shoc 2013 jan. 16. - 11:06:30
(84/764)
nagyjából komzoz65-el értenék egyet. nekem kellett pár év mire felfogtam mirõl szól a háború és béke, ez olyan mint a jó bor, vagy egy jó színielõadás, bizonyos érettséggel élvezhetõ igazán... a példa akár sántít akár nem, gondolom nem véletlenül kapott golden globe-ot (legjobb forgatókönyv). én láttam a szinkront is és a torrentet is, a torrentfelirat alapján nemhogy díjra jelölném, hanem nézhetetlen és fárasztó kategóriába sorolnám... az eredeti szöveg - vagyis az ebbõl eredõ koncepció viszont nívós a jelöléshez.. természetesen megértem miért töltötte le mindenki, a gyagyás forgalmazók egy hónapot csúsztak, megfosztva mindenkit a minõségtõl.
offtopic
komzoz65 2013 jan. 16. - 09:36:50
(83/764)
Ritkán szoktam reagálni, de ez a baromság azért nagyon erõs volt. Nem tudom milyen megfontolásból esett ki ez a fejedbõl, de nagyon gyorsan felejtsd el, hogy a világirodalom jelentõsebb mûveirõl ilyen egymondatos silánynak sem nevezhetõ otromba zagyvaságokat tegyél közzé. Neked még olvasnod kell sokat, és utána véleményezni, de lehet, hogy az olvasás sem fog segíteni, bár nagyon bízom benne, hogy ezt a véleményt a mû elolvasása nélkül fogalmaztad meg, mert az csak pökhendiségre utalna, ellenkezõ esetben a kókusz hibádzik.
shoc 2013 jan. 16. - 08:29:01 Előzmény fradika71
(82/764)
szia. ezekben a filmekben az a közös hogy mindegyik film otrrent verziója unalmas lett a rossz ofrdítás miatt.... NEM MÛFORDÍTVA MEGNÉZNI A DJANGOT OLYAN MINTHA A HÁBORÚ ÉS BÉKÉT AZ OROSZUL BESZÉLÕ HAVEROM FORDÍTÁSÁVAL OLVASNÁM EL... AZTÁN PEDIG KIAKADNÉK HOGY "MILYEN ÉRTELMETLEN A SZTORI". ;)
10/10
spidermeeen001 2013 jan. 15. - 22:55:49 10/10 Előzmény ambtari
(81/764)
de hát ez a jó ebben a filmben...:D
Rajtad múlik milyen lesz a film.

"SPOILER

Igen. Samuel a fõgonosz. Nézd meg mégegyszer a filmet. Úgy indít, hogy õ írja alá a 6800 dolláros csekket Calvin aláírásával. Õ bünteti a négereket. Õ mondja a fehéreknek, hogy mit csináljanak amikor megérkeztek megparancsolta a fehéreknek hogy mit tegyenek...és mindenki szó nélkül teljesítette. Ráadásul a desszertes sztorinál ellentmondás nem tûrõen szólt Calvinnek...és a könyvtárban ahogy fogadta. Õ ült a fotelben és nem Calvin.

Jól mondod nem volt okuk a bosszúra (értelmes emberek esetén)...kizárólag a faji felsõbbrendûségük szenvedett csorbát, ami isten felett állt ott délen. Egy feka és fekabarát átverte õket...hát ez halált érdemelt. Miként az is, hogy ha összetörtek egy pár tojást.

A többire ki se térek már...

"SPOILER VÉGE"

Én értem mit mondasz de ha nem próbálod kizárni, hogy mit vársz egy tarantino filmtõl és miket láttál eddig tõle, de még a szereplõket se azonosítod a film közbe más szerepekkel. Másként láttad volna. De mindegy.
Nem fontos befogadni a filmet, hiszen ízlések és pofonok, de ne vedd el mások kedvét egy olyan filmtõl ami egyébként nagyon jó film. A szakemberek nem véletlenül díjazták máris a filmet. A film nem Tarantino neve miatt kapott díjakat.
10/10
fradika71 2013 jan. 15. - 20:10:47 10/10
(80/764)
Azért a Dreddet nehéz összehasonlítani a Djangoval, klasszisok vannak a két film között....
shoc 2013 jan. 15. - 18:13:51
(79/764)
írásom érvésnyes az alábbi filmekre: dredd, lincoln, django.
volt szerencsém látni a szinkronos verziót (django) és a letöltött-torrentverziót is.

akik úgy érzik hogy a fent felsorolt filmeknek
- "nincs értelme"
- "logikátlan"
- "értelmetlen párbeszédekkel van teli"
- "gagyi a karkter" stb.

nos, õk azok akik a torrent verziót látták egy gyors felirattal... és/vagy nem beszélnek jól angolul.

anno a benjamin button c filmnél tanultam ezt meg. megnéztem a torrent verziót, teljesen kiábrándultam a filmbõl, képtelen voltam mégegyszer megnézni mikor kijött szinkronnal... pár évvel késõbb a napokban láttam az rtl-en. ÉG és FÖLD volt. nagyon tetszett.

Egy jó szinkron csodákra képes. Sajnos ez van.
10/10
Sonic8 2013 jan. 15. - 15:34:47 10/10
(78/764)
Sokan nem szeretik ezt a mûfajt köztük te sem mint látszik.. :D
Túl reailisztikusak Tarantino filmjei.
6/10
xmash 2013 jan. 15. - 15:30:31 6/10
(77/764)
Az eddigi év legnagyobb csalódása volt számomra ez a film, ez nem Tarantino minõség.
--SPOLIER--

-A filmben nagyjából nincs senkinek története ,Djangoról csak annyit tudunk ,hogy eladták a feleségét mert megakartak szökni az ültetvényrõl de sem azt hogy honnan került oda az ültetvényre se semmi mást nem tudunk meg , a doktorról se tudunk sokmindent csak azt már 5 éve nem praktizál hanem fejvadászkodik de én viszont kiváncsi lennék miért lett fejvadász ,hogyan került amerikába stb és még sok ilyen karakter van

-A fõhõs számomra egyátalán nem szimpatikus ,Jaime Foxx-ról tudom ,hogy jó színész de akkor is Django karaktere nekem nem kifejlett , a filmben a többiekhez képest alig beszél szinte már sekélyes továbbá rasszista indítatású ezáltal nem jobb mint a többi rossz karakter körülötte.Majdnem mindenki érdekesebb nála.

-A párbeszédek néhol már nevetségesen rosszak , amikor Candyland-en vannak és Django és belöki az ajtót találkozik a feleségével szó szerint ezt mondja "Hello my little troublemaker" ilyen jelenetek a ZS kategóriás spagetti-westernekbe szoktak lenni.

-Nem tudja magát hovatenni a film , van néhány olyan jelenet fõleg a közelítések amik nem értem miért vannak ott nem engedi ,hogy beleélje magát az ember ,meg amikor mennek Candylandre lóháton és megszólal valami rap zene ami az egész filmben csak ez az egy van és ez egyszerûen nem oda illik.

Ha egy noname rendezõnek lenne ez az elsõ filmje akkor nem is csalódtam volna de mivel ez Tarantino film és voltak elvárásaim nálam nem jött át , elpocsékoltam az életembõl 165 percet és ezt már soha senki nem adja vissza
Aki Tarantino filmet akar nézni annak megnézését csak letöltve vagy ingyenesen megszerzett formába ajánlom , nem rossz film ,de nem ezt vártam 6/10
2/10
ambtari 2013 jan. 15. - 14:18:47 2/10
(76/764)
Spoiler zárásul!

"samuel l. jackson volt a "fõgonosz" a filmben, hogy õ mûködtette a hírhedt candylandet??" -
Szóval DiCaprio meg a huga, illetve a többi fehér is az õ niggere volt?! Ezért ne röhögtess. Õ csak a négereknek dirigált. " Ez lett volna a fricska ha túléli?" - Basterdsban is a haramdik birodalom legnagyobb szemétládája éli túl, egész jó nyugdíj-juttatásokkal. "Ezek szerint azt se vetted észre, hogy a doktor az elvei miatt döntött így, ennek volt egy félórás felvezetése az elején amikor fejvadászkodott..." - Ez meg is állná a helyét, ha csak magáról lett volna szó, de arra is gondolnia kellett, hogy Jdangonak meg a kis nejének is vége lesz ezután. Egyébként meg az zavart, hogy a film egyik legjobb karakterét késõn vezeti be, majd viszonylag korán, ötlettelen módon nyírja ki Tarantino. "és hogy Candy nem látott a dühétõl és mindenképpen kinyírta volna õket? Ahogy az elõzõ farmon Big Daddy-ék is ki akarták?" - Candy sokkal jobban összerakott karakter volt mint , mint az egyszerûen bosszúszomjas Big Daddy. Bár igazából neki sem volt túl nagy motivációja a bosszúra, számára 3 idegen, idióta szadistát és államilag körözött bûnözõt likvidáltak. A Klu-Klux kán rész se nem vicces, se nem élethû, teljesen felesleges volt bele tenni. Candy miután kapott egy valag pénzt, egy alig 300 dollárt érõ rabszolgáért, teljesen megnyugodott és elégedett volt. Semmi értelme nem lett volna, hogy bosszúhadjáratot folytasson ellenük.

Szerintem sokkal de sokkal többet akarsz belelátni ebbe a filmbe, mint amirõl valóban szól.
Ha a rabszolgák keserves helyzetérõl akar valaki tájékozódni, akkor nézzen olyan filmeket, mint pl. az Amistad, Tarantino meg maradjon annál, amihez ért.
10/10
spidermeeen001 2013 jan. 15. - 12:54:02 10/10
(75/764)
Van benne némi igazság.
Ez egy roppant egyszerû történet. De. A dráma nem a szereplõk helyzete, hanem az amit Tarantino képzelt az akkori korról a szereplõk szemén keresztül. Az drámai. Miért fontos benne samuel? Találd ki. Tudjuk, hogy amerika egyik legnagyobb vívmánya volt, hogy önmaga képes volt eltörölni a rabszolgaságot rengeteg élet árán. Az ezt megelõzõ években járunk. természetesen Tarantinoi túlzásokkal, de sokkal visszafogttabban, mit az elõzõ filmjeiben. Talán azért mert ebbe már nem fért bele. Alapvetõ, hogy tarantinói elvárásokkal ültünk be megnézni a filmet...de mást találtunk. Ezt sokan nem tudják megemészteni. Lehetett volna az utuk során folyamatosan lövöldözgetés, hiszen a "néger a lovon" adta magát. De ez elmaradt...mert más volt a történet és más az esszenciája a filmnek. Én amit láttam az az, hogy minden egyes jelenet különálló de szépen egymásra építkezve értette meg velem mi is történhetett akkor...mégha egy fikcióról is beszélünk, mutatta meg, hogy emberek akik a rasszizmus világában éltek mit is láthattak és miért nem szabad eljutni ugyanoda.
Nem véletlenül kapták a GG díjakat.
Zotyo...nem mindegy hogyan töltik meg a kliséket. Hidd el nem szükséges a nézõnek elmondani a filmvásznon, hogy mit is kell érezni nekik. Néha elég ha 5 percig csendben lovagolnak egymás mellett, ezt hívják színészetnek és metakommunikáció által átvitt gondolatoknak úgy, hogy nem határolják azt be. Ha el tud egy film indítani gondolatokat, már helyben vagyunk...és nem röhög ezen. Mint amikor hallgatsz egy zenét, hidd el, hogy közben te és más emberek nem ugyanarra gondoltok. Mégse röhög a zeneszerzõ.
Alapvetõ hiba belevinni ebbe a filmbe más filmeket, vagy hasonlítgatni. Ez egy más(!!!) film.
Értem ha nem tetszik másoknak, de ne húzzuk le csak mert...az idõ majd meg fogja mutatni, hogy ez igazi rétegfilm. Mégpedig azoké akik értékelik a film ritkaságokat.
offtopic
zottyo534 2013 jan. 15. - 11:02:32
(74/764)
El tudom képzelni Tarantinot, ahogy ül a bahamai hétvégi háza medencéjének a partján és röhögve olvassa, hogy milyen filozófiával töltik fel a filmjét, amit b kategóriás klisékbõl lapátolt össze.
Vagabundusz 2013 jan. 15. - 10:40:14 Előzmény spidermeeen001
(73/764)
dr. Waltz nagyon jó karakter, de a brigantyk után már nem hoz újdonságot. Nekem Cristoph Waltz ugyanazt hozza mint ott, de ott német tisztként - az ujdonság ereje miatt is lehet - jobban hatott.
Vagabundusz 2013 jan. 15. - 10:34:21
(72/764)
Ez egy nagyon bölcs mondat volt:D
Vagabundusz 2013 jan. 15. - 10:32:17 Előzmény spidermeeen001
(71/764)
Van aki alulértékel, van aki túl! Te az utóbbi vagy! A film megjeleníti ugyan a négerek akkori helyzetét, (sok helyen persze öncélúan hülyeségekkel tarkítva, mint a fõgonosz Samuel L Jackson)de nem ez a fõ célja. Tarantinoról beszélünk!!! A film elsõ felében mi is a cél? Kinyírni minél több rabszolgatartót és körözött személyt. Van szó az ottani rabszolgák további sorsáról? Nincs! Céltalan öldöklés, Nem! Csak Tarantino:)
A második fél szól a drámai célról, hogy szabadítsuk ki "Amálkát" a "fõhõs" kedvesét. Már amennyire drámai, mert a lány egy olyan semmilyen karakter, akiért nem tudni, hogy érdemes -e ennyire küzdeni!
Az meg, hogy olyan fricskákat rak be, hogy néger a lovon és "ültetvényt vezetõ" néger, hát ettõl még nem lesz egy film jó! Ahhoz ez nagyon kevés! A drámaiság alapvetõen hiányzik, amit te látsz (nem tudom, hogy a francba ha nincs), de nem is ez a cél!
Vagyis ha ez neked az igazi drámai kliséktõl mentes mestermû, akkor a 70-es évekbeli Gyökerek címû sorozatot meg se nézd!
10/10
fradika71 2013 jan. 15. - 09:26:09 10/10
(70/764)
Van aki csak nézi a filmet de nem látja...
2/10
ambtari 2013 jan. 15. - 05:26:50 2/10
(69/764)
Most csak röviden mer alszom, majd holnap részletesen. Ha a Basterds végén meghal Brad Pitt akkor mestermû számomra, enélkül csak jó film, kisebb-nagyobb hibákkal.(volt azért még 1-2 kivetni valóm, de az összhatás pozitív irányba billent, Djangoval ellentétben)
10/10
spidermeeen001 2013 jan. 15. - 01:49:40 10/10 Előzmény ambtari
(68/764)
Tehát a becsteleneknél ha végén megölik pitt fiucskát (10 MÁSODPERC másként) akkor mestermû, ha nem akkor kidobott 2 óra volt a film? Érdekesen értékeled.

"SPOILER

Te azt észrevetted, hogy samuel l. jackson volt a "fõgonosz" a filmben, hogy õ mûködtette a hírhedt candylandet? Ez lett volna a fricska ha túléli?
Ezek szerint azt se vetted észre, hogy a doktor az elvei miatt döntött így, ennek volt egy félórás felvezetése az elején amikor fejvadászkodott...és hogy Candy nem látott a dühétõl és mindenképpen kinyírta volna õket? Ahogy az elõzõ farmon Big Daddy-ék is ki akarták?

SPOILER VÉGE"

Nem tudom mit néztél, de szerintem maradj meg az egyszerûbb klisés filmeknél. :)

Mégegyszer: Ez nem egy könnyed sztori. Itt oda kell figyelni...és érteni. Ha valaki nem szereti a drámát annak nem fog tetszeni.
10/10
stomachh 2013 jan. 15. - 01:24:29 10/10
(67/764)
Egy kitûnõ forgatókönyv, fényképezés, hangok, zene, egy Tarantino. És a remekül megírt karaktereket eljátszó legkiválóbb színészek: Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson, Jamie Foxx. Extravagáns, vérfröcsögõsen erõszakos, felháborítóan szórakoztató a tarantinói túlzó stílusban. Gyerünk a moziba be! 10/10.
1/10
danekadoki 2013 jan. 14. - 22:59:53 1/10 Előzmény Sonic8
(66/764)
EZ minõsíthetelen vacak film,tiszta gagyi Tarantínótól.Már a becstelen brigantik is szar volt,de ez túltesz azon is.
2/10
ambtari 2013 jan. 14. - 22:59:52 2/10
(65/764)
Screener verzió, ami egy gyengébb DVD-ripre emlékeztet, szóval nem a film minõségével volt a baj. (Még jó, hogy nem moziban néztem, a végén habzó szájjal ordítoztam volna szegény pénztárossal, hogy kérem vissza a jegyem árát...)

Attól, hogy Golden Globe-ot, ne adj Isten Oscart kap egy film, attól még a véleményem és az érveim a mû ellen vagy mellett nem fog változni...