K. Judit 2015 jan. 04. - 23:59:24
(101/9141)
Inkább egy fényképész kirakatában.
Ebbõl lehet tudni, hogy minden rendben.
(Ha a võlegény nem lép le, õk sose találkoznak, ebbõl a szempontból szerencsések, akár meg is köszönhetik neki :))
Tegu 2015 jan. 04. - 23:14:20
(100/9141)
Itt a vége, ez a kép hol lóg, bevásárlóközpontban?
K. Judit 2015 jan. 04. - 12:38:38
(99/9141)
Úgy látszik ez is a társadalomban elfoglalt helyedtõl függ. MY mamája hiányolta a fiú szobájából az ágyat, a háziúr és felesége viszont földön aludt. Pedig ha volt egy akkora házuk, aminek egy részét bérbe tudták adni, akkor biztos futotta volna egy ágyra is, a fiuknak is volt ágya (ami leszakadt :)), tehát õk valószínûleg nem igényelték különösebben.

Én se tudnék a betonon aludni úgy, hogy egy szál derékalj van alattam. Megfigyeltem, hogy azt ketté lehetett szedni, mert míg az egyik felén feküdtek, a felsõ réteggel takaróztak. (Szerencsére legalább nyár volt.)

Nem hiszem, hogy a pince, ill. raktárhelyiség alatt is ment volna a fûtés. Gondolom a kazánház, ami a lakóhelyiségeket fûtötte valahogy azzal egy szinten lehetett, hiszen egy kétszintes alagsori részt, tényleg csak nagyon drága házak engedhetnek meg maguknak. (Sajnos ma már a legtöbb helyen még a pincerész is ki van spórolva.)

(Én ismertem egy olyan kétlakásos házat (itthon minálunk), ami úgy nézett ki, hogy pinceszint, a következõ a házmesterlakás szintje, utána bejárat, lépcsõk után magasföldszinti lakás, végül emeleti lakás. Ún. etázsfûtés volt benne, ami ugyan nem a padló alatt, hanem radiátorokból fûtötte az egész házat, és azt hiszem a házmesterlakással volt egy szinten. Gondolom elég korszerûnek számított mondjuk a negyvenes években, talán nem sokkal korábban épült.)
Tegu 2015 jan. 04. - 12:03:36
(98/9141)
Igen, valami nagynénihez, nem rossz:)
De a házuk is szuper volt, remélem, visszaszerzik.

Valamit azért nem értek, akárhogy is nézem, a puszta földön fekszenek, csak takarót használnak, hát nem tudom, hogy tudnék én ott aludni. Tudom, hogy padlófütésük van, de mégis kicsit kényelmetlen lehet, nem?
K. Judit 2015 jan. 04. - 11:29:43
(97/9141)
Igaz lehet, a SI-ben erre már nem is emlékeztem ... a nagymama karaktere talán elnyomta az összes idõsebb szereplõét.
Viszont egy olyan országban, amit 70-80%-ban tenger határol, tehát elég sokan élhetnek halászatból, ez elég igazságtalan. Tényleg gusztustalan lehet, hiába mondják, hogy a friss halnak nincs szaga, nem hiszem el.

Micsoda fantasztikus helyre vitték MY anyukáját, nem? (Emiatt mondjuk egyáltalán nem sajnáltam.)
Tegu 2015 jan. 04. - 10:53:36
(96/9141)
Igen, hajlamosak ezekben a koreai sorozatokban eltulzottan ábrázolni a kilátástalan élethelyzeteket. Ha elindul a lavina, alig áll meg, egymás után jönnek a rosszabbnál rosszabb helyzetek, mig totál le nem csusznak, ahonnan viszont felemelkednek.

Ugy tünik, a halpiac a lecsuszottság ábrázolására szolgál, a BOF-ban is elment halat árulni a lány, az már valahogy a társ. alját vagy már társadalmon kivüliséget szimbolizálja. A Shining Inheritance -ben is halpiacon árult a lány anyja, akit szégyellt is a lány rendesen.
K. Judit 2015 jan. 04. - 10:24:24
(95/9141)
A legdurvább a halpiac volt :)
Én nem éltem volna túl.

MY szerepe kicsit el lett túlozva az ügyetlenségével, de belátom, hogy ha a lány szemében nem ilyen kis ügyefogyott, de mégis szeretni való srác lett volna, akkor nem sok konfliktus marad a végére.
K. Judit 2015 jan. 04. - 10:16:04
(94/9141)
Lehet, hogy most jön majd ... ajjaj :)
Szokás szerint éjszaka a padon beszélgetnek (az a nappalijuk :), és a lány aggódik, hogy nem lesz elég ütõs az ötlete, akkor mondja neki MY, hogy valami olyasmit kellene kitalálni, ami egy egész családnak, és fõleg egy háziasszonynak nagy könnyebbség. Tehát bevásárlás, sportolási lehetõség, éttermek stb. A saját életébõl hozta a példát.
Tegu 2015 jan. 04. - 10:06:31
(93/9141)
Igazad van, it would have been nice.
Hát igen, megtudjuk, hogy tök természetes, hogy faképnél hagyja a menyasszonyát, a gazdag nõ felöltözteti, házat vesz neki, s eltartja, élhet a mániájának. Would have been nice, mert különben ebben semmi rossz nincs szerinte.

Családi üzletközpont?
Mouyeul szerepét ugy látom, hogy a felületes volt aranyifjuból a körülmények kihozták az érzõ, segitõkész, odaadó, de kétbalkezes társat, de a lány sokáig nem ismeri fel értékeit. Pedig már ott bizonyitott, amikor kimentette az esküvõrõl.
K. Judit 2015 jan. 04. - 09:51:52
(92/9141)
"Kiváncsi vagyok, ha anyagilag támogatta volna a lány azonnal a légkondi kisérleteit, megmaradt volna mellette?"

Ezt nem tudom. Amíg nincs kísértés, addig ez a kérdés nem merül fel.

De voltak ott még csábító dolgok, pl. az ígéret, hogy megszerzi Mouyeulék házát, aztán a zongora, a divatos cuccok stb. Hiába érezte magát kitartottnak, el bírta volna viselni egy életen keresztül, de mondjuk, ha õ is sikeressé vált volna a szakmájában, már ez az apró kellemetlenség is elsikkadt volna.
K. Judit 2015 jan. 04. - 09:44:28
(91/9141)
Én úgy emlékszem, azt mondta: It would have been nice. (Már meg nem esküszöm, és lehet az is, hogy más a fordítás.)
Lehet, hogy azért maradt meg így bennem, mert így személytelenebb.

És bele is fér az õ jellemébe, Eunjae-val is jót unatkoztak volna késõbb. Csak azt képzelték volna, úgy normális :))

Engem az is zavart, mennyire értéktelennek tartja Mouyeult, pedig szerintem a családi üzletközpont ötlete is például tõle származott....
Tegu 2015 jan. 04. - 09:29:33
(90/9141)
.és a Rubik-kockája.
Ha jól emlékszem, a gazdag lánynak az angol forditásban azt mondta, hogy I would have been nice to you. kb. rendes lettem volna hozzád - mert hogy elõtte hideg-rideg volt vele. Emlékszel, mikor külön kanalat kért a fagylalthoz, amikor a lány meg akarta kóstolni a fagyiját? Koreában, ahol egymást eteti boldog-boldogtalan?
:)

Kiváncsi vagyok, ha anyagilag támogatta volna a lány azonnal a légkondi kisérleteit, megmaradt volna mellette?
K. Judit 2015 jan. 04. - 09:07:27
(89/9141)
A végén majd mond egy-két normális szót, kiderül, hogy egy kicsit irigyli Mouyeult ..., egy kicsit szeretne "olyan" lenni.
Ezt persze óhajtani lehet, de nem fog sikerülni. Nem felejtem el, amikor otthagyta a gazdag nõt, mondta neki, ha nem tett volna keresztbe a lánynak (enyhe kifejezés), akár jól is élhettek volna.
Ez az igazság, hogy õ mindig is egoista barom marad, szinte mindegy is lesz neki, kit talál majd magának. Egy ugyanolyan lányt, mint amilyen Eunjae volt az elején, aki csak a biztonságra törekszik. Neki jó a dögunalmas kapcsolat, csak legyen meg mindene.
Tegu 2015 jan. 04. - 08:57:18
(88/9141)
Ma megnézem, de elõtte már most is az a véleményem, hogy egy olyan pasit, aki felvállaltan pénzért hagy ott és ugy ahogy ez a görény tette, nem kell siratni, nem hogy visszafogadni. Még akkor sem, ha megmagyarázható, hogy a hivatása, rögeszméje fontosabb, mint az érzelme, amit nagyítóval kell keresni nála.
..és a másik nõ pont az empátiája miatt szeretett belé? Ez vicces.
K. Judit 2015 jan. 04. - 08:49:49
(87/9141)
Legalábbis így emlékszem :)
Akkor ebben még kevésbé fogod csípni, mert - szerintem - érthetetlenül viselkedik.
Pedig próbáltam megérteni, jó, elégedett, hogy végül is visszaszerezte a pasiját, akiért harcolt.
De hogy nem lehet észrevenni, hogy mire megy ki a játék?
Arról nem beszélve, hogy a saját érzelmeivel mennyire nincs tisztában...
Tegu 2015 jan. 04. - 08:45:48
(86/9141)
Akkor ebben lesz a szenvedve mosolygás ?
Természetesen a lányt nem nagyon birom, viszont jó sáljai vannak.
K. Judit 2015 jan. 04. - 08:35:42
(85/9141)
Én is felismertem, de azóta sem láttam semmiben.
(Bírtam az idézeteit :)
K. Judit 2015 jan. 04. - 08:33:31
(84/9141)
Azt hiszem, a 15-öst még mindig nem tudnám végignézni.
(Pedig nincs benne semmi tragikus... csak nagyon szomorú, de hát ez a dolga egy utolsó elõtti résznek :)
Tegu 2015 jan. 04. - 00:52:47
(83/9141)
Még két epizód van hátra:)
K. Judit 2015 jan. 03. - 20:44:36
(82/9141)
Végignézted már?
Vagy a 10-esnél abbahagytad?