Téma: Dallas

Pókerszív 2012 okt. 10. - 17:36:00
(228/408)
Szerintem meg neked nem feladatod mások minõsítése, ha nem tetszik a ker, adók kínálata nézel általad értelmesnek vélt mûsorokat, gondolom a távirányító használata segítség nélkül is megy.
Schneemann 2012 okt. 10. - 06:29:56 Előzmény Fõnix császárnõ
(227/408)
"Sõt ott nincs jó rossz csak emberek, akiknek vannak vágyaik, s képesek mindent megtenni annak érdekébe hogy elérjék a céljukat."

Hû, ez mennyire aranyos :o) No igen, ez a színvonala a mai társadalomnak, akik ilyen népbutító kereskedelmi szennycsatornák huszadrangú amerikai, dél- és közép-amerikai meg "ázsiai" sorozatokon pusztítják az amúgy is kevés agysejtjeiket.... No persze ez mindenkinek magánügye. De ha már feltétlenül konzultációba bocsátkozol ezen roppant "értelmes" témában, roppant "értelmes" emberekkel (ugye érzed, miért került oda az idézõjel?!), akkor kérlek, tudj megírni egy legalább NYELVTANILAG HELYES postot. Ilyen hibákra gondolok itt, mint: "színes jó képek vannak a tvbe" helyett: tv-beN. "utánna" helyett: utána (júúúúj...)

"országba, és érdekébe" ismét lemaradt egy n betû a végérõl. Továbbá ilyen szó sem létezik: "olyant". De úgy látom, ahová kéne n, elõszeretettel lehagyod, míg ahol felesleges, belecsempészed a szóba. Szerintem a sorozatok helyett egy helyesírási szótárt lapozgass.

Az meg már csak mellékes, hogy a helyesen leírt mondataid között akad olyan, aminek a szerkezete rossz (értsd: nincs értelme).

Kitalálhatom? Valami munkanélküli, vagy KÖZEL SEM értelmiségi munkát végzõ, egyedülálló 4X-es asszonyka vagy, aki a sorozatokon vigasztalódik. :) Szerintem inkább Spektrum, NatGeo, Discovery Science, Da Vinci Learning, stb... típusú ISMERETTERJESZTÕ csatornákat nézzetek. De kezdetnek megteszi valami történelmi-, irodalmi-, tudományos stb.. szakirodalom ill. folyóirat lapozgatása. Sok szerencsét!
Pókerszív 2012 okt. 07. - 14:18:25
(226/408)
Azt hiszem a 2 milliárd hordó már az eredeti sorozatban is elhangzott , és Texas legnagyobb olajtartaléka van a ranc alatt... ezt a klasszikus dallasba mondták,
Pókerszív 2012 okt. 07. - 11:23:35 Előzmény ALDO
(225/408)
Igen ez igaz lehet, azért sikeres mert húzónevek viszik a hátukon, és valóban nem feldolgozás hanem gyakorlatilag az eredeti folytatása.
ALDO 2012 okt. 06. - 19:49:46
(224/408)
"Ennyi csak az északi sarkon van, amúgy ahogy az USA-ba itt hazánkba is rohamosan csökkent a széria nézettsége."

Igen, a világon mindenhol, ahol bemutatták az új Dallast, a felére esett vissza a nézettsége, de még így is nagyon jónak számít 18-49-ben.

"A remake mûfaj nem mindig jön be, sõt bizonyos mûsoroknál egyáltalán nem sõt, én az Ázsiai sorozatokra kattantam rá, annyira ott vannak, s nem végtelen-részesek, a történet is kerek stb."

Azok a sorozatok teljesen más koncepció alapján készülnek és általában 18-20 részt élnek meg. Igaz, hogy lezárják a történetet, de nagyon hamar véget ér és csak egy-két jelentõsebb csatornájuk van. Az amerikai sorozatok viszont rengeteg TV csatornán futnak (öt nagy plusz számtalan kisebb és kábeles). És mivel a sorozat is egy üzletág, amiben dollármilliók forognak kockán, mindenkinek azaz érdeke, hogy minél tovább fusson. Sõt 100 rész után automatikusan el lehet adni az újravetítés jogát kábelre. Annak gondolom senki sem örülne, ha mondjuk egy Szökést, Dr. House-et, vagy Lostot lezavartak volna 18-20 részben, alig három hónap alatt. És így az íróknak folyamatosan új ötleteket kéne kitalálniuk, ami szintén nem egyszerû feladat.
A mostani Dallast pedig nem tekinthetjük teljesen remake-nek, hiszen ott vannak a nagy öregek is és gyakorlatilag ott folytatják, ahol 1991-ben abba hagyták. Ha teljesen új karakterek lennének, Dallas név alatt, akkor lenne remake, bár akkor lehet, hogy nem lenne ennyire sikeres. Talán négy-öt év múlva már nem kellenek annyira a régiek, de most még igen.
Pókerszív 2012 okt. 06. - 18:02:37
(223/408)
Amúgy maga Patrick Duffy nyilatkozta, hogy elismeri, hogy más a folytatás hangulata lendületesebb pörgõsebb, de mint mondtam õ maga mondta, hogy 1 a régi dallas-hoz hasonló, dtílusú tempóju sotozatnak a mai világba nem lenne semmi esélye. Szerinte meg kell szokni az új stílust. ennyi, és igaza van , az elején fura volt nekem is de már megszoktam, a régi dallas meg szerintem is vontatott lassú a mai szétiákhoz képest.
Pókerszív 2012 okt. 06. - 17:58:59
(222/408)
Fõnix császárnõ ne zavarjon, hogy annyira jó volt az USA nézettség, hogy a tnt nem is sokat gondolkodott a második évadon...... pedig állitolag 1 TNT féle kissebb kábeles adónál igencsak hozni kell a nézettséget, hogy legyártassanak valamit sõt, már elõttem is írta 1 kommentelõ, hogy az ilyen tv-khez képest igen sok részes évadot rendeltek, azt hiszem 10+5 rész..... na hát csak ennyire rossz a nézettség...
Pókerszív 2012 okt. 06. - 17:55:33
(221/408)
Bobby az anyja végskaratát kivánja érvényesíteni, miszerint a családi birtokot ami szép ugye, nem cseszhetik el az olajfúrással ami a birtok látképét is tönkre tenné, ebbe mi a baj?
1/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 06. - 17:15:34 1/10 Előzmény rajongo1
(220/408)
Pont emiatt csökkent a kinti s hazai nézettsége is.

Én nagyon utálom hogy a klasszikus mûsorokat állandóan újrafeldolgozzák, vagy ha jobban tetszik fõleg ilyen sorozatoknak megcsinálják az úgynevezett folytatást amit nem is kéne.

Pl színes jó képek vannak a tvbe és pl a Marco Polo sorozatot is újra fel akarják pedig emlékszem hogy láttam, a Kleopátrára azért is vagyok kíváncsi mert talán olyan lesz mint a Xena meg a Hercules stb sorozatok.

Az Ázsiai alkotásokra is azért kattantam rá mert teljesen jobb,
1. nem végtelen részes.
2. kerek a történet
3. még a remake alkotásaik is nézhetõek, úgy csinálják hogy ha remakelnek egyszer az egyik utánna majd a másik szereplõ szemszögébõl is elkészítik.

4. Sõt ott nincs jó rossz csak emberek, akiknek vannak vágyaik, s képesek mindent megtenni annak érdekébe hogy elérjék a céljukat.

5. amiért nagy sikert arat nálam meg számos országba az Ázsiai alkotás hazánkba is adhatnának több olyant.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 06. - 17:04:58 1/10
(219/408)
Ennyi csak az északi sarkon van, amúgy ahogy az USA-ba itt hazánkba is rohamosan csökkent a széria nézettsége.

A remake mûfaj nem mindig jön be, sõt bizonyos mûsoroknál egyáltalán nem sõt, én az Ázsiai sorozatokra kattantam rá, annyira ott vannak, s nem végtelen-részesek, a történet is kerek stb.

Egyúttal ajánlom a távol keleti szériákat, nemsokára talán több lesz talán ugyanannyi de a neten bármikor leszedhetsz Ázsiai meg bármilyen alkotást.

További szép napot kívánok!
Doktor Kotász 2012 okt. 06. - 16:32:49 Előzmény rajongo1
(218/408)
Valóban teljesen más, mint az eredeti széria. Sokkal komorabb. Bár a Bobby-féle nem fúrúnk a Ranchon féle zöld álláspont röhejes. Ha nincs félrefordítás, mert szerintem tuti, hogy van, 2 milliárd kitermelhetó hordó olaj az 200 milliárd dollár. Ezzel nem csak az USA, hanem a világ leggazdagabb emberei lehetnének. Sõt még a TOP 10 teljes vagyonát is felülmúlnak. Szóval, nekem ellenszenves ez a vén Bobby, mert ennyire korlátolt ember mindig az.
Vinyó 2012 okt. 05. - 23:24:01 Előzmény mapk
(217/408)
Igen, jól emlékszel. A bajszos fickót Jeff Faraday-nek hívták, õ Chris vér szerinti apja. Késõbb, mikor már Bobbyék nevelték, újra felbukkant, mert belekeveredett valami drogügyletbe, de aztán meggyilkolták a partnerei. A rendõrség elõször Bobbyt gyanúsította, mivel látták a társaságukban, de végül épp Bobby segítségével buktatták le a bandát.
A Story4 mostanában újra adja a régi sorozatot, még nem tartanak itt, újra lehet nézni :D
Pókerszív 2012 okt. 05. - 19:32:25 Előzmény Pókerszív
(216/408)
Boccs pontosítok januárban kezdi el vetíteni a TNT a második évadot.
Pókerszív 2012 okt. 04. - 15:46:54
(215/408)
5 MILLIÓS nagyon jónak mondható nézettsége volt az USA-.ba, már a TNT bekérte a második évadot, bocsi de ezt nem nevezném buktának :)
1/10
rajongo1 2012 okt. 04. - 15:44:49 1/10
(214/408)
Szerintem bukta ez az új sorozat. A fiatal szereplõkkel nagyon hasonlít egyes mexikói vagy argentín sorozatra.Én már nem nézem. Szerintem semmi köze az egykori Dallas-hoz.
6/10
mapk 2012 okt. 03. - 22:46:18 6/10 Előzmény olivabogyó
(213/408)
Én úgy emlékszem hogy Christine terhes volt Jockytól,de elvetélt.Aztán a bajszosbradpittõl újra terhes lett,és azt a gyereket vette meg Bobby.Aztán a bajuszkirály vmi drogbalhéban megölték.
9/10
Bogyi007 2012 okt. 03. - 22:26:48 9/10
(212/408)
Ó hogy az a!!! Pont a legjobb résznél már megint.....
Pókerszív 2012 okt. 03. - 19:44:08
(211/408)
Már mér kéne a focifanokhoz igazodnia az RTTL-nek? Amúgy a digisport "vajmi kevés" embernél érhetõ el, és tudomásom szerint a szerdai meccseket õk adják, a legalább a félország által elérhetõ sport tv meg kedden letudja..... Errõl ennyit, amúgy RTLMOST.hu és nem kell trükközgetned :D vagy 1 hét nem elégrá hogy megnézd , ?

de ezen jót mosolyogtam, hogy az RTL hozzád igazodjon.
talec 2012 okt. 03. - 17:33:25
(210/408)
Rosszul csinálta a RTL szerintem. Nézõként hibának tartom, hogy szerdára rakta a Dallas-t, nagyon sokan a BL-t nézik, nézzük ilyenkor. A múltkor is Chelsea-Juve volt. Azt gondolja az RTL, hogy egy ilyen meccset lemond az ember? Én péntekre raktam volna, márcsak a nosztalgia miatt is, ha péntek, akkor Dallas. Én is megnézném akkor, és szerintem sokan a hozzám hasonlók közül, a sportbarátok közül.

Így trükkök százait kell használom, felveszem, de az nem olyan, meg sokmindent vissza kéne néznem, annyi mindent felvettem már. Kapcsolgatok, az sem olyan. Vagy várom, hogy el kezdjék ismételni. Szóval, szeritnem, rossz az idõpont. Maga a Dallas viszont nagyon jó. Én kíváncsi vagyok rá.
talec 2012 okt. 02. - 19:41:19
(209/408)
Nem tudja valaki, nem ismétli meg vmikor az RTL, jó lenne, mert volt ami kimaradt.

Jó lett a folytatás, a szinkron sem rossz, Reviczky-nek van 1-2 jó szinkron szerepe. Pl. Tégla.