörnyeteg lakozik annál a beteg figuránál...
Lau1 2007 ápr. 01. - 23:35:07
(47/194)
"Az igazat megvallva nehezen tudtam követni ezt az egész okoskodást...De beláttam azt is ,hogy azért ez nevetséges, mert hisz én vagyok a bûnös. Õ azért csak fojtatta. Annyit úgy ahogy megértettem ,hogy szerinte egyetlen homályos pont van a vallomásomban, az a tény ,hogy miért vártam a második revolverlövéssel. Egyébként minden világos, de ezt az egyet nem érti..." :)
Redfield 2007 ápr. 01. - 23:17:29
(46/194)
Az az õ tragédiája, ha nem létezik, és az a mi tragédiánk, ha nem vesszük észre. :)
Lau1 2007 ápr. 01. - 23:09:59
(45/194)
ebben 1etértünk (Meursault nem gyenge jellem csak kétlem ,hogy létezik a valóságban)
Redfield 2007 ápr. 01. - 23:05:45
(44/194)
Én csak azt mondom, hogy az egész élet egy bazi nagy ördögi kör. rengeteg 22-es csapdája. És mindenki gyenge jellem. Aki nem, az vagy mások szerint az, és így meggyengül, vagy pont azért gyenge, mert olyan erõs, hogy csak menetel bele a kis gyõzelmébe, nem érdekli semmi. Én próbálok mindenre nyitott lenni, hogy megismerjem a világot, és önmagamat. Próbálok nem elzárkózni semmibe. Ezt hívhatják mások naívitásnak, gyengeségnek, aminek akarják. Valószínûleg azért beszélnek így, mert 1. féltények, 2. lenézõek, de mindenképp be vannak zárkózva a saját kis véleményükbe, ami ráadásul csak azért a sajátjuk, mert azt hiszik már eleget szenvedtek és küzdöttek azért, hogy a magukénak mondhassák. Bármelyiket megjelölhetjük. 1-es, vagy 2-es, talán van 3-as, vagy 4-es is. mindegy végülis. Nincs megoldás semmire. Nem is létezik, meg nem is divat igazán keresni.
Lau1 2007 ápr. 01. - 22:56:20
(43/194)
„Akkor mi a francnak egyáltalán rendszer?” Na ez egy k***a jó kérdés. Fejlõdünk :) (ez a majmos dolog nem ugyanaz) Mindenki mit akar -azt szeretem, én például egy cigit meg egy pohár bort mert anyukám a társadalom szerint is az kell ,de ki lesz a kivétel? Ha te lennél a társadalom.. (volt már ilyen, legyünk ministránsok, tudom) akkor épp ezt kellene tennem. drog, cigi persze most szándékosan félreértem, amit írtál ,de ,ha sarkítok az csak azt a célt, szolgálja ,hogy visszajussak az elsõ mondathoz -ezért. Micsoda mimóza hozzáállás? Azért meg lehet tanulni dönteni és lehetsz ateista, emellett járhatsz templomba. Ez jellem kérdése. Gyenge jellemé méghozzá. Van egy minta? Biztos vagy te ebben? Káosz van. Rend kell? Katonának vagy remetének lehet menni… ,de minek

ui.: én, ember, képes vagyok eldönteni pár dolgot magamról :) (mások nevében...)
Redfield 2007 ápr. 01. - 22:45:08
(42/194)
hát köszi. :)
Redfield 2007 ápr. 01. - 22:39:16
(41/194)
Valóban mindenben találni kiskaput. De ha nem lehet mûködõ rendszert fenntartani, akkor mi a francnak egyáltalán rendszer? Mintha azt próbálnánk elhitetni magunkkal, hogy nem a majomtól származunk. :) (és persze itt a hit meg a vallás, tehát tényleg) Mindneki menekülni akar, senkinek sem jó semmi eléggé. Ezért leszek egyszer talán remete, ha megérem. Nem bírom emberek közt. Az egyik szabadon engedné, a másik fõbe lõné, az, meg aki éppen várja a döntést lehet, hogy valóban vagy visszaesõ aljas bûnözõ az elsõ esetben, vagy ártatlan áldozat (a másodikban) Szükségünk volt arra, hogy kitaláljunk magunknak egy Isten-t (én is hiszek benne valamilyen formában, csak gúnyosan akarok fogalmazni), mert mi emberek nem vagyunk alkalmasak rá, hogy bármit is eldöntsünk egymásról. Hiszen még magunkat sem ismerjük teljesen...
.N!cole. 2007 ápr. 01. - 22:33:14
(40/194)
Hihetetlen a felfogásod!Nagyon ésszerû,és zseniális!Kár,hogy ezt a mai világban kevesen értékelik.De már többet nemtudok írni,mert mindent leírtál elõttem:)
Lau1 2007 ápr. 01. - 22:31:04
(39/194)
…nem az ige hirdetésén múlik és nincsenek „fõmuftik” +A „mai világban” kissé nehéz eldönteni, hogy ki a beteg és ki nem. (a törvénykezésnek biztosan az, Richard Gere is tudta ezt, Legbelsõ félelem -ott vered át ahol akarod az ítélkezést) Nincs megoldás. Nem is kell. :)
Redfield 2007 ápr. 01. - 22:28:34
(38/194)
:) a lényeg, hogy a modern világgal, ahogy "kiteljesedünk" a lehetõségeinkkel együtt, úgy gyöpösödünk be. Manapság az az igazi élet, meg a szabadság, ha saját magunk és gyengeségünk rabjai vagyunk, és piálunk, cigizünk, drogozunk, és igen. Ha a kislányok nagylányokként viselkedve versengnek egymással, hogy ki a divatosabb, és kinek menõbb a pasija? Szerintem ez katasztrófa, az apokalipszis már biztos nincs messze. :) De komolyan. Nem létezik szabadság a mai világban. Vagy ha igen, akkor az a szent grál maga. Mindenki azt hiszi, hogy õ most mennyire jó csaj meg jó pasi, mert akkora állatságokat csinál, hogy az hihetetlen. Persze. Teljesedjünk ki, meg találjuk meg önmagunkat. De az ég szerelmére: mi is példát veszünk valakikrõl, mások is példát vesznek rólunk. Mindenki lenéz valakit és felnéz valakire. Romba döntjük egymást. És miért? Mert a társadalom nem más mint a szülõ nagy megfelelõje. És hát... mint azt tudjuk: a szülõ-gyermek kapcsolatban valami mindíg félresiklik. Itt pont az siklott félre, hogy együtt élünk, és nem bírjuk egymás arcát elviselni, ezért idegenek vagyunk egymásnak, de mégis mindenkinek jobb, mint önmagunknak.... :(
.N!cole. 2007 ápr. 01. - 22:21:52
(37/194)
Teljesen igazad van.Leszámítva az utolsó mondatot.Bár abban is van igazság,de egy nagyon picit eltúlozva:az én környezetemben szinte csak 14-15 évesek vannak(most nem fejtem ki miért),de ne csak párat képzeljetek el.Mondom,tényleg,szinte mindenki a környezetemben ennyi idõs,és bátran állíthatom,hogy õk aztán mintapéldányok!Néha õk is csinálnak hülyeséget(pl.:cigi,pia),de korántsem tartanak ott ahol azok,akikrõl beszéltél.Bár mondjuk mégiscsak lehet hogy neked lesz igazad....mert hiába vannak õk sokan,a tiniribancok mégiscsak többen lehetnek... Kár is volt ennyit leírnom:)
Redfield 2007 ápr. 01. - 22:14:01
(36/194)
De ez szörnyû... és az ítélkezésben is csak végletek vannak. semmi jó megoldást nem tudnak a hülye barmok kitalálni, csak azt, hogy ha van egy pedofil, akkor annak vagy szabad utat adnak, vagy rásóznak 200 évet úgy, hogy nem csinált semmit, csak letöltött pár képet a netrõl (valós eset). Ennyi eszük nincs az embereknek? Ezzel nem oldanak meg semmit. Beteg emberekrõl van szó, akik addig áldozatok, amíg nem fajul a dolog tetlegességig. A fõmuftikat kellene elkapni, akik forgalmazzák és terjesztik az igét. Azon felül meg: orvosi kezelésben kéne õket részesíteni. INGYEN, vagy legalábbis az adófizetõk pénzén, ha már azt nem akarják, hogy a lányaikat / fiaikat megerõszakolják. Csak hát ugye egyszerûbb beteg "áldozatokat" "kicsinálni" és bûnösnek meg rohadéknak mondani õket, mint tenni is azért, hogy ez visszaszorulhasson. De azért a fiatalságot se féltsük. Ha egy mai 14-15 éves lány nem dugatja meg magát (tökmindegy kivel) az már lassan hírszámba megy.
.N!cole. 2007 ápr. 01. - 22:05:44
(35/194)
Hát igen.Bezzeg az én idõmben.....:)