Téma: Deja Vu

gubbby 2007 jan. 05. - 14:42:01
(26/306)
Válasz djcomplex-nek:

te ezt mondtad: "A másik dolog meg, hogy tele van az õ vérés ruháival a csaj háza. Õ maga is járt ott körülnézni. Nem vizsgáltatták volna be hamar, hogy kinek a vére az ott? Meg aztán, ha az övé, akkor hogy nem emlékezett rá?"

persze, hogy nem emlékezett rá, hiszen az neki még a jövõ, ami ott történt a lakásban, és nem a múlt!

amúgy meg láttam 1-2 olyan hozzászólást, hogy logikátlan, valószínûtlen, stb.
ez hülyeség, akkor ennyi erõvel, a gyûrûk ura se jó,mer hát nincsenek is orkok, meg milyen már, hogy neo is repül, meg stb. de pont ez a lényege, az ilyen filmeknek, hogy megmagyarázza a megmagyarázhatatlant, és sok esetben nagyon is hihetõen adja elõ, ezért sci-fi (mondjuk lotr fantasy, csak nehogy valaki ezért kössön belém). amúgy nekem bejött a film:)
MGM 2007 jan. 04. - 22:22:53
(25/306)
Ez egy jól megcsinált film. Direkt semmit nem olvastam elõre, nehogy befolyásoljon. Már a harmadik percnél érezni lehetett, hogy jó film lesz... A képek, a zene, a vágások, egyszóval: a hangulat. Ez egy kifejezetten érdekes hangulatú film. Jók a színészek, jók a dialógok, jó a zene. Szerintem egy filmen ilyenkor érzõdik, hogy akik csinálták azok tudták, hogy mit akarnak és nem csak úgy "összedobtak" valamit. Le a kalappal a Bruckheimer produkcio elõtt! A fickó ért valamit... Gondoljunk csak bele: gyakorlatilag a storyktól függetlenül, mind nagyon jól megcsinált filmek amik kijönnek a cégétõl. Igen, ezt a filmet, már "láttuk" egy párszor, de még soha nem volt ilyen jól megcsinálva...:) Van az az érzés, amikor az ember, "érzi" a mûsorban folyó dolgokat. Na ez egy ilyen film... Általában Michael Mann szokott ilyeneket csinálni. Aki teheti nézze meg!
Frankus 2007 jan. 04. - 09:26:09 Előzmény benkewood
(24/306)
SPOILER

szerintem a társa mobilja....
Timke 2007 jan. 02. - 10:46:41
(23/306)
Egy ilyen idõutazós film a tipikus példája annak, hogy jókat lehessen vitatkozni. Jó pár olyan jelenet van, amit én sem értek teljesen (SPOILER - bár nem értem, hogy miért kell folyton kiírni, hiszen fórumról van szó... -ha már meghalt korábban az idõutazós én, akkor a normális én miért sétálgat nyugodtan... Volt az egyik szereplõnek egy olyan mondata, hogy a Múltat nem lehet megváltoztatni.. ezek szerint mégis. Közben a másik dolog: elméletileg már régen megtörténtek az események (Denzel beszélgetett a lány apukájával), meghalt a rakat ember, mindenki tud róla stb stb. Ekkor megy vissza Denzel, s változtatja meg a storyt.... de közben már a fél világ tudja azt, hogy volt ez a katasztrófa.. tehát nem teljesen világos ez nekem. Szóval pár nappal késõbb visszamegyek az idõben, megváltoztatom a múltat, s ezzel akkor a közelmúlt is megváltozik? Azok az élmények, amik eddig voltak bennem (láttam a tudósításokat, meghalt az én lányom stb stb), az eltûnik? Lesz helyette más? Mert elméletileg nem az egész emberiség ment vissza az idõben, csak Denzel...
Tehát fura az egész, de jó.:)
hacky 2006 dec. 30. - 18:56:40
(22/306)
ma megnéztem a filmet... szerencse h jó volt a társaság :)
annyira de annyira valószínütlen volt az egész, h inkább jókat nevettünk rajta. DE! részben az itt olvasottak hatására meg fogom nézni még dvdn is, hátha többet megértek belõle másodszorra. BUÉK
csokimacs 2006 dec. 30. - 11:50:38
(21/306)
***SPOILER***

De leginkább ott volt a robbanás közvetlen közelében... összerakták a cafatjati a fekete zsákba? :)
zee944 2006 dec. 28. - 22:51:03
(20/306)
Figyelem, a végsõ igazságot szeretném elmondani a filmmel kapcsolatban (ez egy kicsit nagyképûen hangozhat, de érteni fogjátok, miért mondom):

A film ugyan tele van logikai bukfencekkel, de: SZÓRAKOZTATÓ!
Végig izgultam, lekötötte a figyelmemet. Ha akarnék, sok ponton beleköthetnék, de minek... jól szórakoztam, és ezt manapság nagyon ritkán tudom elmondani. (FYI: "Az ember gyermeke" c. állítólagos remekmûvön halálra untam magam. Nem direkt, egyszerûen ez történt.)

A befejezésrõl (nem spoiler): aki azt mondja - persze szigorúan utólag -, hogy tudta elõre, hogy ez lesz, az hazudik, de minimum téved. Több lehetséges befejezés volt, elõre nem lehetett tudni, mit választanak.

Akit pedig a téma érdekel, de nem volt elégedett ezzel a filmmel, nézze meg a 12 majom c. filmet. Nem kell idegenkedni tõle, nem mûvészieskedõ baromság, mint sokan hiszik, hanem egy sci-fi mestermû. Aki korábban látta, de nem értette, nézze meg újra. Rá fog érezni. Nagyon komplex, nagyon átgondolt, szimplán zseni volt, aki azt a filmet megírta, megrendezte.

*** SPOILER! SPOILER! Ne olvasd tovább, ha még nem láttad a filmet! ***
benkewood: a telefonos kérdésre szerintem nincs végsõ válasz. Lehet, hogy eredetileg arról szólt volna jelenet, amire te gondolsz, de az biztos, hogy a készítõk is tisztában voltak vele, miután elkészült a végleges fgkkönyv, hogy a telefon elázott, felrobbant, meg vissza se vitte magával Denzel. Szerintem egyszerûen benne hagyták, mindenki gondoljon, amit akar.
paw 2006 dec. 27. - 21:27:35
(19/306)
Ha valaki kiváncsi rá hogyan kell az "IDÕ"-vel játszani , úgy hogy az embert tényleg elgondolkoztassa, annak ajánlom holnap este a film+ -on Lynch mestertõl a Mullholland Drive-ot.
Félelmetes! Ha valaki egy kicsit is felfog elsõre valamit a filmbõl az elõtt le a kalappal!...és jöhet a Lost Highway...abból biztosan nem ért semmit:)
paw 2006 dec. 27. - 21:17:33
(18/306)
Hááát én a TI hozzászólásaitok alapján ültem be a moziba megnézni a filmet....végig lendületes jó tempójú film. Mindenkinek ajánlom; üljön be rá egy 2l-es popcorn-nal, jól fog szórakozni.De mikor vége egy pillanatig se gondolkodjon el rajta......

SPOILER

.....mert gyorsan rájön, hogy mekkora hülyeség az egész.
tomspid 2006 dec. 27. - 20:15:44
(17/306)
Ez jó film.
timikeee 2006 dec. 27. - 17:13:58
(16/306)
nekem tetszett a film, mert elgondolkodtat...:)

viszont szerintem nem az õ telefonja csörgött a hullazsákból, mivel mikor visszament a múltba, mindent ot kellett hagynia, fegyvert se vihetett magával, semmit!

viszont én is ezeken az idõsíkokon gondolkodtam..a mentõautõ,véresrongyok...engem érdekel, h miért van idõnként déja vu érzésünk...ez a film egy újabb lehetséges válaaszt mutat fel..... :)
benkewood 2006 dec. 26. - 11:54:43
(15/306)
Ezen a telefonos dolgon gondolkozok azóta is.... Egyrészt kérdéses, hogy a robbanást és a merülést hogy úszta meg a telefon (biztos Sony Ericsson :-))), másrészt ha két telefon van ugyanazzal a SIM kártyával, akkor azt hogyan kezeli le a mobilhálózat, és mi dönti el, hogy ha valaki megcsörgeti a számot, akkor melyik telefon csörög (a jövõbõl visszajött, vagy a normális). Jó, mi? :-)) Az a szar, hogy a film készítõi erre semmi magyarázatot nem adtak, csak egy jelentéktelennek tûnõ jelenetet szenteltek neki, aztán a kedves nézõ agyaljon rajta hetekig. Asszem megkérdezem a készítõket errõl... :-))

Egyébként én is tervezek egy idõutazós filmet készíteni, akit érdekel az ide: <a target="_blank" href="http://www.benkewood.com" title="www.benkewood.com">www.benkewood.com</a> :-)))
benkewood 2006 dec. 26. - 11:47:00
(14/306)
Na a többire is válaszolok gyorsan (ja, ez is SPOILER-es, de aki nem látta a filmet az inkább ne olvasgasson ilyen fórumokat ha jót akar):

Lézerpointeres átmutogatás: épp az volt a lényeg, hogy a fényt simán át tudták juttatni. Ahhoz, hogy anyagot is átjuttassanak, nagyobb energia kellett, azért volt áramkimaradás.

Véres ruhák: nem valószínû, hogy bárki arra gyanakodott volna, hogy azok Denzel véres ruhadarabjai. Az meg nem úgy megy, hogy beteszik a véres ruhadarabot a csodakütyübe, és az kidobja hogy kinek a vére. Csak összehasonlítani tudnak, ha már van "gyanúsított".
benkewood 2006 dec. 26. - 11:41:22
(13/306)
Válasz djcomplex-nek:

SPOILER - SPOILER - CSAK AZ OLVASSA AKI MÁR LÁTTA, ÉS TUD OLVASNI!!!

Hát izé... hogy is mondjam... asszem te épp a lényeget nem értetted meg a filmben. Denzel idõutazást hajtott végre a múltba. Ott szabotálta az akciót, meghalt... de az a jövõbõl visszajött énje volt!!! Aki nagy "romantikával" besétált, az a normális énje volt, nem az idõutazós. (Mellesleg az nem romantika volt, hanem döbbenet...) Szóval kettõ volt akkor belõle. És ugyebár a film elején volt a jelenet, amikor csörgött a telefonja, de rájött hogy nem az övé csörög, hanem az egyik hullazsákból jön a hang. És ez azt jelenti, hogy már a film elején is volt egy jövõbõl visszajött énje, aki meghalt, de annak nem sikerült szabotálni az akciót. Tehát õ maga feküdt akkor a hullazsákban... az idõutazós filmek szépsége, hogy annyira nem lehet õket követni, hogy félelmetes... :-)))))) Pont ez bennük az izgalmas. Remélem sikerült megválaszolnom az egyik "logikai bukfencedet"! :-))
peti982 2006 dec. 25. - 15:56:13
(12/306)
Én már hetek óta készültem , hogy végre láthassam. Nem voltam elájulva. Sokkal jobb filmjei is voltak már Denzelnek. Azért egyszer meg lehet nézni.
djcomplex 2006 dec. 24. - 09:39:43
(11/306)
Én személy szerint szeretem a nem földhözragadt lövöldözõs szarokat, mert abból tényleg ezer van már. Gondoltam majd a de-javu...

CSAK AZ OLVASSA, AKI LÁTTA A FILMET!

Tele van logikai bukfenccel:(
Legszembetûnõbb a vége, mikor is felrobbanik Denzel a hajó alatt a kocsiban, 2 perc múlva meg nagy romantikával sétál be jobbról. Hát hiszen az õ akciója révén úszta meg a csajszi a témát és õ maga meghalt. Hogyan kerül oda újra??
A másik röhejes dolog meg a lézerpointer, amivel odavilágít a monitorra. Hát az csak egy monitor...Ahhoz, hogy valamit odajuttassanak fél országban elment az áram. Ez meg odamutat a pointerrel, aztán máris bugos lesz a rendszer?:) Áh.
A másik dolog meg, hogy tele van az õ vérés ruháival a csaj háza. Õ maga is járt ott körülnézni. Nem vizsgáltatták volna be hamar, hogy kinek a vére az ott? Meg aztán, ha az övé, akkor hogy nem emlékezett rá?
Stb., stb. ááá gyenge próbálkozás szerintem. Ilyen téren a memento 1000szer jobb volt. Igaz annak csak a vágási menete volt a megszokottal ellentétes, de mégiscsak jobb volt. Bármennyire is próbáltam jónak látni a filmet, nem ment...
kakosz 2006 dec. 23. - 20:12:26
(10/306)
Nagyon jó film!
MArci11 2006 dec. 22. - 14:22:20
(9/306)
Kedves érdeklõdõk:

Ez egy nagyon furcsa -és egyben nagyon jó- film. Ha mostanában valaki elmegy a moziba, egy csomó olyan film van, amiben megjelenik az idõ, mint meghatározó tény. nem mintha az eddigi filmekben ez nem szerepelt volna, de úgy mint az idõm mint egy meggörbíthetõ tér, vagy kijátszható ellenfél, így még biztos nem. A másik film amire gondolok most az a " Ház a tónál" (ha a kedves olvasó látta, akkor tudja mirõl van szó.) Ennyit szerettem volna mondani annak aki nem látta, és ajánlom mindenkinek, mert nagyon ütõs film!

SPOILER SPOILER SPOILER!!!!!!!!!!!

Válasz a kérdésedre: Biztos, hogy nem õ az, mert az az idõsík megszûnt létezni, mint ahogyan azt el is magyarázták a filmben. (Amikor arra a lapra rajzolta azt a nyilat..)

MArci
szaszab 2006 dec. 20. - 23:05:17
(8/306)
Ami a szerény véleményemet illeti én is elõször kicsit mosolyogtam magamban az egész koncepción a film alatt, de miután megtudtam hogy ez egy sci-fi-thriller mindjárt más szemmel néztem a fimet!

benkewood:
szerintem igazad lehet amit a spoilerben irtál, van benne ráció.
Ja és spoilerezni csak figyelmeztetéssel illik. Ne rontsa el senki más szórakozását.
benkewood 2006 dec. 20. - 20:24:57
(7/306)
Irgum-burgum, nem illik a film poénjait lelõni a fórumon. Vagy legalább írd ona nagy betûkkel, hogy SPOILER!!!!!!!!!!!!

Én tegnap láttam Londonban.... nem rossz. Már ha sci-finek fogjuk fel. Elõször azért nagyot nevettem amikor elmagyarázták azt a kamerás dolgot. :-))))

Na most csak az olvassa tovább aki már látta!!!!!

SPOILER SPOILER SPOILER
====================
amikor a film elején Denzel hallja, hogy csörög a telefonja, de kiderül hogy nem is az övé csörög hanem az egyik hullazsákból jön a hang, szóval nem lehetséges, hogy õ maga fekszik abban a hullazsákban??????? mármint a jövõbõl visszajött énje.....