Téma: Divoké kone

malvinkicska 2017 jún. 07. - 17:44:42
(97/437)
A mai részben folytatódott a papír dolog, nagyon fontos lehet ha Ben azt mondta a fiának nem élne már ha Osvald tudna errõl a papírról.
Azt remélem a fiú még sem lesz olyan szemét mint az öreg , nem hagyja cserben az anyját, sajnálnám a kis öreg asszonyt.
Osvald most már mihez fog kezdeni, mivel a rendõrség gyanúsítja, igaz felhívott már valakit, lehet pénzért az is falazni fog neki.
Suso és Mary kezdenek össze melegedni, Danka nagyon buta kis csaj , orránál fogva vezeti Carol az egy nagyon nagy csaló, de biztos rájönnek, elõbb utóbb..
7/10
napraforgó 2017 jún. 07. - 05:37:53 7/10
(96/437)
Én azt gyanítom, hogy az a Boris/Jakob ugyanúgy átveri az anyját, mint az apját. Kihasználja a mamit, megszerzi tõle az okmányokat, meg az információkat, aztán meg félreteszi az útból az öreg ördögöt (ahogy te nevezed). Mindezt azért, hogy õ lehessen a birtok gazdája.
Gondolom a végére csak kiderül, hogy a Holczmannokat jogtalanul fosztoták meg a vagyonuktól. Talán kiderül Terezáról és így hanáról is, hogy Holczmann örökösök és így joguk lesz a birtokhoz. Alberttel és Adammal együtt a két nõ tovább folytathatná a lótenyésztést. Simona talán "megjavul", hogy kikerül az öreg bûvkörébõl, az élõsködõ Karolt meg kivetik maguk közül.
malvinkicska 2017 jún. 06. - 16:09:07
(95/437)
A mai részben kiderült beadta árvaházba a fiát, a név sem egyezik, mert azt mondja Bencicka dili, közben annak nagyon sok esze van, a fia ia túl járt az öreg ördög eszén, mert elhitette vele, igaz amit mond, közben felkereste az anyját és akkor már normálisan beszélgettek, olyan papírt adott neki B amivel a vén ördögöt kiforgatja a vagyonából. Aztán Adam barátja is megjelent csábítja vissza pilótának, mik lesznek itt még.
Tereza Filippel meg ellették a lovat, így most már nem lesz fóbiás.
A könyvelõnek bejött a szerelmi dolog, közben beleszeretett, Maryba úgy néz ki, azt a színésznõt nagyon szeretem szép szemei vannak és talpraesett.
Az építéssel vajon mi lesz meg amit találtak. Aztán Hana lovát elvitte Gajdos, mivel az övé, bosszút állt amiért nem viszonozta az érzéseit..
7/10
napraforgó 2017 jún. 06. - 13:39:44 7/10 Előzmény malvinkicska
(94/437)
Úgy nézem, hogy Oszvald fia, aki mégsem Jakob lett, hanem Boris, nagyon is az apjára hajaz. Pont olyan gonosz, pénzhajhász, mint az öreg ördög. Nem tudom kivel neveltette föl az öreg, de nem lehettek nagyon érzõ szívû emberek, hogy ilyen lett. Kicsit sem érdekli az anyja, meg az sem, hogy miért nem vele nõtt föl. Gondolom, a Závodszki család semmit nem tud a - nem is olyan fiatal - fiú örökös létezésérõl, Oszvaldnak sikerült titokban tartania a fiát mindenki elõtt....
Vajon mik fognak még kiderülni???
malvinkicska 2017 jún. 02. - 17:28:34
(93/437)
Tereza nagyon jó, hogy van, mert valakinek van esze is, szépen rá világit dolgokra, ezaz öreg Osvald a megtestesült ördög volt fiatalon is , mi minden derül ki róla.
Ebben a részben megérkezett a fia, vajon , hogy fog találkozni, az anyjával.
A könyvelõ ahogy alakít nagyon jót nevettem rajta, csúcs a maga nemébe, ahogy játssza nem tud a nõkkel báni, de a csaj is nagyon jó.
Minden nap abban reménykedek, beindul és több mindent fogunk megtudni.
A Hana ellensége is megérkezett, az is megéri a pénzét. Az építés áll, ráérnek.
malvinkicska 2017 jún. 02. - 07:16:30
(92/437)
A sorozat nem egy logikusan felépített valami rengeteg bugyuta dolog, és ami rettentõ irritáló, nagyon sok részen keresztül rágódnak a sok hasztalanságon.
Amikor elkezdtem nézni többet vártam tõle, de sajnos ez is egy nagy csalódás, de inkább ezeket nézem, mint Ezek Megõrültek borzadmányt, sajnos kényszer helyzetben vagyunk, mert nagyon gyér a felhozatal, egyszerûen tiszta ismétlés, minden. Az M5-ön van egy kis vetélkedõ de az is 25-p az egész.
Az Izaura meg az ezer éves régi sorozatokat nyomatja ismétel orrba szájba.
7/10
napraforgó 2017 jún. 02. - 06:26:55 7/10
(91/437)
Teresa az egyetlen normális, õszerinte Filip dzsekije még nem feltétlen bizonyíték, inkább a rendõrségre kellene bíznia kivizsgálást.
Maruskó meg a hülye "éptõmesterek", na hát... õk most sem dolgoznak, inkább azon törik a fejüket, mi legyen a talált kinccsel. Meg hogyan osszák el a jutalmat....
Suso meg az új munkatársával - no hát az is milyen hülyeség. A csaj nem is könyvelõ, hallani sem akar az irodai munkáról, de a hárpia anyja belekényszeríti. Mondjuk azt nem értem, hogy Susoreny miért nem kérte el a bizonyítványait, no meg a legutóbbi helyei címeit, mielõtt fölvette? Miért elégeddett meg a mama válaszaival?
Danka helyzete szerintem kilátástalan, mert ha Karol szakít vele, nem fogja tudni fizetni a lakás bérletét. Munka hiányában föl kell majd adja, és mit fog akkor csinálni? Munkát keres Pozsonyban? Hazamegy? Vagy mégis kimegy Angliába? Valahogy eleinte okosabbnak gondoltam azt a lányt.... De sötét, mint az éjszaka....
7/10
napraforgó 2017 jún. 01. - 19:17:42 7/10
(90/437)
Úgy emlékszem, hogy Hana szüleirõl annyit mondtak korábban, hogy diplomaták, most épp Brüsszelben vannak. Hana meg nem érezné jól magát a nagyvárosban, ezért inkább a nagyanyjával maradt. Gyakorlatilag vele nõtt föl.
malvinkicska 2017 jún. 01. - 15:59:55
(89/437)
Tereza, hogy itt maradt a birtokon legalább, jobb belátásra bírta, Albertet, mert az most olyan kemény fejû lett, csak egyet fújt, mint a pereces.
Az öreget jól sarokba szorította, az öreg csaj, most telefonálgat, biztos a fiúnak, hogy jöjjön,mert be akarja mutatni valakinek.
Suso, nagyon egy bugyuta valaki. Simona csak meg akar szabadulni a lovaktól, de szerintem most már Tereza lebeszéli Albertet errõl a butaságról.
Az idõ valahogy nekem is zavaros, mert mikor az öreg ördög beszélt, az ügyvéddel, azt mondta, õ nem lehet vesztes, mert sok mindent át élt már, és mindig gyõzött.

Nagyon nehezen bomlik ki az értelmes rész, meg azt sem tudni, hol van Hana anyja, mert emlékeztek, vagy lehet nem figyeltem, mert közben rejtvényezek is.
7/10
napraforgó 2017 máj. 31. - 08:09:46 7/10
(88/437)
Akkor velem egyidõs, de jobban néz ki. Mindenesetre a háborúval sehogyse lehet összefüggésbe hozni.... (Na persze, fodrász meg smink...)
Ha pedig a nõ nem Margaretka, hanem a lánya lenne (???), akkor viszont õ sehogyse emlékezhetne a Holczmannkára.
Egyszóval zavarosak itt az évszámok, a kor, és ha már a múltat ennyire a II. Világháborúhoz kötik, akkor ki kellett volna írni, hogy ez az egész maximum az ezredfordulón játszódik....
malvinkicska 2017 máj. 31. - 07:23:52
(87/437)
A Terezat alakító színésznõ Anna Javorkova 1952-es születésû Albert Ivan Romancik , 1950-es.
7/10
napraforgó 2017 máj. 30. - 20:38:53 7/10
(86/437)
Az biztos, hogy Marosékhoz most odacsõdült egy csapat ingyenélõ, lusta ember. A végén meg az a cingár kis emberke dolgozott egyedül, na meg a cigány, a többiek mind azt dirigálták. Danka egyre ostobább, én sehogyse tudom elképzelni, hogy mi a fenét szeret azon a hitvány Karolon. Az meg milyen hidegen utasította rendre....
A könyvelõ is nagyon szerencsétlen, mindig kifogja a hülye nõket, szinte vonzza õket. Marcellka is elég szerencsétlen egy ilyen erõszakos anyával. Remélem a mami nem akar munkába járni a "kicsi" lányával, aki nem tûnik egy könyvelõ zseninek. Hiába ment Suso Simonához, az nem segített neki, pedig legalább próbaidõt kiköthettek volna.
Albert és Tereza rögtön szimpatizálnak egymással, bár az a nõ nem tûnik 55 évesnél idõsebbnek.... Sehogyse tudom beilleszteni a háborút követõ szovjet bevonulás idõszakába.
Viszont Bencsicska elkezdett követelõzni. Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem követelte vissza hamarabb a iát. Most megfenyegette a vén ördögöt, tud a tûz okozásáról,meg egyebekrõl is. Nem lennék meglepõdve, ha az meg eltenné láb alól. Elég lenne belelökni a tóba, az a kis öregasszony ki se tudna mászni belõle.
Most megint pihentetik a Feri -féle balesetet/gyilkosságot, nem halad az örökösödési ügy sem. Az ügyvéd zsarolása is megállt, nem értem, ilyen sokáig várakozna Oszvald támogatására?
malvinkicska 2017 máj. 30. - 17:37:47 Előzmény napraforgó
(85/437)
A mai résztõl kiakadtam mikor a könyvelõ, Susoreny , fel akarta venni dolgozni Marcelkát, és mindig az a fél cédulás anyja válaszolt, nem javul ez sehova sõt nekem nagyon semmi, A dilis nõt tartják hülyének és tõle talán mindenki, butább, az is megmondta most a magáét annak a vén ördögnek.
Hana is egyszer ezt akar máskor, meg mást, olyan tétova itt mindenki. Albertnek annak biztos nincs esze, ahogy viselkedik beszél.
Aztán az a z építkezés nem semmi azzal a sok semmit tudó emberekkel.
7/10
napraforgó 2017 máj. 29. - 18:18:48 7/10
(84/437)
Nemcsak Albert viselkedik irreálisan - eleinte titkolta, hogy megtalálta Filip dzsekijét, inkább magára vállalta a tûzokozást, aztán hirtelen megfordul és õ maga vádolja meg a mit sem tudó fiút. Oszvald gonosz volt és az is maradt, õ már nem fog megváltozni. Ahogy bújtogatja hol Albertet, hol Simonát, megjátszva az aggódó dédapát....
De most Hana is megbolondult, megvadult, azt a szegény lovat erõltetné arra, amit az nem akar. Amúgy meg nem az õ dolga megmenteni a birtokot, mi a fene köze van hozzá egyáltalán? Mert az, hogy egy-két hónapja együtt van Adammal, az azért nem olyan nyomós ok. A birtokot évtizedekig rosszul vezetõ tulajdonosok dolga, hogy tegyenek valamit, nem egy szerelmes lánynak.
Karol meg egy jellemtelen senki, nem is tudom, mi a fenét lát benne akár Danka, akár a felesége. Nem ér egy hajítófát sem.
malvinkicska 2017 máj. 29. - 16:14:19
(83/437)
Igazán nagyon vontatott egy sorozat, most Teresa, hogy megjelent, letegezõdtek képeket nézegettek és különös dolgokról nem esett szó.

Azt megfigyeltem ezeknek fel váltva vannak a téves gondolatai, egyszer az anyja nem állja Filipet, most már a Nagyapja, az apja Carol meg egy szemét ember, amiért nem vállalja fel a kapcsolatát, hitegeti egyiket is a másikat is, fúj az ilyen férfi.
7/10
napraforgó 2017 máj. 27. - 05:35:02 7/10
(82/437)
Albert eltitkolja mindenki elõl, hogy talán Filip okozta az istállótüzet, de milyen érdekes, kihez fordul végül is? Oszvaldhoz.
Ahhoz az Oszvaldhoz, aki akkor más gyanúsítottja a balesetének! Nem a fiával beszél, akiben megbízhatna. Nem is a lányával, aki nem annyira elfogulatlan, na de mégis..., azért csak közelebb áll hozzá. És nem is a jóbaráthoz, Imróhoz, aki kívülállóként talán objektívabban láthatta volna az ügyet, hanem az ármánykodó mostohaapához, akinek érdeke a lovak eltüntetése.

És még csak kicsit sem gyanús, hogy épp Oszvald kardoskodik a rendõrségi vizsgálat mellett. Hát nem az lenne az ésszerû, hogy õ is segít eltitkolni a dédunokáját érintõ ügyet?
Ja és a másik. Senki, de SENKI meg sem kérdi Filipet, mi volt, járt-e az istállóknál, csinált-e valamit, akár véletlenül, akár szándékosan.
Lehet mondani, hogy jelenleg Filip az egyetlen, aki nem is tud a tûzrõl.

Nem is dohányzik senki más a farmon, csakis Oszvald. És mégsem jön számításba akárcsak egy véletlen tûzeset okozása miatt sem! Pedig õ szokott járkálni az istállóknál, a minap is úgymond az istállóban hagyta el a kulcsait! De számításba jön Filip, aki véletlenül sem megy az istálló közelébe. Hát gratulálok a család "értelmi" képességeihez.
Az is olyan ostoba dolog volt, ahogy Albert dugdosta Filip dzsekijét. Mert miért ne felejthette volna nála Filip a dzsekijét, amikor egyik nap meglátogatta? Vagy akár bárhol letehette a farmon egy kerítésre, akárhová, ha melege volt séta közben. Miért ez "a bizonyíték" a fiú ellen? Igen hallottam, hogy benzinszagú... de az akárhol, akárhogy is rákerülhetett volna. Mint ahogy ténylegesen ugye nem is volt köze hozzá. de lassan már tényként kezelik, hogy a fiú a gyújtogató.
malvinkicska 2017 máj. 26. - 16:06:32
(81/437)
A mai rész elég érdekes volt abból a szempontból, hogy Albert magára vállalta a tûzet, miután megtalálta Filip kabátját, aza szemét Osvald jól kitervelte és minden sikerül neki ez is olyan egyoldalú sorozat, csak ez a vén ördög benne eddig a nyerõ. A táj a lovak nagyon szépek, most megérkezett a nagymama, vajon mennyi idõ, hogy történik benne valami érdemleges, mert ez a sok ereszd el a hajamat nem hagyom magamat, nem valami szórakoztató.
7/10
napraforgó 2017 máj. 26. - 11:41:04 7/10 Előzmény malvinkicska
(80/437)
Igen, ez az Oszvald egéyz életében csak bajt kevert, már fiatalon is. A Holczmannokkkal is csinált valamit (pl. földobta õket a bevonuló oroszoknál, a zsidókat elõtte a megszálló németeknél), Bencsicskától ellopta a gyerekét, de Albert lovai is szúrják a szemét, a gyilkosság megtervezése Feri ellen, most meg Filip ellen acsarkodik. Remélem, hogy az a nyomozó majd leleplezi.
malvinkicska 2017 máj. 25. - 15:51:44
(79/437)
A mai részben az öreg Osvaldo amit csinált valóban nagyon szemét dolog, és Filip lesz a hunyó az ilyen szemét embereket sosem bírtam elviselni, még sorozatban sem.
Annyira egy csúszó mászó féreg valaki, nem találok rá különb jelzõt.
azt látom minden sorozat most már csak ilyen rémségekrõl szól.
A dátumokkal a sorozatokban mindig hadi lábon állnak, nem tudom mi vezérli õket mikor írják.
7/10
napraforgó 2017 máj. 25. - 09:14:39 7/10
(78/437)
Off.
Meglesz a gyerek, a tartalomismertetõ szerint Oszvald elõadja, de hogy kikkel neveltette föl, az vajon kiderül-e majd?
Mindenesetre én a történet játszódásának idejével nem vagyok sehogy kibékülve, mert ha a háború végén, 1945-ben született az a gyerek, akkor ma már az is minimum 70 éves... Én csak úgy tudom elképzelni, hogy ez az egész legalább 20-25 évvel a mai kor elõtt játszódik. Oszvald, Albert, Teresa életkora számomra erre utal.
Bencsicska a tónál sétáló Oszvaldra úgy szólt rá németül, hogy itt vagy hát, a halál helyén? Még a végén kiderül, hogy a Holczmann családot megölték és esetleg a tóba süllyesztették.... És ebben is benne lehetett Oszvald keze.