Téma: Dealer

lazlee 2007 jan. 21. - 19:48:26
(10/50)
nos, még ha furcsán is hangzik majd, de ez a néhány hozzászólás egy dolgot bizonyított be: a Dealer igenis egy JÓ FILM. ugyanis szélsõséges véleményeket, megkockáztatom: indulatokat váltott ki. egy gyenge film ilyenre képtelen. teljesen mindegy, hogy úgy érzed: végre egy igazán értékes mûvészeti alkotás, vagy hogy éppen a tévét akarod kidobni hirtelen gyúlt haragodban, de egyet nem tagadhatsz: beindított. ez csak a jó filmek sajátsága.
lazlee 2007 jan. 20. - 21:55:54
(9/50)
egy ilyen kaliberû film kemény bírálatához nem ártana némi filmmûvészeti alaptudásra szert tenni. a monoton kameramozgások, lassú jelenetek, egyhangú monológok hibaként való felsorolása elég buta dolog. ezzel nem azt mondom, hogy mindenkinek szeretnie kell a hasonló filmeket, de mindent a helyén kell bírálni. mondjuk az NCIS egyik epizódjaként valóban siralmas lenne. de ez nem szórakoztató anyag, hanem mûalkotás. akkor is, ha a témája a drog.
turiel 2007 jan. 20. - 21:29:42
(8/50)
Nekem is nagyon tetszett ez a film. A különleges hangulata egyszerûen nem engedi, hogy ott hagyd, ne nézd a filmet. És tényleg, nagyon minden egyben van. És az is érdekes, hogy az egész film alatt hallható "zörejt" a film végén érti meg az ember. Egyébként mióta láttam, a szoláriumokról mindíg ez a film jut az eszembe. Aki látta, az érti mirõl beszélek!!
10/10
intro 2007 jan. 20. - 07:14:40 10/10
(7/50)
szerintem akinek van két órája, hogy akkor tényleg nem csinál mást, érdemes megnézni a filmet Tarr Béla óta Fliegauf az elsõ magyar rendezõ, akinek tetszenek a munkái. minden egységben van. lehet szeretni meg unni halálosan, vagy lehet idegesítõ, nekem attól a kedvenc, ahogyan minden egységben van, a zene, a képek, a párbeszédek, a tempó. szerintem nem unalmas vagy lassú, ez a tempója. végülis egy napot ábrázol, ahhoz képest pedig mi 2 óra? és a párbeszédek pedig gyakran olyanok, mint a valóságban. ettõl lesz tökéletes a film számomra. csak ajánlani tudom mindenkinek.
tibor73 2007 jan. 19. - 20:48:29
(6/50)
Szia Moesko!
Nem láttam a filmet, meg fogom nézni, de nem hinném, hogy a magyar filmmûvészet most kezdõdne.
moda 2006 nov. 08. - 09:47:17
(5/50)
Sziasztok! Megnéztem a hétvégén az egyik filmes adón. Sokat vártam tõle a díjzáporból ítélve. Csalódtam is meg nem is. Képileg fantasztikusan egységes és zseniális, de dramaturgiailag szerintem nagyon gyenge. A folyton körbeforgó (bár ez a lassúsága miatt vicces...) kamera nagyon érdekes atmoszférát teremt, de mikor már a 15 snittnél is csak annyi történik a képen, hogy a kamera mozog, hihetetlenül unalmassá válik. Ennek a filmnek az a baja, hogy a forgatókönyvíró rendezte... (vagy fordítva...) Több emberrel át kellett volna rágni. A téma nem volt rossz, de teljesen átlagos megközelítéssel nyúlt hozzá. A színészválasztás szerintem jó volt, egy energikusabb rendezõ, és dramaturg hiányzik belõle. Káááár. De nem bánom, hogy megnéztem, tanulópénznek kiválló:)
lecsosnokedli 2006 szept. 08. - 19:06:27
(4/50)
Nekem tetszett, úgyhogy, ha valaki még nem látta, akkor ne tegyen le róla a korábbi hozzászólások alapján. Unalmas lenne, ha mindenkinek ugyanazok a filmek tetszenének. :-)
mandrake83 2006 márc. 19. - 13:20:14
(3/50)
Hát igen, így is mondhatjuk tulajdonképpen...
x-tro 2006 márc. 19. - 10:47:05
(2/50)
szóval jó fos egy film, na. lila finggal töltött lufi, másképpen.
mandrake83 2006 márc. 18. - 17:13:48
(1/50)
Hi mindenki! Jó lenne a film ahhoz képest, hogy magyar, de már megint elb****ták azzal, hogy kur*ára vontatott lett....Annyira idegesítõ az operatõri munka és a rendezés, hogy szörnyû. Ajánlom mindenkinek, hogy ha nézi a filmet akkor készítsen maga mellé egy keresztrejtvényt vagy valamit, mert nagyon sok az üresjárat az egész film folyamán. A film alapja jó csak az egészet bele lehetett volna sûríteni az elsõ 20 percbe és lehetett volna folytatni normálisan.....Elcseszték elég rendesen + egy-két "színészi munkánál" még a Fekete Pákó is jobban teljesített volna....