Téma: Deep Impact

ceia 2011 jan. 04. - 21:17:49
(84/204)
A bombát sajnos le kellett dobni, akkor az usa-nak nem volt más választása. A japánok miatt is, de a szovjeteknek is meg kellett mutatni, hogy ki a fõnök.
Kényszerpálya volt. Annak is megvolt az oka, hogy miért jött létre, és a létrejötte által magában hordta a felhasználását is.

Amúgy meg Hirohito kapitulálhatott volna.
5/10
greghouse 2011 jan. 04. - 21:08:00 5/10
(83/204)
Ja. És ne feledjük, hogy a II. vh-ban az USA az utolsó percig kivárt, hogy melyik oldalra álljon, és csak akkor avatkozott be, mikor Japán megcibálta a bajuszát, betojtak, hogy elvesztik az ázsiai befolyásukat. Ha Japán nincs benne, az USA hátradõlve nézte volna Európát, és élvezte volna, hogy oda menekül a sok értelmiségi.

Igen, és a KKK lincselései is a baromi nagy szabadsághoz tartoznak. Meg az emberek örök joga a tûzfegyver viseléséhez. Merthogy "nem a fegyver öl hanem az ember"...igaz, akkor miért nem szabad otthon rakétákat tartanai? Nem a rakéta öl, hanem az ember.

És a II. vh után piszokul nem érdekelte õket, hogy a rakétatudósok egy része aki oda menekült az oroszok meg az angolok elõl, bizony a náci fegyverkezés atyja volt, és a V2-rakétákat lopták át Amerikába.
Sirius111 2011 jan. 04. - 21:01:12
(82/204)
Szerintem némely déli államban még ma is aktívabb erõt képvisel a KKK, mint a kisebbségi többség....
Sirius111 2011 jan. 04. - 20:55:39
(81/204)
Igen, ezért hoztam fel én is.....sokat olvastam és kutattam a témában....az Angoloknál max egy kínzási formáról beszélhetünk....de bizonyított tény hogy H. Adolf németajkú szobafestõ kisiparos az "amerikai mintát" követte...
5/10
greghouse 2011 jan. 04. - 20:55:31 5/10
(80/204)
Az amcsik erõsen kettõs mércével mérnek (lásd pl. ami náluk patriotizmus, az nálunk szerintük fasizmus...)

de pl. "elvbõl" nem adnak ki körözött személyt olyan országnak, ahol érvényben van a halálbüntetés.

Az USA 14 tagállamában még mindig érvényben van.

A legnagyobb környezetszennyezõk, és eszük ágában sem volt aláírni a Kyotoi egyezményt a csökkentésrõl, mert "az sérti az amerikai érdekeket". Majd ha elönti õket az óceán és megfulladnak a szmogtól, nem sérti õket.

Izrael atomfegyverkezését nyíltan támogatják, mert "Izrael államnak joga van az önvédelemre". Nyilván Libanonnak, Iránnak, Iraknak, Pakisztánnak stb. nincs. (Egyáltalán, miféle önvédelem az atombomba?)

az Alkotmányukra annyira baromi büszkék, meg a személyi szabadságra, de a NSA-nak joga van bárkit lehallgatni. Két éve csak olyan mobiltelefont szabad eladni amerikában, amiben beépített helyzetjelzõ van, hogy a Nagy Testvér lásson bármikor.

Az 1960-as évekig (majd valaki megírja pontosan meddig) több államban a szinesbõrûeknek nem volt szavazati joguk.
De ahhoz volt "joguk", hogy Koreában meg Vietnamban haljanak meg az uraikért.
Folytassam?
rockerzsolti82 2011 jan. 04. - 20:47:49
(79/204)
Majd Bin Laden megoldja. :)
libanyak 2011 jan. 04. - 20:44:30
(78/204)
A konc. táborok ötlete valamikor az indiánüldözések kezdetekor alakult ki és nem az angoloknál. Õk is alkalmazták és még sokan mások is. Elõször a délceg cowboyok zárták ide az indiánokat, a sivatag közepére.
Késõbb rezervátumra finomították - a nevét. A végeredmény ugyan az maradt. De errõl nem szeretnek beszélni csak a Föld megmentésérõl. Apropó megmentés, csak a filmen, a valóságban nem hajlandók az üvegház hatás csökkentése érdekében semmit sem tenni, mert ez a kényelmüket rontaná. Ennyit az amerikei öntudatról. Mindent nekem más meg dögöljön meg, oldja meg magát.
rockerzsolti82 2011 jan. 04. - 20:38:19
(77/204)
Nem kell héber klaviatúra. Elég lesz bemutatni Simon Peresznek Pákót, Gyõzikét, Zámbóárpit, Benkõdanit, a nagypittyû Marit, és a többi ingyenélõ celebet, mindjárt futva fog menekülni. Legalább is remélem.
erroris 2011 jan. 04. - 20:34:15
(76/204)
Az amerikai öntudatban és a hazafiasságban valóban igaza van Dinonak.De a sült galambos történet és valami felépítése kicsit másképp csapódik le valójában.Azt ne felejtsük el,hogy azok alkotják az"új világ"népének nagy részét akik nem tudtak vagy nem akartak a saját hazájukban boldogulni.
Azon persze lehet vitázni ki a hülyébb?: aki marad itthon vagy más államban és szenvedve él vagy beleveti magát az új dologba és valóban a semmibõl épít valamit.De ez is meddõ vita lehet abban a volumenben,hogy nálunk sokan mínuszban vannak...ehhez képest a nulla már elõrelépés lehet.
(saját vélemény,nem veszekedésre okot adó megnyilvánulás...csak ember vagyok,ahogy mindannyian)
Ja és a múló világról többet talán a korszellemben...
mcc 2011 jan. 04. - 20:32:22
(75/204)
Ja, én is izraeli sékelben vettem fel alakáshitelemet, mint a magyarok túlnyomó többsége. Nem ám svájci frankban, dehogy. A svájci zsidó bankárok örömére. Méghogy.
mcc 2011 jan. 04. - 20:28:41
(74/204)
A konc. tábort az angolok találták fel a búr háborúban. A búr férfiak bevették magukat a bozótba, az angolok a nõket meg a gyerekeket táborba zárták, hátha ettõl a hímek megadják magukat. Nem tették. Viszont a gyerekek hullottak, mint a legyek a táborban. Egy angol újságíró szagolta ki a dolgot.
bici750 2011 jan. 04. - 20:25:39
(73/204)
Szívembõl szóltál!
Sirius111 2011 jan. 04. - 20:22:36
(72/204)
Szia! Megkérdezhetem, hogy eddigi életedben dolgoztál valaha????
Csak mert ezek szerint, Te csak várod a "sült galambot"!....nekem még nyers csirkére se fussa....szóval ne általánosíts kérlek....dolgozz inkább...
Már bocsánat...
Sirius111 2011 jan. 04. - 20:20:06
(71/204)
Sziasztok!
Bocsi elõre is, hogy nem a filmhez szólok hozzá, de amint elkezdtem olvasni megakadt a szemem ezen a gyöngyszemen.....
Milyen amerikai Nemzeti Öntudatról beszélsz????? 200 év alatt ilyen hogy a f****ba alakulhatna ki egy halom német,orosz,angol,francia,olasz stb bevándorlókból álló kotyvalékban??? (Az indiánokat meg ugyebár nem kérdezik errõl...)
Szerintem bennünk meg kb 200 év alatt többször nyomták el, mint ahány háborúban Amerika részt vett, pedig volt egy jó pár.
Nem tartom magam fajgyûlölõnek, de légyszi ( két amerikatömjénzés között ) nézz utána honnan is ered a koncentrációs táborok elve....lehet, hogy megdöbbensz kicsit....
A film egyébként nem rossz csak sajna szerepel benne Ilájá Vúúd....szegény Gollum....õ sokkal szimpibb karakter lett....
DurLaDur 2011 jan. 04. - 20:18:49
(70/204)
Felesleges megnézni, mert úgyis telerakják reklámmal.
Kb. 10 percenként lesz 3-4.
bici750 2011 jan. 04. - 20:09:19
(69/204)
Ez nem megvásárlás, hanem felvásárlás. Más.
Jót nevettem a második hozzászóláson, a néger elnökkel kapcsolatban, alig három éve volt...remélem ez a dolog lassabban, vagy egyáltalán nem fog realizálódni. Nincs héber klaviatúrám...
bici750 2011 jan. 04. - 20:05:25
(68/204)
Japánban nyertek. És nem is kellett más hozzá csak két atombomba, majd' négyszázezer civil áldozattal. Erre azért büszkék lehetnek...
Keló9 2011 jan. 04. - 20:00:28
(67/204)
Magyarországot meg Izrael... ez a kõkemény...
bici750 2011 jan. 04. - 19:57:39
(66/204)
7 millió dollár értékû aranyért vették meg az Oroszoktól, ez most a legnagyobb államuk.
5/10
greghouse 2011 jan. 04. - 19:32:43 5/10
(65/204)
...és nem csak, hogy más földjén viseltek háborút ("védve az amerikai demokráciát"), hanem még vesztettek ott is (Vietnam, és most söpörnek ki Afganisztánból, piszok nagy ellenfél...)
Ehhez kell aztán patriotizmus.

Az meg hogy a semmibõl teremtették...ezt nem gondolod komolyan.
Manhatten szigetét 28 dollárért vették meg az indiánoktól. Az bevándorlók túlnyomó része a törvény elõl menekülõ kalandor és bûnözõ volt. A XX. században meg az európai menekültek teremtették meg a modern amerikát, csak nézd már meg a Nobel díjasok névsorát.