K. Judit 2015 jan. 25. - 14:30:13
(241/9141)
Mindenesetre én nem találom túl sötétnek ezt a történetet, a kínai jelenetek elég színesek és inkább mulatságosak. Fõleg amikor - mire jó a nyelvtudás - betévedtek egy nyilvánosházba, és a goryeoi trónörököst üldözni kezdik a lányok :)

Tényleg érdekelne, hogy mi alapján választanak történetet a forgatókönyvírók. Elég sok királyuk volt mindenféle korszakból, de feltûnt, hogy mégis sokszor visszatérnek a Sado, a Jang Ok-jung, Yi San, Sejong sztorikhoz. És Joseon-kor elõttrõl Gongmin története népszerû még. (Sajnálom, hogy a Great Seer nem sikerült annyira, talán a szerelmi szál nem volt eléggé meggyõzõ. Biztos eleve el volt átkozva :)

Viszont olyan hatalmas ipart kerítettek a történelmi drámák feldolgozásához, hogy azért mégis találniuk kell érdekességeket más királyokról, ill. érdekesebb személyiségekrõl. Gondoljunk csak a rengeteg díszlet palotára, és falura, a berendezési tárgyakra, a jelmezekre, dísztárgyakra stb. Persze hozzá kell passzintaniuk a mai kor divatjához is, ezért a sok meseszerû fantasy...
Muszáj megnyerniük a fiatalokat, mert különben bedõl az egész mûfaj.

Azért megnézem ennek a Shine drámának a második részét, aztán döntöm el, hogy folytatom-e. Idõm lesz, mint a pelyva, hiszen most vetítik. (Remélem veszik az üzenetet a film készítõi, és változtatnak JH haján. Tud õ jól is kinézni :)
Tegu 2015 jan. 25. - 10:40:48 Előzmény K. Judit
(240/9141)
Idétlen a frizurája szerintem is.
Tegu 2015 jan. 25. - 10:22:17 Előzmény K. Judit
(239/9141)
Tul sokat nem is tudnak Gwangjongról.
A molylepkés történet tényleg megmosolyogtató volt.

Ezek a jóslatok rengeteg film alapját képezik, ráadásul általában bebizonyosodik, hogy valóra válnak, ezzel is hozzájárulnak ahhoz, hogy a sámánizmus népszerü ma is Koreában.
Jumongnál is találkoztunk ezzel a születéskor megbélyegzõ jóslattal.

Milyen már az jelenet, amikor a saját anyja õrjöng a fia eltávolitásáért.
A lány jófej, a másikat a Pastában láttuk.
Tegu 2015 jan. 25. - 10:15:37
(238/9141)
http://www.bumm.sk/kulfold/2015/01/25/pragai-nagykovet-lesz-kim-dzsong-un-nagybatyja
"Kim Pjong Il a cseh sajtó szerint a hetvenes évek vége óta különbözõ európai diplomáciai posztokon lényegében egyfajta "számûzetésben" van, nehogy beavatkozhasson az észak-koreai politikai életbe."

Szerintem esze ágában sincs visszatérni, nagyon jól elvan õ külföldön, mint állandó rettegésben élni, hogy mikor tartóztatják le, vádolják meg valamivel a hatalomharc során.
K. Judit 2015 jan. 24. - 13:03:52
(237/9141)
A lány meg azért ismerõs, mert õ volt Sukjong harmadik felesége a KHT-ben (Oh Yeon-seo).
K. Judit 2015 jan. 24. - 12:57:37
(236/9141)
Meg még egy: pont ugyanaz a szerep egyelõre, mint a Chuno-ban. Egy végtelenül megbántott, elutasított, megalázott gyerek (gondolom még csak 17 év körüli lehet), aki már többet szenvedett életében, mint mások egy egész életen keresztül.
Szóval a sírós fiúnak egyelõre van oka sírni. Aztán késõbb a politikai ellenfeleinek lesz okuk a sírásra :)
(Igaz, a mese eltérhet, megint felhívják a figyelmet a film legelején, hogy nem feltétlenül történelmi tényeken alapul a történet.)

http://en.wikipedia.org/wiki/Gwangjong_of_Goryeo
K. Judit 2015 jan. 24. - 12:45:39
(235/9141)
Vagy lehet, hogy csak Jang Hyuk frizurája nem tetszik?
Mindenesetre elég törõdöttnek néz ki egy fiatal királyfihoz képest.

Most még csak ott tartok, hogy a lovaikkal megpróbálják utolérni a szabadon eresztett lepkéket ... ez azért elég mulatságos.

Jó, vegyük úgy, hogy ez még nem vélemény, csak néhány apró észrevétel :))
K. Judit 2015 jan. 24. - 12:42:32
(234/9141)
Belenéztem ebbe a Shine or go crazy c. drámába ...
(A plakátja nem tetszik.)
Tegu 2015 jan. 23. - 15:07:32
(233/9141)
Kapott valami dijat a müvészeti kivitelezésért, azt hiszem.
Valaki leszólta, másnak meg tetszett a film alatti kommentekben.
K. Judit 2015 jan. 23. - 14:57:32
(232/9141)
A Hyun Bin film a Sado-történet egy újabb feldolgozása. De az mozifilm, hamar túl lehet lenni rajta.
Nem nagyon találtam kritikát róla, de úgy emlékszem, pont akkor mutatták be, amikor a kompkatasztrófa történt ...

Ha nem Sado-ról szólna (aminek már tudjuk a végét), kíváncsi lennék rá.
Tegu 2015 jan. 23. - 14:50:50
(231/9141)
Gye Baek
http://asianwiki.com/Gye-Baek_%28Korean_Drama%29
King Geunchogo
http://asianwiki.com/The_King_of_Legend
ezeket folyton keverem, ezek még a nagyobb lélegzetü sagák, persze kicsit egy kaptafára készülnek.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe, majd még nézegetek listákat, fura, amikor nézek valamit, mindig annyi érdekes sorozattal találkozom a szinészek listáján, ilyenkor meg nem ugrik be semmi.
Tegu 2015 jan. 23. - 14:41:26
(230/9141)
EGyik szereplõ sem különösképpen szimpatikus.
Összetévesztettem egyébként a Hyun Bin filmmel: http://asianwiki.com/The_Fatal_Encounter
Nem mintha annyira odalennék Hyun Binért.

Várok, melyik legyen, nem sürgõs.
Közben megtaláltam a Dae Jo Yeong-ot, amit még pár éve elkezdtem, de aztán eltünt a folytatás a netrõl. De ez egy iszonyu hosszu, valami 100 részes sorozat.
:)
K. Judit 2015 jan. 23. - 14:31:31
(229/9141)
Azért gyorsan hozzáteszem, hogy nem csak külsõleg tetszenek. Van bennük valami, ami megfog. Sose felejtem el, hogy JJH nem tanult színészetet és csak a meglévõ tehetségére és akaraterejére támaszkodva kellett boldogulnia. Szeretem azt az erõt, okosságot és férfiasságot, amit sugároz - persze tud huncut is lenni :)

Ez a fiú komolyan, jól megalapozta a szakmát, és van egy különleges stílusa, amivel különbözni fog mindig is a többiektõl. Én nagyon megértem a forgatókönyvírót, hogy õt kérte fel például erre a szerepre is, mert biztos sokan el tudták volna jól játszani - így senki.
Remélem, még sokszor el tudnak mindketten szórakoztatni.
Persze vannak más kedvenceim és remélem lesznek is még :))
-
K. Judit 2015 jan. 23. - 14:17:56
(228/9141)
Ja persze több plakátot is szoktak készíteni. Ezt.
Remélem nem õ a fõszereplõ, bár mindegy, azért még megnézhetem.
Tegu 2015 jan. 23. - 14:14:59
(227/9141)
Félt a fiától, de uakkor volt már olyan párbeszédük, amikor bevallotta, hogy szivesen otthagyná a trónt a fia javára, s hogy a fia alkalmasabb lenne királynak. VAlószinü, hogy a diagnózishoz egy jól kifejlett üldözési mánia is hozzácsapható.
Tegu 2015 jan. 23. - 14:13:08
(226/9141)
Igen, uaz a tipus, mint JJH /azért is tetszik neked:)
Nem látszik a korkülönbség, õ idõsebbnek, JJH viszont fiatalabbnak néz ki koránál.
Tegu 2015 jan. 23. - 14:05:53
(225/9141)
A Facereader csak egy film, egy nap alatt megnézhetõ.
Melyik szinészt nem kedveled?
Most meg vagyok kavarodva, talán másra gondoltál?
K. Judit 2015 jan. 23. - 14:01:30
(224/9141)
Bár imádom ezt a fiút, ezt a Lee Jin-wok-ot, képzelt zárójelben megjegyzem, hogy egyáltalán nem látszik, hogy 10 évvel fiatalabb JJH-nél. Jó, biztos fáradt, meg minden, de ezt már jóval korábban megállapítottam. Ilyen fajta. Kortalan.
K. Judit 2015 jan. 23. - 13:57:44
(223/9141)
Igen, az még a jobbik eset lett volna, ha tényleg hezitál, amit tõle amúgy is mindenki megszokott.
De utólag kiderült, hogy szándékosan leckéztette meg a fiát, nem tetszett neki a viselkedése. Nem tetszett neki, hogy nem sír, könyörög, hanem be mer állni a többiek közé, hogy hurkot kössenek a nyakára.
Ide akart végül kilyukadni a film, hogy félt a fiától, mert látta, hogy különb nála. Rettegett, hogy ha az emberek (plusz a hadsereg) mellé állnak, neki annyi. Pillanatok alatt elsöpörhették volna. Kár, hogy végül nem így lett, volt annyi esze, mersze, és kegyetlensége Injonak, hogy megakadályozza.

A Face readerre kíváncsi vagyok, bár nem szeretem azt (az egyébként nagyon jó) színészt, akinek a képe a plakátokon volt. Kaland is jöhet. Kezdd el nyugodtan, amelyik jobban érdekel.
Kicsit késõbb megpróbálok visszaolvasni a Dramabeans-en, hogy mi a választék dráma ügyben, hátha megtetszik valami :)

Na még egy utolsó kép, itt még biztos azt hitték, hogy lesz folytatás :(
Tegu 2015 jan. 23. - 13:28:58
(222/9141)
Mi legyen a következõ?
Mit szólsz egy filmhez
Facereader vagy a KNG-s kalózfilm?

Megy most egy sorozat Shine or crazy cimen, fene tudja, az elsõ részt láttam, nem nagyon fogott meg.