Okos Tóni 2013 febr. 16. - 22:46:51
(106/366)
Együgyû, de látványos akciófilm kb. a feléig. Ott elkezdenek

***** spoiler ******

Csernobilozni. Onnatól átmegy olyan hülye akciófilmbe, hogy az már fáj. Legjobb az, amikor elautóznak moszkvából csernobilba (kb. 1000km az ottani infrastruktúrával) egy Bentley-ben.

És kb. ugyanakkorra érnek oda, mint a rosszfiúk egy helikopterrel, pedig azok egy kicsit elõbb indultak....

Azon jót röhögtem, hogy bõsz vilisz leesik a moszkvai felhõkarcoló tetejérõl, és a Madách téren ér földet :). Meg ahogy kergetõznek az autókkal, hun Moszkvában, hun meg Budapesten. Meg a budai palota mögötti felhõkarcolók is jók voltak :)
6/10
spidermeeen001 2013 febr. 16. - 21:46:49 6/10
(105/366)
Hajajaj...:D
Egy Die Hard-ot elhozni kelet-európába ahogy mondod egyenlõ a kasztrálással. Teljesen elveszítette az amerika varázsát. Olyan volt a film, mint a Cobra 11 Merci reklámmal egész végig...már idegesítõ volt. Nem is néztem a helikopter is Mercedes volt?
4-en mentünk de volt amikor csak én voltam ébren...ez nem vicc. :)

Azért kapott 6-os osztályzatot, mert az autós üldözés az zúzás volt, illetve volt 1-2 egyedülálló jelenet amit eddig nem láttam. Meg a Kamarás Iván maflása megérte a mozit...gondolom ezt eltette emlékbe :D

Ahogy a barátnõm mondta, Bruce kapszulafejû Willis egyik legrosszabb filmje.

Itt olvastam, hogy voltak benne poénok...lehet én is elaludtam közben? Szerintem amit röhögésnek véltetek az valójában egy sírással egybekötött halálhörgés lehettek.

De nézze meg mindenki...érdemes :D
teberekefe 2013 febr. 16. - 21:32:12
(104/366)
Fordulatos? Fordulatot én max a kameramozgásban láttam csak. :(
Tele vannak a termek. Persze. Ezt az orbitális Die Hard kasztrációt én is csak a saját szememnek hittem el.
teberekefe 2013 febr. 16. - 21:28:12
(103/366)
legalább olyan minõségût\színvonalút\kidolgozottat, mint az elõzõ 4 résznél.
10/10
figo!! 2013 febr. 16. - 20:15:00 10/10
(102/366)
Csak nekem tetszett a film? Szerintem jó volt. A poénok jók voltak, nem csak én, hanem az összes nézõ a moziban röhögött a beszólásokon. A látvány szintén rendben volt. Nem tudom milyen történetet vártak a kritikusok, de unalmasnak nem mondanám a filmet, én élveztem az egészet az elejétõl a végéig.
1/10
SouthBronx 2013 febr. 16. - 19:53:37 1/10
(101/366)
Itt a legfõbb probléma a rendezõvel van, John Moore nagyon rossz választás volt. A 4. rész se volt az igazi, de ez... vicc kategória!
A harmadik részt egyszerûen nem lehet ûberelni. Ez ugyan az mint PL.: James Cameron nélkül nincs terminator.
Ugyan úgy John McTiernan nélkül nincs igazi die hard film.
4/10
nickerer 2013 febr. 16. - 17:55:13 4/10
(100/366)
Nagyon gyenge.

Egy közepes akciófilm, nem több. Többet vártam a Die Hardtól. Ilyenkor gondolkozom, hogy Bruce és a készítõk nem látták közben, hogy ez egy harmatos molyfing, és tenni kellene valamit, mert ez nagyon kevés.
Mind a 4 szuper volt, ez szégyene a sorozatnak.

Sztori szinte nincs, ami van, az is nagyon erõltetett, tele logikai hibákkal.
A közepéig untakoztam. Kétszer bealudtam. Tele van akció jelenettel, ez engem untat. Aki szereti, az biztosan élvezi, de én unalmasnak találom fél órákig nézni, hogy törnek össze pár utcányi autót, hogyan üldözik egymást, hogyan verekednek.

Hatalmas csalódás volt ez a film.
2/10
ribizli0809 2013 febr. 16. - 16:56:15 2/10
(99/366)
Pfff... ez a film mindennek az alja lett! Elõször háborogtam magamban, hogy "csak" 97 perces lett (az elõzõek 120 perc felettiek voltak, ha jól rémlik), de most már örülök, hogy csak 90 percet kellett végigszenvednem. 10 percenként néztem az órámat, hogy mikor lesz már vége!? A sztori nem lett volna rossz, de a megvalósítás nem igazán sikerült.
Az egész film egy nagy katyvasz lett, mintha 20 különbözõ ember írta volna a forgatókönyvet és 10 laponként továbbadták volna, hogy : "Tessék, most találj ki te valamit!". Azt se értem, hogy miért adnak epilepsziások kezébe kamerát? Az az õrült végig úgy rángatta a kamerát,hogy komolyan elszédültem. Az egyetlen pozitívumként az apa-fia párbeszédeket tudnám kiemelni, azok jók voltak. Viszont azt nem értem, hogy honnan szedték ezt a Jai Courtney-t??? Ennél nem megfelelõbb embert el se tudtam volna képzelni John McClane fiaként és a színészi játéka is siralmas.
A legnagyobb csalódás mégis maga John McLane volt: nem cigizik, nem anyázik, nem vérzik (vagy éppen csak egy kicsit)!!! Szarkasztikusnak szarkasztikus, de mégse az igazi. :(
5/10
izom 2013 febr. 16. - 15:45:04 5/10
(98/366)
No eza film egy rakás sza,r Die Hard meg 2.résszel lett vége nem 3.kal onnan kezdödött szinvonal esése,se jo történet, forgatóköny ,összevan hányva az egész,szimpla akció film.Ma má se bagó se anyázás pedig ettöl lenne die hard no nem beszélve cgi vérröl,á megdöglött má sajna igazi akcióilm.Látszik esztse régi rajongóknak készitették.
3/10
Bigpapa 2013 febr. 16. - 15:21:33 3/10
(97/366)
Valld be, hogy a 10 pontot megtekintes elott nyomtad neki. Mert erre a rendezon kivul nem ad tiz pontot senki,aki latta a filmet.
10/10
Tomlion 2013 febr. 16. - 15:13:23 10/10
(96/366)
Most jöttem ki a moziból és azt kell mondanom, hogy akciófilmként nagyon tetszett!
Természetesen ez a leggyengébb Die Hard film, de ennek ellenére az akciók nagyon jók voltak. Nem bántam meg a mozijegy árát! :)
8/10
Forelly 2013 febr. 16. - 12:40:24 8/10
(95/366)
Én most szembe fogok h*gyozni a széllel,mert szerintem élvezhetõ és fogyasztható volt a film,ha készült is ennél jobb a filmtörténelemben. Az akciójelenetek tökéletesen hihetetlenek voltak,de tegyünk magunknak egy szívességet: dõljünk hátra a moziszékben vagy a fotelban és próbáljunk meg másfél órára kikapcsolni és nem mindenben a negatívumot keresni. A stresszes életmód amúgy is árt az egészségnek. Ha ez sikerült, szerintem egy látványos,jó akciófilmet láthatunk néhány jó beszólással és a magyarok számára különösen élvezetes jelenettel. Nekem tetszett, és nem bántam meg,hogy pénzt áldoztam rá.
5/10
Misike83 2013 febr. 16. - 11:56:22 5/10
(94/366)
Berlinben volt a premier február 4. ahol a készítõk ki is emelték a filmet Budapesten forgatták. Mogyoródon Budapest és Csernobil egyes részeinek díszletét építették meg szó sem volt arról hogy a versenypályán valamit is forgatnának. mielõtt kritizálsz nézz utána dolgoknak .És mielõtt engem lehülyéznél légy arra tekintettel hogy én vettem a fáradságot és végighallgattam a 30 perces monológodat. Nekem bejött a 2 rész is szerintem az egyik legjobb rész a második ,a repteres sztori nekem bejött.
7/10
punkfy 2013 febr. 16. - 11:43:13 7/10
(93/366)
Tegnap néztem meg a filmet és elég vegyes érzelmeim vannak :S
Egyrészt örültem, h Budapest stb...de ez...NEM a Die Hard, itt csak a nevek egyeznek.
Olyan szedett-vedett lett az egész. Ahhoz képest, h elvileg ez a legdrágább rész, a legigénytelenebbre is sikeredett. Nem tudom ki volt a célközönség, de gyanítom, h az (ostoba) egész nap a fotelben ülõ videojátékot játszó tahó / roncsderbi+ McClane b*****golása/.
Az elsõ 3 rész után nem kellett volna többet csinálni, az úgy volt jó.
Még annyi, ha vki beül megnézni, tekintsen el tõle,h ez a Die Hard és akkor még "élvezhetõ".
Balu64 2013 febr. 16. - 11:07:32
(92/366)
Szerintem te füveztél elõtte... Ennyire egyértelmû, egytõl-egyig negatív kritika után véleményed csak így magyarázható!... :D:D:D:D
9/10
BiankaBori11 2013 febr. 16. - 10:42:23 9/10
(91/366)
Szerintem jó kis film, nagyon látványos jelenetek vannak benne, igazán kitettek magukért az akció jelenetek terén és minden elismerésem a kaszkadõröknek. A karakterek is jók voltak, bírtam Bruce Willis laza és minden helyzetben hidegvérû beszólásait. Az a rész is igen színvonalas volt, amikor az autós üldözés alatt, McClane kocsi tetõkön hajtott át, hogy utolérje a rossz fiúktól menekülõ fiát. Tehát én csak ajánlani tudom azoknak, akik nem riadnak vissza az autós üldözéses jelenetektõl, robbantásoktól és egy látványos akció filmet szeretnének látni.
Andrew8 2013 febr. 16. - 10:20:59
(90/366)
Bocsánat meg az 1-4. részt.
Andrew8 2013 febr. 16. - 10:20:41
(89/366)
http://www.youtube.com/watch?v=KQgu2TDuYQY
Magyaros Die Hard életérzés.

Csináltam róla videókritikát meg asz -14. részt is felemlegettem. :)
Tényleg elég nagy csalódás legalábbis Die Hard rajongóként biztos, de mint egy átlag akciófilm még épphogy értékelhetõ szerintem. 55% (plusz jó volt látni így Budapestet)
zsottiecsem 2013 febr. 16. - 10:16:42
(88/366)
Félreértés ne essék, a producerek, a forgatókönyv írók is menjenek bátran virágot szedni Csernobil mellé! Ugyan úgy hibásak ezért õk is, mint maga a rendezõ. John Moore pedig ne rendezzen több filmet, menjen el 2nd unit director -nak, rendezzen kizárólag akciójelenetet, de semmi képen se egész estés filmeket, mert látva ezt és korábbi munkáit SOHA nem ment neki ez a fajta mûfaj.
gilmour 2013 febr. 16. - 09:03:18
(87/366)
Simon mondja...valóban a 3.rész a legjobb!!!!