K. Judit 2018 márc. 05. - 10:02:26
(9021/9141)
Ékszerüzletrõl volt szó, azt hiszem. Abban a fordításban, amit én láttam, jewelry-t írtak.

Ez megint egy érdekes részlet, nem tudunk sokat MW-rõl, csak azt, hogy valószínûleg ártatlanul ült 19 évet. Nem tudjuk, miért nem akarta látni HR-t (talán nem akarta, hogy sajnálja), és nem tudjuk miért pont Kangnál jelentkezett munkáért, és miért éppen most. Azt meg pláne nem tudjuk, hogy Kang miért vette fel. Fõleg, ha errõl az egészrõl semmit nem tudott. Véletlen lenne? Csak foglalkoztatni akart egy volt elítéltet? Volt dolga is, ezért összeköttetésben voltak, MW folyton jelentett Kangnak. Érdekes módon Kang a thaiföldi képeket nem kapta meg (amit magából a fotóstól kényszeríthetett ki MW, de arra Kang utasította, hogy kövesse õt). Most hirtelen azt sem tudom, Kang honnan ismerte a fotóst .... Talán a temetésen látta, milyen gyûlölet árad belõle HR felé ....
Mindenesetre Kang csak az autó kamerájának a felvételeit látta. Szóval szelektált MW, követte a fotóst, de a képeket tartalmazó kis kütyüt nem Kangnak adta, hanem HR-nek. Most beugrott egy kép is, hogy valahová lehallgatót rakott, és úgy emlékszem, pont Kang irodájában. Ez is sok mindent jelenthet - pl. hogy még a férjben sem bízik, illetve - hogy nemcsak az éppen adódó feladat érdekli, hanem a háttere is. Jókat szórakozhat, mikor Kang asszisztense folyton magában beszél...

Nem tudjuk, mi köze EJ-nek az ékszerüzlethez, MW-hez, egyáltalán az egész nagyon titokzatos. Jó, mondjuk osztálytársak lehettek. Talán csaptak egy bulit, ahol EJ meg akarta leckéztetni HR-t? Miért hallgatja olyan gonosz tekintettel azt a zenét? Ennyire élvezte volna, hogy bántották HR-t? Nagyon furcsa ez az EJ. Õ már soha nem fogja tudni kiheverni az egészet, ki tudja, mióta táplálja magában a gyûlöletet HR iránt. És miért jöttek vissza, ha tartott tõle, hogy HR és a férje megint összejön. Hiszen ismerte az elõzményeket. Miért nem szállt le HR-rõl, mindig össze akart járni vele. Végig játszott? És csak most, hogy azt hiszi HR ölte meg Kevint, hirtelen most jut eszébe a régi bosszúvágya?

Azt valószínûleg a film készítõi ültették a fejünkbe, hogy erõszak történhetett akkor, de logikus is, mi másért ölhetett volna HR, valószínûleg önvédelem, vagy véletlen baleset történhetett. Azzal, hogy MW magára vállalta az egészet, megkötötte a rendõrök kezét is, nem találtak semmilyen bizonyítékot, vagy indítékot, MW megtisztította a terepet, és beismerte a gyilkosságot is.

Ami még nagyon nem világos, hogy az öreg Kang hol helyezkedik el a történetben.
Caffee 2018 márc. 05. - 09:37:51
(9020/9141)
HJW pedig szimpatikussá tornázta fel magát, már HR is elfogadja, hát ideje volt õt is gyanussá tenni, õ hivta Kevint a tv-székházból.
Arra a feltételezésre is lehetne egy forgatókönyvet gyártani, hogy HJW is benne volt a gyilkosságban, csak a kronológián kellene változtatni.
Mégis, valószinüleg a multban történtek játszhatnak szerepet
Caffee 2018 márc. 05. - 09:18:35
(9019/9141)
Megnéztem a 10. részt is.
Ezt az EJ-t olyan szerencsétlennek, elesettnek ábrázolják, hogy már zavaró. HR ellentéte, akármivel próbálkozik, nem jön be neki, /kivéve a férje menedzselését/
VAlószinüleg van köze a régi eseményekhez is, ismeri HMW-t is. VAlószinüleg kudarcait HR-re vetiti.

A gyilkosság egy virágboltban történt, legalább is a háttérbõl erre következtetek.
Az érdekes, hogy HMW nem akart találkozni HR-rel, amig a börtönben volt, kérdés miért nem. Hogy védje HR-t?
K. Judit 2018 márc. 04. - 11:16:05
(9018/9141)
Tényleg jó ez a Misty c. sorozat, már csak 6 rész van hátra, és végig marad a feszültség.

Már nem írom le a 10. epizód tartalmát, most már nemsokára úgyis utolérsz.
Csak annyit, hogy fény derült a múltra, EJ elárulta Kangnak, mit titkol a felesége.
Legalább végre muszáj beszélniük.

Most már csak azt remélem, hogy nem a nézõkkel fogják "megíratni" a végét.

Ez helyes volt, így gratulált Jang HR-nek a sikeres munkájáért (elvégre fegyelmi büntetés alatt áll) ....
K. Judit 2018 márc. 04. - 09:13:45
(9017/9141)
Ezzel azt üzeni HR-nek, hogy valamivel a markában tartja. Ráadásul most már csak ez maradt, ugye az autó felvételeit "valaki" tönkretette.

Mondjuk ez a múltbéli ügy most nagyon a házaspár közé állt. A férj teszi ugyan a kötelességét, de mikor kettesben vannak, alig beszélnek. Megvédi a feleségét a nyilvánosság elõtt, az apja elõtt is, talán majd a bíróság elõtt is, miközben õ végig abban a tudatban van, hogy a felesége megcsalta, hogy egy másik férfit szeretett egész házasságuk idején is, és hogy rá, a férjére csak "szüksége" volt/van. És otthon továbbra is hallgat ... Mióta is? A nõ terhessége és abortusza óta. Azóta sem szex, sem beszélgetés nincs közöttük, most meg még jött a szeretõ, plusz a szeretõ felesége, aki valamit tud HR-rõl, amit neki nem árult el.

És mégis van ereje kiállni mellette.
(Ez megint az a "szent ember" szerep, mint amilyet a PÉ-ben játszott. Persze nem teljesen ugyanaz a helyzet, de a nõi karakter hasonlít a mostanihoz, viszont legalább szeretõk miatt nem kellett aggódni.) Persze, ha igaz, és mélyen legbelül nem valami rettenetes bosszún töri a fejét....

(Most kezdtem a 10. epizódot, és HR még mindig nem kezd el gyónni - bár nagyon meg van hatva, kezd felnézni a férjére - mégis úgy látom megint fontosabb neki, hogy inkább nyomozásba kezdjen, le akarja leplezni a társaságot, amelyik ha csak 48 órára is, de börtönbe juttatta.)
Caffee 2018 márc. 04. - 00:28:29
(9016/9141)
7. epizód
Most csak annyit, hogy EJ aljas, fõleg a zenével, azt akarja, hogy HR elmesélje a multját a férjének?
K. Judit 2018 márc. 03. - 13:02:10
(9015/9141)
A 9010-es hsz folyt. (Spoiler):
HR virágnyelven üzenni tud a fõnökének, Jangnak, aki azonnal cselekszik is, módot adnak az esti híradóban Kangnak, hogy elmondhassa a véleményét a felesége letartóztatásáról, végül is õ a védõje. EJ õrjöng, egybõl elhatározza, hogy nyilvánosságra hozza az autós felvételeket, de hopp, valaki letörölte, vagy csak tönkretette a tartalmát. Ez gáz, de várjuk ki a végét. 48 óra múltán ki is szabadul HR ...
Közben a nyomozó - nem tudom, hogy jutott hirtelen eszébe - egyszer csak elõvesz a fiókjából egy öreg noteszt, gyanítom, hogy az MW-üggyel kapcsolatos, mert szerepel benne HR neve. Szóval õ még nem adta fel.
Caffee 2018 márc. 03. - 11:43:50
(9014/9141)
Ja és ráadásul még az is lehetséges, hogy nem a balesetben halt meg Kevin, hanem már halott volt, amikor a baleset megtörtént.
K. Judit 2018 márc. 03. - 11:36:31
(9013/9141)
Igen, ez Byeon Woo-Hyun (HR volt kolléganõjének a férje), õ pályázott arra a bizonyos arany klubtagságra, erre egyszer csak besétált Kang, karján a nejével, ugye szép pár, a legnagyobb egyetértésben, akkor már tudta, hogy egy igazi ügyész dinasztia legfiatalabb sarja és egy tévésztár mellett nem rúghat labdába.

Most minden gonoszságát odahányja HR elé, majd meglátod, milyen undorító módon faggatja HR-t, aki az elõzetesben ül.
K. Judit 2018 márc. 03. - 11:28:35
(9012/9141)
Ezt én sem tudom.
Nincs kizárva, hogy miután elrohant otthonról, még az éjszaka folyamán egyszer Kevin felcsöngette õt - esetleg megfenyegette valamivel - lement, beült Kevin kocsijába, és akkor maradt ott a bross. Ha nem így történt, akkor valaki erõszakkal szedte le róla. Vagy álmában... ez tényleg egy rejtély .. .
Caffee 2018 márc. 03. - 11:27:57
(9011/9141)
No meg a "Klubban" beszélt az egyik ügyésszel vagy fõügyésszel, akinek a fiacskáját huzta ki a bajból régebben /gondolom ettõl is forgott a gyomra/ és most "viszontszivességet" kért ettõl az embertõl HR ügyében, a beszélgetést persze a féltékeny "barátja" Byeon Woo-Hyun kihallgatja és felajánlja a rendõrségnek segitségét, mert most már kiváncsi az ügyre. Feltételezem, õ is ellenséggé válik.
Érdkees volt látni, mennyire nem érdekelte az ügyészeket Kang, amig nem emlitették meg az apja nevét, utána viszont mindenki azonnal nagyon barátságossá vált, befogadták.
K. Judit 2018 márc. 03. - 11:23:12
(9010/9141)
Én emlékszem, hogy Kevin egyedül maradt talán csak egy percre, és a mozdulatra is, ahogy kiveszi a bigyót talán a visszapillantó tükör mögül. (Nem lennék meglepve, hogy akkor telefonált neki EJ, ezért szállt ki az autóból.)
Kevin asszisztensének ekkorra már híre-hamva sincs. Összetalálkozott Kang autójával a garázs kijáratánál, és Kang volt az erõsebb ...
Caffee 2018 márc. 03. - 11:21:47
(9009/9141)
Vagy HR brossát valaki más tette Kevin kocsijába. De hogyan szerezhette meg?
Amikor Kevin feleségével találkozott és kimentek a mosdóba, rajta volt a bross, direkt figyeltem.
K. Judit 2018 márc. 03. - 11:19:53
(9008/9141)
Ezt azért vágtam ki, mert ez a magyarázat arra, hogy a férj miért hagyta ott az ügyészséget.
Caffee 2018 márc. 03. - 11:19:33
(9007/9141)
Az nekem kimaradt, hogy kiszállt a kocsiból telefonálni HR.
K. Judit 2018 márc. 03. - 11:16:47
(9006/9141)
Egyedül a brosst nem értem, hogy mit keresett Kevin autójában.
Talán Kevin még egyszer akart találkozni HR-rel az éjszaka folyamán, vitáztak, dulakodtak, vagy megint csak csókolóztak, aztán a nõ valahogy kiszabadult a kocsiból, otthagyta Kevint? Aki aztán dühében tovább hajtott, esetleg tovább ivott, míg - vagy saját maga neki nem hajtott egy oszlopnak - vagy a gyilkosai oda nem értek?
K. Judit 2018 márc. 03. - 11:11:14
(9005/9141)
És igen, ezért nem találta a rendõrség nála, illetve sehol a felvételeket, másik zakóban érte a baleset (ill. gyilkosság).
K. Judit 2018 márc. 03. - 11:09:34
(9004/9141)
Kevin fotósa szerintem csak a Thaiföldön készített felvételekért felelõs.
Megpróbálta ugyan követni HR-t a kocsijával, de ebben pont Kang akadályozta meg, a pasi végleg lemaradt.

Amikor egyszer HR kiszállt a saját kocsijából telefonálni (nem tudom, ki hívta), akkor Kevin maga tette saját zsebébe HR kocsijának a felvételeit, de ahogy hazament, összebalhézott az asszonnyal, dühében levette a jegygyûrûjét és elviharzott, akkor szerintem megfeledkezett a levetett zakójában lévõ felvételekrõl.

Azokat sokkal késõbb EJ találta meg, õ játszotta le és õ kezdte el késõbb árulni (azt hiszem meg akarta mutatni Kangnak, de õ inkább titokban nézte meg, és remélem, meg is semmisítette a kocsi felvételeit).

Mindenesetre az a bizonyos csókolózás közbeni párbeszéd annyira bántotta (a férjemre szükségem van), hogy még a telefonját is kikapcsolta és elment inni.
Caffee 2018 márc. 03. - 10:56:30
(9003/9141)
Ne kattints rá, mert óriási lett a kép, pedig lekicsinyitettem, nem értem, eddig nem lett ilyen hatalmas a kép.
Mellesleg ritka, hogy a kocsi ilyen koszos lenne, minden kigördülõ kocsi csillog-villog.
Caffee 2018 márc. 03. - 10:54:06
(9002/9141)
Ez pedig a parkolás, itt két kocsi fér el egy helyen a süllyesztõ, emelõ segitségével, a képen látható, hogy még kisebb házaknál is kint van a lépcsõ.