Téma: David Suchet

10/10
Petrapetrus 2014 febr. 06. - 13:36:05 10/10
(48/128)
Van más is rajtam kívül, aki nagyon rá van kattanva a munkásságára, legyen az film, színház, könyv vagy audio? :) Vagyis a kérdésem lényege: valaki tud rá úgy tekinteni, mint David Suchet-re, a mûvészemberre, aki NEM CSAK Poirot? :)
Annamária36 2013 nov. 24. - 19:53:35
(47/128)
Én elolvastam a Függöny -t 23 éve. Akkor még nem hatott meg. Még egyszer viszont nem venném a kezembe. Nem lett volna szabad "megölni".
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 nov. 14. - 11:51:01 10/10
(46/128)
OFF

Valaki meg merte már nézni az utolsó Poirot részt? Én nem. :(

ON
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 nov. 04. - 12:46:56 10/10
(45/128)
Nem tudom, hogy van-e hozzá felirat, megmondom õszintén, nem is kerestem.

Már lement a 2., sõt, a 3. epizód is és az ITV bejelentette, hogy november 13-án érkezik a mindent lezáró utolsó rész, a Függöny. :(
gladiolus 2013 szept. 05. - 13:57:19 Előzmény Petrapetrus
(44/128)
A kedvenc sztorim a sok között, mert elég nehéz a választás a Macska a galambok között és az Éjféltájt mellett. Van már hozzá felirat nem tudod? Mert én a nyáron még nem találtam.

Ez egy hihetetlenül torokszorító lélektani dráma, és csavaros történet egyben, amiben a psziché hatalma az úr, mint Agatha történeteiben oly gyakran. Ezt a fajta csavarintást már a Gyilkosság meghirdetve c. darabban is elpuffantja, nem?
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 aug. 29. - 17:37:52 10/10
(43/128)
Látom, még senki nem osztotta meg a - nem mai - információt: június 9-én debütált Nagy-Britanniában, az ITV-n a 13. évad elsõ epizódja, az "Elephants Can Remember".
frenchbullie 2013 júl. 09. - 18:06:39
(42/128)
Van egy Agatha Christie regény, amit nem vagyok hajlandó elolvasni. Számomra Poirot halhatatlan. És tudom, hogy a Függöny-tõl csak rossz kedvem lenne.
10/10
niccy8 2013 júl. 09. - 14:33:32 10/10
(41/128)
Egyik nagy kedvencem. Poirot-ként oda meg vissza vagyok érte :)! De más szerepekben is nagyon jól szokott alakítani.
frenchbullie 2013 júl. 06. - 11:26:28
(40/128)
Merci. Örömteli, hogy ennyire egyezik az ízlésünk:-)
frenchbullie 2013 júl. 06. - 09:34:10
(39/128)
Ezen már én is gondolkodtam, hogy a szomorú ciprus-ból, hogy lett cipruskoporsó. (Mivel Shakespeare a Vízkereszt-ben semmiféle coffin-ról nem tesz említést, csak sad cypress-t ír.) Aztán arra jutottam, hogy a cipruskoporsó kifejezésnek van valami rejtélyes, misztikus íze, és a költõi szófordítás végeredményben nagyon jól illik a regény hangulatához. A filmben pedig amúgyis megválaszolják a kérdést, mert a nagynéni elmondja, hogy "sírom ott a ciprusfa tövében legyen".

Erre eddig nem gondoltam, de tényleg, összeköthetnénk a kellemest a kellemessel, az angliai teázás keretében:-) Csak elõtte felmérnénk a terepet, nehogy Hopkins nõvér a közelben tartózkodjon:-)
gladiolus 2013 júl. 05. - 20:02:30
(38/128)
Igen, néha ki kéne szaladni teázni. Persze az angolok hírhedtek az íztelen gasztronómiájukról, és ezt A.C. is elég élesen kritizálja a regényeiben, és a Szomorú ciprusfában (=Cipruskoporsó?) éppen erre alapozza a bûntény felderítésének megnehezítését, merthogy a szendvicsek mennyire egyforma ízûek, és nem érezhetõ rajtuk a méreg. Poirot maximálisan fel volt ezen háborodva.
Ha egyszer kiszaladnánk teázni, eszembe jutott, hogy ismerünk ott egy vonzó, magas szõkét. El kéne gáncsolni az utcán, és megkérni, hogy teázzon velünk. És közben jól kivallatni. :) :)
frenchbullie 2013 júl. 05. - 18:00:29
(37/128)
Köszi a címet. Igen, ráadásul ez megint a forgatókönyv bûne, mert a regényben szó sincs unokatestvérek közötti huncutkodásról. George szingli, Susan-nak pedig férje van. (Igaz, a drága Greg elég fura alak.)

Én annyira szeretem a Bertram szálló-t, meg azt is, amikor kis falusi teázók szerepelnek a történetekben, olyankor szívem szerint "kirohannék" Angliába, teázni meg teasütit enni:-) De aztán megelégszem a NoSalty-val, keresek valami jó kis cake vagy muffin receptet, aztán megsütöm itthon.
gladiolus 2013 júl. 05. - 15:14:38
(36/128)
A panoptikumos a Tragédia Marsden birtokon. Maga a sztori is izgalmas, összetett és misztikus. Persze megint ott a kastély, amit imádok, a szépséges és félelmetes parkjával együtt. A rettenetet hanghatásokkal és régi szellemekrõl való találgatásokkal is fokozzák. A végén a csavar a képen megfestett árnyékokkal pedig végképp bravúros.

A Temetni veszélyesben valóban Fassbender játszik, de egy kicsit gusztustalannak találtam ezt az unokatestvérek egy párocska címû adalékot. Azért egy unokatestvér az túl közeli rokon. Nem tudom, hogy volt hozzá gyomruk. Viszont Ez a Monica Dolan eszméletlenül nagyot alakít a társalkodónõ szerepében, ekkora alakítást nemigen látta még Poirot filmekben. Némileg megértettem az indokait, de más módszert is találhatott volna. Végülis egy idõsödõ nõnek másként is meg lehet szerezni a szimpátiáját, ha pénzre van szüksége. Engem is idegesítene, hogy miért van egy olyan némbernek ennyi pénze, ha elõkelõ neveltetése ellenére nem ismer fel egy Rembrandtot, mert ha jól emlékszem, van ilyen elem a filmben.
frenchbullie 2013 júl. 05. - 14:00:51
(35/128)
Gondolkoztam egy darabig, mire el tudtam dönteni, hogy David Suchet-t látom, vagy sem?
frenchbullie 2013 júl. 05. - 13:55:07
(34/128)
Ezt már tegnap is meg akartam kérdezni, csak nem bírtam elküldeni az üzenetet, melyik részben van a panoptikum? Mert azt még nem láttam, és ha megmondod, gyorsan levadászom:-)

Én csak azt nem szeretem, hogy évadonként változtatják Poirot bajuszát. Hallottam/láttam interjút, és abban elmondták; Suchet meg az a nõ is, aki a producer azt hiszem, hogy a minél tökéletesebb Poirot-hatás érdekében van a változtatás, de akkor is, nekem az kis kunkori, kipedert bajuszka tetszik legjobban, amit például a Temetni veszélyes-ben visel a Monsieur, az a lapított pamacsféle, amit a Nyaraló gyilkosok-ban biggyesztettek az orra alá, az nem nyerte el a tetszésemet. Jaj, csak többszöri nézés után tûnt fel, hogy a Temetni veszélyes-ben Michael Fassbender alakítja George-ot.

Az Agatha Christie krimikben található verseket is szeretem, elmés és kreatív ötlet volt beleépíteni õket a történetekbe. Az Egy marék rozs-ban a feketerigós rigmust, A tíz kicsi néger-ben azt a figyelemreméltó versikét. A kedvencem pedig a Ferde ház.

Járt egy sanda ember,
Görbe útjain,
Gacsos karón termett neki
Egy rossz fitying.
Vett rajt' görbedt macskát,
Mely egy sunyi egérre vadász,
S mindannyiuk otthona
Egy kicsi, ferde ház.
gladiolus 2013 júl. 04. - 12:11:14 Előzmény frenchbullie
(33/128)
Ezek a kajás kellékek nélkülözhetetlenek a kis szürke agysejtek mûködéséhez. A táplálkozás misztikus varázsának teljes bûvkörében él. Meg amikor elõveszi a sétapálcájának azt a kis pár centis részét, ami kb. egy hangyának elegendõ hely, és arra ráülvén elégedetten, csilogó szemekkel szemléli, hogy a világ milyen tökéletes. Na de ha a kis kamáslijára véletlenül valami kis természetes szennyezõdés kerül, ajjaj, akkor baj van, és kezdõdik a hiszti.
Akkor van Sacre, meg Mon Dieu Hastings, csináljon már valamit Mon Ami.
Volt egy rész, most már nem emlékszem, azt hiszem, a Randevú a halállal-mert az ásatásról mindig nótóriusan beszaladt a szomszédos hotelbe, hogy egy bizonyos Lady akárkicsoda visszatért e már a szállodájába, mert találkozni akar vele. A nõ sosem tért vissza a hotelbe, viszont kis baráti szívesség gyanánt, baráti levél keretében megkérte Poirot-ot, hogy rendezze a szállodai számláját.
A panoptikumban is kitört a hiszti, amikor Japp és Hastings nem akarták észrevenni, hogy õ is bekerült a panoptikumba, és a mellette elhelyezett Chaplin szobrot kezdték el dícsérni. :)
De mindezzel együtt imádom.
frenchbullie 2013 júl. 03. - 10:03:01
(32/128)
Üdv! Spoileres Tegnap belenéztem a Hétvégi gyilkosság-ba. Annyira tetszett, olyan Poirot-os volt, ahogy Suchet reggelizett, akkurátusan felkockázta a vajas pirítóst, aztán minden egyes darabkára, megközelítõleg azonos méretû lekvárpöttyöt pöttyintett. Azt is szeretem, ahogy peckesen, finomkodva tipeg a fényesre suvickolt lakkcipõjében, amit féltõ gonddal óv. Feledhetetlen, amilyen, riadt, sértõdött képet vág, a Nyaraló gyilkosok-ban, amikor Miss Lemon elintézi neki a "wellness üdülést". De az a felháborodott arc is, amikor megemlítik neki, hogy talán nem az öltönye ment össze, hanem õ gyarapodott. Egyszerûen megunhatatlanok a Poirot filmek:-)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 márc. 14. - 12:50:59 10/10 Előzmény peter1979
(31/128)
Nem újdonság ez a hír, már tavaly szeptember környékén lehetett tudni. A port Poirot témájában is már elég régóta téma ( http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=35230 ). :)
peter1979 2013 jan. 27. - 15:41:29
(30/128)
Jó hír a Poirot rajongóknak.
Az ITV berendelte a Poirot utolsó, 13. szezonját, ami sokáig veszélyben forgott anyagi okok miatt. A 13. évad öt részes lesz, a következõ történetek kerülnek feldolgozásra benne: Herkules munkái, Gloriett a hullának, A titokzatos Négyes, Az elefántok nem felejtenek és természetesen a Függöny.
De sajnos a Feketekávé kimaradt, ez lett volna a 5.rész és a Függöny a záró epizód. A Feketekávé eredetileg színdarab, amibõl Charles Osborn írt regényt.
A fent említett 5 résszel David Suchet 13 év után búcsúzik, mint Poirot.
peter1979 2013 jan. 02. - 05:59:46 Előzmény BigAL
(29/128)
Szia, Agatha Christinek számtalan Poirot könyve van. 1976-ban halt meg. Az "az utolsó Poirot regényt 1975-ben adták ki és 1944 - ben írta. Hogy miért? Az a sorozat utolsó filmjébõl kiderül.
Szerintem minden idõk legjobb Poirotja volt David Suchet. A Story TV4 vásárolta meg a filmeket.
A gyilkosság az Orient expressen nem tetszett annyira. Összecsapták a végét. Ez a regénye legalább egy 2 órás filmben dolgozható fel.
A feketekávé színdarab volt és Charles Osborn írt belõle regényt.
Kár hogy ezt nem vitték filmre Suchetvel.