Téma: Divoké kone

7/10
napraforgó 2017 júl. 27. - 16:51:21 7/10
(197/437)
Jól melléfogtam, Bianka nem az apját ment megkeresni, hanem Dankáékhoz ment, ott akarna maradni náluk. Susót jól elrontották a lovászok, csinál jó pár bolondságot. A 3 fogásos vacsora követelésén még röhögni is lehetett, az utazás még akár romantikus meglepetés is lehetne, bár nem minden munkakörbõl lehet csak úgy hirtelen szabadságra menni. A lovaglótudomány meg, vaklahogy nem a nyápic Suso világa...
Kardossal megint elkövetik az a hibát, hogy figyelmeztetik, hogy rászabadítják a hivatalokat, így lesz ideje rendet rakni. Bár az igaz, hogy a lesoványodott lovakat nem lehet pár nap alatt föltáplálni, vagy legalábbis egy szakembernek látnia kell az alultápláltság nyomait. Ha enni sem kaptak rendesen, akkor talán az oltásaik sincsenek rendben, meg vitaminokat sem kaptak.
malvinkicska 2017 júl. 27. - 16:48:08 Előzmény napraforgó
(196/437)
A mai részen kimondottan nagyon jókat deültem nagyon sokat nevettem, amiket Suso csinált minden balul sült el neki, nagyon megváltozott, várom milyen ökörségeket fog még csinálni, és Marry nem volr annyira kiakadva pedig elég kardos menyecske, volt eddig.
Aztán a kislány az már tulzás ahogy beszél az anyjával, annyiba hibás Szimi, hogy nem mondja el az igazat neki.
az ügyvéd biztos szerelmes lesz bele, mert most is oda ment.
Aztán még Kardosnak állt feljebb õ fenyegetõzött, hogy így meg úgy lesz, de azt figyelem nagyon jó a szinkron hangja sokat emelt rajta ahogy közölte, Terezáékkal a mondandóját. Alber is változott mostanában mindig olyan feldúlt.
A kis bugyutasággal együtt szórakoztató, nem is kell mindig eget rengetõ dolgoknak történni.
7/10
napraforgó 2017 júl. 27. - 03:48:32 7/10
(195/437)
Á, csak arra akartam rámutatni, hogy a szlovákok annyira utálják a magyarokat, hogy minden "rossz embernek" a sorozatban magyar nevet adnak. Na, mert a magyarok úgy általában rossz emberek...
7/10
napraforgó 2017 júl. 27. - 03:46:23 7/10
(194/437)
Röhejes, ahogy Susoreny pont a két ütõdött John, pontosabban a kicsi John nõkre vonatkozó tanácsait hallgatja és fogadja meg. Gyanítom, hogy nem fog neki bejönni Merrynél az elérhetetlen, kiszámíthatatlan vonal. Ha sokat hülyéskedik, Merry dobni fogja. Pont az tetszett neki eddig a férfiban, hogy megbízható és nem az, hogy kiszámíthatatlan.
Kicsit furcsállom azt is, hogy a romlott Duban ügyvéd, aki kiszolgálta Oszvald tisztességtelen üzleteit és egyéb manõvereit, most hirtelen átment a rendõrség segítõjébe és magányos szalmaözvegyek támogatójába....
Bianka reakcióit eltúlzottnak látom, az a kislány már rég megszokhatta, hogy az apja csak néha van otthon és a szülei között egyébként is gyakran volt mosolyszünet. Persze az ember a felnõtt problémákat általában nem tárja a kisgyerekek elé, de manapság már annyi a válás mindenütt, úgyhogy ez nem annyira kuriózum. Csodállom, hogxy az amúgy nagyon éleseszû gyereknek bemutatott kislány egy szóval sem kérdezte meg az anyját, hogy miért is akar elválni. Gondolom, hogy ez Simonának nehéz perceket okozott volna, de azért azt meg lehetett volna mondani (név nélkül), hogy apa nem volt hûséges, sokszor megcsalta anyát és most már többször is adósságba keveredett, ezzel a család megélhetését veszélyezteti. Miért jó az, hogy a gyerek most sírva elrohant, elbújt és a gonosz anyját hibáztatja az imádott apuci eltûnéséért?
Most meg Bianka eltûnt, Miskót sem találják. Gyanítom, hogy a kislány Pozsonyba indult megkeresni az apját, Miskó meg lovagiasan elkíséri a kis barátnõjét. A mai részbõl majd kiderül...
1/10
Széles Ágnes 2017 júl. 26. - 21:20:31 1/10
(193/437)
Ez a Susoreny már olyan ütõdött , mint a két John, annyira nem illik bele a képbe,hogy már fáj. Kezd a történet kicsit unalmassá válni újra,már csak a macskás Márta hiányzik a sopánkodásával. Az Imrich mint állatorvos eddig is alig fordult meg a lovaknál, mintha nem is ott lenne a munkahelye. A piálás viszont neki is nagyon megy.
malvinkicska 2017 júl. 26. - 19:36:07
(192/437)
Nekem van Gajdos ismerõsöm de az egy angyal ember, az epéje sem keserû.
7/10
napraforgó 2017 júl. 26. - 18:10:32 7/10
(191/437)
Megfigyelted, hogy a sorozatban minden rosszembernek magyar neve van? Karol vezetékneve Kozák, Hana régi fõnöke Gajdos, most meg a lótulajdonos Kardos.
malvinkicska 2017 júl. 26. - 17:04:14
(190/437)
Elnézést nem jól fejeztem ki magam , mert nagyon siettem, csak net nem volt , de a tv-be láttam a részeket, csak írni nem tudtam sajnos.
Azt látom nagyon megváltoztak pl Susu állandóan a nõkön az esze gyereket akar Marrytõl, eddig olyan kis anyám asszony katonája volt, most meg a csak a szexen jár az esze. Aztán Albert nagyon dühös amiért Osvald nem bûnhõdött , még meg annyira hiteles szinte sokszor el is hiszem tele van méreggel.
Aztán most találtak meg a Kados istállóját rossz állapotú lovakkal.
7/10
napraforgó 2017 júl. 26. - 10:45:55 7/10
(189/437)
A fiam sem tudja mindig nézni - reggel korán elmegy dolgozni, talán az elsõ 20 percet látja. Ha jól mennek a dolgok, az utolsó 15-20 percre hazaér. Kevés sorozatot néz, talán et, meg a Hegyi doktort. Szoktam neki mondani, hogy nézze meg a Médiaklikken.
mediaklikk.musorujsag.hu, ott pár napig vissza tudod nézni, bár néha egy-két nap kell, amíg fölteszik. A közszolgálati adókat ott lehet élõben is nézni, meg pár napig még utána is... Kivéve az M3-at, ami ér is valamit...
malvinkicska 2017 júl. 26. - 09:56:30
(188/437)
5 napig nem volt net sajnos az egyszerû embernek csak a pénze kell, igaz állítólag villám csapás érte az adót.
Szépen leírtad, majd én is folytatom ha marad a net.
7/10
napraforgó 2017 júl. 25. - 18:28:28 7/10
(187/437)
Kiderült, miért akar Suso állandóan szexelni, teherbe akarja ejteni Merryt. amikor megtudja, hogy a nõ tablettát szed, rögtön lelombozódik, sõt megsértõdik. Nem tudom, hogy mi a fenére akar õ még gyereket, hisz most is csak egy egyszobás lakásban élnek. Legalább gondolkozhatnának azon, hogyan tudnák egy kétszobásra cserélni.
Simona is hülyéskedik, sehogy sem akarja megmondani a lányának, hogy végleg szakított az apjával. Most az ügyvéd rámutat arra, hogy gyorsan el kell válnia, mert különben Karol adósságait a közös vagyonukból fogják kielégíteni.
7/10
napraforgó 2017 júl. 25. - 06:48:09 7/10
(186/437)
Kicsit fárasztó, hogy most már Maros után Suso is olyan kanos, hogy minden nap ebédszünetben szexelni akarna. És minden nap történik vele valami baleset. Elõzõ nap leesik a biciklirõl, másnap Merry autója szenved durrdefektet, és a lánynak nincs pótkereke.
Karolt kirúgták a minisztériumból és megint rengeteg adóssága van, ami miatt Simona autóját akarják lefoglalni.
Imro cefetül leissza magát, mert azt hiszi, hogy Albert nem akar szóba állni vele (holott a férfi csak a váratlanul megjelent Oszvald miatt van feldúlt állapotban), a kórházból hazaengedett Danka ápolgatja.
Hana a talált ló nyomait követi, de váratlanul Oszvald nyomára bukkan, az öreg Bencsicska házában húzta meg magát.
7/10
napraforgó 2017 júl. 24. - 06:58:19 7/10
(185/437)
Kicsit erõltetett, hogy Suso és Merry titkolják a kapcsolatukat. Azt még megértem, hogy a lassan 8 éves kisfiú, Miskó elõtt nem akarnak szerelmi életet élni és ezért keresik az alkalmat a kettesben való létre, de azért nevetséges, hogy egy harmincas nõ és férfi eljátsza az hülyét a többi felnõtt elõtt. Az, hogy Susonak talán csak egyszobás lakása van és ezért vigyázni kell az egyre nagyobb gyerek miatt, még megértem, na de annyira azért nem rossz a helyzet, hogy a birtokon mindenkit hülyíteni kell, ha ebédidõben egy kis pásztorórát akarnak együtt tölteni.

Danka és Bianka kapcsolata nemsokára törést szenved, nem hiszem, hogy a kislány elõbb-utóbb ne tudná meg, hogy a születendõ baba a féltestvére. És akkor rá fog kényszerülni, hogy érzelmileg válasszon az anyja és Danka között.
Az, hogy Danka most állásban van-e a birtokon, egyáltalán nem tisztázott, kap-e valamiféle táppénzt, aztán meg anyasági ellátást, gyereknevelési támogatást, vagy ettõl mind elesett Karol "jóvoltából"? Persze az is furcsa lenne, hogy mindezeket Simona fizesse a férje szeretõjének.
7/10
napraforgó 2017 júl. 21. - 18:33:44 7/10
(184/437)
Ezen én is csodálkoztam. Szerintem nem tudja a kislány, hogy Danka miatt rúgta ki az anyja az apját, azért errõl nem beszéltek neki. Talán csak azért mondta, hogy szeretett volna egy kislány testvért, mert Dankát szereti, a lány sokat vigyázott rá korábban.
1/10
Széles Ágnes 2017 júl. 21. - 18:11:49 1/10
(183/437)
Bianka már eleve úgy ment Dankához,hogy már úgyis nagyon szeretett volna egy kistestvért, és örül Danka kislányának. Tudja,hogy az apja a gyerek apja? Simona pedig titkolja,hogy meg ne tudja a kislánya a dolgot,az pedig már régen tudja. Tényleg van egy nagy ugrás az elõzõ részhez képest, a szereplõk viselkedése is egész más, mintha egy új évadban lennénk.
7/10
napraforgó 2017 júl. 21. - 16:51:47 7/10
(182/437)
Na itt meg volt egy kisebbfajta idõugrás, eltelt jó pár hónap, most már tavasz van. Oszvald eltûnt, de a volt irodájában még mindig ott lóg a képe. Ezt sehogyse értem. Tereza és Albert hozzátartozóit is lemészárolta, de még nem dobták ki a képét sem. Épp tegnap számoltam össze, 6 embert megölt, csak a hetedik, Albert úszta meg.
Danka meg most szülés elõtt nyavajog azon, hogy elszakította Karolt a családjától, Biankától. Kicsit lassú felfogású ez a lány...
Suso ráfázott a sompolygásra, délutáni hancúr helyett bicigli-baleset... bár úgy tûnik, már õ is olyan kanos, mint Maros szokott.
Bianka neveltetése kissé hiányos, miután az istállóban járt, hazamegy, ledobja a dzsekijét, leül az asztalhoz és kézmosás nélkül belemászik a kajába.
Simonát zavarja, hogy Bianka annyira szereti Dankát. Ezért még az apjának is felmond, mondván egy állatorvos elég a birtokra. Tereza ellátja a lovakat, ezért õ fölösleges.
Oszvaldot visszaeszi a fene, a hajlott kora miatt kiengedték az elõzetesbõl. állítólag bizonyíték hiányában (???).
A gyerekek egy csapdába esett, sérült lovat találnak a tóparton. Imrich a kocsmában busong, Tereza miatt elveszíti Albert barátságát.
7/10
napraforgó 2017 júl. 21. - 14:06:43 7/10
(181/437)
Igen, tudtam, hogy valami szem-dolog volt, csak nem jutott eszembe a címe. De a folytatás nem volt olyan jó, mint az elsõ évad.
s1u2x3e4l 2017 júl. 21. - 13:58:55
(180/437)
Off

Megperzselt szivek, aztan volt egy olyan folytatasszeru tortenete, hogy Helene szemei asszem.
1/10
Széles Ágnes 2017 júl. 21. - 13:53:26 1/10
(179/437)
http://ujszo.com/napilap/kultura/2016/02/06/elhunyt-leopold-haverl

A sorozatban még nem, de 2016-ban meghalt az Osvaldot alakító színész.
7/10
napraforgó 2017 júl. 21. - 13:51:18 7/10 Előzmény malvinkicska
(178/437)
OFF
Részvétem, ha valami rokont temetnek.

Igen, az olaszokat én is szeretem, Terence Hillnek van pár kedves sorozata, nagyon emberi benne és általában a szereplõk is hitelesek. Aztán volt egy másik sorozat, az eredeti címe olaszul Orvos a családban, de nálunk Drága doktor úr címmel ment. Egy vicces nagypapa volt a fõszereplõ, akire mindegyik unokája számíthatott. Rég adtak francia sorozatot is, Mireille Darcnak volt egy sorozata, Megsebzett szívek, vagy valami hasonló címmel. olyan gyönyörû tengerparti felvételek voltak benne, csak néztem, milyen szép a Riviera.

De mostanában ráálltak a csatornák, hogy csak a butuska, ki tudja hányadszor feldolgozott mexikóiakat játsza, meg a törökökre, ahol mindig valami bosszú áll a középpontban, jópár kegyetlen bûncselekménnyel megspékelve.