Téma: Divoké kone

7/10
napraforgó 2017 aug. 15. - 18:07:09 7/10
(257/437)
Off
Sajnállak, próbálj meg pihenni és ha kell, szedd a gyógyszereket. Jobbulást kívánok.
On
Kardos is nagyon fenyegetõzik, hogy megfosztja a Zavodczkyakat a lovaiktól, a tenyészetüktõl, teljesen tönkretszi õket, nem tudom, ezt hogy akarja elérni.
Azt csodálom, hogy Kardostól nem követelik, hogy bizonyítsa, hogy azok a lovak az övéi. A chip-korszak elõtt is voltak olyan jelek, jelzések, billogok a lovakon, hogy azokat be lehetett azonosítani. Az, hogy az ellenõrök jelenlétében adják át õket és jegyzõkönyvet vegyenek föl a lovak állapotáról, az jó ötlet volt. Ez az állapotrögzítés akkor is szükséges lenne, ha Kardos nem akarja visszakapni a lovakat.
Suso a nagy macsóból visszavedlett szánalmas szerencsétlenné, az az ajtó-ügy röhejes volt, de az is, amit Adela csinál vele, és õ meg hagyja.
malvinkicska 2017 aug. 15. - 17:06:27
(256/437)
A mai részben azzal a zárral amit össze szerencsétlenkedtek az már súlyos volt, mint hogy hívtak volna egy lakatost, vannak olyan jelenetek az ember haja az égnek áll.
Az öreg csak hajtja nagy veszély van birtok felett, de egyebet nem mond sajnos.
Filip mintha jó útra térne de ez nála nem kiszámítható, egyszer ilyen, másszor, meg más.
Kardos elég szemét ember, most szerintem nincs teljesen igaza, mert mikor Tereza, említette az ellenõröket sarkon fordult, és ugye legjobb védekezés a támadás, és már rögtön abban mesterkedett, mert a volt lovász, beárulta.
Albert kibékült Imrichhel, vajon mi van a papírban.
Adela egy gusztustalan nõ szemét, mint a pióca, úgy ragad.
Nem szokásom a panasz, de péntek óta nem sokat javultam nagyon erõtlen vagyok sajnos, remélem nem veszed rossz néven megosztom veled.
malvinkicska 2017 aug. 15. - 06:59:09
(255/437)
Köszönöm szépen igen, most másképp oldja meg a fiam, mert nálunk ez nagy feladat, és akkor végeztem mikor dolgoztak.
7/10
napraforgó 2017 aug. 15. - 03:23:18 7/10
(254/437)
Jobbulást kívánok neked. Remélem van segítséged az állatok ellátásához.
malvinkicska 2017 aug. 14. - 20:24:55
(253/437)
Valóban mindig mondja az öreg , de mi lehet az, sajnos péntek óta beteg vagyok, most nincs kedvem annyira írni, mint máskor.
Ami elkerüli a figyelmem jó te leírod, mert az elején a húgom telefonált, de nem maradtam le semmirõl.
7/10
napraforgó 2017 aug. 14. - 18:01:59 7/10
(252/437)
Hát igen, nem nagyon van itt semmi történés.
A hülye Susot az ujja köré csavarja Adela, elõadja a szokásos szánom-bánom magánszámát és Susó már megint bedõl neki.
A rozoga lovakat sajnálom, de igazából egyáltalán nem érdekesek.
Filipet meg kár volt megjutalmazni, pont azok után, hogy sok rosszat csinált. A puskázástól fölösleges volt annyira kiakadni, melyik diák nem puskázik néha? De a tanárnõ kocsijának megrongálása az már komoly dolog, azt nem lehet egy bocsánatkéréssel elintézni.
A lovászok idétlenkedései is unalmasak már, úgy tûnik a szlovákok is követik a mexikói sorozatok jól bevált sémáját, azokban is mindig van egy-két futóbolond, akik vicceskednek.
Az öreg mondott egy érdekeset, azért maradt itt, hogy megvédhesse a családot.... Kitõl, mitõl?
malvinkicska 2017 aug. 14. - 16:54:59
(251/437)
A sztori kezd egyre unalmasabb lenni semmi érdekes nem történik az ördög, emlékezik mikor szerelmes volt, és nem viszonozták neki. Filip elment repülni, vajon ezután , hogy fog viselkedni. az Adela dolog nagyon uncsi, Suso, meg félbolond, annyira naiv férfi létére az fájdalmas. a lovászok bohóckodnak, nem nagy szám ez a második évad.
7/10
napraforgó 2017 aug. 14. - 07:11:27 7/10
(250/437)
Határozottan emlékszem rá, hogy Adela 60 ezer Eurót kért Boristól, de alkudoztak és végül kiegyeztek 50 ezerben. Ebbõl 30 ezer elment Adela adósságának kifizetésére, maradt 20, amit Suso betett a bankba. Most meg állandóan 30 ezerrõl beszélnek, hogy annyi maradt és abból vesznek Adelának lakást.
Azért az íróknak illene emlékezniük ilyesmire.
Csodálkozom, hogy Terezáékban föl sem merült, hogy valahová be kéne jelenteni, hogy találtak az erdõben 6 chip nélküli lovat. A hatóságok feladata lenne kideríteni a tulajdonos személyét, és majd neki kell állni a lovak ellátásának költségeit is.
Mert nagyon szép, meg humánus gondolat néhány beteg, öreg lovat eltartani, gondozni, de igencsak veszteséges, lótartó, lótenyésztõ gazdák nem is szokták csinálni. Egy amúgy sem rentábilis gazdaság biztos nem engedheti ezt meg magának.
Kicsit csodálkozom azon is, hogy Simonát állandóan Fargón látjuk lovagolni, egy olyan lovon, ami nem is az övé. Mert Fargo Susoreny és Miskó lova. Az még érthetõ, ha Miskón kívül a kis barátnõje is megüli, na de Simona milyen alapon használja, amikor van vagy 50 másik ló az istállóban, meg a mezõkön.
Vajon Suso fizet-e a lovának istállóztatásáért, ellátásáért, vagy a Zavodczkyak ott is csak jótékonykodnak?
Filip úgy tûni pszichikailag valóban nem alkalmas a repülésre, sõt semmilyen olyan foglalkozásra, ahol emberek életéért kell felelni. Így én még buszsofõrnek sem alkalmaznék egy olyan embert, aki, ha valami neki nem tetszõ dolog történik, akkor tör-zúz, rombol. Mert a tanárnõje kocsijának tönkretétele egy rossz jegy, vagy egy intõ miatt, azért túlzás egy majdnem felnõtt kamasznál.
AmazonGirl 2017 aug. 12. - 12:06:16
(249/437)
Ezt is köszi.
7/10
napraforgó 2017 aug. 12. - 05:10:52 7/10
(248/437)
Hopp, elfelejtettem, hogy Filip fölhívta az õt beköpõ osztályfõnöknõjét, de igazából nem mutatták, miket mondott neki. A következõ részbõl derült ki, hogy nem túl szépeket.
AmazonGirl 2017 aug. 11. - 20:24:38
(247/437)
Én a szinkronhangját, Solecki Jankát nagyon szeretem.
1/10
Széles Ágnes 2017 aug. 11. - 15:58:59 1/10
(246/437)
Visszajött Adela is!!! Mit vétettünk,hogy ez a nõ megint itt vernyákol,és hülyíti Susot, Marryt és Miskot???? Még a hangjától is ideges leszek, hát még a sunyi képétõl!!
AmazonGirl 2017 aug. 11. - 15:40:35
(245/437)
Oké, köszi
7/10
napraforgó 2017 aug. 11. - 14:42:38 7/10
(244/437)
Nem igazán, Simona beszélt vele 2 mondatot, arról hogy neki is le kellett mondania arról, annak idején, amit a legjobban szeretett (fényképezés), de talált magának helyette más elfoglaltságot. És ezt ajánlja Filipnek is, gondolkodjon el rajta, mi mást tudna még elképzelni életcélnak.
Most nem Filip a fõszereplõ, hanem a lüke lovászok, meg a beteg Oszvald és az irgalmasnõvér Hana.
AmazonGirl 2017 aug. 10. - 23:47:46
(243/437)
Volt valami szitu Filippel a csütörtöki részben? Nem tudtam nézni megint.
7/10
napraforgó 2017 aug. 10. - 18:01:32 7/10
(242/437)
Adela levakarhatatlan, már megint ráakaszkodott Susóra. Nagy John bekattant, a kocsmában megveri Capriót és faggatja, hol vannak a lovak, hol van az õ Szultánja. Röhögtem, hogy a két szunyogcsõdör próbálta megfékezni, elõször az 50 kilós Maros, akit a behemót félkézzel falhozvág, aztán a 60 kilós Susó, aki szintén beleszalad egy pofonba. A sérülteket Imró látja el, úgyis rég kezelt már "disznót". A doki Caprióra érti, de Susó magára veszi.
Hana meg kedvesnõvért játszik, egész éjjel ápolja a lázas Oszvaldot, aki hallucinál és összetéveszti õt a dédanyjával.
Lenka jó nyomozó, a TV-bõl vett nyomozási ismereteivel hamar nyomra vezeti a két lovászt. Naná, csak a lócitromokat kell követni az erdõben, így meg is találják a lovakat. Úgy döntenek, hogy hazaviszik a lovakat, amivel galibát okoznak, hisz ez lopás.
AmazonGirl 2017 aug. 09. - 17:34:50
(241/437)
Szegény Filip. :((( Bírom a csávót, szerintem cuki. <3
malvinkicska 2017 aug. 09. - 17:18:46
(240/437)
A leírtakban sok igazság van, de ezek a sorozatok, mindegy ki a gyártó már nem arról szólnak, mint a régebbiek.
A Mexikóiak is évezhetõek voltak jó színészekkel de mikor elkezdték a l feldolgozásokat amelyek sokkal gyengébbek lettek persze elveszítették a ragyogásukat.
Mostanság török õrület van és ezt is az látja át aki többet néz egyszerre, és sajnos azt látom, sok a hasonlóság egy-két kivétel, és fõleg azok amik feldolgozások.
A Tégla Intikam feldolgozás teljesen élvezhetõ, de a KPA már nem aztán a CEsur ve Güzel, nekem annyira bugyuta abba hagytam, mert dühítõ, egy elmebeteg manipulálja a szereplõket, sok mindent megértek, de azt az egyet nem, hogy most már valami hitelesebb dolgot szeretnénk látni.
A kikapcsolódás most ez a történet, meg a Sors útjai, nagyon aranyosak a fõszereplõk, van kinek szurkolni.
A fatma egy kemény téma .de abban is sok az olyan rész aminek nem volt értelme, de az olyan, már 5 rész a FB-on és vége.
Remélem senkit nem zavartam a hangos gondolkodásommal, de én ezt látom.
A mai annyi történt Suso lovagolni tanult, és megjelent a pszichés zavarokkal küzdõ felesége, azt is meddig boncolgatják már.
A történetben itt sok a gyenge elméjû ábrázolása, szeretném tudni szlovákiában hány százaléka az embereknek akik valamilyen pszichés zavarral küzdenek, mert ebben a történetben nagyon sok van, szinte minden második szereplõ kis túlzással.
7/10
napraforgó 2017 aug. 09. - 12:23:25 7/10
(239/437)
Én úgy gondolom, hogy ezt a történetet meg lehetett volna csinálni sokkal rövidebben, akár egy 13 részes évaddal, na de ha csinálnak 15-20 részt, azt még elviselném.
Érdekes ez a háborús múlt, de biztos, hogy valamivel korábbi idõpontra kellett volna helyezni a történetet, mármint a most játszódó részét.
Mert ha 1945-ben Albert és Margaretka már iskolások voltak, vagyis minimum 7 évesek az oroszok támadásánál, akkor minimum 1938-ban kellet születniük. Akkor pedig már 2000-ben 62 évesek. A sorozatot 2014-ben kezdték el forgatni, 2015 januárjától már sugározták is. Ez azt jelentené, hogy ha valós idõben játszódik a történet, Albert és Tereza már minimum 76 évesek. Oszvaldnak legalább 15 évvel idõsebbnek kell lennie náluknál, vagyis túl van a 90-en.
Azt tudhatjuk, hogy Szlovákia 2009-ben lépett be az euróövezetbe, és gondolom kellett egy-két-három év a teljes átállásig. Márpedig itt mindent euróban számolnak.
És tudom, hogy Terezát egy akkor 62 éves színésznõ alakította, és bizony a többiek is inkább fiatalabbak, mint idõsebbek a szerepüknél. Simona 1984-ben, Adam 1985-ben született (mármint a színészek). A sztoriban meg Simonának már 15-16 éves fia van, és õ maga is azon jajgat, hogy már mindjárt 40. Közben meg épp csak 30 volt...
Ötletnek jó a Simonáék házassági válsága, az özvegy Volar doktor 3 lánya, meg az õ külön-külön sztorijuk, na de azért ez mind 160 részre nem igazán elég. A sok baj, meg jaj miatt a sorozat nagyon sötét, bánatos lenne, hát fölturbózták néhány idétlen mellékszereplõvel, mint a lovászok.

Na de mindent összevetve, én még mindig inkább nézem ezt, mint a sok bugyuta mexikóit, ott már nem tudnak újat hozni.
1/10
Széles Ágnes 2017 aug. 09. - 10:06:13 1/10
(238/437)
Nagyon lapos a történet,azt hiszem ha nem nézném 1 hétig, semmi új nem lenne a történetben. Valóban elég unalmas már az örökös részegség, és a sok buta beszéd, és a semmittevés. Mindig jönnek újabb szereplõk, de azok még idétlenebbek mint a korábbiak. A forgatókönyvírónak elég szegényes a fantáziája.