Téma: Divoké kone

malvinkicska 2017 máj. 25. - 08:11:08
(77/437)
A héten le voltam maradva, nem tudtam nézni pótoltam valóban történtek dolgok éppen ideje, nagyon várom Osvald hova tette a gyereket,
7/10
napraforgó 2017 máj. 24. - 15:58:56 7/10
(76/437)
Suso végre kidobta a feleségét. Oszvaldról meg egyre újabb dolgok derülnek kia múltból. Úgy nézem, volt egy közös gyerekük Bencsicskával, alighanem eltitkolt terhességbõl. Oszvald meg elvette az anyától a gyereket és ki tudja mit csinált vele. És a Holczmannok sorsa is igen aggályos, lehet, hogy nem is tudtak elmenekülni? Furcsa kérdéseket tett föl Bencszicska az öregnek.
malvinkicska 2017 máj. 19. - 09:01:52
(75/437)
Nézem de nagyon saláta az egész, annyi felesleges dolog van benne, aminek nem nagy értelme van. Igaz 160 rész ehhez kell a sok semmi.
7/10
napraforgó 2017 máj. 19. - 07:04:37 7/10
(74/437)
Adela titokban el akarja adni Fargót. De nekem olyan borzasztóan erõltetett, hogy Miskó és persze Bianka is pont azon a napon akarnak lovagolni Fargón. Elõször is, ha egy lovasfarmon élõ gyerek lovagolni akar, hát lovagolhat akármelyik nap, akármilyen idõpontban, amikor egy felnõtt réér vigyázni rá. Na és persze lovagolhatna akármelyik lovon. Hogy pont akkor, és pont azon a lovon, az nekem olyan rettenetesen erõltetett. És persze Merry és Adela vitája is a lóeladás körül. Persze, én sem az önzõ, pénzéhes Adelának drukkolok, de azért annyira nevetséges az a vita.
Oszvald már megint kavar, Szimona után most Karolt hálózta be, jajj, miért nem küldik már nyugdíjba azt az öregembert???!

Amúgy nekem megint bajom vannak az évekkel, mert Albert és Margaretka a II. Világháború végén már legalább 6-7-8 évesek voltak, vagyis 2015-ben, amikor a sorozatot Szlovákiában leadták, Albertnek már min. 75-76 évesnél idõsebbnek kellett lennie! Akkor pedig a mostohaapja túl kell legyen a 90-en!! Mert azt még el tudom képzelni, hogy Albert anyja megözvegyülvén úgy 30 évesen férjhezment a 20 évesnél fiatalabb sógorához, szóval azért ott is normális korkülönbségnek kellett lenni, mégha a nõ idõsebb is volt. Azért egy fia lehetne pasihoz csak nem ment hozzá azokban az idõkben, amikor ezt a közvélemény baromira elítélte volna....
Zavaros ez az egész ügy. Tereza sem néz ki 60-65 évnél idõsebbnek, holott, ha õ lenne Margaretka, akkor már õ is túl van a 75-ön!

Már az is, hogy ha Bencsicska kb. 6-8 éves korában látta utoljára Margaretkát, hogyan ismerhetett rá egy 20-23 éves lányban? Zûrõs, zavaros... Hová lett Márta asszony, aki annyira hajtott a lódokira?

Lassú, nagyon lassú ez a sorozat is, olyan sok az üresjárat...
malvinkicska 2017 máj. 12. - 16:13:46
(73/437)
A mai részben fény derült az ügyvéd csavaros eszú ez vele jár a hivatásával, hogy az öreget mentse azt hitte megfizeti neki, erre elküldi, nem kell neki tovább erre mit lép az ügyvéd várom. A könyvelõ felesége dilis mindenki hibás a bukott táborért csak õ nem , valami szemét nõ.
Albertnek gyanús, hogy ilyen hamar pontot tettek az ügy végére, mert töpreng rajta rendesen.
Ami nekem sok az asok semmit mondó üres fecsegések, mint Adela.
Filip megmondta az apjának látta õket, biztos lesz annak is folytatása, mikor ölelkezett a kis buta csajjal.
A lényeget nem nagyon boncolgatják inkább sok a töltelék benne.
7/10
napraforgó 2017 máj. 12. - 12:14:01 7/10
(72/437)
Erre mondják, hogy jobb késõn, mint soha. Talán még nincs elkésve, hogy kimutassa a szeretetét a fia felé. Azt a szegény kölyköt sajnálom, hisz látszik, hogy a megértõnek látszó apuci még annyit se törõdik vele valójában, mint az anyja. Annak csak a saját szórakozása számít a fiatal lánnyal, ami ki tudja meddig fog tartani.
Ebbõl a balesetbõl nem tudom mit akarnak kihozni, hülyeség azt gondolni, hogy Albert tervelte ki a merényletet, hisz kishíján õ is meghalt. Ki az az õrült, aki úgy tervez merényletet, hogy az áldozat mellett ül, és annak a kezében a kormány? Hogy tudná így befolyásolni az eseményeket?
Nagyon abbahagyták a múlt boncolgatását is, eltûnt Bencsicska, aki odajárkált a múltat idézgetni.
Az ügyvéd meg szépen kiismerte az öreg Oszvaldot, vajon miért nem adja föl? Nem hiszem, hogy mellette szép élet várna rá. Nem lehet mindent megfizetni, így meg a hivatásával játszik.
malvinkicska 2017 máj. 10. - 16:07:20 Előzmény napraforgó
(71/437)
Fúra egy anya ez a Simona félholtra kellet verni a fiát, hogy ráébredjen, rossz anya, nem adott szeretettet soha most meg keserg , nem éli túl meg ilyesmi.
a Miskó anyja is csak csúfolva van anyának, még azt is megszabja mennyit egyen a gyerek, az is a nagyzástól se lát, se hall.


Különleges emberkék vannak ebben a sorozatban sokszor p-ig itt sem szólnak semmit hallgatnak, mint a sült hal.
Filip vajon meddig lesz kórházban, és vajon mikor derül ki nem vétkes Albert.
Az ügyvéd jól beolvasott az öreg Osvaldnak, milyen ember, és elment a rendõrségre.
7/10
napraforgó 2017 máj. 09. - 19:36:54 7/10
(70/437)
Amikor elkezdtem nézni ezt a sorozatot, én is azt hittem, hogy valami könnyed kis szórakozás lesz, lovakkal, szép tájakkal, kedves vidéki emberekkel, stb. Nem számítottam én sem ilyen gonoszságokra, családi ellentétekre, anyai ridegségre, hûtlen férjre, na meg a kamaszokat érintõ kegyetlen verekedésekre. Alig van normális szereplõ a sorozatban.
malvinkicska 2017 máj. 09. - 17:12:16
(69/437)
Azt még tolerálom mikor felnõttek verekednek, de mikor ilyen kislányt akarnak bántani, azt valahogy nem díjazom, meg n miért kellenek a fiatalokat is így szemléltetni ölik vágják egymást, nem nagyon értem sokszor. A világ amúgy is rossz taposó malom, és most szinte minden sorozatban benne a sok erõszak, anélkül már nincs téma sajnos.
7/10
napraforgó 2017 máj. 09. - 17:00:44 7/10
(68/437)
Na igen, de Karolnak lenne otthon is épp elég megoldandó feladata, leginkább a fiával kéne foglalkozni, ahelyett, hogy fiatal lányokat hajkurász napszámra. Úgy tûnik, most Filipet megint félholtra verték.
malvinkicska 2017 máj. 09. - 16:40:21
(67/437)
Azért nézem , mert az idõ nagyon ronda, de ettõl vontatottabb, nem sokat mondó sorozat nem kell, úgy beszélnek benne, mintha valami gyógyszer hatása alatt lenének.
Az emberi szemétség ebben sem ismer határokat, fõleg Osvald. Karol egy nagy luzer, mert nem vállalja fel a kapcsolatát Danka nagyon buta, amiért kezdett vele.
7/10
napraforgó 2017 máj. 09. - 15:59:25 7/10
(66/437)
Túl lassan halad ez a történet is, meg mindig ugyanaz történik sokadjára is. Oszvald gazember, Albert egy töketlen mamlasz, Szimona szívtelen, anyának nemigen nevezhetõ üzletasszony, Karolt meg nem érdekli semmi más a farkán kívül. Danka egy agyatlan ostoba liba, aki belemegy ebbe a kilátástalan viszonyba, a mulya könyvelõ, meg a nagyravágyó felesége kicsit sem érdekel.
A múltról meg azóta se derült ki semmi érdemleges.
malvinkicska 2017 máj. 04. - 16:02:06
(65/437)
Albert és Feri között valami rokonságra gondoltam elõbb, de a mai részben igaz barátok voltak, nagyon szemét Osvald a kis fiatalembert nagyon rossz irányban tereli ami Albertot illeti, szerintem még bajba fogja keverni, A-t Osvald amilyen rossz indulatú ember.
Filip valyion mit csinált az intézetben , ,mert rossz hírrel jött Adam és Hana haza.
Adele nem normális eddig sem gondoltam egy észlény.
7/10
napraforgó 2017 máj. 03. - 18:01:20 7/10
(64/437)
Albert és Feri között biztos nem volt a barátságon kívül semmi más. Azért nem kell már rosszra gondolni két ilyen vén csontnál. Ifjúkoruktól barátok voltak, ennyi. Ha annak a Ferinek nem volt családja, felesége, gyerekei, miért ne hagyhatta volna a vagyona egy részét az ifjúkori barátjára. A másik részét az unokaöccsre hagyta, tehát a családját sem semmizte ki.
Adela légvárakat épít, pedig a férje és a gyerekek is próbálnak segíteni. Hana és Adam helyesek, de én azért lemondanék errõl a sok nyalakodásról.
A nagypapa már megint töri valamiben a fejét és nyilván szemétség lesz az is. Simonának néha vannak emberi megnyilvánulásai is, nem akarja mindenáron tönkretenni az apját.
Sajnos õ nagyon Oszvald befolyása alatt áll, az öreg majd megint megfordítja.
malvinkicska 2017 máj. 03. - 16:15:16 Előzmény napraforgó
(63/437)
A mai részt látva Albert örökölt Feritõl, azon gondolkodom csak egyszerû barátság volt köztük, vagy ennél valamivel több.
Az öreg Osvald a megtestesült ördög, ha valakinek valami sikerülne õ már rögtön rosszba sántikál, most még feltûnõ volt Simona véleménye már az is kezdte sokallni amit követ. Adam és Hana jól alakítanak együtt a nõ elég járatos a lovakat illetõen , jó elképzelései van, hogyan lehetne felvirágoztatni a lótenyésztést, jövõje is legyen.
A könyvelõ felesége légvárat épít azt hiszi az olyan könnyen meggy elég a pozitív gondolat is egy vállalkozáshoz.
Filp az valóban nagyon szeretet hiányos nehezen kezelhetõ fiatal.
7/10
napraforgó 2017 máj. 02. - 18:21:08 7/10
(62/437)
Én is pont ezen agyaltam. Albert kijött a kórházból a saját felelõsségére, csak hogy Oszvald ne adhassa el a lovakat. Marhára örült, hogy a fia is a lovak mellett döntött. És akkor ahelyett, hogy vállvetve nekilátnának, Albert papa hirtelen bejelenti, hogy már nem érdekli az egész, lemond a lovakról. Akkor Adam mi a fenének mondott le a pilótáskodásról? Egy egész hétig vezethette a lótenyésztést. Na szép. Adam és Hana biztos tudnák tovább vinni.
Filipnek szerintem nincs semmi baja, csak a szeretethiány. Ezt a gyereket 12 évesen bevágták egy javítóintézetbe, nem is látogatták, az anyja egyszer sem, az apja is csak kb. egy évben egyszer. Nyilván haza sem mehetett szünidõkben. De még a nagyapja, nagybátyja, dédapja se törõdött a szerencsétlennel, hát persze, hogy elvadult. És nem elég, hogy a családja teljesen elhanyagolta, az intétezetis "barátai" is rászálltak.
És azt sem értem, hogy Albert mi a fenének akarja visszavinni Filipet az intézetbe, hogy aztán két héttel késõbb kihozza??? Akkor már mi a fenének menne vissza??? Elég lenne intézni a hivatalos, hazahozatalát, egy percre sem kéne visszavinni.
A Karol-Danka vonal is eszement, minek kezdett egy húszéves lány egy negyvenes pasival?, akirõl tudta, hogy nõs, családos. Az Adam-Hana szál is elég idétlen, ha szeretik egymást, akkor minek ez a huza-vona? Maradok, nem maradok, elmegyek, visszajövök, meg jövök, megyek, amikor akarok. Jajj, de fárasztó.
A Susoreny család az agyamra megy, most Adela tevezi a tábort, na abból se lesz semmi, pláne, ha a lovak is megszûnnek. Lovastábor biztos nem lesz.
malvinkicska 2017 máj. 02. - 16:02:54
(61/437)
Ennek a Filip gyereknek valóban van valami kis baj az agyával, de az egész családnak, ezek szinte senki nem tudja mit akar, Osvald Simona csak rosszat akarnak. Albert most meg feladja, lehet ez a fiatalember hozz valami változást, valóban nem sokat mondó, nagyon lassan haladó kis sztori.
7/10
offtopic
napraforgó 2017 ápr. 29. - 16:39:56 7/10
(60/437)
Neked is szép ünnepet!
malvinkicska 2017 ápr. 29. - 10:23:23
(59/437)
Mivel ezeket a színészeket nem ismerem utána nézte.
Jan Dobrik -Adam 33-éves, Leopold Haverc 1936-ban született az-az Osvald, és 2016-ban meghalt.
Ivan romancik- Albert 67- éves, az orvos Imrich Pavel Visnovsky, annak szerintem nem jó a születési éve.
7/10
napraforgó 2017 ápr. 29. - 08:51:04 7/10
(58/437)
Bizony, most Oszvald Ferit gyalázza, hogy biztos maffiakapcsolatai voltak és azért akarták megölni. Közben meg azt a gyalázatos ügyvédet utastja, tegyen róla, hogy a bérgyilkosa ne beszélhessen. Hana és Adam megint összejöttek, Dankának meg megjött az esze, szakított a nõs Karollal.

Kicsit furcsa nekem,mhogy olyn messzire visszamennek az idõben, a II. Világháború végéhez, meg az azt követõ idõszakba, azért 1945 nagyon régen volt már. És ha számolgatok, hogy Albert és Margaritka még csak 6-7 évesek lehettek akkoriban, akkor már bizony borzasztó öregek lehetnek. 1938-39-ben születhettek, de azóta már sok idõ eltelt, a sorozatot 2015-16-ban forgatták. Mindez azt jelenti, hogy Albertnek és az õ Margaretkájának minimum 75 évesnek, de inkább 77-nek kell lennie. Na de akkor mennyi idõs Oszvald a mostohaapa? 90, vagy annál is több?
Ha úgy elnézegetem a szereplõket, bizony Tereza nem tûnik 60-nál többnek és Imrich, az állatorvos sem. Pedig az állatorvos állítólag a gyerekkori barátja Albertnek. Az Albertet játszó színész elég vénnek tûnik, de a szerepe alapján azért nem tippelném 65-nél többnek. Na de akkor viszont nem élhetett volna a II. VH. végén....
Itt valószínûleg megint egy olyan történetet filmesítettek meg, ami sokkal korábban játszódott az alapul szolgáló regényben. 10-15 év, azért az nem mindegy....