Téma: Divoké kone

7/10
napraforgó 2017 aug. 08. - 18:33:53 7/10
(237/437)
Valóban elég sok az üresjárat mostanában.
Simona egész felszabadult néhány pohár bor hatására, de sokkal aranyosabb volt, mint amikor Adela itta le magát. Imrich viszont rosszul viselkedik, már most elsiratja az engedélyét, pedig még nem is vonták vissza. Ahelyett, hogy szélsebesen pótolná, õ is, meg Tereza is a lovak beoltását és rendbe tennék az adminisztrációt, Imró leissza magát, Tereza meg csak Albertet neveli. A két lovász sem dolgozik soha, csak isznak, meg idétlenkednek. Nekem kezdenek túl sok lenni. Filippel is megint kezdõdnek a bajok. Valahogy nem hiszem el, hogy egy 16 éves, amúgy sokat tapasztalt kamasz ne tudná megérteni, hogy a nagybátyjának most az ellenõrzés miatti káoszt kell elõször fölszámolni és nem ér rá repkedni a fiúval. Hisz nem utasította el, csak türelmet kért, majd késõbb mennek, nem most.
Nem igazán értem, hogy Kardos miért is jött, értem én, hogy el akarja érni, hogy visszavonják az ellene tett feljelentést, de valami még lehet a háttérben. Amúgy meg hülyeségnek tartom ezt a dolgot, ez nem így mûködik. Ha a hatóság szabálytalanságokat, hiányosságokat észlel, akkor hivatalból köteles intézkedni és ez nem függ attól, hogy a bejelentõ gondol egyet és visszavonja a panaszát. Ez nem olyasmi, mint a becsületsértés, ami attól függ, hogy a sértett mit gondol, mit érez, akarja-e az elkövetõ megbüntetését, vagy sem. Egy ilyen esetben le kell folytatni az eljárást, Zavodckyék ellen és Kardos ellen is.
Ez a szerencsétlen Béla is, jól leitatták. Vajon mit hoznak ki a megjelenésébõl. Talán egy filmezés valóban hozna egy kis pénzt a konyhára, az biztos jó jönne a birtoknak.
malvinkicska 2017 aug. 08. - 16:56:17
(236/437)
A mai rész nem volt eseményekben gazdag, csak Simi és az ügyvéd iszogattak, aztán, nem sok eredményre jutottak mivel a nõnek van tartása azt játsza.
Aztán a forgatást akarja Hana, isznak benne annyit isznak benne az sok egy kicsit, aztán Suso meglátogatta a volt feleségét, és az most el akarja hagyni az intézetet.
Aztán Kardos milyen erélyesen lépett fel, Terezáékkal szemben, biztos rosszban sántikál újra.
7/10
napraforgó 2017 aug. 08. - 03:35:07 7/10 Előzmény malvinkicska
(235/437)
Igen, a papírmunka rendbetétele fontos, még egy ilyen családi vállalkozásban is., ahol elvileg mindenki tudhat(na) mindent az egész cégrõl, mûködésérõl, naprakész lehetne a dolgokban. Mert bármennyire is jól mûködik a cég, azért bizonyos szabályokhoz alkalmazkodni kell.
Én már Danka helyzetén is csodálkoztam. A lány kilépett a cégtõl, hogy "elmenjen Anliába", de ténylegesen Karol kitartott szeretõje lett Pozsonyban. Amikor ez befuccsolt, hazament és leült a régi íróasztalához, hogy segítsn Susonak, mert az be volt havazva a sok munkával. De egy percig se volt arról szó, hogy újra alkalmazásba vették, munkaszerzõdést kötöttek vele, stb. Tehát semmi olyant nem hallottunk, hogy visszavették a régi munkaköréba, nem láttuk, hogy ezt lepapírozták volna. Lehet, hogy Suso fölvehette munkatársnak, de az biztos, hogy ezt valaki fõnökkel ezt jóvá is kellett hagyatni. Hogy az Simona dolga volt-e, vagy Oszvald foglalkozott a személyzeti kérdésekkel is végsõ soron, vagy Albert, Adam, bárki, nem tudom, de valakinek kellett (volna). 3 nap, vagy egy-két hét múlva (mindegy, ezt sem tudjuk) nyilvánosságra kerül Danka terhessége és szinte rögtön kórházba is kerül. Veszélyeztetett terhes lesz, nem dolgozhat. Simona a Bianka megszökésekor történt beszélgetésükben jelzi, hogy tudja, hogy mindenféle ellátást kell neki fizetnie, de számára "õ csak egy könyvelési tétel, és nem ember". (ebben sajnos egyet kell vele értenem, mert így, vagy úgy, de mégiscsak a lány robbantotta szét egy jól-rosszul mûködõ, döcögõ, de mûködõ házasságot.) Na de táppénz, meg anyasági ellátások csak azt illetik meg, aki ténylegesen alkalmazásban van, és nem csak barátilag segít a régi fõnökének, kollégájának a könyvelésben.
Most a Lenka dolga nincs rendbetéve. Meg az se, hogy ki is az állatorvos. És ahogy az emberek személyzeti ügyei, úgy a lovak adminisztrációja is el van hanyagolva. Nem vezetik az állategészségügyi nyilvántartásokat. Mondjuk Hanácska miért nem tud ezzel foglalkozni? Pénzért, fizetett alkalmazottként, nem szívességbõl, meg ha épp kedve van? Albert, a tulajdonos, aki amúgy bõven nyugdíjaskorú, ezt már rábízhatja bárkire, de azért azt csak meg kéne szervezni, hogy kinek mi a dolga.
Az biztos, hogy a rosszindulat látszik az ellenõrökön, talán még korrumpálták is õket, na de azért sok igazság van abban, amire rámutattak. Kis jóindulattal kaphatnának határidõt, hogy pótolják a hiányosságokat, meg rendbetegyék, amit kell, nem rögtön bezárást, meg engedélyek elvesztését kell emlegeti. De asopánkodáson kívül most csinálni is kéne valamit, pl. elkezdeni a lovak beoltását (és nem kocsmázni, ahogy Imrich teszi). tereza helyzetét is tisztázni kell, akkor õ most állatorvos a birtokon, vagy sem? Mert keleten rendes prakszisa volt, vagy lehetett, amit odahagyott, fölszámolt Albert kedvéért. Na de most minek jött ide? Vendégnek? Albert élettársának? Állatorvosnak? Holczmannak, aki igény tart a birtokra? (erre nyilván nem, hisz azt mondta, minden maradjon a régiben). Valahogy minden félbemaradt, lóg a levegõben.
Nekem, bevallom, nemigen tetszik Simona és Duban románca és tartok is tõle, hogy Dubanról kiderül majd, hogy mégsem tért annyira jó útra. Én az ilyen kaméleonokban nem bízom.
Az ütõdött lovászok, meg a félnótás kisegítõlány, hát... megtetézve egy féltékeny falusi libával... egy bizonyos pontig szórakoztatóak, de remélem nem kapnak ennél is nagyobb hangsúlyt.
malvinkicska 2017 aug. 07. - 17:13:14
(234/437)
A vizsgálattal kapcsolatban egyet értek veled, mert valóban voltak hiányosságok , nem volt normálisan leírva semmi, és ez nagy baj, mert az a lényeg a papir rendbe legyen és , hogy mi van a háta mögött nem lényeges. Az ellenõrzésben volt részem sokat tudom milyen pontosan kell dolgozni, amig nem volt számító gép legalább 10 helyre is kellet írni dolgokat, nem akarok ezzel foglalkozni, mert valaki nagyképûnek tart, mert tudod kap az ember hideget meleget.
A mai részben kiderült elbeszéltek egymás mellet, mert nem tudta Albert, hogy Simi felmondott Imronak, és a másik a személyes problémát nem szabad a munkával keverni, ezt nagyon kell tudni kezelni, mivel egy fõnök nem lehet bosszú álló, az nem szül jót.
Hana és Adam is normálisan beszélgettek, de Imro nagyon rondán beszélt A-val, pedig õ valóban nem egy pontos ember.
Simi és az ügyvéd addig amíg össze jönnek, most legalább úgy néz ki.
A forgatást is bele tették valóban szép a hely ahol játszódik a történet, ezt azért is szeretem, mivel emberek tudnak lenni a színészek, már jeleztem.
7/10
napraforgó 2017 aug. 06. - 05:49:53 7/10
(233/437)
Feltételezem, hogy Volar doktor nem barátságból, jószívûségbõl foglalkozott a ménes lovainak gyógyításával, oltásával, stb. Hosszú éveken, talán évtizedeken át. Nyilván volt valami szerzõdése erre, ha nem munkaszerzõdés, akkor valami más megállapodás. Írásban. Na ezt csak úgy lehet fölmondani, ahogy azt eredetileg rögzítették (illetõleg a törvény szerint, de az bizonyos keretek között ezt a szerzõdõ felekre bízza). ergo: Ezt a megállapodás nem lehet csak úgy felmondani, ahogy Simona tette, pár odavetett szóval. Imrichnek meg kellett volna kapnia írásban a felmondását, határidõvel, miegyébbel. Munkakörét, a lovak dokumentációját, stb., kinek adja át, stb, stb. Ha ilyen nem történt, akkor bizony továbbra is õ a ménes fõállatorvosa az össze kötelezettséggel. Persze nem mindegy, hogy kapta-e továbbra is a fizetését, vagy sem. De ha a könyvelés sem kapott adatot a munkaviszony - egyéb, munkavégzésre irányuló jogviszony megszüntetésérõl, akkor nyilván továbbra is folyósította a javadalmazást. Ha pedig ezt beszüntették, Imricnek kellett volna utánamenni, hogy errõl papírokat kapjon. Adó, mifene, szóval ezt nem szóban szokták rendezni, kutyafuttában az udvaron.
Az ellenõrök annyira nagyon kutakodtak a birtokon, a lovak oltási bizonyítványait kérték, ez rendben is van. Aztán a munkavédelmi oktatásról is kérdezõsködtek. Ez is oké. Az ilyemikrõl papíroknak kell lenni. Dokumentáció! Azt talán még meg lehet magyarázni, hogy Lenka önkéntes segítõ, ezért nincs munkaszerzõdése, mert õ ingyen segít a szabadidejében. De munkavédelmi oktatásban neki is kellett volna részesülni! És az nem oktatás, hogy majd a két John megmondja, mit csináljon, meg hogy csinálja. Na pláne, hogy a két lüke a saját munkájukat akarták megcsináltatni a nõvel. És persze nem is oktatták ki rendesen, hogy csinálja.
Na tehát, hiába a rosszindulat, hogy valaki, talán Kardos ráküldte a birtokra az állategészségügyi ellenõröket, azért voltak jogos kifogásaik.
Most csak arra lennék kíváncsi, hogy Kardos ezalatt mennyire teszi rendbe a birtokát. Persze papíron könnyû pótolni a hiányosságokat, a papír mindent elbír. Talán a boxokat is kitakarítják. Hogy a lesoványodott, elhanyagolt lovakat emnnyire tudják rendbehozni, föltáplálni, az már más tészta. Szakértõ szem biztos észreveszi, hogy nem volt minden rendben, de az olyan aktakukacok, mint ezek az ellenõrök, biztos nem. Fõleg, ha nem is akarják észrevenni.... Ki tudja, hogy vannak instruálva...
AmazonGirl 2017 aug. 04. - 20:46:23
(232/437)
Két napig se sorozatot nézni, se netezni. Elolvastam a holdpont.hu-n az összefoglalókat, és itt is mindent. Nem tudom hogy Osvald mire gondolt, de Boris-szal tuti lesz még valami, nem tûnhetett el csak úgy. Meg kell nézzem a mai és a tegnapi részt.
7/10
napraforgó 2017 aug. 04. - 17:21:39 7/10
(231/437)
Biztos az öreg sem rendes úton szerezte a pénzét, amit a ttkos számláin tart. Birtam az ügyvédet, ahogy Karol gyanúsítgatásait rezzenéstelen arccal, szó nélkül hagyta.
Gyanús ez a fene nagy ellenõrizgetés is. Ilyen az, amikor a hatóság visszaél a hatalmával.
És az öregnek is voltak jó kapcsolatai mindenfelé, a nyomozót, Bakulát is milyen seperc alatt leváltották, mikor utána kutakodott.
malvinkicska 2017 aug. 04. - 17:01:10
(230/437)
A mai részben azt szemléltették, milyen az amikor valaminek, nincs igazi felelõse, ugye amíg Imrot nem küldte el Simi addig az oltás ment rendesen.
Tereza, nem foglalkozott vele pedig õ egy nagy zseni orvosnak van mutatva.
Aztán felvette azt a gyenge elméjû nõt, az nem tud hallgatni akkor is beszél mikor nem kéne, ez rengeteget ront rajtuk.
A sok kis jelentéktelennek tûnõ dolgokból ezek most elefántot csinálnak.
Azt nagyon jól szemlélteti mennyire tetûk is tudnak lenni az ellenõrök akire rá szállnak.
Az öreg nekem gyanús azzal asok pénzzel, de majd kiderül.
7/10
napraforgó 2017 aug. 04. - 16:52:57 7/10
(229/437)
Nos, ma láthattunk szénát is. A két ütõdött most a változatosság kedvéért szénakötegen üldögélt.
Meryt nem értem, vajon miért bízza a két hülyére mindig a gyengeelméjû lányt, miért nem személyesen mondja meg neki, hogy mit csináljon, meg hogy csinálja. A lánynak is meg kellene mondania, hogy a két Johntól semmiféle utasítást nem fogadhat el a munkára vonatkozóan, sõt, elõtte mindig vele meg kell beszélni, hogy csinálhatja-e. Meryt amúgy tényleges munkát végezni soha nem látom, csak Susot hajkurássza a szexszel. A két ütõdöttet meg szigorúan meg kell dorgálnia, meg kirúgással megfenyegetni, hogy nem tolhatják át a munkájukat a lányra.

Na igen, és Simona féltékenységi rohamában elkövetett elbocsátás is igen rosszul jön most. Pláne, hogy ezt aztán nem tisztázta sem az apjával, sem az öccsével és legkevésbé Terezával.
malvinkicska 2017 aug. 04. - 13:22:35
(228/437)
Igazad van fura karakterek, ahogy szemléltetve van, annyira lebutították õket, mostanában, mert Suso elõször halk csendes valaki volt, most meg butaságokat csinál.
Aztán az állatorvos iszik, ez is fura, Albert milyen jól gondolkodott, most meg egy vén hárpia, mintha nem is férfi lenne.
Simi változó, mikor így mikor úgy beszél, igaz õ a házassága miatt is, mindig a sok adósság lebeg a feje felett.
Aztán Maroskó az építést abba hagyta.
7/10
napraforgó 2017 aug. 04. - 10:49:55 7/10
(227/437)
Én láttam egy kevés szénát, mikor Mery és Suso a szalmában ficánkoltak és Erika megzavarta õket, a mellettük lévõ boxban lévõ ló etetõvályújában volt egy kevés széna (de nem a földön!). És, amikor az erdõben megtalálták a sérült lovat, a Szultánt, az elé is letettek egy nyaláb szénát, miközben jajongtak, hogy milyen éhes ez a ló, mióta nem ehetett már, blabla.

Éppenséggel elképzelhetõ, hogy átköltöztek a villába Oszvald távozása után, bár hogy errõl egy árva szó ne hangozzék el???! Csak Oszvald irodájának átrendezésérõl volt szó, hogy Adamé lesz. De ott is az "átalakítás" jobbára abból állt, hogy Oszvald képe helyett feltettek egy lovas képet, levették a pisztolyokat és eltüntették a sakkot.
Nem hiszem, hogy Albert, aki már eléggé öreg, hirtelen a megszokott szobája helyett a villában akarna lakni... szerintem ez csak figyelmetlenség. És az, hogy a villa, meg a másik ház nem hasonlít az elsõ évadbelire, inkább abból eredhet, hogy másikat béreltek ki a filmezéshez. (a sorozat sikere arra indítja a ház tulajdonosait, hogy jóval többet kérjenek érte, mint korábban, így sokszor inkább másik ingatlant keresnek helyette.) A lovak meg mindig ott legelésznek, meg futkároznak a legelõn, azt nyilván egy egész más helyszínen vették fel. az már csak a vágás kérdése, hogy az egész egységes egésznek tûnjön, mintha ugyanazon a helyszínen lennének végig.

Amúgy meg az a ház egyszerûen nem villa, inkább úgy néz ki, mint egy bérkaszárnya, vagy egy munkásszálló a sok kicsi egyforma ablakával. Az én elsõ munkahelyem a Dunai hajózásnál volt, ott volt egy hasonló küllemû hajósszállás.

A sorozat elég furcsán mutatja be a szlovák embereket, vidéken elég sok a nagyon, de nagyon buta ember (a Johnok, Lenka, de nem egy észlény Maros sem, dacára a tanári végzettségének és Suso, a könyvelõ is, õt csak az nem veri át, aki nem akarja.) Aki meg nem alapból hülye, az iszik, mint a kefekötõ. Kultúrprogram: látogatás a kocsmába.
1/10
Széles Ágnes 2017 aug. 04. - 07:04:49 1/10
(226/437)
Szerintem átköltöztek a villába, mert a húslevest is ott tálalják abban a nagy étkezõben. De hogy hol fõzték meg,azt nem tudni. Viszont amikor teáznak,akkor a régi helyen vannak. Ennyi teát még nem láttam inni, mindenki örökké teázik, bármilyen probléma van, mindig teával oldják meg. Viszont tényleg nem lehet tudni,hogy mibõl él és mit is csinál a bánatos képû Hana és a nagyanyja, aki már felvehetné a régi nevét, hiszen kiderült ki is õ valójában. De már nem is érdekli ezek szerint. Viszont egyre több gügye személy jön be a sorozatba, talán valamivel ki kell tölteni a 160 részt.
malvinkicska 2017 aug. 04. - 07:02:59
(225/437)
Két részt egymás után néztem, valóban érdekesen alakulnak a dolgok, egyes emberek nagyon megváltoztak, de biztos valamiért. Lenka nagyon jól hozza a buta nõt talán még , hihetõ annyira, teszi magát, az a buta liba erika meg félti, de már egyszer ezt eljátszotta , mert Marrytól is féltette. az öreg ördög mindig tud meglepetést okozni. Írtad a aszalma és széna dolgot , ez valóban kis bálás szalma, én sem látok szénát sehol pedig én vidéki vagyok.
7/10
napraforgó 2017 aug. 04. - 06:27:27 7/10
(224/437)
Csoda, hogy az éleselméjû Kicsi johnnak nem jutott még eszébe a kézenfekvõ megoldás Erika féltékenységének leszerelésére. Össze kell hozni Lenkát Nagy Johnnal, vagy legalábbis azt a látszatot kelteni, hogy Lenkának a nagy mulya udvarol. Talán Erika elhinné, hogy a férje nem hajt a barátja nõjére.

Nézem ezt a Meryt is, egész jól nézne ki, ha néha megfésülködne. Én baromira nem bírom ezeket a mû-kócos hajakat, miért ne lehetne egy nõnek rendezett, normális frizurája?
------
Vajon mi a tere Oszvaldnak a titkos vagyonával? 90 éves, nem viheto magával a sírba, kire hagyja? A bûnözõ fiára? A megszállottan becsületes unokaöccsére? Simonára? Vagy ??? Most mindenesetre kisegíti Simonát. A nõ kérdi is tõle, mit vársz cserébe?. Mert tudja, hogy Oszvald soha semmit nem ad csak úgy...
7/10
napraforgó 2017 aug. 03. - 16:41:57 7/10
(223/437)
Én pesti lány vagyok, de nem tévesztem össze a szalmabálákat egy szénakazallal, mint itt a két istállófiú. Mery és Suso is a szalmában hemperegtek, nem egy szénaboglyában. Kicsit jobban oda kéne figyelni a fordításnál!
Trágyadombot meg végképp nem láttunk, állítólag amögött bújkált Erika. Kicsi John meg kiszaladt és benézett a szalmabálák mögé. Csoda, hogy nem találta ott a nõt?
----------
Nekem van egy olyan érzésem, hogy a sorozat elején más épületben forgattak, ez a villa, nem az a villa. Mostanában egy sokkal nagyobb épületet látunk, mint villát. És Albert kis háza is megnõtt, kezdetben csak két szobája volt, egy neki, és a másikba befogadta Hanát. Késõbb Adam is odaköltözött és egy egyszemélyes ágyban aludtak ketten. Aztán ez a ház is megnõtt, már Terezának is van külön szobája, Albert meg az emeleten lakik. Tehát a ház idõközben emeletet is növesztett. Hana és adam lecserélte az ágyát egy kétszemélyes kinyitható rekaméra, és a nappaliban is más az ülõgarnitúra.
7/10
napraforgó 2017 aug. 03. - 05:30:41 7/10
(222/437)
Hopp, lemaradt az n a ban-ból. Biztos nem nyomtam le elég erõsen a billentyût. (Szóval nem azért, mert hülye vagyok nyelvtanból.)
7/10
napraforgó 2017 aug. 02. - 18:09:58 7/10
(221/437)
Vajon mire célozhatott Oszvald, hogy Albert és a családja veszélben van? Borisra, vagy Karol uzsorásaira? Vagy valami más veszély van kilátásba?
AmazonGirl 2017 aug. 02. - 15:08:26
(220/437)
Hát ja, Tereza és Hanna körül van még homály. Én kíváncsi vagyok hogy mi fog történni a maradék 60 részben.
7/10
napraforgó 2017 aug. 02. - 12:40:10 7/10
(219/437)
Nem beszélve arról, hogy a vadló (fõnév) nem azonos a vad ló-val (jelzõs szerkezet).
A magyar cím most valóban találóbb, habár a mostani történéseknek már kevés közük van a múlthoz.
Azt sem értem, hogy most, miután kiderült, hogy Tereza valójában Margareta Holczmann, miért nem változtatja meg a nevét. Legalább a keresztnevét visszavehetné.
Mondjuk a Kopeckáról sem derült ki, hogy ez a lánykori neve (már, ami az örökbefogadó családjáé volt), vagy valami férjezett név? És ha férjnél volt valaha, hová lett a férje, meghalt, vagy elvált? Hová lettek Hana szülei, és õ miért Kopecka? Terezának fia van, vagy volt, így az õ vezetékneve is ez, vagy netán házasságon kívül született?
AmazonGirl 2017 aug. 02. - 12:12:36
(218/437)
Érdekes, hogy a sorozat címe szlovákul "Vadlovak", de itt szó sincs lovakról, csak mutogatják õket. A magyar cím találóbb.