Caffee 2018 márc. 12. - 09:19:48
(9041/9141)
Megnéztem. Ami a történetet illeti, két információval lettünk gazdagabbak. Megtudtuk, hogy HR nem gyilkolt - itt bejött a szokásos bizalomhiány okozta következmény a képbe.
Ha MW elhiszi neki, hogy nem történt semmi közte és az ékszerész közt, nem gyilkolja meg az ékszerészt, nem kerül börtönbe .. mondja HR. Kangnak viszont beugrik, hogy õ ugyanigy nem hitte el HR-nek, hogy nem történt közte és Kevin között semmi, amikor szembesitette a Kevintõl kapott brossal és rákérdezett. Igaz, HR nem feküdt le Kevinnel, de azért csókolóztak, már Thaiföldön is. Szóval meddig terjed a bizalom?

A másik "csavar", hogy a szemtanu két férfit látott küzdeni, ami meglepett mindenkit, Kang testbeszéde arra enged következtetni, hogy megrettent, õt látta a szemtanu vajon?

Ezen kivül a CEO Kang és tv-társaság vezetõjének huzása, hogy kinevezik HR-t és Jang igazgatót leváltják számomra nem világos, harcoljanak egymással, mondja rejtelmesen CEO Kang - hát én ezt ugy ahogy van , nem értem. Már azt sem értem, mit akar CEO Kang valójában, HR és Kang mellett vagy ellenük van?

Nem értem Kevin emberét sem, miért kér bocsánatot EJ-tõl, hiszen a képeket nem magától készitette Thaiföldön, hanem Kevin kérésére, mintha ez kimaradt volna a sirdogálós bocsánatkérésbõl, EJ miért ad neki pénzt, miért hagyja ott, elszégyelte magát? Aztán miért támadja meg Kangot, azért mert EJ és az õ szemében Kang megtestesiti a gonosz, kapcsolatottal rendelkezõ elitet és mert meg akarja védeni a feleségét? Hogy van az, hogy MW mindenhol felbukkan az események kellõs közepén?

Még vannak kérdéseim, összeszedem.
K. Judit 2018 márc. 12. - 07:48:06
(9040/9141)
Ha még meg tudod nézni a 12-est is, akkor dumálhatunk róla, de most nyilván mással vagy elfoglalva.

Amikor visszajöttél és ráhangolódsz esetleg a történetre, lehet, hogy meg is nézem veled újra az utolsó 4-6 részt.
(Persze, ha nem csukják le TW-t. Most nagyon úgy néz ki, hogy vagy õ volt a tettes, vagy nem hisz a feleségének, és átvállalja az õ képzelt bûnét .... Talán nem jut más eszébe a forgatókönyvírónak, mint hogy megismétlõdjön a 20 évvel korábbi történet ... sajnálnám. Ennél még az is jobb befejezés lenne, ha nem is történt volna gyilkosság. Mindenesetre a bírósági tárgyalás egy vicc ... És nekem túl sok a Kang nevû szereplõ és iroda is, néha nem is tudom, mikor melyikrõl van szó.)
Caffee 2018 márc. 12. - 00:06:35 Előzmény K. Judit
(9039/9141)
Az a titkos felvétel valószinüleg éppen arra lett volna elég, hogy felmentsék HR-t /persze, ha tényleg nem ölte meg Kevint/ ugyanakkor tönkre is tette volna, ha nyilvánossá teszik a csókjelenetet.
EJ valószinüleg kikövetkeztette, hogy csak Kang lehetett, aki tönkretette a felvételt.
Caffee 2018 márc. 11. - 23:50:24 Előzmény K. Judit
(9038/9141)
11. epizód
Lehet, hogy nem vagyok ráhangolva, de fel nem érek ezekbe a "szeretem, ezért elengedem, elküldöm" magasságokba, ez a lelkizés nekem sok, sõt perpill. érthetetlen.
Mindenki tõmondatokban beszélget, véletlenül sem értik egymást vagy ha igen, akkor a nézõk vannak kizárva ezeknek a párbeszédeknek az értelmezésébõl.
Olyan érzésem van, mintha a forgatókönyviró meg lenne zavarodva.
K. Judit 2018 márc. 06. - 13:06:22
(9037/9141)
A Misty 11. epizódjának elõzetese:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=39&v=FROlebnby-U

A Smpy egyik utolsó oldaláról, ill. a YT-ról hoztam, még mindig nincs türelmem végigolvasni a kommenteket, de úgy látom, õk is kb. ugyanazokat a kérdéseket feszegetik, amiket mi. Nem zárják ki sem a feleséget, EJ-t, sem HR férjét a számításba jöhetõ gyilkosok sorából. Sok válasszal adósok, remélem nem marad ki semmi.
(Állítólag a második PC-n azt mondta JJH, valami nagy csavarra kell számítani..... azért túlságosan lehetetlen ne legyen, akkor minek törtük ennyit a fejünket ...)

Van egy dolog, ami szintén rejtély számomra, úgy vettem észre, Kang úgy nézte meg a képeket EJ gépén, hogy a nõ nem volt otthon. Direkt megvárta, míg elmegy otthonról, aztán ment be, ugye emlékezett a kapukódra (?). Átformázta, ill. tönkretette a kis izét, amin a felvételek voltak, aztán lelépett. EJ honnan tudta, hogy ott volt? Honnan tudta, hogy õ törölte le a képeket? Miért nem kéri a rendõröket, hogy menjenek ujjlenyomatokért a házába? Egyáltalán elég lenne a titkos felvétel ahhoz, hogy megvádolják HR-t?

(Ez a kép is 2. PC-n készült.)
K. Judit 2018 márc. 05. - 11:53:35
(9036/9141)
"A híres golfbajnok és a híres tévésztár összeszûrik a levet" - mondjuk ez sem ül száz százalékosan, ehhez nem kell gyilkolni, elég a botrányhoz csak közzétenni a felvételeket.

Most megint úgy érzem, hogy nem is gyilkosság volt ...
Persze ezzel még a brosstû esete nem oldódott meg :))

A múlt héten tartottak egy második sajtótájékoztatót is.
(Úgy látszik, már megint a bokafix nadrág lesz a divat.)
K. Judit 2018 márc. 05. - 11:46:54
(9035/9141)
" Ugyanakkor valamiért Kang apjához is elment a fõügyész /azt hiszem õ az, a szakállas szemüveges/ mintha engedélyt kért volna arra, hogy HR ellen eljárjanak."

Ez kiesett ... ill. emlékszem, hogy beszélnek, meg teáznak, az asszony kimegy, de már nem tudom, mirõl beszéltek.
Fõleg nem tudom visszaidézni, hogy ez idõben mikor volt? HR megvádolása után, de a letartóztatása elõtt?
K. Judit 2018 márc. 05. - 11:32:37
(9034/9141)
Nem nézem, mert iszonyú hosszú kommentek vannak.
Régebben kerestem Mrs. Koreát (most is valami hasonló nickje van), de nagyon ritkán ír.

Azt hiszem azért gondolhattam, hogy a legfelsõbb körök tették el láb alól Kevint, mert most már annyi fotó és videofelvétel készült (ki tudja mennyi másolattal), elég, ha valaki csak egyet lát (kell persze egy belsõ ember), máris felismeri a ragyogó alkalmat. "A híres golfbajnok és a híres tévésztár összeszûrik a levet", HR-t meg lehetne vádolni a gyilkossággal. És azt is tartom, hogy talán nem is Kevint akarták megölni, hanem HR-t akarták kiiktatni. Azt hiszem, addogra már megkapta HR az ajánlatot a BH-beli álláshoz, talán valaki szintén pályázott, akinek jó kapcsolatai vannak, és akinek HR az útjában állt ....

Azt gondoltam, hogy most, hogy pár hónapja új kormány van, nyilván folyik a háború a régi miniszterelnök emberei és az újak között, és nem mindig válogatnak a módszerekben.
Caffee 2018 márc. 05. - 11:22:33
(9033/9141)
"Azon gondolkodom, hogy kinek veregették meg a vállát, hogy szép munka volt HR õrizetbe vétele, azt hiszem a szemüveges ügyészét "
Ja igen, õ felvette a kapcsolatot a nyomozóval, mert bedühödött, amikor Kangot beinvitálták a klubba, õ meg kint maradt. Aztán kihallgatta a fõügyész/ vagy ki/ ?/ és Kang beszélgetését, amikor Kang segitséget kér HR ügyében hivatkozva arra, hogy régebben ennek az embernek a fiát is kihuzták a pácból.
Ugyanakkor valamiért Kang apjához is elment a fõügyész /azt hiszem õ az, a szakállas szemüveges/ mintha engedélyt kért volna arra, hogy HR ellen eljárjanak.
Caffee 2018 márc. 05. - 11:10:09
(9032/9141)
Mit irnak a soompy-n ?
Még nem néztem.
K. Judit 2018 márc. 05. - 11:08:25
(9031/9141)
"Az, hogy mégis szóvivõként akarták felkérni, már lehet az ügyészség és haveri köre kivánsága, mert igy el tudták volna rángatni a hircsatornától HR-t."

Ehhez képest elég nehezen meg a dolog, elõször is Kangnak be kellett vágódnia az Arany kapu(?) elit klubnál, aztán amikor már majdnem biztos volt az állás, mégis valaki mást jelöltek ki a posztra, akit HR-nek kellett megzsarolnia, hogy kopjon le. (A jelenet a mosdóban.)

Azon gondolkodom, hogy kinek veregették meg a vállát, hogy szép munka volt HR õrizetbe vétele, azt hiszem a szemüveges ügyészét (aki kezdettõl fogva féltékeny volt Kangra, a felesége meg HR-re ...). És õ nyerte el az ügyet is, õ szemétkedhetett HR-rel az elõzetesben.
K. Judit 2018 márc. 05. - 10:59:36
(9030/9141)
" Nekem eddig logikus volt, hogy MW azért ment Kanghoz, mert Kang HR férje, errõl tudhatott, mert megüzente neki HR a börtönbe."
Ez világos, én is tudom.
De miért most? Úgy emlékszem, már korábban is szabadulhatott volna. (Esetleg látta a tévében, hogy HR bajban van/lesz?)
És miért a poloska?
És Kang észrevette-e már a poloskát, vigyáz-e, óvatosan bánik-e a szavaival?

Mindegy, majd egy része kiderül szombaton, amikor MW és HR találkoznak.
Caffee 2018 márc. 05. - 10:59:31
(9029/9141)
A nyomozóhoz EJ ment, bedühödve azon, hogy Kangot nem tudja felpiszkálni HR ellen. Hogy az ügyészség ehhez hogy kapcsolódik, már nem is emlékszem, tehát az ügyészség azért tudta meg, hogy HRt õrizetbe vették, mert a csatorna tulajdonosa is benne van a "Golfklubban"?
Az, hogy mégis szóvivõként akarták felkérni, már lehet az ügyészség és haveri köre kivánsága, mert igy el tudták volna rángatni a hircsatornától HR-t.
HJW egyébként jóban van a csatorna vezetõjével..

Nálam fel sem merült, hogy az ügyészség akarta volna kinyirni Kevint.
Caffee 2018 márc. 05. - 10:53:11
(9028/9141)
Az asztal alá tette a poloskát, ott villogott pirosan.
Nekem eddig logikus volt, hogy MW azért ment Kanghoz, mert Kang HR férje, errõl tudhatott, mert megüzente neki HR a börtönbe.
De lehet más oka is, ha pl. Kang apjának valami köze lehetett anno az akkori gyilkossághoz. Akkor viszont érthetõ lenne idegenkedése HR ellen.
Mindent össze lehet kapcsolni mindennel, csak forgatókönyv kérdése.
:)
K. Judit 2018 márc. 05. - 10:43:56
(9027/9141)
Igen, mondhatjuk, hogy a nyomozót a saját szimata vezérelte és aztán parancsba is kapta a letartóztatást.
Abszolút túlkapás volt, mindenki tudja, és mindenki a beosztottjába rúg bele. (Tisztára idegbetegek, ahogy csapkodnak és ordibálnak ...)
Most dupla erõvel fognak nyomulni senkit nem kímélve. A "golfklub" tagjai be vannak gyulladva nagyon.

Talán HR meggyilkolása túl direkt lett volna (bár most is napirenden van egy ilyen eset, igaz, hogy nem arrafelé, hanem itt nem messze tõlünk), de amilyen világos volt két-három epizóddal korábban, hogy nem valamiféle féltékenységi, vagy szerelmi dráma történt, most annyira nem látom, ezek a magas rangú bûnözõk miért ölték volna meg Kevint.
K. Judit 2018 márc. 05. - 10:32:02
(9026/9141)
Persze, ha meg is halt valaki, nyilván véletlen baleset lehetett.
Még az is lehet, hogy MW rosszul mérte fel a helyzetet, és nem is kellett volna senkinek ülnie. Ha be tudják bizonyítani, hogy senki nem hibás. Õ a 17-18 évével úgy ítélte meg, hogy a nyomok egyértelmûen HR-re mutatnak, és csak a vallomása húzhatja ki a lányt a csávából.

Vajon HR anyukája kitõl tudott a régi dologról? Mert nem HR-tõl, az biztos ....

És MW miért pont most jött ki a börtönbõl? És miért Kangot szemelte ki, hogy neki dolgozzon?

Nem emlékszel véletlenül, hogy hová tette MW a poloskát?
Caffee 2018 márc. 05. - 10:22:25
(9025/9141)
Jó, hát a nyomozó a gyilkosságot akarja kideriteni, mindenbe belekapaszkodik, ami a feltételezését támasztja alá, erre jó volt EJ vallomása, azt vissza kellene nézni megint kronológiai sorrendben, hogy az ügyészség hogy használta ki ezt arra, hogy lefoglalhassa HR minden anyagát otthon és a tévénél és a leállithassa a cégbotrány részleteirõl szóló hirmüsort.
Caffee 2018 márc. 05. - 10:16:35
(9024/9141)
Ja tényleg, ékszerbolt, hm. Egyáltalán, biztos, hogy HR volt annakidején a gyilkos?
Még az is kiderülhet, hogy pl. dulakodott és elájult, mire magához tért, támadója meghalt.
K. Judit 2018 márc. 05. - 10:14:09
(9023/9141)
És bocs, most jut eszembe, hogy EJ a férje és HR viszonyáról talán nem tudott, csak az autóban rögzített felvételekbõl tudta meg.
De a régi gyilkosságról tudott ...
K. Judit 2018 márc. 05. - 10:09:05
(9022/9141)
De az a röhej, hogy ezt tudták már korábban is a rendõrök, pontosan látszik a kamerán is, hogy õ ül ott, be is mérték a hívást, mégis - EJ egyetlen nyilatkozatára - HR-t vitték el bilincsben. Ennyire hülyék lettek volna, hogy ekkora hibát követnek el? Ráadásul a szóban forgó két cég közül az egyiknek a reklámarca is Kevin volt, miért ölték volna meg, aki rengeteg pénzt hoz a konyhára? Ha valakit meg kellett volna ölniük, az HR, aki az ügyüket nyilvánosságra hozta.

Már kezdem azt hinni, hogy Kevint senki nem is ölte meg ...