Tegu 2015 jan. 12. - 11:33:13
(141/9141)
- és nem készült királynak, csak berakták bábfiguraként.
Ugyanakkor, megkérdezte a herceget is, aki el is mondta, hogy nehéz a döntés, tárgyaljon még a miniszterekkel, de a Qingeké a jövõ, erre azonnal döntött, még Inguldai is meglepõdött, aztán útközben persze felhuzta magát a sok panaszos hatására, majd miután lehiggadt, s rájött, hogy mit müvelt, kétségbeesett.

DH pedig egyértelmüen igényli a magyarázatokat, anélkül nem tud meggondoltan cselekedni. Arra rájött, hogy kihagyták többször is a részletekbõl, nem engedik, hogy önállóan döntsön, hát akkor követi a szabályt, s képes a herceget is megtámadni.
K. Judit 2015 jan. 12. - 11:12:36
(140/9141)
Paranoiás.
A félelmei persze nem teljesen alaptalanok, így a szorongása nem túlzó (sõt lehet, hogy a legtöbb király ugyanígy félt, végül is nem õk választották ezt a szakmát :)), de ha érzi, ill. tudja, hogy a fia tehetségesebb, nyugodtan megkérdezhette volna, sõt akár be is vonhatta volna az uralkodásba. Még a felelõsség is megoszlott volna.
(Bár lehet, hogy Injo ahhoz talán még fiatal - megnéztem, igen, 1636-ban még csak 41 éves volt.)
Tegu 2015 jan. 12. - 11:01:24
(139/9141)
A zenével is megpróbálták vademberesiteni õket, de itt egyértelmüen azt akarják sugallni, hogy az a pozitiv gondolkozás, ha felismeri valaki: a Mingek után a Quingek jönnek, azokkal kell jóban lenni.
Azért a kis szolga jól mondta, nem jó korban született, ilyen átmeneti idõszakokban szenvednek legtöbbet az emberek és a hatalom is választás kényszere miatt, ill. amiatt, hogy nem lehet ellenség-barát kategóriában gondolkozni.

Injot is befolyásolta a sok tiltakozó a találkozóhoz vezetõ uton és persze a saját beteges rettegése, hallucinációi.
Nem irnak betegségérõl, de ez már nem egészséges.
K. Judit 2015 jan. 12. - 10:50:13
(138/9141)
Ez is ritkaság, hogy a mandzsukat/mongolokat nem vadállatnak ábrázolják.
Persze valamennyire megkísérelték, a frizurája elég punkos, de nem sikerült.
Nekem is tetszett a figura, és az is kiderült róla, hogy pár perc ismeretség után (és a kardforgatásából) szinte tökéletes jellemrajzot adott DH-ról a hercegnek.
K. Judit 2015 jan. 12. - 10:40:45
(137/9141)
Talán nem is annyira a nõi nemben csalódott, hanem inkább a szerelemben.
Mondjuk ez tényleg nem mindegy, ráadásul félreérthetõ :)
Amikor beszél errõl a feleségének, az tényleg nagyon édes jelenet. A nõ arca leírhatatlan.
Egyszerûen csak nem szándékozott még egyszer komolyabb érzelmi kapcsolatba keveredni.

Ha ott tartasz, ahol párbajozik a herceg és DH, akkor nemsokára sor kerül erre a beszélgetésre. (Azt hiszem :)
Tegu 2015 jan. 12. - 10:37:46 Előzmény K. Judit
(136/9141)
Ez az Inguldai nagyon szimpatikusnak tünik.
Tegu 2015 jan. 12. - 10:26:14
(135/9141)
Jó, ne mondd el:) Biztosan valaki kavart a háttérben és megtévesztette õt a lánnyal kapcsolatban.
K. Judit 2015 jan. 12. - 10:08:20
(134/9141)
A fõzeteket én se értem :))

Csalódott igen, érzelmes, nagyon szerelmes kamasz léte egy pillanat alatt omlott össze, hirtelen kellett felnõnie.
Bárcsak megmondhatnám... azért nem akarom lelõni a poént, mert ez nagyon fontos annak megértéséhez, hogy ki miért, hogyan viselkedett a késõbbiekben.
Tegu 2015 jan. 12. - 09:57:31 Előzmény K. Judit
(133/9141)
De mi az, hogy nem érdeklik a nõk? Csalódott a fiatal Miladyben?

Az pedig már nem elõször furcsa, hogy bár ugy jelzik, hogy a király hozzá sem ér a királynéhez, mégis fõzeteket, talizmánokat alkalmaznak, hogy gyereke legyen, hát nem kéne tisztázni, hogy mindez akkor müködik csak, ha a király meglátogatja õket éjjel?
K. Judit 2015 jan. 12. - 00:25:11
(132/9141)
Ja, ezt az YDG-t hívom én Inguldainak. Fognak is beszélgetni. A könyvtár, ahol találkoznak a herceg lakosztályához tartozik. Tulajdonképpen el kell rejtenie a mandzsu tábornokot, hogy megvédje az apjától.

Igen, a herceg is hiú nagyon, és az is zavarja, hogy ilyen apró-cseprõ dologgal kell foglalkoznia, amikor fontosabb dolga is van. Hiába nem érdekli a nõ, azért simán nem fogja átengedni. És meglepi az is, hogy DH veszi a bátorságot és ellene fordul.

Injoval kapcsolatban: lesz majd olyan rész, amikor kénytelen lesz visszavonni egy (rossz) döntését, szinte belebetegszik.
Tegu 2015 jan. 11. - 20:59:50
(131/9141)
Ezen jót mulattam: "Néha a sarkára áll, de mindig pont rosszkor, ehhez van érzéke. Nagyon veszélyes."
Ha néha dönt, mindig rosszul.

Milyen jól megfogalmazta Sohyeon a helyzetet: nem a legjobbat választjuk, hanem megpróbáljuk elkerülni a legrosszabbat.
Tegu 2015 jan. 11. - 20:52:50
(130/9141)
Megnéztem az 5. részt is, igen, az apja, Injo is belátta, hogy a herceg okosabb, jobb király lenne, mint amilyen õ. Most ott tartok, hogy a mandzsu Yong Gol Daet elkapják, s kölcsönösen bevallják egymásnak, hogy nem akarnak háborut - az uralkodókkal ellentétben, ill. Injo nem tudni mit akar, valószinüleg nyugalmat.

Most valójában a herceg és DH kakaskodnak egymással a hercegné miatt, miközben fontos tárgyalnivalója lenne Yong Gol Daevel? A hercegnek inkább az önérzetét sérti, mint érzelmeit, hogy DH a hercegné miatt ellene fordul, igy érzem.
K. Judit 2015 jan. 11. - 19:51:57
(129/9141)
Sohyeon sokkal okosabb és jobb diplomata volt, mint az apja. Õ a mandzsukkal is szót értett, legalábbis Inguldai-jal ...
Azt sose fogjuk megtudni, hogy milyen uralkodó lett volna, hiszen a tesója lett a következõ király (akit a Chuno-ból ismerünk), de Ingulddai magával viszi túszként a mandzsuk/quingek udvarába, ahol 8 évet töltenek. Ha ezt az idõt nem vesztegeti el, hanem tanulással tölti, biztos, hogy messze túlszárnyalja az apját politizálásban, mert kétségtelenül jó képességei voltak.

Injo tutyimutyi, bizonytalan, gyenge és gyáva, azt hiszem ez a történet valamivel emberibbnek ábrázolja, mint amennyit eddig tudtunk róla, de az biztos, hogy teljesen alkalmatlan királynak. Néha a sarkára áll, de mindig pont rosszkor, ehhez van érzéke. Nagyon veszélyes.

Hogy hogyan szerezte meg a levelet MY, már nem emlékszem, de azt hiszem utólag kiderül. Lehet, hogy ellenségesen viselkedik, de én biztos voltam benne, hogy inkább vissza akarja szerezni a herceget. Egész pontosan a hercegné helyébe szeretne lépni.
Tegu 2015 jan. 11. - 19:04:58
(128/9141)
TTM 4

Ez a történet az elsõ mandzsu invázió után játszódik, ugye?
A herceg, Sohyeon, már felfogta, hogy a Mingek leszállóágban vannak, a mandzsuk- késõbb Quing-ek - pedig egyre erõsebbek, a kettõ között õrlõdik Joseon, Injoval a trónon, akit a Ming-barát frakció mozgat, bár õ néha lázadozik ezellen. Elég tutyimutyi Injo.

Mi-Ryeongot még nem tudom hova tenni, vmelyik miniszter lánya volt, elhitették a herceggel, hogy öngyilkos lett, most pedig profi módon szurkál mérgezett tüvel és nem rajong már a hercegért. Ott a jel a vállán, amit azonnal meg is mutatott DH-nak. Valójában azt sem értem, miért lopózott ki álruhában, de gondolom, erre majd kapunk még választ, ahogy arra is, hogyan szerezte meg szegény hercegné levelét, amit lemásolt.
K. Judit 2015 jan. 11. - 18:07:33
(127/9141)
Ja, szó szerint kell érteni.
K. Judit 2015 jan. 11. - 18:05:51
(126/9141)
Nem tudom, merre jársz ...
Arra emlékszem, hogy az elsõ két rész arról szólt, honnan ismerik egymást a szereplõk, és DH megérkezik a fõvárosba. Az õ céljai, hogy a szerelméhez igyekszik, már gondolom nyilvánvalóak. Talán a második rész végén lehet, hogy a herceg meglátja a halottnak hitt Myriungot az ellsnség társaságában (már nem emlékszem a nevére, szóval Milady-t).

Nem tudom, hogy a herceg elsõ szerelmérõl mennyit árultak már el. Mert valahogy apránként kerültünk képbe. Ha annyit elárulok, hogy érzelmi ügyekben bizalmatlanná, sõt inkább nõgyûlölõvé vált, azt hiszem nem sokat tévedek. A felesége egyáltalán nem érdekli. Kicsit ad a látszatra, de kettesben azzal se törõdik. Éppenséggel nem durva, de totál érdektelen. Olyan ártatlan arccal hazudik a nõ szemébe, hogy az embernek kinyílik a bicska a zsebében.... de baromi jól csinálja :)
Pedig - az utolsó pillanatban - elrendezett házasságról van szó, az ember eleve nem is számít arra, hogy majd túlságosan szerelmes, vagy akár csak figyelmes lesz. És a lányt is kényszerítették, õ sem túl lelkes, de talán jólneveltségbõl, vagy a rangja iránti tiszteletbõl azért mégis szeretne egy normálisabb viszonyt a férjével.
Tegu 2015 jan. 11. - 15:08:15 Előzmény K. Judit
(125/9141)
Vajon butának hitte õt a herceg eleinte? VAgy csak bizalmatlan, mint mindenkivel?
Milyen szépen jelentett neki a herceg eunuchja.

Most elhangzott, hogy a herceg adott parancsot a menyasszonyának, hogy ölje meg magát. Persze, lehet hogy nem szó szerint kell érteni? VAlamit elhallgattak még a visszaemlékezésbõl?
Tegu 2015 jan. 11. - 15:05:07
(124/9141)
TTM
Milyen megtévesztõ a mosolya
K. Judit 2015 jan. 08. - 11:09:23
(123/9141)
Én eleinte nagyon sajnáltam, mert amolyan "nem túl izgalmas" ábrázata volt (fõleg a kihívó Milady-vel összehasonlítva).
Nem is nagyon vették észre az udvarnál se, a férje meg szinte észre se vette, hogy létezik.
De nem omlott össze, csak hagyni kellett, hogy kibontakozzon, és mindenki jól meglepõdött.
Tegu 2015 jan. 08. - 10:42:22
(122/9141)
TTM
Yoon Seo-t a Goddess of Fire-ban láttam, ahol reménytelen szerelme miatt vetélytársa iránt érzett gyülölete motiválta, nagyon gonosz, aljas, de uakkor szánnivaló figurát játszott. Ha nem tudunk föléemelkedni az egyik területen, lenyomjuk, letapossuk egy másik területen szerzett hatalom segitségével - szemlélet vezérelte.