Téma: Disturbia

Ivan78 2007 aug. 22. - 11:08:45
(23/183)
Sziasztok!

Általában, mielött megnézek egy filmet, el szoktam olvasni a hozzászólásokat és szokott is egyezni a véleményem a többséggel........., de most nagyon NEM!
Tényleg jól indult a film (bár aki egy kicsit is ért a mûlegyes horgászathoz az sírvafakad, mikor meglátja az elsõ jelenetet /persze ez a legkevesebb/), a közepe talán egy kicsit unalmas is, de ez nem is annyira gáz, viszont az az eröltetett végkifejlet hihetetlenül rosszul sikerült, egy köpedelem volt!!! SZERINTEM!!!
Nem tetszett a magyar felirat sem!
sevi810 2007 aug. 21. - 16:21:10
(22/183)
Sziasztok!
Véletlenül nem tudja valaki h mi a kale csengõhangjának a címe??
Köszi a segítséget!
Jully 2007 aug. 21. - 16:02:34
(21/183)
Sziasztok!
Én tegnap láttam a filmet,de megmondom õszintén a bemutató alapján többet vártam tõle.
Persze, voltak benne jó részek és jól is kezdõdött a film,de szerintem a közepe kicsit uncsi volt és a vége volt még esemény dús.
De azért láttam már rosszabb filmet is az elmúlt hónapokban.
little_girl 2007 aug. 20. - 11:19:24
(20/183)
Nekem tegnap este volt szerencsém megnézni a filmet "tv"-n (kitûnõ minõségben), jó kis vihar kíséretében :)
Sztem nagyon jó kis film. Az elején lévõ balesetnél felpattantam, mert igazán váratlanul ért, na meg aztán kissé még brutálisra is sikeredett, na meg szomorúra. Amikor a tanárnak bevert, na az is teccett, és a háziõrizet...na aztán vitte a pálmát (hogyan maradjunk zöldek! :) ) A film közepe az tényleg csak sodródás. A film vége meg, húúú... szóval, izgi volt. Aki akar egy kicsit izgulni, nézze meg nyugodtan.
TTimke 2007 aug. 17. - 10:43:20
(19/183)
Köszi!
Picinyussz 2007 aug. 16. - 23:14:25
(18/183)
system of a down:lonely day
TTimke 2007 aug. 16. - 15:47:16
(17/183)
Nem tudja valaki véletlenül, milyen szám megy a film trailere alatt?
kissofdeath 2007 aug. 16. - 14:03:00
(16/183)
nekem tetszett a film, szerintem is jó, ahhoz képest, amiket manapság gyártanak... a 24 tvsorozat óta ez az elsõ film, amin izgultam... persze csak a végén, mert az eleje inkább valami tini-filmre hasonlított. örültem, hogy aztán felpörögtek az események.
Spyka14 2007 aug. 10. - 23:51:18
(15/183)
Nem volt rossz film. .. meg lehet nézni :)
shoc 2007 aug. 07. - 16:41:50 Előzmény Bru
(14/183)
sajnos hazánkban nagyon nagy késéssel érkezett a film.
hasonlóképpen a "next" és a "bourne ultimatum" is igy lesz.
odakunn már megvolt a disturbia dvd premier pár hete.
shoc 2007 aug. 07. - 16:39:01 Előzmény Bru
(13/183)
Bru! Nem akartalak elriasztani a filmtõl.
Amennyiben szereted ezt a stilust,
ezt a filmet is érdemes megnézned.
shoc 2007 aug. 07. - 16:36:59 Előzmény Bru
(12/183)
sajnos én is "csak" tévén láttam.
Kitûnõ minõség volt.

Szívesebben járnék moziba, nagyon szeretek moziba járni de sajnos idõ híján csak a tévéig jutok el.. és ez is egyre ritkábban jön össze.

A ponyvaregény mig 10 000 Ft volt az áruházban csakis letöltöttem. Viszont 900 ft-ért már megvettem. Az olcsó lemezeket 990 és 1490-es árakon szívesen megveszem, és nem töltöm le, viszont ötezer forintot már nem adok egy lemezért sem.

ugyanez a helyzet a mozival:
ritkán tudok 1200 ft-ot kifizetni.
DRusza 2007 aug. 04. - 18:01:18
(11/183)
"az új trend szerint mindenki letölti ratyibbnál ratyibb minõségbe a dologkat vagy megváraj a külföldi megjelenést és úgy tölti mjad nézi vagy a szuttyadt monitorán vagy a kocka TVjén." Kedves Bru! Egyrészt a DVDRip-ek egyáltalán nem szutyok minõségüek (aki meg TS v Cam minõséget leszed, az vessen magára) és egy 120 centis tévén elég jó hatást lehet elérni vele. Azt meg sajnálom, ha neked csak szuttyadt monitorra telik, ám ez esetben ugyan mirõl is beszélünk?! Nagyon nehéz helyzetbe kerülne ma valaki, ha ahhoz ragaszkodna, hogy mozifilmet csakis moziban(mint a szofvert csakis szoftverboltban) Egyrészt gyorsan csõdbe menne, másrészt várhatna 1-1 filmre az örökkévalóságig....mert a legtöbb film sosem kerül moziba, a DVD kölcsönzõbõl meg megintcsak ugyanazt a minõséget kapod vissza, amire egy AC3-as hangú DVDRip is képes. De mint írtam alább, ez a film sok versenytársával ellentétben megérheti a mozijegy árát, bár én otthon néztem, egynek jó volt.
hammer 2007 aug. 04. - 16:38:35
(10/183)
Jo film am, vegre egy olyan amit meg lehet nezni. A kicsit ideges csavo karaktere nagyon jo, a szomszed bige is jo. Vegre kicsit izgul az ember, nem csak a fuldugot csereli ket sikitozas kozben.
10/10
Bru 2007 aug. 01. - 01:21:40 10/10 Előzmény shoc
(9/183)
Hy! Hát sajnálom ha igazad lesz mert nekem (bár kimondottan nem ragaszkodom a tini vonalához) bejön az a thriller vagy krimi vonal.
Tényleg nem a véleményeddel van ellenvetésem, sõtt valszeg én is hasonló csalódást fogok érezni (mint a nyáron sokadjára a moziból jövet) de az nagyon érdekelne hogy kint láttad amerikába?!
Az bosszant hogy (ez már nem konkrétan neked szól shoc!!) az új trend szerint mindenki letölti ratyibbnál ratyibb minõségbe a dologkat vagy megváraj a külföldi megjelenést és úgy tölti mjad nézi vagy a szuttyadt monitorán vagy a kocka TVjén. Sajna még alacsony a projektotok száma az otthonokba de ha még lenne is nekem itthon akkorse pótolná a mozis "hatásokat".
Pl emiatt értékelõdött fel bennem az Ismeretlen hívás (titpikus tinis futkosós) címû film, mert olyan pöpecül összerakott hangulatfilm volt amibe az utcsó jelenetig nincs semmi jelentõs és mégis dübörgött a DTS. 0 filmnek mondanám, ha nem moziban nézik, de mozis élmény az pótolhatatlan. Fõleg ha ilyen multis tömegfilmet néz az ember. Mûvészmoziba pl nem a DTSért jár az ember. Bár aztokat a filmeked nem is tölti senki...
Szal szomorú,h mivé korcsosul a a nagy mozis közönség.
shoc 2007 júl. 27. - 10:07:07
(8/183)
:))

bocsásd meg: nem volt letisztult az irományom.
akárhogyis sikerült a képregény adaptáció, a pókembernél könnyebben kiszámítható volt a mozinézõk száma, viszont ha a disturbiánál mármár fucsa "marketingkamunak" tûnik, mint amikor komár lászló és szandi 1988-ban megelõzte az guns'n roses uj albumát.

ugy látszik az amreikai tini kategoria a tökéletes célközönség.
kis költségvetéssel nagyot lehet kaszálni.
DRusza 2007 júl. 26. - 12:42:02
(7/183)
Említésre méltó kategória Neked a Pókemer? A gagyik bolha piacán talán. Egy Mozibubusnak azért tudni kellene, hogy a 2db agysejtnél többet megmozgató film nem lehet a Toplisták élén az USA-ban, ezért gyártottak ilyen egysejtûek által is érthetõ filmet, csak nézni kell ki hozzá a fejedbõl... Szerintem értetted Te ezt eddig is.....
shoc 2007 júl. 26. - 12:10:09
(6/183)
néha egészen kétségbeesem amiatt hogy 30 év mozimániákus idõszak után sem értem: hogyan vezetheti az amerikai toplistákat - hosszú heteken át, a grindhouse és a pókember és egyéb említésreméltó vetekedve - egy olyan film mint a disturbia.

szenvedélyesen figyelemmel tartom az imdb és egyéb toplistákat, és ez a - többiekhez képest - alacsony költségvetésû film hosszú idõn át trónolt a dobogón.

röviden: elég kommersz tini-krimi, viszonylag kreatívan néha új böröket nyúznak le a témáról mint pl. a "házi õrizet", - amit még keves filmben használtak k,i és elég jó kontúrt biztosít egy jó sztori kidolgozásához. a végén néha jó ritmussal rendelkezik a film.

az utolsó fél óra a mozgalmasabb, az elsõ órát én kifejezetten untam a saját mûfajában helytálló alkotást.

sztrádavágányoknak kifejezetten ajánlom az elsõ öt percet. nem árt ha néha az orrunk alá dörgöli mi történhet egy ostoba vigéckedésbõl.

a fõszereplõ srác semmi extra tulajdonsággal nem bír, viszont mégis nagyon jól eladja magát a vásznon.
a szinészek jók és a rendezés is ok, de sajnos kb annyira izgultam rajta mint a tudom mit tettél tavaly nyáron
nemtudomhanyadik részén.

sajnálom hogy én nem élveztem, remélem csak én álltam rosszul a dologhoz és ti majd jól szórakoztok rajta.
10/10
Bru 2007 júl. 25. - 13:32:49 10/10
(5/183)
Hát én inkább bevárom moziba. Ratyi mozis felvételeket végképp nem keresek, bár HDis kapható már ha minden igaz. De akkorsincs semkinek se akkora kivetítõje mint egy mozivászon! :D Így az igazi!
Szal nekem a bemutatója bejöt. Nagyon ügyes kis egyveleg. A végésok és a hangeffektek is nagyon jól szóltak a moziba! Ha már ennyit fog nyújtani akkor megérte! A plakátjai meg kimondottan bejöttek! Szal promó munka is elég profi! Remélem nem kell csalódnom :)
DRusza 2007 júl. 24. - 00:07:16
(4/183)
Gagyinak nem mondanám, fõleg a mostani sz*rkupactermeléses idõszakban, de valóban 1x nézhetõs, de azért amíg ezt az 1x-t teljesíted azért egy kicsit le lehet izzadni benne és most nemcsak a 40 fokos hõségre gondolok. Még akkor is, ha elõre tudod, hogy a jó fog gyõzni benne(ugyan ki gyõzne egy idilli kertvárosi környezetben játszódó amcsi filmben?) Mindenki hozza a formáját: a Transformeres gyerek jó, bambán szerelmesen néz mint mindig és jól bánik a sövényvágóval, a dögös csaj dögös, ahogy kell, David Morse pedig haláli. Carrie-Anne Moss az egyedüli csalódás a filmben, de az sem neki köszönhetõ, hanem a szerepének, amiben kiemelkedõt senki se tudott volna alakítani, amolyan "kitesszük a neved a moziplakátra és sok pénzt fogsz kapni érte" mellékszerep. Nos a film azért 1x nézhetõs, mert azt a bizonyos "Ám vajon mindez valóság, vagy csak a négy fal közé szorított zaklatott, hiperaktív képzelete játszik Kale-lel?" fílinget bizony nem tudja prezentálni és az elsõ perctõl kiosztják a lapokat a filmben, hogy ki a rosszfiú-jófiú. Tipikusan moziba való, ahol nagyokat lehet sikongatni egy-egy izgalmas jeleneten és markolászni a pasid-csajod kezét, aki meg otthon szeret ijedezni, az meg szedje a netrõl.