Téma: Divoké kone

7/10
napraforgó 2017 aug. 23. - 18:30:03 7/10
(277/437)
Mario meg a lova mégsem olyan profi, mint ahogy állította magáról. De van olyan szemét, hogy Hanát áztatja a producernél és legfõképp Adamnál. Mondjuk nem tudom, hogy miért hiszi el Adam egy percig is, hogy a húszéves barátnõje egy apja lehetne 50 éves mukival kezdene viszonyt?
Karol is újra szemétkedik Simonával, megpróbál éket verni az anya és a kislánya közé. Ígér neki fût-fát, Disneylandet, a tanárnõnél meg áztatja Simonát. De gondolom nem nagyon fog bejönni a számítása, mert Bianka meghallotta, hogy Danka az apjától vár gyereket.
A falusiak bemutatót tartanak hülyeségbõl a rendezõ és asszisztense számára és csodák csodája pont a legbutább felel meg a castingon.
De legalább ma nem kellett látni Adelát és a szerencsétlenkedõ Susót.
AmazonGirl 2017 aug. 23. - 14:47:09
(276/437)
Ezt szépen leírtad.
7/10
napraforgó 2017 aug. 23. - 05:13:47 7/10
(275/437)
Úgy látom a sorozat egy kicsit minden szereplõ életébe bepillantást nyújt egy kicsit.
Megtudjuk, hogy Oszvald, a család doyenje nem az a tiszteletreméltó öregúr, akinek az elején hinni lehetett volna, hanem egy törtetõ, hataloméhes gyilkos, aki nem átallotta eltenni az útjából sem a munkaadóját, sem a szerelmét, sem a tulajdon bátyját, hogy megszerezze mindazt, ami nekik volt. Gyilkosságot kísérelt meg az unokaöccse, a nevelt fia ellen is, megölve annak barátját. A mostani ellágyulása nem feltétlenül hihetõ.
Albert egy álmodozó idealista, aki a lovakra tette föl az életét. Terezáról kiderül, hogy õ tulajdonképpen Margaretka, a gyerekkori barát, aki sokkal erõsebb egyéniség Albertnál, józanabbul is látja a világot. Sajnos nem tett lépéseket, hogy visszakaphassa az örökségét. de legalább férjhez mehetne Alberthez, akkor a családban maradna a birtok.
Karol egy gyenge jellem, egy hitvány csaló, aki mindenkit kihasznál, hogy megkaphassa, amit akar. Simona kezdetben harcos, erõs nõnek, kemény üzletasszonynak tûnik, de aztán elõtûnik az érzékeny oldala is. Adam egy felelõtlen, élvhajhász fiatalemberbõl - talán a szerelem hatására - hirtelen felelõsségteljes felnõtt férfivé érik, aki már nemcsak a birtokért, de a családért is felelõsséget vállal. A kedvese, Hana egyenes jellem, aki közben azért nem akarja teljesen feladni az álmait.
Az állatorvos Imrich az ivászataival együtt egy kedves, szerethetõ figura, aki korán megözvegyült, de becsülettel, tisztességesen felnevelte a három lányát és néha bizony az italból merített erõt a mindennapokhoz. A lányai helyesek, kedvesek, Mery a legtalpraesettebb, Zuzka kicsit nõiesebb, fifikásabb, Danka meg egy kis buta liba, aki bedõlt egy csábítónak és most megfizet érte. Maros, a kis szúnyogcsõdör nem tett rám különösebb hatást.
Suso a naivitásával néha kissé idegesítõ, de alapjából egy csupaszív, jó ember, aki rendes emberré akarja nevelni a fiát. A felesége egy élõsködõ pióca, ez nemigen változik.
A lovászok idétlen bohócnak vannak beállítva, valahogy nehezen hiszem el, hogy az egyszerû, kétkezi munkát végzõ emberek mind ennyire ostobák lennének. Valahogy túl vannak karikírozva.
A filmesek mellékszereplõk, gondolom, ahogy jöttek, el is mennek majd. A csacsi meg valóban aranyos, legalább a városi gyerekek is látnak néha állatokat.
Csodálkozom, hogy ezen a farmon nincs egy cica sem, pláne baromfiak. Nem kapirgál sehol egy-egy tyúk, csirke, nincs kacsa, liba, stb. Legalább egy kutyus van, az Oszvald által befogadott Dorka, akirõl kezdetben lehetet látni, hogy kölykei voltak, hisz szoptatós emlõi voltak. Kár, hogy a pici kölyökkutyákat nem láttuk. Bianka, vagy Miskó igazán örökbe fogadhatna egy kiskutyát, vagy kiscicát, nemcsak azt a nagy drabális lovat kell ajnározni.
AmazonGirl 2017 aug. 22. - 18:00:50
(274/437)
Szerintem a szamár aranyos. Nem az, hogy benne van a történetben, az idegesít. Maga a szamár viszont aranyos.
malvinkicska 2017 aug. 22. - 17:22:06
(273/437)
A tegnapi és a mai rész is nagyon kis semmit mondó valami, azt hiszem javulni fog, de tévedek. A filmesek is nem tudják mit is akarnak végül is, Marynnak igaza van Susó a csicska. Amikor bele kezd az ember nézni, azt hiszi majd holnap jobb lesz, de ez a történet most szamárról szól.
7/10
napraforgó 2017 aug. 22. - 03:58:50 7/10
(272/437)
A csehek, szlovákok, leginkább a csehszlovákok, amikor még egyben voltak, nagyon jó kis mesefilmeket csináltak régebben. Nemcsak a Fantaghirót, ami amúgy is olasz kooprodukció volt, hanem a Hamupipõkét, az Aranyhajt, A herceg és a csillaglányt, a Libapásztorlányt, meg még jó párat, de fõleg a '70-es, '80-as években. Vagyis ennek lenne hagyománya náluk itt is, ott is.
Én Hanát megértem. Eddigi rövid kis életében a még rövidebb pályaputása, munkatapasztalatai néhány külföldi filmben végzett kaszkadõrmutatványra korlátozódtak. Azokat is a kaszkadõrcsapat vezetõjének utasításai alapján végezte. Most meg itt egy rendezõ, aki szakmai tanácsadóvá léptette elõ. Kíváncsi a véleményére, meghallgatja, stb. Naná, hogy érdekli a lányt a feladat, aki jó féléve, vagy inkább már egy egész, mióta Adammal van, nem csinál gyakorlatilag semmit. Nincs munkája, se a farmon nem kapott feladatot, se máshol nem dolgozik, csak kedvtelésbõl lovagolgat néha, úgyhogy eléggé kiesett a forgalomból. Adam kétfelé is melózik, vezeti a farmot, meg még repked is mellette, de mi dolga van Hanának? fõzöget Oszvaldra. Most meg végre itt egy szakmai feladat, valami, ami igazán érdekli.
Adela valóban nagyon jól elõ tudja adni magát Susónak is, meg Miskónak is, na de ki volt az, akivel a nõ telefonon beszélt? állítólag nincs egy barátja sem. Nem tudom, hogy a nõ az élõsködésen kívül akar-e még mást is az exétõl?
Dubannal kapcsolatban vannak fenntartásaim, nagyon bevágódott Simonánál, rendesen viselkedik, meg minden, na de ahogy mondani szokták, a hiéna nem tudja levetkõzni a csíkjait, avagy kutyából nem lesz szalonna.
A végérõl sajna lemaradtam, mert az utolsó pár perc belelógott a Fatmagülbe, és egyszerre csak egyfélét tudok nézni. Majd most reggel pótolom. De biztos, hogy Marió és a kaszkadõrcsapata bukkant föl a birtokon, velük szerzõdött a rendezõ. Mivel a pofa nagyon meg akarta kapni anno Hanát, most is borítékolva van a konfliktushelyzet.
AmazonGirl 2017 aug. 21. - 17:11:14
(271/437)
Simike és az ügyvéd jól nyomták.
A producer befogta dolgozni Susot. Tipikus producer a férfi, óránként agyvérzést akar kapni.
Adela teszi a szépet meg a szomorút Miskonak.
Hana nagyon rászállt a filmesekre, tuti õ fogja megcsinálni az égõ bálás jelentet és a többit is. És a végén megérkezett az a pasi. Nem nagyon néztem a sorozat elejét, de tudom ki az. És gondoltam, hogy meg fog érkezni.
Szerintem a szamár aranyos.
AmazonGirl 2017 aug. 21. - 17:05:10
(270/437)
Na, két hétig nem tudtam nézni, mert nyaralás volt, de most már otthon vagyok és láttam.
2/10
iris 2017 aug. 21. - 16:48:12 2/10
(269/437)
Nagy szamár vagyok, hogy még mindig nézem ezt a sorozatot. Nagyon gyenge ez a szamár, és filmes vonal. Na meg a mindent megoldó Hana..... nem is tudom eddig hogy boldogultak a filmesek.
malvinkicska 2017 aug. 18. - 16:56:20
(268/437)
Azt látom egyre gyengébb a sorozat, most dela és a gyerek dolgon lovagolnak, tudjuk a gyereknek mind két szülõre szüksége van miért ezt ragozni.
Nagy csalódás, lehet hetente egyszer majd megnézem a részeket illetve beletekerek, mert nagyon uncsi.
7/10
napraforgó 2017 aug. 18. - 16:50:48 7/10
(267/437)
Mery milyen értelmesen beszélt Miskóval. A filmeseknek tetszik a táj, biztos a forgatással is lesz pár bonyodalom.
Karol tiszta bolond, habár nem igazán volt hiteles, hogy hirtelen kést ragadott.
Dubant rég láttuk, lám simonának is eszébe jutott, mint rendcsináló.
7/10
napraforgó 2017 aug. 17. - 18:00:58 7/10
(266/437)
Kardos sógorából tegnapról mára mostohatestvér lett... Vagy lehet, hogy mindkét poziciót betölti?
7/10
napraforgó 2017 aug. 17. - 17:57:57 7/10
(265/437)
Én valahol megértem Susót. Nagy felelõsség lenne, ha csak úgy kidobná a gyereke anyját, aki akkor nyilván visszaesne, elzüllene. Meglehet, hogy késõbb épp a fia kérné rajta számon, miért nem segített az anyjának, amikor az hozzáfordult és a segítségét kérte. Persze Adela kullancs, rosszindulatú, ahogy élõsködik az exén. Szemét, mert soha nem szerette Susót, az se õt, mégis tapad rá, mint a pióca.
Sokkal jobb ötlet volt, hogy vegyenek neki egy kis garzont, munkát is szerezhettek volna neki valahol és akkor már könnyû szívvel útjára lehetett volna bocsátani. De sajna elszalasztották az alkalmat.
A lovászok átmentek fõszereplõbe, ez már kicsit idegesítõ. Most meg majd a kivénhedt gebéken kívül a szamárral is lesz mûsoruk.
malvinkicska 2017 aug. 17. - 16:33:21
(264/437)
Nagy meglepetés nem ért, mert gondoltuk Osvald volt aki megakadályozta, és egészen elmondása szerint a miniszterig van hatalma.
Suso nagyon elesett hapsi lett, nem tudom miért nem hagyták már békén õket M-vel.
A tanárnõ végül csak meg enyhült, lovagolni fog a gyereke.
Simi most mondott el sok mindet Albertnek kitõl kért kölcsön mikor gondjai voltak.
Aztán a forgatás elég érdekes, mikor meglátta, a rendezõ Hanat, akkor már mesés volt a hely.
A lovászoknak túl sok jelenetük van, csak bohóckodnak.
7/10
napraforgó 2017 aug. 16. - 18:20:42 7/10
(263/437)
Szerintem is Oszvald akadályozta meg az ellenõrzést, de vajon ez lett volna a fenyegetõ nagy baj?
Kardos sógora lehet, hogy nagy potentát, de Oszvaldnak még magasabb helyen van kapcsolata.
Valóban csak a kapcsolatok, meg a korrupció van minden sorozatban, akármilyen nemzetiségû is.

Simonának elég sok baja van, a válás, a fia ügyei, a birtok vezetése, meg az ellenõrzés, stb., de azért nem lett volna szabad Susóra rászabadítani Adelát. Annyit mindenképp megtehetett volna, hogy azzal küldi el a nõt, hogy majd megbeszéli a könyvelõvel és késõbb dönt. Így legalább lehetõsége lett volna Susónak, hogy nyilatkozzon, akarja-e munkatársának a feleségét, vagy sem. Most belekényszerítette a férfit abba, hogy õ zavarja el a nõt. És hiába is kezdene bele a szerencsétlen, hogy nem akarja, hogy a nõ ott dolgozzon, Adela biztos le fogja szerelni. Ráadásul Mery meg nyilván nem mer beleszólni kettejük dolgába, ezt a harcot Susónak kéne megvívni.

Albert jópofa, biztosítja Imrót, hogy továbbra is õ a fõállatorvos, dacára, hogy tudja, hogy az engedélyét fölfüggesztették. Hát hogy láthatná el a lovakat engedély nélkül?
Az szép, hogy a lovászok takarítanak, de mi van a lovak ellátásával? Nem ganézni kéne inkább, meg az oltásokat pótolni?
malvinkicska 2017 aug. 16. - 16:56:41
(262/437)
Valóban Osvald vissza emlékezései érdekesek, és amit mond mindig van alapja.

Terezaék nem akartak hinni Carlosnak de végül még is igazat mondott az is.
Az öregnek nagy ismeretsége lehet felsõ körökben, mert most tuti õ akadályozta meg az ellenõrzést.
Adela nem semmi de szerintem Simi is aljas így áll bosszút Marryn Dankaért, hogy oda tette a Suso irodájában, egy alig gyógyult hûjét.
Carol milyen közönséges alpári hangon beszélt a feleségével, milyen ronda dolgokat vágott a fejéhez.
A tanárnõ sem akar megbocsátani Filipnek, biztos oka van rá.
A sorozat ha nagyon mélyen nézzük sugall dolgokat, a felsõ szervek megvesztegetése, aztán az emberek nem tudják a magán életi gondokat külön választani a munkától.
Az orvos egyenlõre nem dolgozhat, de a kutyás dolgot elég normálisan megoldották.
OFF köszönöm a tanácsot hiszen nem is birok, pihenek valamennyire könnyebb.
7/10
napraforgó 2017 aug. 16. - 06:43:12 7/10
(261/437)
Oszvald visszaemlékezései is elég érdekesek. Nekem most úgy tûnik, hogy Frida eléggé barátkozott vele. Ápolta,a mikor lázas beteg volt. Hogy késõbb flörtölt-e vele, vagy csak baráti érzései voltak egy másik fiatallal, azt nem tudni. De a férje akár az apja is lehetett volna, ki tudja, miért ment hozzá egyáltalán? Persze, egy 20 éves lány is beleszerethet egy 40 éves férfiba, miért ne, de semmit sem tudunk arról a házasságról, mármint, hogy miért is jött létre. Mert késõbb Frida állítólag futott a férje karjába, ha az hazatért valami üzleti útról, vagyis nyilván szerette.
Na mindegy, az Oszvalddal való barátkozása, kedveskedése azért ennek ellenére talán némi alapot teremthettek a fiatalembernek arra, hogy többet is remélhet az asszonytól a barátságnál...
7/10
napraforgó 2017 aug. 16. - 06:27:28 7/10
(260/437)
Ma reggel újra látom a tegnapi részt és úgy gondolom, hogy Suso érvelése a volt feleségével kapcsolatban egész rendben van, vagy rendjén lévõ is lenne, ha Adelának valóban szándékában állna megváltozni. Mert egy gödörbe került családtagnak, barátnak segíteni kell, illik. Persze ehhez kell az is, hogy az illetõ is akarjon megváltozni. De itt inkább azt látjuk, hogy Adelának eszében sincs megváltozni, továbbra is hülyére veszi Susot, a fiára is csak hivatkozik, valójában kevéssé érdekli.
Susón is csodálkozom, hogy hajlandó Miskó részére elfogadni Adela zsarolással kicsalt pénzét. Mert azt még megértem és el is fogadom, hogy a lakásuk megmentése érdekében abból a pénzbõl fizették ki az adósságot, a jelzálogot, na de a maradék pénzbõl miért is kellene Miskót támogatni? A kölyöknek megvan mindene, ami kell, leginkább az apja szeretete és Mery gondoskodása.
Adela sokkal inkább rászorulna, az, hogy neki vegyenek valami kis lakást, sokkal jobb ötlet volt. Akkor meg is szabadulnának tõle... Persze Adela pont ezt nem akarja.
De még az is jobb ötlet lenne, ha a mostani lakásukat nagyobbra cserélnék, fõleg, ha gyereket is akarnak. Egy két-két és félszobás jobb lenne, hisz ha kislányuk születne, annak idõvel külön szoba kellene. Kényelmesebben élhetnének. Na de Suso nem az, aki könnyebben akarna élni, ha szenvedhet is.
Olyan szomorú, hogy ez a film is pont azt mutatja be, hogy aki becsületes, az hülye és szenvedni fog.
7/10
napraforgó 2017 aug. 16. - 03:11:17 7/10
(259/437)
Boris tényleg veszélyes ember, gondolom, bárkit el tud tenni az útból, a gyilkolás tõle sem állhat távol, csakúgy, mint az apukájától. De hivatali hatalommal biztos nem bír.
És mit tehet egy volt KGB ügynök egy lótenyészet megszüntetéséért? Pláne ha a törvény a csalásért és más egyéb bûntettekért üldözi.
1/10
Széles Ágnes 2017 aug. 15. - 18:38:26 1/10
(258/437)
Talán arra célzott Osvald, hogy abból lesz majd a nagy veszély, ha visszajön a Boris. Mert az is egy nagy szemét, elég veszélyes múltja van.