1/10
walkenhorst 2013 febr. 16. - 08:44:41 1/10
(86/366)
A harmadik rész a legjobb. Mint minden dologból ebbõl is a régiek a jók :) fogyasztói világ ez minõség nélkül...
SpencerBarnes 2013 febr. 16. - 02:15:05
(85/366)
"producerek naponta üvöltöztek a rendezõvel a fogatás alatt, és most már maximálisan értem miért. Történetnek se füle se farka" Csak tudnám ez mióta a rendezõ hibája?
Egyébként valóban nincs, de nem értem miért nem a forgatókönyv írót szapulod?
Illetve kezdjük ott, hogy ha producer vagyok, akkor minek ruházok be egy ilyen forgatókönyvbe?
kybuck 2013 febr. 16. - 01:37:33
(84/366)
Érdemes elolvasni a Pestiest leiratát a filmrõl, úgy tûnik õk egy másik filmet láttak. Talán emiatt kellett az Exitet is megszüntetni, mert hogy azok biztos leszedték volna a keresztvizet a filmrõl az eddigiek alapján, az hót ziher. Most van egy kiherélt vagy jót, vagy semmit programújság, csak az a szép, hogy két hét múlva már senki nem fog emlékezni az újságra, míg a netes kritikák, amik jelen esetben savazzák a filmet, megmaradnak mementónak.
zsottiecsem 2013 febr. 16. - 00:58:43
(83/366)
Most jöttem ki a moziból és azt kell mondjam nincs olyan része a filmnek amit nem rontottak el!! Túlzások nélkül gyerekek, ez a film vegytiszta gyalázat! John Moore, a forgatókönyvíró és az operatõr is véleményem szerint most azonnal hagyja abba amit filmkészítés címszó alatt mûvel. Lehetett hallani róla, hogy a producerek naponta üvöltöztek a rendezõvel a fogatás alatt, és most már maximálisan értem miért. Történetnek se füle se farka, színészek láthatóan vergõdnek az egész film alatt, a párbeszédek pedig mintha egy 10 éves gyerek tollából jönnének, dramaturgia pedig gyakorlatilag NINCS. A film elsõ 10 perce után még hittem benne, hogy valami változni fog, de kb 30 perc után komolyan elgondolkodtam, hogy kijövök a terembõl. Félreértés ne essék szeretem a Die Hard szériát de ez a förmedvény nyomokban sem hasonlít rá, de mint maga film is egyszerûen pocsék. John Moore-t egy életre megjegyeztem. Számomra az utóbbi 10 év legnagyobb csalódása, talán a Háború a földön -höz tudnám hasonlítani, és higgyétek el, nem túlzok.

Aki teheti, maradjon távol ettõl az élménytõl amin én most átestem. Nem volt célom senkit sem megbántani ezzel a véleménnyel, de készítõket szívesen elképzeltem ahogy Csernobil-ban virágot szednek az atomerõmû mellett. (magyar stábot és színészeket leszámítva, mert õk bizonyára nem tudhatták miben is vettek végül részt)
8/10
CsiróCsiró 2013 febr. 15. - 19:30:29 8/10
(82/366)
Teljesen egyetértek Veled!

Nekem is tetszett a 4. rész.

Persze a "helikoptertautóvalelütõ" és a "kamionrólátszállokavadászgépre" jelenetek picit el voltak túlozva, de összességében élvezhetõ volt.

Intelligens volt a forgatókönyv, ami remekül szemléltette, hogy mi a hátránya egy számítógép és internet vezérelte világnak.

Nyilván informatikusok bele tudnának kötni egy csomó dologba, de nekem, mint laikus nézõnek teljesen élvezhetõ volt.

Vicces volt a Justin Long által alakított cybergyerek karakter is, sokkal inkább partnere volt Willisnek, mint az új részben az ifjabb McLane.

Kevin Smith is kellemes meglepetés volt benne, amikor elõször láttam, ugyanis nagyon kedvelem a munkásságát, de nem tudtam, hogy szerepel benne.

Szerintem a 4. rész méltó folytatása a trilógiának, még ha nem is kapkod be fõhõsünk 5 percenként Aspirint, és nem röpködnek a b.szd megek.

Viszont ez az új rész, hát...

...na mindegy...

...Die Hardról jót, vagy semmit...! :-)
teberekefe 2013 febr. 15. - 18:38:03
(81/366)
Már csak 6,4. És még alig több, mint 1 napos a film. Megy majd 5 alá is. A Die Hard cím miatt 3 lenne az igazságos. Errõl a részrõl nekem olyan filmek ugranak be sajnos mint Terminátor 3, Mindörökké Batman, Kis Vuk.
Pikacsu 2013 febr. 15. - 18:28:21
(80/366)
Tisztában vagyok vele, hogy teljesen igazad van. Nekem is pl kevés az, hogy vannak rosszabb filmek. Ettõl még nem fogok elmenni moziba. Akkor mentem volna el, ha azt olvasom, hogy ez a film, megközelítõleg kielégíti az igényeket, elvárásokat.

Egy közepes film, nem tud moziba vonzani 2013-ban, miközben a 30-hoz közeledem.
5/10
Sonic8 2013 febr. 15. - 18:19:54 5/10
(79/366)
Látom neked se lett más a véleményed...
Nagyot csalódtam ebben a filmben. :/
5/10
Sonic8 2013 febr. 15. - 18:18:38 5/10
(78/366)
Hát mit mondjak.Jó nagy kalap szar lett az hét szentség!
Pontosan azt gondolom amit a filmbuzi-n írtak: "EZ NEM DIE HARD" ez valami összecsapott fos akció film ,még az se.
Ezt a John Moore-t nekem többször be ne engedjék Hollywoodba.
Annyi volt jó a filmben ,hogy szinte mindenhol föllehetett ismerni BP-t.Hopp itt egy Hõsök tere hopp ott egy Rakpart.Ennyi.
Olvastam az új Vox-ot ahol interjú volt ezzel a szerencsétlen rendezõvel és azt írta mennyire jó a forgatókönyv.Hát nem.Épp ez a baromi rossz benne.Olyan szinten össze van csapva ááááhhhh, szégyen.Szerintem nem kellett volna Mclane-t elutaztatni Oroszországba maradjon csak amerikában azt kész.Miért nem maradtak az eredeti tervnél ,hogy most még nagyobb tétje lest a filmnek és ezt persze megoldja Mclane.Az még mindig jobb lett volna.
Az elsõ résznek mennyire egyszerû volt a forgatókönyve és nem volt benne se zuhanó helikopter, vagy szarrá lõjük ezt az épületet,nem.Hanem összedobtak egy bazi izgalmas, egyik nagy kedvenc filmet, amit szerintem eddig csak a 3. résszel tudtak csak is 70%-ig megközelíteni.
Szóval kaptunk egy naagy csalódást.

SPOILER
Mondja már meg valaki,hogy a tökömben nem lettek sugározottak???? Az elején még ott a rossz fiúk is ilyen ruhában voltak, aztán levették mert ,hogy az a néhány hordó nem veszélyes.Hahhóó emberek? Azt nem felejtettük el ,hogy 1986-ban itt fölrobbant egy komplett bomba?De még meg s említik ,hogy évrõl évre itt nagyobb a sugárzás.Szóval gáz ez az egész.
SPOILER VÉGE

10/5
teberekefe 2013 febr. 15. - 18:13:34
(77/366)
Na ez a nagy baj, hogy egy Die Hard-nak nem b kategóriásnak kellene csak, hogy legyen.
7/10
jerome86 2013 febr. 15. - 17:50:26 7/10
(76/366)
Valami b kategóriás filmet vártam, de kellemeset csalódtam. Kicsit néha fura volt a történet, de nem ez a lényeg egy ilyen filmben, hanem az aprítás, a robbanások és a lövöldözések. Az "zúzós" jelenetek különösen jók lettek véleményem szerint. Jól össze voltak vágva a moszkvai meg a budapesti felvételek is :) Nem ez a legjobb Die Hard rész, de szerintem különösen az itthoni felvételek miatt meg a magyar szereplõk miatt is érdemes megnézni. Az is nézze meg aki kíváncsi milyen egy nem mindennapi nap a belvárosban.


SPOILER

Azért Pripjatyban nem biztos hogy ilyen lazán lehet rohangálni, ahogy Willisék tették, de ezt simán el lehet nézni :)
shoc 2013 febr. 15. - 17:46:58
(75/366)
csak hülyültem, bocs.
shoc 2013 febr. 15. - 17:46:10
(74/366)
árpa ati te vagy az?
SpencerBarnes 2013 febr. 15. - 17:28:56
(73/366)
Azért annyira nem volt szar mint ahogy itt egyesek beállítják
Nyilván sokat levon az értékébõl hogy ez az a film amire az ember eleve várakozással ül be.
Sokkal szarabb filmekre is jobb értékelések érkeznek, és azért az imdb se 3.0 hanem 6,9. Miért is?
Már ha annyira szar tényleg?!
Sz Peter 2013 febr. 15. - 16:36:36
(72/366)
Szerinted? :)
verda 2013 febr. 15. - 16:27:28
(71/366)
Akármilyen okádék a film, a címe miatt elég bevétel lesz, a hollywoodi fosgyár meg folytatja az önparódiát.
3/10
Bigpapa 2013 febr. 15. - 16:13:24 3/10
(70/366)
Tenyleg nem alkesz Mcclane. Valoban masnapos csak a harmadik reszben, de a tobbiben szin jozan. Ma taliztam egy haverral, akivel mindig Hèzusz- nak hivjuk a masikat,ha telefonal. Es latta o is a filmet. Megallapitottuk,hogy a Die Hard 3 ota nincs mit ideznunk,mert nincsenek jo poenok. Es most,hogy lattam ezt a filmet, utolag 10 pontosra ertekelem az eronek erejevel Schwarzie filmet,mert abban az oreg Arnold legalabb egy oreg, faradt embert jatszik,aki egy pillanatig se akarja elhitetni velunk,hogy meg mindig egyszemelyes hadsereg. Ha Willis kapna egy Nakatomis,vagy Dallas repteres forgatokonyvet,egy valodi hiteles fogonosszal (C.Walken erre pont zsenialis lenne, vagy Gary Oldman) ,akkor lenyegesen jobb lenne egy 6. resz.
teberekefe 2013 febr. 15. - 15:48:25
(69/366)
Sosem értem miért azonosítja a többség McCleant egy alkesszal. A 3.-ban ugyan másnapos és lezüllött volt, mert épp egy hullámvölgy közepén kaptuk el. De az 1-2, 4. részben nem volt ilyen.
Kovács kolléga 2013 febr. 15. - 15:28:19
(68/366)
Köszönöm a hozzászólásokat, mert nagyon úgy néz ki, hogy a topiktársaknak köszönhetõen megspóroltam egy mozijegy árát. Hónapok óta terveztem a film megnézését, de ha tényleg ennyire sz*r, akkor inkább kihagyom.

Szerintem az volt a hiba, hogy az egyébként hatalmas kasszasikert arató negyedik rész után mindenki azt hitte, hogy a közönség annyira odavan McClane hadnagyért, hogy még egy szimpla agyatlan akcióorgia is össze fogja hozni a remélt dollár-százmilliókat. Kíváncsi leszek az eredményekre, de szerintem méretes bukta lesz a film.

Kár érte. Ha engem kérdeznek meg, én azt javasoltam volna, hogy vissza kell térni az elsõ rész szellemiségéhez, azaz egy lepukkant vén alkoholistát kell odarakni egy zárt térbe, ahol aztán elszabadul a pokol. Mondjuk McClane egy elvonókúra után kórházba kerül, készül a nyugdíjazására, és közben élethalálharcot folytat az orvosaival, akik nem engedik cigizni.
Aztán a kórházba behoznak egy furcsa beteget, itt is, ott is hullák jelennek meg, McClane nyomozni kezd, közben kitör a hóvihar, elzárja a többszintes épületet a külvilágtól, a vihar kitörése elõtt pedig megjelenik egy terrorista csoport, amelyik a fura beteggel végezni akar (akirõl aztán kiderül, hogy baromi fontos ember). Teleraktam volna a filmet olyan remek színészekkel, mint pl. Christopher Walken, Donald Sutherland vagy a visszatérõ Samuel L. Jackson, és lett volna egy kemény, egyben humoros gerontomozi, jó kis " a farkam már nem áll fel, de lõni ezért még tudok, b*szd meg" típusú poénhegyekkel.
offtopic
sofi 72 2013 febr. 15. - 15:22:38
(67/366)
Szeretem a rövid véleményeket... :DD