petimbo 2013 febr. 22. - 09:28:27 Előzmény Sonic8
(166/366)
Engem az ilyen értékelések, mint az imdb vagy a rotten tomatoes hidegen hagynak. Nem azért nézek meg egy filmet, mert az imdb-n vagy a rotten tomatoes-on már az elsõ héten alulértékelik, hanem mert érdekel. És ha tetszik egy film akkor tetszeni fog, akkor is ha imdb-n alulértékelik. Kit érdekel, hogy mások mit gondolnak ugyanarról a filmrõl?? Le*arom!
5/10
kambekk 2013 febr. 22. - 00:18:09 5/10
(165/366)
Ez személetesebben illusztrálja a dolgot: http://www.youtube.com/watch?v=p4WNWFk-Z0M
Még ha közben 100 milliós biztosítást kötöttek is az adott ház homlokzatára. Fõleg, ha nem...
5/10
kambekk 2013 febr. 22. - 00:12:45 5/10
(164/366)
A törés-zúzásra jó példa az ahogy a belvárosi utcákban borogatott kocsik néhol a faltól 1 centire vágódtak a talajba. Semmi épületbiztosítás nem volt. Ami azért elég durvinyek volt, és ami kicsit (NAGYON IS) a magyar stáb hibája is volt!

http://www.youtube.com/watch?v=DOYEyJNCknQ
3/10
Bigpapa 2013 febr. 21. - 22:16:29 3/10
(163/366)
Nagyon szívesen írnék,de nem tehetem :) Szeretnék még dolgozni filmeken.

Néhány éve forgattak itt egy akció filmet. Abban egy jelenetet hetekig készítettek elõ, több napon át, ugyan abban az idõpontban vették fel a jelenetet, de a kész filmen az egész kb 20mp. Viszont 10 db Audi tört ripityára :D Akik hozták a kocsikat, darabonként 1,3 milláért vették õket, így durván 13 milla ment az enyészetbe 20 mp alatt. Amikor egy ilyen amcsi forgatáson részt veszel, rájössz,mi kerül 90-130 millió dollárba egy egy filmen. Ezért jönnek ide forgatni,mert eleve egy profi, felkészült stábot kapnak, akik kegyetlen módon dolgoznak, és sokkal alázatosabbak,mint az amcsi stáb. Ha itt túlórázni kell, a magyar szó nélkül ráhúz a munkára,az amcsi 8-10 óra után húzza a száját, pihenne. A másik része, hogy itthon olcsóbb összetörni dolgokat,mint kint.
fec76 2013 febr. 21. - 22:13:20
(162/366)
Akció filmnek jó, de a Die Hard sorozathoz méltatlan. Bruce Willis? Ja tényleg, õ is szerepelt a filmben, ennyi. John McClane "meghalt", amikor a 4. részben ugrándozni kezdett a repülõn, legalább is számomra.
2/10
Mester23 2013 febr. 21. - 21:43:42 2/10
(161/366)
Ne nézzétek meg ezt a szennyet!
Nem kell ezt a Die hard filmekhez hasonlítani, ez így önmagában is egy hulladék.Ennél rosszabb filmet nehéz talàlni mostanság...
5/10
kambekk 2013 febr. 21. - 21:40:30 5/10 Előzmény Bigpapa
(160/366)
Írj inkább kulisszatitkokat! Mit hogy vettek fel, milyen technikával, hányszor, kikkel, satöbbi.
Az hogy a háttérmunkások profizmusa ellenére közepes alá lett a film, nem a bedolgozók hibája. Hiszen nekik (nektek) közük sem volt a filmhez, mint végtermékhez. A kritika a rendezõt, az írókat, meg a vágót illeti, mert ahhoz pl. hogy 3 mp-nyi helikopterrepülést lássunk a Vár kupolája elõtt, nem kellett volna egy hetet röpködtetni a szolnokiakat Bp felett... Ahogy az egész Eötvös utcát sem lezárni két robbanásért. Tudom, túlforgatnak mindig hogy legyen mibõl szemezgetni, de nekem gyanús, hogy csak a kidobott snittekbõl három magyar akciófilm kijönne - ha nekünk adnák felhasználni.
8/10
Goodfella 2013 febr. 21. - 19:16:50 8/10 Előzmény -csengõzoli--
(159/366)
Mint írtam, szerintem jó film, nem sz.r. A film minõsítése csupán nézõpont kérdése.
Akik sz.rozzák, tudat alatt az elõzõ 4 - et savazzák.
Túl nagy elvárások csalódásokat szülnek, ez történt most a többséggel. A 4. rész után már megszokhatta minden Die Hard rajongó, h ez a sorozat soha nem lesz már olyan, mint amilyennek indult, egyrészt az alkotógárdának, másrészt a jelen kor elvárásainak, harmadrészt a filmipar elsivárosodásának (mennyiség a minõség felett) köszönhetõen.
Jelenleg a Die Hard ezen része 5,2 - n áll. Emléxem, anno a Die Hard 4. is hasonló kvótával debütált itt a port - on, napjainkban pedig a cseppet sem rossznak mondható 8,2 - vel büszkélkedhet. Ez is fel fog kúszni min. 7,5 - re, és valójában ennyit is ér. Részemrõl a 8 csillag csupán átlagjavítás céljából került fel, igazából részemrõl 7 - es, a Die Hard 4 - hez pedig a 2 - es azon hibából került anno, amiben most legtöbbetek szenved: elhamarkodott, feldúlt indulatból, melyet a túl nagy elvárások szültek. Idõvel, mikor túlléptem a 90 - es évek Die Hard lázán, beláttam, nem is olyan rossz az a 4. rész. Ezen állapotot itt már a moziból kijõve az 5. után is elértem. Részemrõl várom a 6. - at. :)
8/10
Goodfella 2013 febr. 21. - 18:22:38 8/10 Előzmény dzsimboo
(158/366)
Sok bent a fikció ill. a realitás néküli elem? Épp ez az. Ez nem reality show, hanem film. Célja a szórakoztatás, nem pedig az ismeretterjesztés. Az akciófilm mûfajába tartozik, melyrõl köztudott, hogy nem dokumentarista jellegû. Ennyi erõvel bármelyik Die Hard - ot ki lehet nevetni, mert mindegyikben vannak eléggé eltúlzott ill. kevésbé valósághû elemek. McClane - t kiviszi a víznyomás az alagútból. Normálisak ezek? A terroristák egy templomból átveszik az irányítást egy repülõtér irányítóközpontja felett? Pff. :D És sorolhatnám. A Die Hard - oknak épp ez a lényege: Megküzdeni a lehetetlennel. Ideje felfogni, mint említettem: Nem tér vissza a 90 - es évek mozija, ilyen kort élünk, erre van igény, ilyenné fajult a filmipar. És a mostani filmek között ez a mozi igenis megállja a helyét Die Hard 5 - ként. A "zs" kategóriás szocializálódásrõl pedig annyit, hogy 10 éves korom óta Willis a kedvenc színészem, a 2. - tól kezdve mindegyik Die Hard - ot moziban láttam. Ez sem rosszabb mai szemmel, mint 1992 - ben volt a 2. rész, vagy utána a 3. Egy mostani 16 éves a Die Hard 1 - en nevet, aki meg a 80 - 90 - es éveik filmjein szocializálódott, az meg a 2010 - es évek akcióját köpködi.
5/10
Laseo 2013 febr. 21. - 11:38:46 5/10
(157/366)
Talán SPOILER!
McClane és fia védõruha nélkül Csernobilban, na hát ez már nekem is kicsit sok(k) volt. A legesleggyengébb rész! 10/5! Csak Willis miatt!
2/10
dzsimboo 2013 febr. 21. - 11:13:29 2/10
(156/366)
Ez a film sokkal jobb volt, mint a kritikák, és a die hard 4 alapján vártam, simán 2/10 pont:)
HA nem die hard lenne, akkor meglenne 3 pont is, így azonban csak willis egy-két poénja húzza fel kettõre.
Koncepciótlan, ostoba, fos. Nem csak az olyan butaságok bántóak, hogy:
spoiler!
moszkvában egy diszkó elõl elkötnek egy teljesen feltünésmentes Maybach 57-et, amivel a csecsenek(!) járnak bulizni ezért tele a csomagtartó gépfegyverekkel, majd ezzel az autóval leruccannak csernobilba, ami egy másik ország. Akinek ez belefér, az hülye., hogy lefordítsam a kedvükért, ez olyan, mintha, csóró hezbollahosok Rolls-Royceát kötnéd el Jeruzsálemben, és átugranál szíriába, a csomagtartóban ak-47esekkel.
és ez csak ez az egy jelenet, bármeddig lehetne folytatni.

Az autós üldözést sokan dícsérték, ami megint csak megmosolyogtató. Mert mi is történt? egy furgont üldözött egy páncélautó, amit bruce üldözött egy unimoggal (!) látott már valaki gyorsan menni unimogot? Gyerekek ez a világ három leglassabb jármûve! Aztán megforgatja amikor rpg-vel rálõnek:) Meg G mercivel atmászik az autókon. MOndjuk mind az unimogot, mind a G-t szeretem, de jobb lett volna, ha nem a pesti rakparton, hanem a bakonyban "száguldoznak" velük, mert ott nem elõzi meg a villamos:) borzalom.

És még csak látványos sem volt, leszámítva az egyetlen mi-24-el szétlõjük a házat jelenetet, de az is csak addig volt jó, ameddig nem csúsztak le a sittledobón, ahol a gyerek hasába beletört a szögvas:)

DE ami a legszarabb volt, azok a teljesen oda nem illõ, kidolgozatlan, és gagyi jelenetek, mint a taxis énekel, az apák egymásközt a gyerekekrõl, vagy a végén a naplemente a reptéren, a gépfegyveresek között.

spoiler vége

Szóval épp egy hangyaf*sznyival jobb mint a Taken 2, de kevesebbet is vártam tõle, így érdemelte meg nálam a 2 pontot. És tele volt a mozi, miközben olyan szuper akciófilmekre meg senki nem ül be, mint pl. a rajtaütés. Na ez a baj.
-csengõzoli-- 2013 febr. 21. - 10:41:02
(155/366)
Összefoglalva: Minden szar,amirõl korábban azt írták, csak téged nem zavar, mert eddig is szar volt,vagy mert nem is vártál mást :D
3/10
Bigpapa 2013 febr. 21. - 10:35:48 3/10
(154/366)
Àkkor elmondom neked,hogy leszarom a celebeket,es nem orultem,hogy itt forgatjak,raadasul orosz helyszinkent. A cegem dolgozott a filmen,de ehhez a szar vegtermekhez a magyaroknak semmi kozuk. A teljes magyar stab olyan alazattal,hozzaertessel dolgozott,amit a vegen maga Willis koszont meg.
Egyik Die Hard film sem volt eddig egy Hamlet mondanivaloval,nyelvezettel megaldott mu, de :
- volt normalis rendezojuk
- voltak kidolgozott karakterek,parbeszedek, FORGATOKONYV
- volt fogonosz, akit motival valami, es elhittem, (a 4. nel rezgett a lec) ,hogy a 100%- ig kidolgozott, brillians tervbe McClane pont beleronditott.

A forgatas alatt eloben lattam az akciok kb 30%-at, de meglepett,filmen mennyire masnak hat. Sokkal jobban ut. Erre mondtam, hogy az autos uldozes vegeig egy remek akciofilm,de nem Die Hard. Ott ki kell kapcsolni a dvd -t,mert koncepciotlan a film. Mint egy reality show, ami lesz,ahogy puffan,azt felvesszuk,nincs forgatokonyv. Willis szovege egy A4-es lapon elfert. Ez viccnek is rossz. Es tudod,jelen allas szerint 10 nezobol 9 sokkot kapott es joggal anyazik. A maradek 1 pedig a "zs " kategorian szocializalodott, igy nekik ez szuper film. Seagal filmet 10 eve nem nezek,ahogy Van Damme, Dolph Lundgren filmeket sem. Kelet -Europaban forgatott,kis koltsegvetesu videofilmek. Borzalom. Willis utobbi nehany filmje,a Red -et kiveve agyremek. Minden szart elvallal.
9/10
Hungarian Geographic 2013 febr. 20. - 23:52:44 9/10
(153/366)
ott egy piros pont!
9/10
Hungarian Geographic 2013 febr. 20. - 23:51:57 9/10
(152/366)
Szerintem te is annak a felhajtásnak vagy az áldozata, ami a forgatás óta megy Magyarországon. Mindenki azt gondolta, hogy nnna majd a magyar celebek megmutatják a Parlament árnyékában, meg a Hõsök terén... erre semmi olyan nincs... utánad írt egy srác, hogy "ijjedtében" nem várt semmit a filmtõl és ezért boldogan jött ki... ugyan ez a mentális hozzállás fogja megmérgezni a ZN30-t, mert mindenki jobban tudja, mit keres az USA atérségben...olvasd el arról a kritikámat a blogomon, amit pontosan a DH5 fogadtatása miatt kényszerültem megírni, és az alapján nem fog csalódás érni sem téged, sem senki mást, mert valami másra vágytatok...
teberekefe 2013 febr. 20. - 23:27:13
(151/366)
Ez a film kb Van Damme és Seagal utolsó 10 évének termései közt állja meg a helyét. Nem a történet szar, hanem az, hogy nincsen kidolgozva. Karakterek, részletek, szövegek jelenetek stb. Az autós üldözést az egészet valahogy újra kellene vágni. Willissel nem az a baj, hogy öreg, hanem, hogy az öregedése ellenére lett robot belõle. Tudom, fáj a dereka és azért nem bújik le, ha 5-en lõnek rá :)

Ha szerinted jó lett ez a film, akkor te vagy 10 emberbõl az az 1, akinek érdemes volt elkészíteni ezt a filmet.
Imdb-n viszont még eléggé tartja magát, már 1 hete megy és még mindig 5.9-en áll.
tanhu 2013 febr. 20. - 22:06:22
(150/366)
"A Die Hard 5 szemenszarta az osszes valamirevalo Die Hard rajongot." :) ez meg szerintem :)Rövidebben pontosabban és a lényeget érintõbben magam sem fogalmazhattam volna...
8/10
Goodfella 2013 febr. 20. - 20:14:55 8/10
(149/366)
Köszönöm mindenkinek, aki lehurrogja a filmet, egy remek élménnyel lettem gazdagabb. :) Ugyanis úgy ültem be a Die Hard 5 - re, hogy ez rosszabb lesz, mint a 4.
A 4. nem tetszett, mert aktívan élt bennem a Die Hard mítosz és óriási elvárásaim vtak a filmmel kapcsolatban. A moziból kijõve elkönyveltem sz.rnak majd 1 év után megnéztem DVD - n, de bennem vt, h egy nagy nulla. És nem. Az is megállja a helyét. És ez a rész is, vastagon.
Ha vki úgy megy el megnézni, h nem vár sokat, annak kellemes meglepetésben lesz része. Ez a film jó!
Lássuk, miért sírnak sokan:
- Sz.r történet. Nézzétek már meg kérlek az elõzõ 4 - et, h milyen alaptörténete vt a filmeknek. Ugyanez, csak a helyszín vt más. Utcán, toronyházban, reptéren, a lényeg az aprítás, abból pedig ebben a filmben kapjuk a legtöbbet.
- Sz.r poénok. A Die Hard 3 - at leszámítva egyik film sem hemzsegett a poénoktól.
- Sz.r operatõri munka. Valóban, néhol zavaróan ugrálnak a kamerával meg a zoommal, de ez a filmbõl összesítve ca. 5 perc. Néhány pillanatra zavaró, amúgy korrekt a fényképezése.
- Sz.r akciók. Az autós üldözés az egyik legkorrektebbül megkomponált, amit valaha láttam.
- Sz.r Willis. Igen, megöregedett, ez a korral jár. Akinek nem tetszik, nézze Statham filmjeit.
- Sz.r Jai Courtney. Ebbõl a szerepbõl a legtöbbet hozta ki. Vagy mit kellett volna csinálnia? Ez nem Oscar díjas szerep, aprítson - zúzzon, vágjon hozzá "ölömamputálom" arcot és feszítsen bazi nagy fegyverekkel. Akinek nem tetszik, biztosan szívesebben látta volna ebben a szerepben Ben Afflecket vagy Leo DiCpariot.
Fogjuk fel, nem lesz többé John McTiernan, nem lesz fiatalabb Bruce Willis, nem jön vissza a 90 - es évek. Próbáljuk meg élvezni és örülni az újabb Die Hard(ok) - nak.
Összességében egy jól összerakott, pörgõs, rendkívül látványos, élvezhetõ Bruce Willis emlékmû akcióval, kissé fáradt, de még szórakoztató poénokkal, igazi Die Hard - zenével és végre újra elcsattan néhány "bzdmeg" McClanetõl. 8/10
Mikkamakkamocska 2013 febr. 20. - 19:43:36
(148/366)
nagyon köszönöm, hogy spóroltatok nekem is egy mozijegyet kukoricával és itallal
3/10
Bigpapa 2013 febr. 20. - 14:57:25 3/10 Előzmény Hungarian Geographic
(147/366)
Ugye ezt a mondatot viccnek szantad? " Igen B.W. megöregedett, pontosan ezért úgy fõszereplõ egy akciófilmben, hogy õt igazándiból csak egy mellékkarakterrel ruházták fel. Ezt hívják remek színészi játéknak!"

Kepzeljuk el a Rambo 5-ot,ahol Stallone csak egy "mellek ag ",valojaban az Alkonyatos farkasgyerek irtja a nepet,mint Rambo fia,Stallone meg csak tolti neki a puskakat. Vagy Terminator 4. Arnold Schwarzeneggerrel bereklamozott film, ahol a Terminatort azert kuldik vissza, hogy betanitson egy ifju robotot, hogyan nem olunk meg senkit. Teljesen mellekagnak behozzak meg Edward Furlongot is,a maga szetdrogozott fejevel,hogy megmutassa, mi fan terem John Connor.
A Szineszkedestol visszavonult Clint Eastwood meg utoljara magara olti a Piszkos Harry karakteret,de Magnum helyett AirSoft pisztolyt kap,hisz az konnyebb. Ryan Reynolds (akit most felkaptak) jatssza Harry Callahan jr.-t,aki az igazi Magnummal lovoldozi a rosszakat, Eastwood pedig egy jarokerettel koveti ot.


A te gondolatmeneteddel ezek is jo szineszi alakitasok lennenek,csak a jo filmre igenyes nezok anyaznanak,de qrvara, a mozibol kijove. A Die Hard 5 szemenszarta az osszes valamirevalo Die Hard rajongot. :) ez meg szerintem :)
Maradj az utleirasoknal,az biztos jobban fekszik,mint a film. :)