Vinogradov 2010 ápr. 15. - 09:01:31
(20/60)
Szóval akkor:

És a LUX-ban ez elég szépen mûködik - azért is jön be sokaknak, mert a dolognak van egy keresetlen bája, és ez a keresetlenség nagyszerû dolog, mert ha egy film atmoszférája csak nagyon-nagyon steril körülmények között jöhet létre, az általában elveszti a varázsát.

Sztem a LUX tipikusan az az anyag, ami valakinek vagy bejön, vagy nem - ez abszolút személyiségfüggõ. Te, úgy látom, leginkább a költségvetésre mozdulsz rá, úgyhogy nem lep meg a véleményed - nekem egy sorozat hangulata, vagyis egész pontosan a már emlegetett atmoszféra számít. Olyasvalami ez, amit a képek, a zenék, a színészi játék együttese teremt meg.

Ezért van az, hogy ha elsõre (vagy esetleg egy kicsit késõbb) elkap egy sorozat lendülete, akkor nézem tüzön-vizen át, még akkor is, hogy ha néha borzasztóan gyenge dolgokba csap át az egész, de ha nem, az istennek nem fogom soha megnézni.

Ezért nézem még mindig a sokak által ócsárolt Stargate Universe-t és tartottam ki a My name is Earl mellett még az ultragagyi negyedik évadban is, és ezért nem fogom soha pl. a sokak által istenített - sztem meg roppant gyenge - Grey's anatomy-t vagy Scrubs-ot lesni.

Ja, és ezért imádom a LUX-ot.

Ez van, engem elkapott a gépszíj, téged nem, úgyhogy az ízléseket hagyjuk is, mert abból csak pofozkodás lesz.
offtopic
Vinogradov 2010 ápr. 15. - 08:47:40 Előzmény zs9302
(19/60)
Én azt hiszem, hogy te nagyon hozzá vagy szokva a high concept dolgokhoz - mármint ha high concept alatt nem elsõsorban a történet kidolgozottságát, újszerûségét, igényességét, "réteg-mivoltát" értjük (távol áll jelen sorozattól egyébként ez a fajta high concept elgondolás) hanem az a-kategóriás dolgokat.

A-kategória alatt most leginkább az adott széria költségvetésére gondolok...

Ha így nézzük, akkor sztem meglepõdnél, hogy adott esetben mondjuk egy Sanctuary vagy Stargate Atlantis rész milyen kevésbe kerülhet, ha ügyesen spórolnak az alkotók - és ne felejtsük el, most válság van, plusz fain effektekre kiéhezett nézõközönség, szóval kétszeresen is nehéz spórolni manapság.

Ezek után minden elismerésem azoké, akik ebben a nehéz szituációban is olcsón, érdekes dolgokat tudnak alkotni. Ilyen pl. az elmúlt évek jópár kanadai sorozata - SGA, Sanctuary, Being Erica stb.

Elismerem, velük szemben a LUX kifejezetten trash-kategóriás cuccnak tûnik, de éppen itt vesztik érvényüket ezek a besorolások, hiszen ez egy egyszerû, hétköznapi dráma, ahol a sztorinak kell vinnie a cselekményt és a színészeknek kell teremtenie az atmoszférát.

É
1/10
offtopic
zs9302 2010 ápr. 14. - 14:27:50 1/10
(18/60)
Nem értem mit kell elmagyarázni, illetve miért néznék meg 1 résznél többet, amikor az elsõ rész is egyáltalán nem tetszett. - Sõt nevetséges volt.
(Az 1. részre áldoznak általában a legtöbbet. Ha itt csökkenne a büdzsé, akkor nem tudom mi lenne. Biztos 30 perc beszélgetés és 3 Youtube-videó megnézése (10 perc).
Nem szeretném rontani a levegõt, már írtam, csak válaszoltam.
Vinogradov 2010 ápr. 14. - 12:34:36 Előzmény csizi26
(17/60)
Igen, a kis költségvetésû CW...

Elképesztõ mennyiségû "special guest star" a Gossip Girl-ben (csak az elmúlt egy évben), a Supernatural még mindig fantasztikusan erõs szinten tartása (sõt, egyre jobb), a Vampire Diaries bevállalása - ami azért valljuk be, tényleg az idei legnagyobb dobásuk - igaz, a téma, a közeg, a karakterek, a színészek és az eyecandy miatt nehezen lehetett volna bukás...

Szóval sztem ezeken azért van mit méltányolni és ennyi jelentõs költségvetésû cucc után természetes, hogy az újonc LUX nem annyira mainstream dolog...

(Egyébként a CW-nél kevesebb költségvetésbõl jobb sorozatok csak az AMC-nél készülnek - Mad Men, Breaking Bad, Prisoner, és sanszos, hogy a Rubicon is...)

Ami engem illet, engem ez a széria megvett kilóra, minden porcikámat, porcogómat és pórusomat beleértve.

Imádom a visszafogott hangulatát - azért, mert mostanában ez ebben a mûfajban annyira nem divat -, a karaktereket, a színészeket, az atmoszférát, az egészet, úgy ahogy van.

Szeretem azt is, hogy kicsit komolyabban veszi magát, a visszafogott színeket és látványt, a zenei anyagát, sõt, néhol még a ruhákat is.

Szóval nem tudom, ki hogy van vele, de nekem valahogy hiányzott ez a szín a palettáról mostanában...
offtopic
Vinogradov 2010 ápr. 14. - 12:15:19 Előzmény zs9302
(16/60)
Egyébként örülök, ha tényleg kb. 0 dollár volt a jelenet költségvetése, mert igen jó hír, hogy ilyen kevésbõl ilyen jó cuccot lehet összehozni - de különben is, manapság, mikor a kis költségvetés már egy Sanctuary-szintû sorozatra is elég - sztem ott azért kitûnõ a CGI-alapú látvány (fõleg az elsõ évad fináléjában és második évadban) - valaminek a költségvetésérõl beszélni eléggé... - avitt dolog.

Egyébként meg bármibõl lehet filmet forgatni kis költségvetéssel - erre jó példák Vaszilij Suskin filjei, aki az elsõ szovjet szerzõi filmesnek is tekinthetõ - na persze az neked túl elvont lenne... :)
offtopic
Vinogradov 2010 ápr. 14. - 12:08:05 Előzmény zs9302
(15/60)
Gondolom láttál így kb. egy részt, s ez alapján fogalmaztad meg a véleményedet...

Amúgy congrat - amit itt leírtál, abban nem találtam túl sok kohéziót, de Te majd elmagyarázod, hogy mire is gondoltál pontosan... :)
csizi26 2010 ápr. 12. - 10:43:54
(14/60)
Csak nem T. Dekker csaja?LOL
csizi26 2010 ápr. 09. - 20:26:37 Előzmény zs9302
(13/60)
Kis költségvetésû sori egy kis költségvetésû csatornán.That's all.A CW-nek a vampire diaries az idei nagy dobása,de szerintem arra se költöttek olyan rohadt sokat,mégis qrvajó.
csizi26 2010 ápr. 09. - 20:19:59
(12/60)
Én mind a négy hangot tûrhetõnek találtam,Cate hangja talán még kevésbé affektáló is a szinkronban.Ami engem jobban irritált,az a két reklámblokk a negyvenperces soriban,hiába,a tévés sorozatnézés átka.:D
1/10
zs9302 2010 ápr. 07. - 16:03:46 1/10
(11/60)
Nem imádom az Asylum-ot, csak vannak jó filmjei.
Az AVH pl. olyan sz*r, hogy nem részletezném.
Nem, ennyi pénz nem volt elég.
Nem tudom, volt jó pár hete amikor láttam az elsõ részt, akkor már mondtam ez szörnyû. Mellesleg egy asylum-film többe került mint ez /rész.
Volt 2 autó, egy tér, 2 belsõ tér, meg egy gép internettel (Youtube jelenet). Meg ugye vagy 7 színész összesen, egy ismert sincs nagyon közte, gázsi kevés. Szóval a SZTORI azaz az alaptörténettel nem lenne baj, de hogy leülnek Youtube-videót nézni. Most lehet emiatt szídni engem, de amikor megláttam, annyira röhögtem, persze elõször rá kellett jönnöm: a legszánalmasabb sorozat amit mostanában láttam. Persze az apuka kedves, a lány helyes, a mamival sincs gond, nem ezzel van baj, hogy nem sztárok. De az én minimális elvárásaimat nem érte el, az hogy videókat néznek.
Ha videót nézni szeretnék, akkor ott van a Youtube nekem is. Na mindegy elhiszem sok mindenkinek bejön a sztori, meg de édes, meg ilyen nem nagyon volt.
Tegyük fel életszerûen:
Ha valaki tényleg "árva" és odakeveredik a szüleihez, akkor beszélgethetnek mondjuk. Jó megvolt.
Mittudomén, akkor elmegy venni neki valamit a plázában, ha eddig úgysem vett semmit/törõdött vele.
Persze, ez túl amerikais lenne, de hát úgyis mindegyikbe e van. Itt jön, a low-budget, mert még a helyszínekkel is spóroltak.
Na mindegy, 1 pont.
Remélem akinek tetszik az végignézi, és tetszik neki a szinkron. :)
Sziasztok.
Klaudia9495 2010 ápr. 07. - 14:44:24
(10/60)
Nem volt rossz bár jobbra számítottam.Remélem késõbb izgisebb lesz még kitartok:D Nekem Lux hangja nem nagyon tetszett.
1/10
offtopic
zs9302 2010 ápr. 07. - 10:12:13 1/10
(9/60)
Pedig nagyon pénztelen. Beszélgethettek volna.
1/10
zs9302 2010 ápr. 07. - 06:45:50 1/10
(8/60)
Én amikor az elsõ részt megláttam anno, leszûrtem:
- hihetetlenül kis költségvetésû
- szörnyû, és a pénzhiány az oka

Nem hittem el azt sem, hogy 5 percben - olyanok akik most találkoztak, ráadásul apja-lánya páros akkor rögtön Youtube-videót néznek/arról beszélnek. A jelenet költségvetése: 0 $/Ft/akármi
10/10
Kiri22 2010 ápr. 07. - 06:40:08 10/10
(7/60)
Az elsõ részt látva nagyon kellemes kis sorozat,egy csipetnyi humoral,mert egy két jelenet elég humoros volt.Szinészek s szimpatikusak s nem melékesen jól is játszanak.Nekem nem volt bajom a szinkronal sem.Csak egy bajom van remélem nem jár lezáratlanul ez a sorozat,mint általában az amerikai sorik szoktak járni.Abban reménykedem ellöször i hogy jó sokáig menjen,de ha mégis vége lenne zárják le normálisan.
csizi26 2010 ápr. 06. - 23:04:28
(6/60)
Egész jó a szinkron.
10/10
subidubida 2010 ápr. 06. - 18:35:34 10/10
(5/60)
nem semmi, hogy ilyen hamar vetíti az AXN. Tényleg kedves kis sorozat...
Klaudia9495 2010 ápr. 06. - 13:23:00
(4/60)
Kiváncsi vagyok rá, majd írok ha láttam:D
De jónak tûnik!
twilightzone 2010 ápr. 06. - 11:11:37
(3/60)
Hát nagyon örülök,hogy végre ilyen hamar elért hozzánk egy ilyen jó kis cw-s sorozat,de azért akkor már a Vampire Diaries-t is vetíthetnék..
csizi26 2010 márc. 24. - 22:26:44
(2/60)
Ja,még vége sem lesz amcsiban a szezonnak,mikor itt kezdõdik.
10/10
jpm2005 2010 márc. 24. - 10:27:11 10/10
(1/60)
Végre egy kellemes kis sorozat, és milyen friss az AXN!!