Téma: David Suchet

10/10
Petrapetrus 2014 febr. 26. - 14:38:56 10/10
(68/128)
Ha valakit egy kicsit részletesebben érdekel Mr. Suchet színházi pályafutásának néhány nagyobb mérföldköve, itt olvashat róla: http://spengernews.blogspot.hu/2013/11/sztarok-szinpadon-david-suchet.html
10/10
Petrapetrus 2014 febr. 26. - 08:29:05 10/10
(67/128)
Hoztam egy képet az egyik kedvenc Suchet-produkciómból, a Seesaw-ból. :)
10/10
Petrapetrus 2014 febr. 26. - 08:28:14 10/10 Előzmény frenchbullie
(66/128)
:)
Van az a rész is (Mi nyílik a kertedben), amikor Poirot "adja a nevét" egy rózsának. :)
Én is nagyon szeretem a virágokat, a növényeket. Az angol kertészet valami fantasztikus. Volt szerencsém Londonban pl. járni a Kew Gardensben, hatalmas élmény volt. De bárhová néz az ember egy parkban vagy palotakertben, vizuális gyönyör éri. :)
10/10
Petrapetrus 2014 febr. 26. - 08:20:09 10/10 Előzmény frenchbullie
(65/128)
Szervusz! :) Nekem is tetszett, sõt, A nagy négyes is. Pedig az Agatha Christie rajongók nagyon lehúzták a feldolgozást. Számomra nem volt vele probléma, engem végig szórakoztatott. Mondjuk lehetséges, hogy engem már eleve az szórakoztat, ha Suchet a jelenetben szerepel. :D Az mondjuk tény, hogy a szinkronnal nem voltam maradéktalanul megelégedve. Bár lehetséges, hogy az eredeti hangok nem értek rá akkor. Majd a Függönybõl kiderül. Plusz Sarah Parishnek is sikerült valami rémes szinkront találni... Valószínûleg az a baj, hogy túl jól ismerem a színésznõt eredetiben... :)
Nekem a novellás epizódokban tetszik a legjobban a bajusza, még ha az a legszínpadiasabb is. Nyilván az idõsebb színészhez már kevéssé hiteles egy efféle típusú ékesség, de nekem az tetszik a legjobban. :) Maga a színész viszont egyértelmûen bajusz nélkül nyerõ.
Többször említettük már a színész szemeit, hát engem kilóra meg lehet venni egyetlen kósza pillantásával. Annyira kifejezõ, annyira szép szemei vannak... Nagyon szeretem a filmjeiben róla a közeli képeket, pláne, amikor sírós jelenete van. A Maxwell jut hirtelen eszembe, ott is hihetetlenül szívfacsaró az egész, amit mûvel.
Ezek szerint neked is megvan a Poirot-gyûjtemény? Nekem megvan a teljes 12 évad, s örömömre a Fantasy Film közölte, hogy a közeljövõben jönni fog a befejezõ széria is. Bár gyanúsan 7-8 ezres áron fogják valószínûleg értékesíteni, ami egy kicsit borsos. Lehet, kivárok, amíg lejjebb mennek az árak.
Igen, én is mindig nézegetem a filmekben azt a pocakot. Ha az ember odakoncentrál, akkor rájön, hogy olyan furcsa. Vagy nem tudom, nekem kicsit aránytalanul van megoldva, de lehet, hogy csak én látom így. Maga Suchet egy viszonylag vékony pasas, nem csodálom, hogy nehéz volt megszoknia a pocakot. :)
Én is sokszor elmélázom, hogy az epizódokban szereplõ színészeket hol láttam már korábban... Mindig nézni szoktam a stáblistát, de ez sokszor nem mond semmit. Érdekes módon a Marple részekben részenként mindig van legalább egy név, akit névrõl is tudok hová tenni. Valamiért a Poirot-részekbe nem tesznek bele olyan gyakran "nagyobb neveket". Valószínûleg a két kopó népszerûsége közti különbség miatt. A Marple részek nem igazán könyvhûek, össze-vissza ugrálnak bennük, plusz Jane karakterével sem maradéktalanul elégedett a közönség. Szegény Geraldine ennek esett áldozatul, le is cserélték... Julia McKenzie nem rossz, de nem az igazi...
frenchbullie 2014 febr. 24. - 09:42:16
(64/128)
Volt egy jelenet a filmben, mikor Poirot odamegy Mrs. Folliet-hez, hogy kikérdezze. Az idõs hölgy éppen virágokat metsz. (Pedig ez Miss Marple privilégiuma szokott lenni:-) És akkor látszanak azok a hatalmas virágzó bokrok, amelyek vad, burjánzó szépsége egészen elkápráztatott. A képen láthatóhoz hasonlatos virágok voltak a bokrokon, melyek bokor(?)létükre embermagasságnál nagyobbak voltak. Még soha nem láttam ilyesmit, és ezek a részletek azok, amelyek miatt - Suchet-n kívül - annyira szeretem a Poirot filmeket.
frenchbullie 2014 febr. 24. - 09:24:47 Előzmény Petrapetrus
(63/128)
Szia!

Hétvégén sikerült elejétõl végéig megnéznem a Suchet-s Gloriett a hullának epizódot. Hiányoltam az amerikás változatban látott parókaráncigálást, de biztos nem akartak a szolgai módon utánzás gyanújába keveredni az angolok:-) Viszont amerikaiak soha nem lesznek képesek - nyilvánvaló okokból - megteremteni az ízig-vérig angol hangulatot, gyönyörû volt a birtok, a zegzugos utak, a hatalmas, virágzó bokrok. És Suchet is tökéleteset alkotott, ami a Poirot-féle tipegést illeti. Csudás volt, ahogy szaporázta a meredek erdei ösvényeken:-) A bajusza pedig most volt a "legeslegPoirosabb", legalábbis számomra.
Egy DVD lemez extrái között szerepelt interjú Suchet-vel, abban elmondta, hogy a jellegzetes testtartás és a Poirot-alkat, az enyhén púposodó hát, kerekded pocak megteremtése végett, speciálisan szabott, a megfelelõ helyeken kitömött öltönyöket készítettek neki, amelyek nem voltak igazán kényelmesek. De a végeredmény tökéletes lett:-)

Off Miközben néztem a filmet, egyfolytában azon gondolkodtam, hogy a Mrs. Folliet-tet (azt hiszem, így kell írni a nevét) alakító színésznõt miben láttam. Aztán szerencsésen rájöttem, hogy egy BBC minisorozatban, az Észak és Délben. (Ez nem a Patrick Swayze-féle sztori, hanem Anglia északi felén játszódó õrületesen romantikus történet.)
10/10
Petrapetrus 2014 febr. 19. - 11:28:52 10/10
(62/128)
És itt van még egy "Sigmund Suchet" :), ezen meg olyan tipikus fiatal Kabir Bedi / Sandokan ábrázat... Azok a szemek... Mindig kifekszem tõlük, pozitív értelemben. :)
10/10
Petrapetrus 2014 febr. 19. - 11:26:54 10/10
(61/128)
A kalapos képen még viszonylag hasonlít önmagára, de amikor az idõs Freud-ot játssza már, na ott nem. :)
Az általad említett film egy ideje érdekel már, de még nem került rá sor. Majd talán egyszer... A Suchet-féle 6 részes minisorozat egyébként sajnos orosz hangalámondásos (legalábbis az, ami nekem megvan), úgyhogy olyan sokat nem értek belõle... Feliratot sem sikerült még találnom hozzá, egyszer talán belefutok.

Szívesen a tippet. Sajnos tévés felvétel, amit említettem, így nem a legtökéletesebb minõség, de több, mint a semmi. Némely film esetében már ez is hatalmas kincsnek számít, ahogy írtad is: a beszerezhetetlenségi faktor miatt. :)

OFF nC***-n fent van az Orfeusz alászáll? Jaj, az jó... Mondjuk én ott nem vagyok tag. Ahol tagság van, ott én nem vagyok, mert egyrészt nincs, aki beszervezzen, másrészt ha nagy ritkán akad, akkor ki vagyok csapva, mert nem szoktam feltenni semmit, meg nem nagyon tartok bent a pakliban semmit, miután megvan, mert amúgy is lassú a net/gép... Nem vagyok a *rentesek álma... :D Egyszer kaptam egy *rent fájlt, akkor a Teaház az augusztusi Holdhoz végett siránkoztam és megsajnáltak. :) Az detto szinkronos (is), DVD-formátum volt. Bár a szinkron csúszkál rajta, gondolom, mert utólag kreálta rá valaki. Brando abban is egy ohhjajajj... :) Részemrõl mutogathatja magát, elnézegetem. :D ON
frenchbullie 2014 febr. 19. - 09:40:28
(60/128)
Szia!

A postamester-t (is) tervezem megtekinteni.

Igen, szerintem is nehéz rájönni, hogy Suchet itt Freud, talán a jellegzetes szemei árulkodnak. (Freud-Jung témában eddig csak a Knightley-Fassbender-"mostnemugrikbeaneveAragorn" fõszereplésével készült filmet láttam.)

Off Kösz a tippet a Vágy villamosával kapcsolatban. Brando általad említett filmje pedig megvan szinkronosan a nC***-n. Azért Brando sem volt mentes minden hiúságtól, akárhányszor nézem meg a Vágy villamosát, mindig feltûnik, hogy úgy rakja keresztbe a karját a rövid ujjú pólóban, hogy minél látványosabban kidomborodjanak a "csúcs" karizmai:-)
10/10
Petrapetrus 2014 febr. 19. - 07:53:26 10/10
(59/128)
:) Ez a kép a "Going Postal"ból származik, nálunk A postamester címen adták a tévében. Terry Pratchett mûvének feldolgozása és Suchet nem éppen pozitív figura, de ez enyhén szólva jól látszik már a külsõségekbõl is. :D

A másik kép pedig a "The Way We Live Now" (Így élünk most) egy pillanatképe. S bár nem Dickens, de a korszak stimmel, mert Anthony Trollope novellájából készült, aki kortársa volt Dickensnek. :) Itt elég csúnya és kissé "gusztustalan" figura (nekem), az elõbbiben viszont már jobban tetszik. Kicsit "Sandokan-os", másrészt pedig az amúgy is mély orgánumát kamatoztatja benne és valami zseniális már csak az a hangi élmény, amit nyújt... :D

Egyébként Sigmund Freud bõrébe is bújt már és nagyon alaposan szemügyre kellett vennem ahhoz, hogy felismerjem. Szerintem nagyon emlékeztet Gyuricza Istvánra így ebben a formában, aztán lehet, hogy csak én gondolom így. :)

A Poirot utolsó évada nekem megvan angolul, de az utolsó részbe én is csak belepörgettem, a legvégét gondosan kihagyva... A Being Poirot megtekintésével mondjuk nem nagyon úsztam meg a jelenetet (ez egy dokumentumfilm Suchet-vel a sorozatról, amit az utolsó rész vetítését követõ héten adtak le az ITV-n). Engem megindított, ahogyan Suchet érintette a búcsú. Szó szerint sírt, miután eljátszotta a zárójelenetet. A felesége pedig ott állt mellette és vigasztalta. Egyébként nagyon megértelek, hogy nem akarod látni az utolsó epizódot. Egyik részem nekem sem akarja megnézni, de a másik viszont igen. De csak egyszer. Többször biztosan nem.

OFF Az általad említett Vágy villamosát én megtaláltam. A pirát"öböl"ben fent van. Mások is pecázzák, szóval elvileg mûködik a *rent.

Brando zseniális színész volt. Nekem megvolt anno tõle szinkronosan az Orfeusz alászáll, na azóta se, mert egyszer kölcsönadtam és soha többet nem láttam. Letöltve megvan ugyan angolul, de egyrészt nem túl jó minõség, másrészt pedig jó volt a szinkronja és azért úgy is jó lenne, ha meglenne. Persze angolul is remek... :) ON
frenchbullie 2014 febr. 19. - 06:09:56
(58/128)
Nem tudom, hogy melyik filmben szerepelt ilyen fizimiskával Suchet, de nekem olyan, mintha egy Dickens regénybõl pattant volna elõ.
frenchbullie 2014 febr. 19. - 06:07:35 Előzmény Petrapetrus
(57/128)
Ebben a kalózjelmezben is elég sajátságosan fest, nemde?:-) És milyen fenyegetõ képet vág...

A Függöny-t nem fogom megnézni, és a regényt sem olvasom el, (ahogy ezt egy korábbi hozzászólásomban már írtam), mert nem vagyok hajlandó megrendíteni Poirot halhatatlanságába vetett hitemet. Milyen szerencse, hogy kitalált figura:-)

Off Van néhány film, ami szinte beszerezhetetlen. Egyszer-egyszer leadja õket némely adó, és kész. Én a Vágy villamosa azon verziója után vágyakozom, amelyben Baldwin játssza Kowalski-t, Mitchell-t pedig Goodman. Csak részleteket láttam belõle eddig sajnos, és a látottak alapján leszûrtem, hogy Goodman itt még belefért az "aranyosan mackós" kategóriába, még nem volt iszonyúan elhízva. De hogy ennél lényegre törõbben bírjak nyilatkozni a történetrõl, teljes egészében látnom kellene.
A másik két feldolgozást látva arra jutottam, hogy - akármilyen jó is volt Treat Williams a Hair-ben - Brando-t nem tudta überelni a Vágy villamosában. Viszont Vivien Leigh-t nem annyira kedveltem, mert az arckifejezése és a mozdulatai túl Scarlett-esek voltak számomra, állandóan az Elfújta a szelet idézték vissza. Hátha Jessica Lange tökéletesebb Blanche...
És készült egy Manderley ház asszonya feldolgozás Charles Dance fõszereplésével is, amit szintén csak 1x sikerült elcsípnem. Azóta sem láttam. Pedig tetszett.
10/10
Petrapetrus 2014 febr. 18. - 18:21:59 10/10
(56/128)
Szervusz! :)

OFF Én is hasonlóan vagyok, azzal a különbséggel, hogy az én családom esetében a felirat sem túlságosan preferált. :) ON

Igen, a Story4 múlt héten kezdte el leadni az utolsó évad 5 epizódját. Remélem a Függöny csak egyszer lesz és nem veszik elõ újra. Hiába zseniális a sztori, én akkor sem bírom végignézni...
A vasárnapi részben valóban zseniális fejeket láthattunk tõle. Értékelem, amikor egy-egy kis humort belecsempésznek. Például a kéjgyilkosos résznél... :D

Valóban van Notre Dame-i toronyõr, szerintem jól sikerült és Suchet egészen remek benne. Szerencsémre megvan eredeti DVD-n, emlékszem, sokat vadásztam rá, míg végül csak sikerült megszerezni. Mindenféle feldolgozás volt a webáruházakban, meg a licitálós oldalakon, csak ezt nem igazán akarta senki árusítani. Anthony Hopkins egyébként egészen felismerhetetlenül el van maszkírozva, én például elõször meg sem mondtam volna, hogy õ az, ha nem olvasom el a szereposztást. :) David Suchet pedig jelentõs méretû, sötét szakállal bukkan fel. :)
frenchbullie 2014 febr. 18. - 12:01:08 Előzmény Petrapetrus
(55/128)
Szia!

Off Idõnként eredetiben is nézek egy-két filmet, de általában gyõz a család nyomása, és maradunk a feliratos vagy a szinkronos forma mellett. Pedig a nyelvtanulás/gyakorlás miatt egyértelmûen jobb lenne az eredeti, tudom.
Én ott tartottam, hogy a spanyolok és az olaszok hadarnak, de idõközben rájöttem, hogy az angolok is tudnak, ha akarnak:-)

Néhány kitérõ után, már ami Suchet szerepeit illeti, vissza szoktam térni a Poirot-történetekhez, mert azokban kedvelem leginkább. Most találtam rá a Gloriett a hullának legújabb feldolgozására, és utánozhatatlan, amilyen megbotránkozott képet bír vágni, ha a helyzet úgy hozza:-)
Igaz, hogy elég régen, de olvastam a regényt, és a filmet is láttam. Mindeddig azt hittem, hogy Suchet-vel. De aztán rájöttem, hogy Ustinov-val. Úgyhogy most pótolom a hiányosságot.

Láttam, hogy van egy Notre Dame-i toronyõr feldolgozás, amelyben szintén szerepel Suchet. És még nem láttam a filmet, legalábbis ezt a verziót.
Off Bár Hopkins-t nehezen tudom elképzelni toronyõrnek. De majd meglátom, alkalomadtán.
10/10
Petrapetrus 2014 febr. 14. - 07:33:33 10/10 Előzmény frenchbullie
(54/128)
Nem baj, akkor is köszönöm. Néha én is belekeveredek ebbe-abba. Megesik. :D

OFF Engem vonz az Egyesült Királyság. Londonban már rengetegszer jártam, idén is megyek. Nagyon szeretem, de ott én sem igazán tudom elképzelni magam. Élni ott nem nagyon tudnék. Inkább valami vidéki kisváros, ahol nem akkora a nyüzsi, de ha akarok, viszonylag hamar be tudok utazni a "nyüzsibe". Az lenne a remek. :) Persze, hogy nincs ott sem kolbászból a kerítés, de van egy olyan hangulata az egésznek, amit nagyon szeretek és egészen egyszerûen jó érzéssel tölt el, feltölt energiával. Nem vagyok az a "divatrajongó", amelybõl mostanában egyre több van. Londonban is mindig rohamturistáskodni szoktam, hogy egy-egy kint tartózkodás alkalmával minél több dolgot lássak, amit még nem.

Az 1-2 nyelvtani hiba bocsánatos bûn, de én olyan extrém módon tudok helytelenül alkotni mondatokat, hogy csak na. XD Sosem tanultam iskolai keretek között a nyelvet, nem olyan egyszerû így. Amúgy sem voltam soha az a típus, aki csak magától tud nyelvet tanulni. Én az a típus vagyok, akinek mindent el kell magyarázni alaposan. :D ON

És Suchet neked hogy tetszett püspöknek, vámpírvadásznak és terroristának? :) Melyik szerepben tetszett a legjobban, melyikben a legkevésbé? (annak ellenére, hogy valahol csak éppen hogy feltûnt) Szinkronosan láttad ezeket, vagy eredetiben?
frenchbullie 2014 febr. 11. - 05:45:33 Előzmény Petrapetrus
(53/128)
Szia! Nem kijavítani akartalak ám, csak a VIII. Henrik-et (még) nem láttam. Ami késik, nem múlik, persze... Mindig annyi mindent tervezek megnézni, de valahogy egyszerre mindig csak egyet sikerül:-)

Off A húgom kint van Angliában a családjával, és attól tartok, azért ott is vannak furcsa dolgok. Ahogy mindenhol. Úgyhogy én egy rövidke, teázós kalandnál nagyobba, nem mernék belevágni. Ha egyszer ott sem fenékig tejfel minden:-)
Ha valamit olvasni kell angolul, azzal elboldogulok, inkább ahhoz kell összeszedni a bátorságomat, hogy megszólaljak. Azt hiszem, az itthoni nyelvtanítás hátulütõje, hogy kevéssé beszédcentrikus. De amióta leküzdöttem a gátlásosságomat, amelyet az okozott, hogy "jujj, nehogy összedõljön a világ", ha egy-két nyelvtani hibát ejtek:-), azóta jobb a helyzet.

Nemcsak nézni szeretem ám a Poirot történeteket, hanem olvasni is. A biztonság kedvéért mindig tartok egy-egy A.C. regényt a táskámban, hogyha várakozni kell valami miatt, legyen mivel elütni az idõt. Múlt héten, míg a gyerekre vártam, hogy végezzen az edzésével, újraolvastam a Cipruskoporsó-t. Legalábbis egy részét. De ilyenkor sem vagyok ám hûtlen Suchet-hez, mert ahogy olvasom a sorokat, mindig õ jelenik meg elõttem, kis belgaként.
A regényt nagyon kedvelem, viszont a filmváltozat nekem annyira nem jött be. Suchet természetesen tökéletes benne, de Elinor figuráját nem találták el, szerintem. Mivel a könyvben hidegnek, távolságtartónak mutatja magát, önvédelembõl, a filmben viszont inkább ijednek tûnik, és néha túlzottan kimutatja az érzelmeit. Persze lehet, hogy csak én látom így...
10/10
Petrapetrus 2014 febr. 09. - 08:59:06 10/10 Előzmény frenchbullie
(52/128)
Szervusz! :)

Jaj, persze, buta vagyok. A VIII. Henrikben nem püspök, hanem bíboros volt, kicsit összefolynak ezek, mert többször szerepelt vallásos karakterként. Meg ott van a "The last confession", amiben szintén játszott, bár az színdarab. (amúgy ezzel az elõadással idén Suchet turnézni fog Ausztráliában, az USA-ban meg Kanadában is - 7 év után újítják fel a darabot)

Köszönöm. Magam is nagyon boldog voltam, amikor megkaptam a könyvet. Elõször el sem akartam hinni, hogy az enyém és hogy tényleg az én nevemet írta bele, nekem dedikálva. :)

Suchet esetében egyébként tényleg jó dolog a munkásságába beleásni magunkat, mert nagyon sokszínû mindaz, amit elvállalt. A nagyon komoly daraboktól a fetrengõs vígjátékokig mindenben fel-feltûnik. Szóval ez azért is jó, mert bármilyen hangulatom van, találok tõle olyan mûfajú darabot, amit megnéznék. :) A legfrissebb kedvencem a Sabotage!, ami egy történelmi vígjáték és õ benne Napóleon (Stephen Fry pedig Wellington :)). Hát nem kis meglepetést okozott a film furcsa humora, de hamar megszerettem. A karaktere egyik különlegessége, hogy beöltözik nõnek például. :)

Nekem németbõl van nyelvvizsgám, angolul iskolai keretek között sosem tanultam, aminek a hátrányát most érzem a bõrömön. Pedig záros határidõn belül kéne ebbõl is egy középfokú nyelvvizsga. Így többek között azzal is próbálom gyakorolni a nyelvet, hogy sok angol nyelvû filmet nézek - sokszor felirat / magyar felirat nélkül, meg próbálok híreket, szövegeket olvasni. :)

Én is nagyon kedvelem a sorozat hangulatát, Anglia önmagában is fantasztikus hely, hát még akkor milyen fantasztikus volt, amikor nem voltak üvegépületek, felhõkarcolók... És a tájak, vidéki képek... Nem mondom, akár már ma odaköltöznék. Olyan zöld gyepet én máshol még nem is láttam. :)

Off Tim Roth-ot én is kedvelem, bár a munkásságát tekintve olyan sok mindenben sajnos nem láttam még. De az egyik legnagyobb kedvencemet biztosan ismered már: Rosencrant és Guildenstern halott. :)
frenchbullie 2014 febr. 08. - 17:02:25
(51/128)
Szia! Így kapásból nem tudnám megmondani, mennyi "nemPoirot"-s filmjét láttam Suchet-nek... Püspöknek a Megölni egy papot-ban, igaz csak epizódszereplõként.
Irigylésre méltó - persze jó értelemben - hogy ilyen becses relikviád van Suchet-tõl, az pedig figyelemreméltó, hogy ennyire tudod követni a munkásságát:-)
Az a fránya angol nyelv:-) Én is folyamatosan küzdök vele.

Engem - hiába bûnügyekrõl szól - megnyugtat a Poirot filmek hangulata, fura tudom, de így van. Sõt, ha meghallom a Joan Hickson fõszereplésével készült Marple sztorik fõcímzenéjét, egybõl jókedvre derülök. Milyen kellemesek lehetnek a kies Angolhonbeli vidéki teázók:-)

Off Én is figyelemmel kísérem más színészek munkásságát is. Mostanában Tim Roth keltette fel a figyelmemet. Bár legelõször a Megölni egy papot-ban láttam, nem éppen hálás szerepben. Ahogy túl tettem magam a traumán, megnéztem más filmekben is, és bizony megérte.
10/10
Petrapetrus 2014 febr. 07. - 09:09:23 10/10
(50/128)
Üdv! :)

Értem. Ennek örülök. :) És azt körülbelül vagy pontosan nem tudod, hogy hány filmjét láttad már, amiben nem Poirot volt? A felsorolásod alapján ezeket biztos láttad tõle: VIII. Henrik, Tûzparancs és Drakula. :) Nekem közel 50 különféle filmes munkája van meg, a '70-es évektõl egészen napjainkig. Persze még nem láttam az összeset egészében (viszont mindegyikbe belenéztem, belepörgettem legalább), csak próbálom begyûjteni a munkásságát, amit csak tudok, mert nagyon érdekel. És egyébként még mindig van egy rakás, amit egyszerûen nem tudok megszerezni. De talán elõbb-utóbb... :) (amúgy van még 1-2 ilyen színész, akinek gyûjtöm/vadászom a filmjeit)

Színházban sajnos még nem tudtam megtekinteni élõben (bár volt szerencsém látni különbözõ Shakespeare karaktereket megformálni 1-2 percben helyzetgyakorlatoknál - felvételrõl), de nagyon szeretném. Viszont rengeteg színházi szerepével kapcsolatban képben vagyok, klasszikus és kortárs darabok, azok alapsztorija, a darabért kapott személyre szóló kritikái...

Ezen kívül megvan a 'Poirot and me' címû könyve, amit névre szólóan dedikált is nekem és nagyon-nagyon nagy becsben van. :) Viszont a könyvet sajnos még nem volt idõm elolvasni. Nehezen olvasok angolul, még tanulom a nyelvet. De lelkes vagyok. :)

A skatulyával kapcsolatban értem, mit akarsz mondani. Nyilván vannak hálás skatulyák és ez jó is a maga módján, de alapvetõen azért tényleg furcsa érzés lehet egy színésznek, hogy bármit játszik, csak ugyanazt az egy karaktert látják tõle lelki szemeik elõtt, vele azonosítják. Holott pont azért lenne õ színész, mert képes eljátszani sok különféle dolgot. És valahol gondolhatja azt, hogy abban a karakterben lehet, hogy jót nyújtott, de minden másban már nem, mert azt nem veszik észre mások, nem tud kitörni, mert kizárólag egy másik szereppel azonosítják. Ez sokakra zavaróan hat. Ami valahol érthetõ szerintem.

OFF Peter Gilmore és az Onedin család. Ne is mond, magam is nagy rajongója vagyok a sorozatnak és Gilmore is nagy kedvenc (volt). Bár én tisztán és jól emlékszem rá a Folytassa filmekbõl is, ahol nem feltétlenül gondoltam rá úgy, mint Onedin kapitány... :)
frenchbullie 2014 febr. 06. - 16:05:54
(49/128)
Üdv! Láttam már püspöknek, terroristának, vámpírvadásznak, úgyhogy igen, talán tudok Suchet-re nem csak Poirot-ként tekinteni, ha nagyon nagyon koncentrálok:-) Már csak azért is, nehogy rosszul érezze magát amiatt, hogy beskatulyázom:-) Akármilyen testhezálló, és zseniális skatulya is ez...
Off Még az jutott eszembe, hogy másokhoz is hozzánõnek szerepek, illetve szinte eggyé válnak velük, pl. Peter Gilmore is Onedin kapitánnyá vált egy idõ után... Olyannyira, hogy más színész tolmácsolásában már el sem tudtam volna képzelni a karaktert.